Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Cena novega osnovnega V-stroma 1000 v Angliji naj bi bila okrog 10000 funtov.

čedalje bolj zanimivo postaja....samo da ga še v živo vidmo.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima kdo navodila od novega Stroma 650 v slovenščini za posodit , da jih skopiram?

Imam. Veljajo za DL 650 A letnik 2011.

Kranj, Vodice, Ljubljana so moje standardne postojanke, lahko prideš iskat. Več na ZS.

Popravljeno . Popravil stromar-aly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sezona zaključena, motor je že pokrit in na "stojalih".  A imate kakšen napotek kako in kaj pred zimskim spancem? Razen ga dvignit od tal (je že), pa ga pokrit, baterijo odklopit? Rezervar napolnit do vrha ali ne? Še kaj takega?

 

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sezona zaključena, motor je že pokrit in na "stojalih".  A imate kakšen napotek kako in kaj pred zimskim spancem? Razen ga dvignit od tal (je že), pa ga pokrit, baterijo odklopit? Rezervar napolnit do vrha ali ne? Še kaj takega?

 

Hvala :)

Jaz ga še pošpricam z Maksibrilom. Akku pa vzamem ven in ga dopolnim vsake dva meseca - priklopim za kakšno urco, da je spet poln.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sezona zaključena, motor je že pokrit in na "stojalih".  A imate kakšen napotek kako in kaj pred zimskim spancem? Razen ga dvignit od tal (je že), pa ga pokrit, baterijo odklopit? Rezervar napolnit do vrha ali ne? Še kaj takega?

 

Hvala :)

Izmeri hladilno tekočino,aluminijaste, kromirane,pocinkane in kadminizirane dele pošpricaj z silikon sprejem.Baterijo je dovolj,da odključiš SAMO minus klemo in nič ji nebo škodilo, da jo vsaj 1X na mesec malo dopolniš,če še nimaš vzdrževalca baterije !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sezona zaključena, motor je že pokrit in na "stojalih".  A imate kakšen napotek kako in kaj pred zimskim spancem? Razen ga dvignit od tal (je že), pa ga pokrit, baterijo odklopit? Rezervar napolnit do vrha ali ne? Še kaj takega?

 

Hvala :)

 

Tank za gorivo absolutno napolniti do vrha, je namreč precej občutljiv na vlago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga še pošpricam z Maksibrilom. Akku pa vzamem ven in ga dopolnim vsake dva meseca - priklopim za kakšno urco, da je spet poln.

 

Scarabeo

In kaj to pošpricaš z Maksibrilom... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj to pošpricaš z Maksibrilom... ;)

Plastiko, no pravzaprav vse z zavornimi diski vred. Na pomlad pa jih razmastim.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

POZDRAVLJENI

 

sem nov v svetu motociklizma in nov na forumu, zato ne vem ali sem v pravi temi pa vseeno. kupil sem <v-stroma 1000 letnik 2002, prevoženih pa ima 37kkm. Motor je bil zelo lepo vzdrževan, vsako leto zamenjano olje in filtri na 30 kkm menjan kpl. verižni set,svečke, zavorne ploščice, zavorno olje, skratka vse je ok, motor se super pelje, me pa pošteno moti ropotanje sklopke pri prostem teku (kr glasno) in vibracije pri cca 2500-3000 obratov. Glede na informacije katere sem dobil na tem forumu gre za klasično napako velikega stroma, me pa zanima ali ta ropot lahko vpliva tudi na druge dele na motorju in ali že obstaja kakšna modifikacija sklopke in kolikšen je strošek menjave. 

 

p.s. občasno opazim, da ko motordlje časa stoji cca. 14 dni tudi posolzi hladilna tekočina na hladilniku motorja. če je motor vožen konstantno tega ni????

 

lp in srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa še to. Kje je ta Brum servis, ki ga tako hvalite in ali je res tak mojster in se splača k njemo peljat motor vsaj na pregled???

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAVLJENI

 

sem nov v svetu motociklizma in nov na forumu, zato ne vem ali sem v pravi temi pa vseeno. kupil sem <v-stroma 1000 letnik 2002, prevoženih pa ima 37kkm. Motor je bil zelo lepo vzdrževan, vsako leto zamenjano olje in filtri na 30 kkm menjan kpl. verižni set,svečke, zavorne ploščice, zavorno olje, skratka vse je ok, motor se super pelje, me pa pošteno moti ropotanje sklopke pri prostem teku (kr glasno) in vibracije pri cca 2500-3000 obratov. Glede na informacije katere sem dobil na tem forumu gre za klasično napako velikega stroma, me pa zanima ali ta ropot lahko vpliva tudi na druge dele na motorju in ali že obstaja kakšna modifikacija sklopke in kolikšen je strošek menjave. 

