Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Hvala Jema, sam zanimalo pa me je še to al je v-strom po obnašanju na cesti npr. na ravni transalpe al pa morda KLEja, al je res toliko bolj "sport enduro"?

Čeprav si vprašal Jemo bom še jaz lonček pristavil.

Transalpe in KLE-ja nisem vozil, sem pa prej imel BMW 650GS Dakar in lahko povem, da mi Strom, poleg tega, da je močnejši in hitrejši, deluje dosti bolj vodljiv. Včasih imam občutek, da kar sam pade v ovinek. Saj tudi BMW ni bil zelo zahteven, a se mi zdi Štromčk še manj, vsaj dokler ne pretiravaš s plinom. Na angleški suzukijevi spletni strani označijo Strome kot Adventure Sport, kar se mi zdi še najbolj primerno. Enduro je za Stroma malce prehuda oznaka.

Lahko bi tudi Nagaya kaj povedala, saj je verjetno vozila Transalpo in KLE-ja (Stroma je).

Jema, malce off-topic - a ni bilo nič min okrog tistih potk, kjer ste se vozili? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena italijanska primerjava KLE-ja in Stroma 650 (za tiste, ki znajo italijansko). Moja prejšnja primerjava se je nanašala na cestno uporabo motorja.

post-1019-1135021324_thumb.jpg

post-1019-1135021432_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me a se je že gdo po tazadnmu vozu tko kšno dalšo razdaljo ne 3 metre. Men se je enkrat clo ratal tko postavt da sm se že mau ustrašu. :blink:

Sam nočm preveč da nom use skupi razbou! K pol bom pa :cry: :cry:

Hitrejš ko greš, lažje se je po zadnjem pelat. S kilometri samo pride, samo ne prehmalu obupat. :) Pa ne se razbit. :D

Če se da s Super Tenere, zakaj bi bil štromar izjema? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi tudi Nagaya kaj povedala, saj je verjetno vozila Transalpo in KLE-ja (Stroma je).

hm...men se zdita transalpa in kle kar tezko primerjljiva z v stromom....vseeno sta obdržala nekaj tistega prvotnega enduro značaja, da lahko mirne duše zapeljeta tudi na kak kolovoz, medtem ko je vstrom (razen morda za kakega res orenk pohorca) malo pretezak za to, pa preveč cestno orientiran....pa v mislih nimam samo izgleda, pač pa tudi maso, performanse zavornega sistema, poskočnost agregata....

litrski strom bi bil po mojem mnenju značajsko se najbližje Yamahi TDM in ta značaj je podedoval tudi mali strom.

KLE je v primerjvai s stromom hecno droben, lahek pa tudi zaspan kar se agregata tiče...

Transalpa morda po gabaritih tamo negdje, a se zavore in dinamika agregata ne moreta merit s stromom...

bi se pa morda Transalpa in KLE morda komu zdela malček bolj vodljiva od stroma....

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jema, malce off-topic - a ni bilo nič min okrog tistih potk, kjer ste se vozili? :whistle:

Verjemi, da ko te preganja pobesnel pes :eek: in moraš pol še motor (s skoraj praznim rezervoarjem) vlačit pod cesto, ker je čez cesto drevo, nimaš časa mislit na mine.

Kar se tiče primerjave z ostalimi mopedi, jest nism kompetentna oseba, ker je to moj prvi moped in nisem vozil drugega.

LP

Popravljeno . Popravil jema
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Še eno neumesno uprašanje! Ali morda gdo ve kje prodajajo UVEX opremo razen ene prodajalne ,ki je v Fužinah tm k je modri lev. :?

Res mi bi informacija prav prišla!

Šenkrat se opravičujem zaradi moje vsebine :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Ojla :OK:

Nagaja je napisala :

hm...men se zdita transalpa in kle kar tezko primerjljiva z v stromom....vseeno sta obdržala nekaj tistega prvotnega enduro značaja, da lahko mirne duše zapeljeta tudi na kak kolovoz, medtem ko je vstrom (razen morda za kakega res orenk pohorca) malo pretezak za to, pa preveč cestno orientiran....pa v mislih nimam samo izgleda, pač pa tudi maso, performanse zavornega sistema, poskočnost agregata....

