Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Tnx, pohajč če boš kej tuki, dej prosm napiš kašnga nardiš, pa kolk bi pršou kej, oziroma dobrodošle še vse ostale informacije

LP

Bo najbolje če mu pišeš na PM - da bo videl sploh za kaj se gre in ti bo lahko čimprej odgovoril !

Drugače pa dobrodošel v naši "SKUPNOSTI - KLV-strom"

LP pa srečno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je že kdo probal če paše ta zaščita od1000ke na 650ko, oziroma če je kdo to probal sam nardit, al pa če je kdo prpravlen posodet od 1000ke, al pa če ma kdo original od 650, da bi kalup neredu pa pol sam nrdim iz poliestra. TNX :)

Od 1000ke sigurno ne gre sva probala s prjatlom, ki ima 650ko ima mal drgač postavljen hladilnik olja in ne pašejo nosilci za pritrdit.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

je kdo ze kaj dal v stroma iz garaze letos, da je ugledal luc sveta in ne samo luc garaze? :)

moj se kar prezimuje.

eno vprasanje.....

kaksno vsebino ali kaksen akumulator ima malo v strom?

na forumu sem namrec zasledil da obstajajo 3 razlicni (1. destilirana voda, 2. nekaj pol-pol, 3. silikon ali nekaj takega), ampak ne vem katerega izmed teh uporabljala suzuki za svoje motorje oz za v stroma 650.

se vse da polnit z enakim polnilcem ali se enih sploh ne da ali je morda za vsaki tip akumulatorja drugacen polnilec?

sicer pozno sprasujem, ker sem ze kupil polnilec v louisu za 40 € (tistega za jubilejnih 70 let v kovcku), pa nikjer ni videt da bi se dalo nastavljat koliksen naj bo polnilni tok (1/10 - kolikor sem zasledil na forumu).

upam, da bo kmalu kaksen vikend toplo (vsaj 8 ali 10C) in suhe ceste, da se gremo malo pretegniti z motorji :)

ps:

je morda kaksen stromar (veliki ali mali) iz mb?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo ze kaj dal v stroma iz garaze letos, da je ugledal luc sveta in ne samo luc garaze?

moj se kar prezimuje.

Vsakič, ko grem v garažo ugleda luč sveta - potegnem roleto, da ga vidim, če je še tapravi.

Saj bo, tudi jaz težko čakam, da ga poženem.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vse da polnit z enakim polnilcem ali se enih sploh ne da ali je morda za vsaki tip akumulatorja drugacen polnilec?

Jz na vseh motorjih polnim z istim polnilcem.Če polnim z kupljenim polnilcem ga vzamem samo iz motorja.Če pa z doma narejenim pa še pokrovček gumijast na akumulatorju dol dobim,ker "voda"kar hitro zavreje sam obudi pa "zanič" akumulator!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, pri katerih vrtljajih v 6 prestavi je najmanjsa poraba za 650?

ko je bil nov, sem ga utekal zmeraj samo do 5000 vrtljajev, nato 7500, potem pa obcasno do konca.

ne spomnim se tocno, ampak 1x vmes sem imel porabo 4,2 litra, samo se ne spomnim tocno nacina voznja takrat.

v povrpecju imam 4,85l/100km porabe.

za povprecen (1,6 bencinar) avto govorijo 90km/h hitrost oz 2500 vrt.

kaj pa v strom 650? kje je ideal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je poraba najmanjša tam, kjer je največji navor. Pri katerih vrtljajihje to, pa ne vem. Naj me kdo popravi če se motim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je poraba najmanjša tam, kjer je največji navor. Pri katerih vrtljajihje to, pa ne vem. Naj me kdo popravi če se motim.

LP

torej pri 650-ki (tudi 1000 ima - podatki suzuki odar), je to 6.400?

kaj pravite drugi - se stinjate?

ali pri katerih vrtljajih je najmanjsa poraba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v povrpecju imam 4,85l/100km porabe.

Enako porabo imam jaz na TDM 900, povprečno čez celo sezono... ne vtekanje.

