Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Defitivno :OK: :OK: Givi :OK: :OK: vratca zgoraj ,odpiranje malih vratc ti prihrani veliko energije in živcev.

Evo kovčki so že doma (pardon na motorju). In to E41. Pred nakupom sem pobrskal po netu, kako izgledajo V36 ali V35 (sem že pozabil). Glede na to, da je nova zadeva sem se pošteno namučil, da sem našel prave fotke. Ker so V35 zadaj profilni in pride razširjeni del pod ispuh so montirani cca 10-15 cm niže kot E41. Zdi se mi, da so montirani tudi nekoliko bolj nazaj. Meni se ne zdi lepo. Širina motorja z E41 je cca 115 cm z V35 (podatek z neta) pa 110 cm.

Hvala za pomoč.

lp igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebral sem skoraj celotno temo in bi še jaz postavil nekaj vprašanj, ki jih nisem zasledil ali pa sem jih zgrešil.

dl 1000 proti dl 650? sicer je nekako v planu motor z min. 1000 kubiki (bmw, suzuki) ampak vendarle...

zaenkrat sem našel največ prednosti v bmw-ju gs 1150 (razen cene)

nikjer nisem našel primerjalnega testa med dl 1000 in gs 1150, čeprav ne vem če sta popolnoma za isti koš.. :(

da preidem k stvari: mogoče kdo ve, kakšna je bistvena razlika med dl650 in dl1000? dimenzijsko vem da sta ista, motorja sta različna...ampak vseeno se ne morem znebit občutka, da je dl 650 manjši.

povzetek: ali je vredno dajati toliko več denarja za dl 1000, če se človek odloči za nakup? na advrider forumu (lastniki) precej hvalijo 650 (teža in zmogljivosti - lahko posredujem tudi primerjalni test lastnika, ki si lasti oba :blink: )

glede vožnje je pa stanje takšno: sam ma 100kg in 190 cm, punca mal pod 60kg, obleka, nekaj prtljage...

se nabere...

sej vedno se ne voziva skupaj, kako daljšo tura pa seveda gre zraven...

ne morem verjet, da sem lahko v taki dilemi pred nakupom... :?

vnaprej hvala za kakšno info iz prve roke .)

LP

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika med 650 in 1000.....skoraj nič.....1000 ima dva izpuha in spodnji bug spojlerček.Sprašuješ,če se splača dat toliko več denarja za 1000....po drugi strani pa sprašuješ za GS 1150.....toliko,kot boš dal za novega 1000,boš dobil 4,5 let starega BMW...malce premisli......BMW vs dl:BMw bolj primeren za slabše terene,boljše zavore,kardan,feltne z naperami,nižja poraba (sam ne olja :devil: ),odlična servisna pokritost......po cesti se da pa oba zelo spodobno športno peljat....bmw za odtenek bolje.Jaz sem kolebal med dl1000,gs1200 in varadero.....BMW sem odpisal zaradi cene,odločil sem se pa za hondo....enostavno samo zato,ker sem že od nekdaj na hondi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, gs mi je nekako bolj po godu (punci oblika sploh ne sede, ampka vredu...) :D

gs-a bi dobil rabljenega za približno takšen denar kot rabljenega dl 1000, le da je dl mlajši dve leti (in z manj kilometri) :)

glede porabe goriva je vredu, če je nizka. poraba olja pri bmw-ju ni kritična. tisti liter ali dva na servisni interval ni sile :)

ampak sem se šel vprašat dalje... 650 napram 1000. (suzuki) zanima me če je med tema dvema motorjema cenovna razlika upravičena.

je pa res, da je v konkurenci tudi honda varadero 1000. izjemno všečen motor, videz bolj robusten od dl-a, cena pa je spet kanček večja.

pri varaderu me je zmotila poraba. novejšega si ne bi mogel privoščiti. lahko pa bi kupil nekje letnik 2000 ali 2001...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, gs mi je nekako bolj po godu (punci oblika sploh ne sede, ampka vredu...) :D

gs-a bi dobil rabljenega za približno takšen denar kot rabljenega dl 1000, le da je dl mlajši dve leti (in z manj kilometri) :)

glede porabe goriva je vredu, če je nizka. poraba olja pri bmw-ju ni kritična. tisti liter ali dva na servisni interval ni sile :)

ampak sem se šel vprašat dalje... 650 napram 1000. (suzuki) zanima me če je med tema dvema motorjema cenovna razlika upravičena.

je pa res, da je v konkurenci tudi honda varadero 1000. izjemno všečen motor, videz bolj robusten od dl-a, cena pa je spet kanček večja.

pri varaderu me je zmotila poraba. novejšega si ne bi mogel privoščiti. lahko pa bi kupil nekje letnik 2000 ali 2001...