Se popolnoma strinjam z napisanim - Poleti sva se z kolegom morala peljati kakšnih 70 km po brezpotju ( kolega na Yamahi XT 660 - jaz na Vstromu) in vam povem , da V strom 1000 ni najbolj primeren za brezpotja - je pretežak - okoren - vsekakor pa premočan , pa še pnevmatike so polj primerne za ceste kot za kak off road. V določenih situacijah sem bil kar malo prestrašen kako se bo odvzval na moje komande . Na mehkem terenu ga je prav težko obvladovati -nos motorja je kar težak - malo bolje je potem , ko se pripelješ na kak makedam.

V primerjavi z KLE jem , je ta slednji dosti lažji in okretnejši kot 1000ka - tudi težišče KLE ja boljše - teža samega motorja - širina .....

Kar pa se cest tiče , pa priznam , da je V strom ZAKON !!

Pa lep pozdrav !!

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW po makedamu ga jest ne serjem prov rad. Je bolj potovalni kot enduro. Čeprav je bil letos na poti iz Jajca v Travnik (BiH) na resni preizkušnji :slap: (glej sliko).

LP Jema

post-3067-1134945109_thumb.jpg

:topic: no, no, prov resna pa tale preizkusnja tut ni mogla bit, če jo je še FJR-jka zmogla (saj je tisto na sliki v ozadju FJR :? ), se pravi da nekega hudega brezpotja le ni bilo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: no, no, prov resna pa tale preizkusnja tut ni mogla bit, če jo je še FJR-jka zmogla (saj je tisto na sliki v ozadju FJR :? ), se pravi da nekega hudega brezpotja le ni bilo :P

Težko brez slik prikažem brezpotje :grrr . Lahko pa te ob morebitni poti do Sarajeva usmerim po tej "cesti" pa boš preveril :photo: . Drgač pa tole bol spada v :topic: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

A obstaja kšn izlet v avstrijo da nabavmo kej dodatne opreme oziroma kšno hudo stvar! :)

Če bi šou gdo na izlet jest lahko pelm sam če on pot pozna stroške si pa lahko delimo! :OK:

K tle v sloveniji ni tok robe in bi se splačal jet dol pogledat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo :)

Ali mi gdo lahko pove kje se nahaja Hein Gerickeu v Grazu? :?

Zanima me nabava sprednjega vetrobranskega stekla v zatemnjeni verziji.

Mogoče gdo ve tudi intrnetno stran? :?

Hvala

Popravljeno . Popravil Driverman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pišuka, tebi so al googla ukradli al pa angleško ne znaš. Ampak zato, ker si se tako lepo potrudil s slovenščino (tudi moja ni bogvekaj, da ne bom preveč pameten), sem ti poiskal zahtevano. Pa tudi zato, ker si iz Domžal in ko te zagledam te odvlečem na pivo kjer boš, vsaj prvo rundo, ti častil ;)

Šipce MRA Link MRA, v Sloveniji prodaja Promotor iz Petrovč oz. motocenter Pilko iz Ljubljane.

Hein Gericke - Gradec

graz.pdf

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MRA šipco lahko naročiš tudi preko neta tukaj http://www.zimo-motorrad.de imajo zelo ugodne cene, vsaj za mojega je precej nižja, zadevo pa uredita kar prek E-bay-a.

Fantje so resni in vredni zaupanja, ni pa se problem zmenit v Angleščini.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo :)

Za pijačo ni problem se bova zmenila Fritz! :OK:

Pri vseh teh straneh, ki sta mi jih podala (Fritz in Leteči) nikjer nisem zasledil nobene slike kako zgleda vetrobran. Povsot je samo cena in podatki a slike ni. Zato me zanima kje se da še sliko dobit da ne bom kupoval na pamet in ko bo prišlo na dom bo polom. :)

Upam da ne tečnarm preveč! :blush:

:topic: Vesele praznike vsem skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.mra.de/html/gb/gb-catalog.htm

Izbereš svojo znamko in model motorja potem imaš pa čisto za vsak moped tudi sliko vetrobrana zraven.