 

p.s. občasno opazim, da ko motordlje časa stoji cca. 14 dni tudi posolzi hladilna tekočina na hladilniku motorja. če je motor vožen konstantno tega ni????

 

lp in srečno

Kolikor jaz poznam ta motor ima sklopko v olju(mokro) in nemore ropotati v prostem teku,ropota lahko samo menjalnik in ko sklopko stisneš se menjalnik takorekoč ustavi in zato rožlanje izgine, ko pa sklopko spustiš se menjalnik začne vrteti in posledično spet začne rožlati ! edino kar bi tu pomagalo je dobro kvalitetno, mogoče malo bolj wizkozno (gostejše) olje Npr: 20W-50 ali kak identičnega ali pa dodaj kak STP,ki poboljša vizkoznost olja ! Kar se tiče puščanja hladilne tekočine pa po vsej verjetnosti ne pušča hladilnik ampak vodna črpalka preveri točno kje pušča ,če je črpalka jo moraš zamenjat,če pa pušča hladilnik dobiš tako tekočino jo naliješ v hladilni sistem in ti manjšo luknjico zatesni !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz poznam ta motor ima sklopko v olju(mokro) in nemore ropotati v prostem teku,ropota lahko samo menjalnik in ko sklopko stisneš se menjalnik takorekoč ustavi in zato rožlanje izgine, ko pa sklopko spustiš se menjalnik začne vrteti in posledično spet začne rožlati ! edino kar bi tu pomagalo je dobro kvalitetno, mogoče malo bolj wizkozno (gostejše) olje Npr: 20W-50 ali kak identičnega ali pa dodaj kak STP,ki poboljša vizkoznost olja ! Kar se tiče puščanja hladilne tekočine pa po vsej verjetnosti ne pušča hladilnik ampak vodna črpalka preveri točno kje pušča ,če je črpalka jo moraš zamenjat,če pa pušča hladilnik dobiš tako tekočino jo naliješ v hladilni sistem in ti manjšo luknjico zatesni !

 

Glede na to , kako je STROM 1982 opisal delovanje, menim, da gre za napako na košari sklopke. Tu olje ne pomaga nič več. Bo potrebna zamenjava za novo oz. za modificirano  ( popravljeno). Malo preberi predhodne poste. Mislim, da ima DANCI rešitev pri nas. Je pa še ena makedonska in angleška rešitev. Vzemi si čas in tule malo preberi:  http://v-strom.hr/. Puščanje hladilnika bi jaz saniral pred resno vožnjo. Preveri objemke, pa čep na hladilniku.

 Brum pa je zelo dober mojster v bližini Zagreba. On ti zanesljivo uredi kar rabiš na motorju.

 Zima je dolga. Vzemi si čas in spoznaj svoj motor. Meni je brčkanje okoli njega tudi v gušt!!     Srečno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZDRAVLJENI

 

sem nov v svetu motociklizma in nov na forumu, zato ne vem ali sem v pravi temi pa vseeno. kupil sem <v-stroma 1000 letnik 2002, prevoženih pa ima 37kkm. Motor je bil zelo lepo vzdrževan, vsako leto zamenjano olje in filtri na 30 kkm menjan kpl. verižni set,svečke, zavorne ploščice, zavorno olje, skratka vse je ok, motor se super pelje, me pa pošteno moti ropotanje sklopke pri prostem teku (kr glasno) in vibracije pri cca 2500-3000 obratov. Glede na informacije katere sem dobil na tem forumu gre za klasično napako velikega stroma, me pa zanima ali ta ropot lahko vpliva tudi na druge dele na motorju in ali že obstaja kakšna modifikacija sklopke in kolikšen je strošek menjave. 

 

p.s. občasno opazim, da ko motordlje časa stoji cca. 14 dni tudi posolzi hladilna tekočina na hladilniku motorja. če je motor vožen konstantno tega ni????

 

lp in srečno

Glede rožljanja v sklopki gre za staro in znano napako V stroma. Ali se boš odločil za original ali za obnovljeno, pa je tvoja stvar.