Takole ti povem na tvoje vprašanje o razliki med Dl 650 in 1000 . Razlika v ceni je 1,750 eur malo ali veliko kakor se vzame ob pogledu na zadnji konec kjer ga krasita dva auspuha,veliko več navora kjer ti tamali v-stromček vidi in občuti klanec že 1 km prej,še posebej če se odpravljaš na kakšno potovanje v dvoje. Kar se pa tiče porabe med vsemi tremi motorji,BMW,DL1000in hondo varedero je povsod ista 6,5l na 100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebral sem skoraj celotno temo in bi še jaz postavil nekaj vprašanj, ki jih nisem zasledil ali pa sem jih zgrešil.

dl 1000 proti dl 650? sicer je nekako v planu motor z min. 1000 kubiki (bmw, suzuki) ampak vendarle...

zaenkrat sem našel največ prednosti v bmw-ju gs 1150 (razen cene)

nikjer nisem našel primerjalnega testa med dl 1000 in gs 1150, čeprav ne vem če sta popolnoma za isti koš.. :(

da preidem k stvari: mogoče kdo ve, kakšna je bistvena razlika med dl650 in dl1000? dimenzijsko vem da sta ista, motorja sta različna...ampak vseeno se ne morem znebit občutka, da je dl 650 manjši.

povzetek: ali je vredno dajati toliko več denarja za dl 1000, če se človek odloči za nakup? na advrider forumu (lastniki) precej hvalijo 650 (teža in zmogljivosti - lahko posredujem tudi primerjalni test lastnika, ki si lasti oba :blink: )

glede vožnje je pa stanje takšno: sam ma 100kg in 190 cm, punca mal pod 60kg, obleka, nekaj prtljage...

se nabere...

sej vedno se ne voziva skupaj, kako daljšo tura pa seveda gre zraven...

ne morem verjet, da sem lahko v taki dilemi pred nakupom... :?

vnaprej hvala za kakšno info iz prve roke .)

BMW kot tudi vsak drug motor več kubikov,boljši navor manj šaltanja poraba enaka, tu sploh ni dvoma,če imaš denar kupi raje čim večjo kubaturo sploh,če se bosta veliko skupaj vozila.Meni osebne neprodaš motorja z manj kubiki kot 1000ccm. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: heloou fantje

Brat Frenk bi rad prebekslov iz "navadnega 650 " na 650 z ABS

klicala sm u Odarja....nič še ne vejo o dobavi kaj šele o ceni :eek:

hja pa pokličem u Panigaza in g. Franc mi pravi:

"mi ga mamo u salonu, ha" :OK:

torej Panigaz ma u salonu 650 V-Strom dl k7 modro-srebrne barve

cena je 1.700.000, 00 sit preračunano :grim iz Euro cene

na zalogi ma še eno črno 1000- ko, l.06 za 1.893.000 sit

V Stroma 1000 z ABS letos ne :grrr bo.

evo tolk z moje strani

pa lep pozdrav od Žanetke in črnega :wub: Žrebca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: heloou fantje

Brat Frenk bi rad prebekslov iz "navadnega 650 " na 650 z ABS

klicala sm u Odarja....nič še ne vejo o dobavi kaj šele o ceni :eek:

hja pa pokličem u Panigaza in g. Franc mi pravi:

"mi ga mamo u salonu, ha" :OK:

torej Panigaz ma u salonu 650 V-Strom dl k7 modro-srebrne barve

cena je 1.700.000, 00 sit preračunano :grim iz Euro cene

na zalogi ma še eno črno 1000- ko, l.06 za 1.893.000 sit

V Stroma 1000 z ABS letos ne :grrr bo.

evo tolk z moje strani

pa lep pozdrav od Žanetke in črnega :wub: Žrebca

Poklič moto črne.....zrihta vse,kar se da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebral sem skoraj celotno temo in bi še jaz postavil nekaj vprašanj, ki jih nisem zasledil ali pa sem jih zgrešil.

dl 1000 proti dl 650? sicer je nekako v planu motor z min. 1000 kubiki (bmw, suzuki) ampak vendarle...