Mislim, da je poraba najmanjša tam, kjer je največji navor. Pri katerih vrtljajihje to, pa ne vem. Naj me kdo popravi če se motim.

LP

To ne drži.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa se to me zanima, ker se zmeraj jezim ko grem tankat...

pise:

posoda za gorivo 22L.

ze veckrat sem se vozil da sem bil na drugem "alarmu" (zadnji kvadratek utripa) in vozil z rezervo - to je cca 3-3,5L bencina še.

zmeraj pa sem v takem primeru natankal "samo" 16L.

16+3=19 L.

je mogoče, da proizvajalci dajo samo podatek volumna rezervoarja, kar pa potem ne pomeni dejanske količine goriva, ki jo lahko natocis???

to je zavajanje potrosnikov! :hmm:

prilagam umetnisko sliko, kjer sta prikazana prereza rezervoarja V strom in Apn 6 (kjer si lahko do vrha napolnil bencina).

post-20690-1231424468_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mozno je vse. sem tudi ze spravil v 20 litrski tank 21,2 litra. :unsure:

Jest pa v 17 litrskega samo 16,5 litra ( k je biu poškodovan pa pol samo pokitan pa pobarvan) :D :P

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam lep primer kapacitete tanka na stromu.

Enkrat sem se vozil, ko je bilo že lepo število kilometrov čez 400. Med približevanjem črpalki sem si potihoma govoril, naj me ne pusti na cedilu, vsaj tokrat ne!

Prižgem smerokaz za črpalko, takrat si rečem, "če že moreš pa zdaj crkni" . Nisem mogel verjeti po parih sekundah je motor ugasnil-zmanjkalo bencina.

Takrat sem natočil 21,5 litra, tako, da kanta res drži okrog 22

Je pa res, da, ko rezerva utripa že lep čas in na črpalki natočiš borih 17-18 l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čer!

Da mal spremenim temo. Želel sem menjati zadnji zobnik za Štroma 650 l. 2004/5, in lej ga zlomka, Regina komplet ne paše. Prodajalc pravi da še ni videl take peste na štromu, pa da so vsem ti zobniki pasali. Sicer je pesta srebrne barve, kar mu je bilo tudi čudno. Razmak med vijakoma je cca 820 mm. in zgleda takole: Zobnik Firma je SunStar. Nazadnje sva ugotovila, da ima pesto enako kot Bandit.

Kje lahko dobim tak zobnik, oz ali ma Regina takšnega?

Hvala, igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zobnike bi ti priporocal originalne, verigo pa regiona gold (...recimo. na banditu 1200 se ta kombinacija zelo dobro obnese.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri delajo o polnilcih za akumolator cele doktorske disertacije :headbang: , jaz pa mislim in prakticiram naslednje: Polnilca ne rabim, ker če je z akumulatorjem vse OK je dovolj da se vsako toliko napolni z vožnjo :yes: . Jaz izkoristim kopno cesto (Beri:cesto brez snega in leda) in lepo vreme za vožnjo :ninja: .Letos sem prevozil približno 200km in ni problema, sicer z manjšo hitrostji kot običajno ampak "who care"! Tako ali tako pa mora motor vsake toliko malo teči da je vse OK. Toplo se oblecite pa gas (po pamet!). :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

je že kdo morda poskusil tale vetrobran:

VStream Windshield za V Strom

Je res toliko boljsi in daje vec zavetrja ter voznika naredi manj utrujenega, z manj bolečinami v vratu, z manj hrupa,....?

nameravam si ga kupiti (cca 160 $ + poštnina) v roku 2 mesecev ali najvec 3 mesecev - v primeru pohval ali brez vasega mnenja.

nabavil ga ne bom samo v primeru, ce boste vsi grajali.

Zato prosim za mnenja, pohvale, kritike...predvsem tistih, ki ste imeli ta vetrobran ali pa ga še imate.

LP

ps:

je ze kdo peljal v stroma letos na sprehod (primorci ste izvzeti, ker imate skoraj 12 mesecev sezono) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Štromar :worship:

Ne vem kaj bi ti rekel (moje osebno mnenje) kateri bi bil boljši ....