Sej ni tako težko ne, samo malo je treba poklikat. Samo najlepše je pa na pladnju prinešeno :P

Ni res! :? Jaz ko kliknem za DL 650 ni nobene slikce zravn! :? :?

Samo pri V-stromu 1000 sm jih zasledil pa še to samo pri letniku 2003 :?

Res ne vem mogoče se motom :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res! :? Jaz ko kliknem za DL 650 ni nobene slikce zravn! :? :?

Samo pri V-stromu 1000 sm jih zasledil pa še to samo pri letniku 2003 :?

Res ne vem mogoče se motom :? :?

Poglej pod Suzuki DL650/1000/KLV1000 od 2004 in videl boš katere šipce so na raspolago. Potem pojdi pod products in si jih poglej. Variotouring screen si lahko pogledaš par strani nazaj na slikcah dr. challe. Če pa tistega screena, ki ga ti iščeš, ni na sliki lih na stromu pa še malo google uporabi in bo že kaj padlo ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj :(

To pa je hudič ker bomo zdej tisti, ki vozmo V-strom 650 isto plačeval kot vsi ki vozijo V-strom 1000? :?

Razred zavarovanja bo od 44kW pa do 72kW tako da sta obadva motorja v istem razredu :BUA:

To ni pošteno ali gdo proda V-stroma 1000 :? :D

:hmm:

Popravljeno . Popravil Driverman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa neki zanima v Louisu hočjo za vetrobransko steklo za V-stroma 650 in še podaljšek ki se ga da dokupit Vario Touring Screen 120€!

Jest sm pa mail pisu na MRA (ANDREJ MOTACC [motacc.group@siol.net]) pa sm prašu če majo oziroma lahko zrihtajo pa je odgovoril da lahko in da je cena 130€ in to za zatemnjeno verzijo! :?

Bom vidu kako bova naprej kontakterala in če je cena res 130€ bom tuki uzev ne splača se v Avstrijo vozt!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res imajo zelo ugodne cene za MRA izdelke, meni so isto dali ceno 130EUR medtem ko sem jo naceneje v Nemčiji zasledil za 135EUR (plus stroški nakazila in poštnina do Slovenije) tako da bom zadevo v Januarju kar naročil. Rok dobave pa imajo samo 14 dni.

Smo malček :topic: tak da upam da bo Ledeni prestavil tole debato tja kamor paše.

LP

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ driverman:

ena beseda: ISKALNIK. obstajajo teme tako za sipe (npr. MRA) kot tudi za gericke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vredu!

Sprednje vetrobransko steklo sem že našel in to v Pilko motocentru! :)

118.000 tisoč za registracijo lansko leto pa 105.000 tisoč kaj čmo! :BUA:

:topic:

Kako vi uzamete cestnino a samo za 6 mescev ker dlje časa ga itak nimate registreranga!

Lansko jesen ko sem odjavil motor sem dobil en list da dobim povratek za cestnino in ga nisem izpolnl saj za tiste 2.500 tisočaka se še na pošto ne splača! Kako vi naredite?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj za tiste 2.500 tisočaka se še na pošto ne splača! Kako vi naredite?? :?

:slap:

kako daleč pa maš do pošte, da se ti ne splača it po 2,5 čuka :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

kako daleč pa maš do pošte, da se ti ne splača it po 2,5 čuka :eek:

Hec je v tem da država pri tem tolk komplicira da se ti na koncu že jebe za tist denar pa če je 5 jurjev. Samo res pa gre za princip. Če ni oddana dokumentacija 200% popolna ne dobiš nič, niti obvestila kaj jim manjka. Pa še to: a boš hodil na banko spraševat, kdaj so ti nakazali 2500 sit iz velikega prašičevca? Ne bodi smešen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!