zaenkrat sem našel največ prednosti v bmw-ju gs 1150 (razen cene)

nikjer nisem našel primerjalnega testa med dl 1000 in gs 1150, čeprav ne vem če sta popolnoma za isti koš.. :(

da preidem k stvari: mogoče kdo ve, kakšna je bistvena razlika med dl650 in dl1000? dimenzijsko vem da sta ista, motorja sta različna...ampak vseeno se ne morem znebit občutka, da je dl 650 manjši.

povzetek: ali je vredno dajati toliko več denarja za dl 1000, če se človek odloči za nakup? na advrider forumu (lastniki) precej hvalijo 650 (teža in zmogljivosti - lahko posredujem tudi primerjalni test lastnika, ki si lasti oba :blink: )

glede vožnje je pa stanje takšno: sam ma 100kg in 190 cm, punca mal pod 60kg, obleka, nekaj prtljage...

se nabere...

sej vedno se ne voziva skupaj, kako daljšo tura pa seveda gre zraven...

ne morem verjet, da sem lahko v taki dilemi pred nakupom... :?

vnaprej hvala za kakšno info iz prve roke .)

LP

S.

Če je tako kot praviš, ne vem kaj sploh razmišljaš? DL 1000. 600-tak je prešvoh, BMW predrag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred vsakim nakupom je pametno razmislit (vsaj malo) :D

načeloma je trenutna ponudba takšna, da bi dobil bmw gs za enako ceno kot dl 1000. oba rabljena. bmw starejši za dve leti.

vzporedno pa sem se vprašal, če je velika razlika med 650 in 1000... mogoče ne bi smel naglas razmišljat. sicer pa sem našel mnogo odgovorov tudi na strani advriders :OK: dl 650 vs. dl 1000.

če bi imel denar, bi si kupil novega. ker sem omejen, kupujem rabljen motocikel do nekje 5000 euro +- 200 eur. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Odarju bodo verjetno še okol junija govoril, da še letnika 07 ni zunaj. Mislim kar je pa preveč je pa preveč. Sem že sam imel podobno izkušnjo pri njih. Navsezadnje pa še mislijo da jim stranka pamet soli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Odarju bodo verjetno še okol junija govoril, da še letnika 07 ni zunaj. Mislim kar je pa preveč je pa preveč. Sem že sam imel podobno izkušnjo pri njih. Navsezadnje pa še mislijo da jim stranka pamet soli.

to ti je tako,če nekdo,ki ni po duši motorist prodaja motorje...... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred vsakim nakupom je pametno razmislit (vsaj malo) :D

načeloma je trenutna ponudba takšna, da bi dobil bmw gs za enako ceno kot dl 1000. oba rabljena. bmw starejši za dve leti.

vzporedno pa sem se vprašal, če je velika razlika med 650 in 1000... mogoče ne bi smel naglas razmišljat. sicer pa sem našel mnogo odgovorov tudi na strani advriders :OK: dl 650 vs. dl 1000.

če bi imel denar, bi si kupil novega. ker sem omejen, kupujem rabljen motocikel do nekje 5000 euro +- 200 eur. .)

Sam sem bil v podobni dilemi. No, vedel sem, da bo nov in da bo V-strom, nisem pa vedel kateri. Varaderota sem črtal, ker preveč pije, BMW-ja pa zato, ker mi nova 1200-tka enostavno ne sede. Strom mi je bil takoj všeč (sem 193cm, 100kg). Prva probna vožnja in vedel sem, da je to tisto kar iščem. Na koncu so odločile finance in čas nakupa - za 6000€ sem dobil DL-a 650 s top case-om. Trdim, da sem dobil ogromno motorja za ta denar in sem z njim zelo zadovoljen. Če bi tedaj finance dovoljevale bi vzel 1000-ko. Tako sem pristal na 650-ki in ni mi žal. Mogoče bi se še lepše razvajal z močjo in navorom 1000-ke a je v +95% primerov (vsaj zame) to kar ponuja 650 čisto zadosti. Ko si enkrat gor te tudi manko enega izpuha ne moti več, vsaj ne tako hudo :P

Znotraj legalnih okvirov uporabe je že 68KM dostikrat preveč. Škoda, da ne moreš še malo primakniti in si nabaviti motorno kolo z ABS-om. ABS ni vse, ni pa škoda, če ga imaš.

DL650 ni nič manjši. Razen izpuha, bug-spoilerja, škrg pod tankom in ščitnikov za roke je to isti geštel. Pomeni, da je pri 650-ki, ki je nastala iz 1000-ke, marsikaj predimenzionirano, kar pa, v osnovi, ni nič slabega.