Probal sem MRA vario ... cca.110 €

probal sem original Suzukijev manjši Xtrail (priložena slika).....cca. 80 €

in seveda to kar dobiš v paketu.

Pri MRA sem bil najbolj zadovoljen ...lahko si ga nastavljaš po mili volji kako ti bo zrak krožil

Pri Xtrail (mala šipca) pa sem bil tudi zadovoljen po cestah , kjer se ne moreš hitro peljati ...hočem reči , da ni za na Avtoceste... preveč buta levo desno ... posledično te bolj boli vrat in vratne mišice...

Kar pa se tvoje opcije tiče , je pa tako :

V dežju se do sedaj po lastnih izkušnjah velike šipe ne obnesejo ..džne kapljice se ti nabirajo na zunanji strani - na notranji strani šipe potem pa še to , da ko zi za veterno zaščito , ni dovolj vetra , da ti bi odpihnilo kapljice z vizirja ... pol pa se vse skupaj začne rosit ...pa odpiraš še vizir , da bi kaj videl ....pa te še od zgoraj jačne zalivat ......... kaj bi ti govorill kaj več ..... ??

Za vsak slučaj pa še poglej na tale link : http://www.madstad.com/ ta te stane cca. 85 $

Hrvaški kolegi so si ga že naročili !!

Ne vem ? preberi še raje kakšno drugo mnenje pa se potem odloči ....zima bo še kar trajala (ha ha )

LP

post-297-1233166265_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako malo vas je v stromarjev na forumu, sedaj ko je zima?

sem mislil, da ste pozimi bolj aktivni, ker se poleti vozite z motorji.

tako pa ste ocitno v dopoldanskem casu (poleti) med sluzbo na MS, popoldan pa se vozite...

se kaksno mnenje?

ne verjamem, da je samo renegade menjal originalen vetrobran?!

se kaksno mnenje, predlogi, nasveti,...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo štromarji.

A se bo v 2009 prodajal veliki strom ali ne? Pa cenik imajo zelo ažuren ... še zej je vse za 2008.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav še z moje strani!

Tudi jaz sem menjal original vetrobrat, ker sem enostavno dobil glavni tok zraka direkt v glavo, kljub dvigu na višjo pozicijo, je bilo še vedno dovolj šumenja po celodnevni vožnji-(visok sem 188cm, nosim pa NOLAN 102-kar ni najbolj tiha čelada). No v glavnem, po prebiranju foruma mi je bilo kmalu jasno, da z nakupom MRA vario ščita ne bom veliko falil, saj so ga več ali manj vsi hvalili.

Odločil sem se za nakup in ni mi žal, ga priporočam!

Kar se tiče vetrobrana, ki je na sliki, se mi zdi nekoliko previsok, saj, kar je povedal predhodnik (dež, kaplje, rosa.... je še kako res)

Poleg tega se mi zdi, da se nekako ne zlije najbolj z motorjem. Seveda so okusi različni, ampak mislim, da MRA res polepša motor.

Še glede 1000 stroma.

Pred 14 dnevi sem bil pri panigazu in je rekel, da letos 1000 ke ne bo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos imam namen zamenjati motorno kolo. Prej sem mel Aprilio Pegaso 650 IE, sedaj bi pa kupil V-Stroma. Ne morem se odločt katerga pa bi ali 650 ali 1000. Sem 188 velik in 103 kg, vozim se sam, bo pa na njem vse komplet 3 kufri, itd.

Hvala in Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Dragothic

Če ti razlika v ceni in ne predstavlja nekega problema si raje kupi 1000-ko.

Moja 650-ka zadovoljuje večino mojih potreb vendar sem si na daljših poteh, na AC transferjih in občasno s sopotnico, zaželel tistih 30KM in nekaj navora več. Včasih tudi po mestu, ko je malo več šaltanja med brzinami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000 baje ne zagotavlja eu standarda za ispušne pline zato ne dobi SLO homoligacije. V italiji ga majo ( tam ne veljo eu predpisi :naughty: ) 9930 € skupaj z ddv-jem, brez ABS-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!