Zagotovo je za servis motorja najboljša rešitev Brum, ki je doma v vasi Buševec cca. 10. km iz Velike gorice proti Petrinji oz. Sisku. Ker ima kar veliko dela ga obvezno prej pokliči ali mu pošlji mail. Sevisir samo štrome in jih pozna do obisti, ni boljšega.

Kolikor so mi poznane cene za sklopko gredo od 500 za original, 350 od angleža in 100 od Vujčeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede rožljanja v sklopki gre za staro in znano napako V stroma. Ali se boš odločil za original ali za obnovljeno, pa je tvoja stvar.

Zagotovo je za servis motorja najboljša rešitev Brum, ki je doma v vasi Buševec cca. 10. km iz Velike gorice proti Petrinji oz. Sisku. Ker ima kar veliko dela ga obvezno prej pokliči ali mu pošlji mail. Sevisir samo štrome in jih pozna do obisti, ni boljšega.

Kolikor so mi poznane cene za sklopko gredo od 500 za original, 350 od angleža in 100 od Vujčeta.

 

 

ali to rožlanje lahko še poškoduje tudi druge dele motorja ali se lahko tako vozim še naprej????

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali to rožlanje lahko še poškoduje tudi druge dele motorja ali se lahko tako vozim še naprej????

 

lp

ne škoduje ostalim delom motorja, je pa zelo neprijetno za uho.sem pa z Motul 7100 oljem veliko lepše vozil kot z 5100.sam sem menjal z novo originalno sklopko ki je kmalu pričela oddajati značilne zvoke zaradi tovarniške napake.a se navadiš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali to rožlanje lahko še poškoduje tudi druge dele motorja ali se lahko tako vozim še naprej????

lp

Jst mislim da. Glede na to da so vibracije tko mocne se prenasajo tudi na ostale dele menjalnika. Na pamet mi padejo vsaj lezaji ki sigurno niso predvideni za take anomalije. Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislim da. Glede na to da so vibracije tko mocne se prenasajo tudi na ostale dele menjalnika. Na pamet mi padejo vsaj lezaji ki sigurno niso predvideni za take anomalije.

Do zdaj ni še nihče med nami zaznal kakšne druge poškodbe ali težave zaradi sklopke. Ker je zadeva zoprna, vsi menjamo sklopko še predno bi lahko prišlo do poškodb. Tudi moj je stra že 10 let pa drugih težav nisem imel, sam pa ravno letos naredil pošten servis na motorju in teče kot singerca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej, tud jst ne bom tega testiral, ampak po jakosti s katero "trese" sodec sem preprican da se nekje mora poznat ob daljsi uporabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsake vibracije, ne glede na to kje se pojavijo, teoretično zmanjšajo življensko dobo. Jaz sem kratkoročno "rešil" problem z uporabo čepkov v ušesih. :) Bom pa verjetno čez zimo dal košaro obnoviti v Maribor uporabniku tega foruma Barracuda-i.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Slabo divanim mjemački, nešto malo a i to z greškom, tečno govorim rukama, i perfektno se služim smeškom., ali mjemački ne umem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo divanim mjemački, nešto malo a i to z greškom, tečno govorim rukama, i perfektno se služim smeškom., ali mjemački ne umem...

lahko uporabiš angleško verzijo, ki ti jo ponudi. V glavnem pa so ocene o novem stromu zelo pozitivne. O izgledu pa seveda ni govora. Meni osebno je še vedno grd, ampak tudi stari n i bil neka lepotica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko uporabiš angleško verzijo, ki ti jo ponudi. V glavnem pa so ocene o novem stromu zelo pozitivne. O izgledu pa seveda ni govora. Meni osebno je še vedno grd, ampak tudi stari n i bil neka lepotica.

Včasih traja nekaj dlje, da se oči navadijo. Ni ravno lepotec na prvi pogled, osvajal bo z občutkom med vožnjo. Verjetno ga v testu ne hvalijo kar brez veze. Definitivno eden izmed mojih kandidatov za naslednji motor. Je že znana cena v SLO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih traja nekaj dlje, da se oči navadijo. Ni ravno lepotec na prvi pogled, osvajal bo z občutkom med vožnjo. Verjetno ga v testu ne hvalijo kar brez veze. Definitivno eden izmed mojih kandidatov za naslednji motor. Je že znana cena v SLO?

glede na to da v italiji in podobnih drzavah ciljajo na nekje 13k€, potem bo pri nas ziher se kakega jurja zraven....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!