Če se oziraš za tapravim endurotom, potem bi moral biti BMW taprva izbira. Če so ti pa cestni OK, bi pa lahko uvrstil tudi Kawasaki Versysa - še en primer, ko dobiš ogromno vsestransko uporabnega motorja za vložen denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebral sem skoraj celotno temo in bi še jaz postavil nekaj vprašanj, ki jih nisem zasledil ali pa sem jih zgrešil.

dl 1000 proti dl 650? sicer je nekako v planu motor z min. 1000 kubiki (bmw, suzuki) ampak vendarle...

zaenkrat sem našel največ prednosti v bmw-ju gs 1150 (razen cene)

nikjer nisem našel primerjalnega testa med dl 1000 in gs 1150, čeprav ne vem če sta popolnoma za isti koš.. :(

da preidem k stvari: mogoče kdo ve, kakšna je bistvena razlika med dl650 in dl1000? dimenzijsko vem da sta ista, motorja sta različna...ampak vseeno se ne morem znebit občutka, da je dl 650 manjši.

povzetek: ali je vredno dajati toliko več denarja za dl 1000, če se človek odloči za nakup? na advrider forumu (lastniki) precej hvalijo 650 (teža in zmogljivosti - lahko posredujem tudi primerjalni test lastnika, ki si lasti oba :blink: )

glede vožnje je pa stanje takšno: sam ma 100kg in 190 cm, punca mal pod 60kg, obleka, nekaj prtljage...

se nabere...

sej vedno se ne voziva skupaj, kako daljšo tura pa seveda gre zraven...

ne morem verjet, da sem lahko v taki dilemi pred nakupom... :?

vnaprej hvala za kakšno info iz prve roke .)

LP

S.

Pozdravljen,

v osmi številki hrvaške revije Motoklub (Listopad 2006 - predvidevam, da je to jeseni, kateri mesec pa ne vem) je zanimiva primerjava štirih maxi endur: KTM Adventure, Suzuki v Strom DL1000, Honda Varadero in BMW 1200 GS. Zanimiva se mi zdi zato, ker je lepo opisan tip/namen posameznega motorja, ki so dokaj različni. Če te zanima pošlji naslov naredim kopijo in ti pošljem.

Lp igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.) da napišem še jaz par besed...

vozil sem marsikaj (pač imel to možnost), vendar samo za "krog" ali dva, včasih tudi z drago. Sem udarnik, torej 190 cm-115 kg :eek: in so mi mnogokrat delale težave noge. Pri speljevanju jih je bilo treba pospraviti, kot letalo pri vzletu, pa sem lovil tačke, ker jih nisem mogel takoj potegniti gor. Pri nakupu motocikla mi je bil to eden od filtrilnih elementov, se pa na koncu vse konča pri denarju. Včasih je zaradi tega izbira mogoče boljša, a nekomu krog ljudi v katerem se giblje zapoveduje drugo odločitev.

1k ima večji sedež in je malo širši, tudi gume, je pa v srednjem zavarovalnem razredu, ker ima 72KW. Če boš se vozil v dvoje ti toplo priporočam 1k, saj imaš kar nekaj navora v zalogi, pa še ko se navadiš nanj, je to pravi stroj. Zasledil sem test med GS in 1k pri polni obremenitvi in v dvoje, pa ga je 1k za 0,05 točke nesla. Test je bil nemški.

Sam sem lansko leto kupil rabljeno 1k, pa sem imel možnost kupiti novega 650, ali sem naredil pravilno ne razmišljam, temveč mislim, kdaj se bom peljal, saj trenutna zima ne kaže nič vzpodbudnega. Lahko se bo prestavila v motoristično sezono. (Bog ne daj razmišljam)

Upam da se nam boš pridružil! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

v osmi številki hrvaške revije Motoklub (Listopad 2006 - predvidevam, da je to jeseni, kateri mesec pa ne vem) je zanimiva primerjava štirih maxi endur: KTM Adventure, Suzuki v Strom DL1000, Honda Varadero in BMW 1200 GS. Zanimiva se mi zdi zato, ker je lepo opisan tip/namen posameznega motorja, ki so dokaj različni. Če te zanima pošlji naslov naredim kopijo in ti pošljem.

Lp igor

Zdravo

A bi se ti dalo poslat še meni eno kopijo na mudrin@gmail.com? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zanimiv primerjalni test. :) očitno tale v-strom dobor konkurira bmw-ju gs. predvsem cenovno. sicer je po voznih lastnostih še vedno v prednosti bmw. Skratka je za premislit. na advforumu je strom precej pohvaljen in ga kujejo v oblake, hkrati pa pljuvajo po gs-u, kot da je je najslabši motor (to predvsem lastniki japoncev) :D

sedel sem na obeh in je vsaj meni drža na gs-u malo bolj po godu. (precej velik motor). suzuki dl 1000 me ni ravno prepričal s sedenjem, ker se mi zdi sedež previsok...oziroma tank prenizek :blink: veliko boljše sem se počutil na 650, ki ima 20 mm nižji sedež.. se pozna. p ane da mam kratke noge, samo rad sedim "v sedlu". nizko :OK:

je možno iz 650 prenest sedež na 1000?

me pa zanima, če kdo ve, koliko bi bila vrednost dl-a 1000 letnik 2002 (recimo da je kot nov z novimi gumami in nekaj dodatne opreme in 29kkm )

Popravljeno . Popravil SuzyRider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zanimiv primerjalni test. :) očitno tale v-strom dobor konkurira bmw-ju gs. predvsem cenovno. sicer je po voznih lastnostih še vedno v prednosti bmw. Skratka je za premislit. na advforumu je strom precej pohvaljen in ga kujejo v oblake, hkrati pa pljuvajo po gs-u, kot da je je najslabši motor (to predvsem lastniki japoncev) :D

sedel sem na obeh in je vsaj meni drža na gs-u malo bolj po godu. (precej velik motor). suzuki dl 1000 me ni ravno prepričal s sedenjem, ker se mi zdi sedež previsok...oziroma tank prenizek :blink: veliko boljše sem se počutil na 650, ki ima 20 mm nižji sedež.. se pozna. p ane da mam kratke noge, samo rad sedim "v sedlu". nizko :OK:

je možno iz 650 prenest sedež na 1000?

me pa zanima, če kdo ve, koliko bi bila vrednost dl-a 1000 letnik 2002 (recimo da je kot nov z novimi gumami in nekaj dodatne opreme in 29kkm )

Predvidevam, da je možno, saj sta motorja konstrukcijsko enaka. Tudi sam sem razmišljal o tem, vendar moraš kar nekaj plačati za nov sedež. Zato sem izbral drugo možnost in sicer sem dal sedež 1000-ke predelat v BAGSTER Francija (preko TC motoshop, ki je uradni zastopnik v Sloveniji). Njihova originalna predelava za V stroma zniža sedež voznika za 2 cm, sovoznika dvigne za 1 cm. Glede oblazinjenja lahko izbereš opcijo z gelom. Barvno sliko in material si sestaviš na njihovi spletni strani. Samo en problem je, oddal sem ga pred tednom dni in moram počakat še 3 tedne. Cena cca 65.000.- sit. Predelane sedeže sem videl v TC-ju in so res lep izdelek.

Ko bo spomladi kaj vtisov iz voženj napišem.

lp igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

A bi se ti dalo poslat še meni eno kopijo na mudrin@gmail.com? :kva2:

Glede na zanimanje sem poskeniral zadevo. Se oproščam, imel sem malce težav - ena stran obrnjena narobe, zadnja pa je odveč. Upam, da nisem zasedel preveč prostora.

lp Igor

Zdravo

A bi se ti dalo poslat še meni eno kopijo na mudrin@gmail.com? :kva2:

test.pdf

test.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zanimanje sem poskeniral zadevo. Se oproščam, imel sem malce težav - ena stran obrnjena narobe, zadnja pa je odveč. Upam, da nisem zasedel preveč prostora.

lp Igor

Pri datoteki dolžine 1,15 MB je videti, da je poškodovana...

Jo lahko prosim še 1x postaviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri datoteki dolžine 1,15 MB je videti, da je poškodovana...

Jo lahko prosim še 1x postaviš?

Na žalost je to ista datoteka kot ona preko 2MB, ki pa je OK. Datoteka je tako velika, da je proces "lepljenja" na forum trajal kar nekaj časa in nisem vedel kaj se dogaja, pritisnil še enkrat in ratalo je kar vidiš na forumu.

lp igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a ima mogoče kdo od vas namontirane meglenke na motor? :naughty:

Rad bi videl kako zgledajo in kako so pritrjene, da jih tudi sam poštimam.

Nej da kdo prosim sliko al pa vsaj kak link. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!