Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

v omenjenih dimenzijah imamo na zalogi:

DUNLOP TR91=183eu

PIRELLI SCORPION TRIAL=217eu

METZELER TOURANCE=193eu

METZELER TOURANCE EXP=209eu

CONTI TRIAL ATTACK=188eu

MICHELIN ANAKE 2=208eu

Tele info res na TR91 kažejo... :) Do sedaj mi še noben ni TR91 priporočal in kolikor sem bral teste tudi niso bile toliko hvaljene kot Metzelerke. Neke bistvene razlike pa tudi ni med njimi.

So pa moje trenutne Metzelerke Tourance glede na to da še imajo "nekaj" profila postale zelo nevarne in potrebujejo zelo veliko časa da se segrejejo...tudi linijo v ovinku zelo spreminjajo. Sem mislil da bodo glede na profil zdržale to sezono pa je treba malo tudi na zdravje gledat... sem že enkrat iztiril iz ceste... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Tourance EXP rata problem po nekaj tisoc prevozenih kilometrov, saj kljub dovolj profila gume ne drzijo vec tako kot bi clovek pricakoval, hkrati pa ne vracajo vec toliko informacij o cesti kot bi zelel.

To da Tourance EXP po 8,000km niso več iste gume je znano .Ne držijo več in se ti lahko zgodi zdrs zadnje ali sprednje gume kot se nam je večim to zgodilo ,vsi smo šli na anake 2 in smo zadovoljni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Dunlopkami TR91 sem prevozil ene 4000km in lahko rečem, da sem zelo zadovoljen a ker je to čisto nov model pnevmatike boš težko našel koga, ki je zvozil set teh gum do konca uporabnosti da bi ti podal celotno oceno. Sam ne vem koliko bodo zdržale in kako se bodo obnašale čez 4000, 8000 ali več km. Sem imel tudi Anakee 2 in lahko potrdim, da so to zelo dobre gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so Dunlop RoadSmart ustrezne gume za stroma 650?

Jaz jih imam gor in so super...edini problem je da moraš poiskat idealni pritisk, drugač rado malo potresa, ampak če uspeš pravega nastavit pa je guma fenomenalna, ker neverjetno drži in daje ubčutek varnosti...super se obnese tudi v dežju, jaz jih imam zdaj cca 3000 km in sem zelo zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih imam gor in so super...edini problem je da moraš poiskat idealni pritisk, drugač rado malo potresa, ampak če uspeš pravega nastavit pa je guma fenomenalna, ker neverjetno drži in daje ubčutek varnosti...super se obnese tudi v dežju, jaz jih imam zdaj cca 3000 km in sem zelo zadovoljen!

kak pritisk pa maš ti? in koliko je motor obtežen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak pritisk pa maš ti? in koliko je motor obtežen?

Večinoma se vozim sam, imam pa 90 kg in če nimam prtljage uporabljam pritisk: spredaj 2.35 (če dodam kufer ali sopotnico 2.40) in zadaj 2.75) Sem se z večimi pogovarjal, da ima roadsmart ta problem da trese, dokler pravega pritiska ne najdeš, tako da meni z omenjenim pritiskom ne trese praktično nič oz. sploh ni moteče...so pa ovinki s temi gumami... svetski :evilgrin:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi ... trenutno se zanimam za nakup V stroma 650 , mi lahko kdo pove ali je oranžno obarvana ispušna cev (med cilindrom in loncem) pokazatelj kako je bil motor vožen ... ne vem , gledal sem motor ki naj bi imel 19 kilokilometrov , pa mi je bila cev čudna ... precej bolj utrujena kot ostalo na motociklu . Ima kdo kakšno izkušnjo ??? Ima mogoče kdo informacijo koliko pridejo ploščice za zavore (komplet)in komplet gum dunlop roadsmart , oprostite še neumnemu vprašanju , pač nimam pojma ... Ali se gume kupujejo v kompletu ali vsako posamezno , ko sem gledal pri Španu na spletni strani sta na sliki dve pnevmatiki cena pa samo ena :blush::slap: ... Aja , na motorju sta dve Metzelerki z lepim profilom letnik 2007 ... pomoje se s tem ni ravno varno vozit ... čeravno delujejo lepo , hvala vsem ki se ustavite in pomagate ubogemu nevednežu da ne naredi napake O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi ... trenutno se zanimam za nakup V stroma 650 , mi lahko kdo pove ali je oranžno obarvana ispušna cev (med cilindrom in loncem) pokazatelj kako je bil motor vožen ... ne vem , gledal sem motor ki naj bi imel 19 kilokilometrov , pa mi je bila cev čudna ... precej bolj utrujena kot ostalo na motociklu . Ima kdo kakšno izkušnjo ??? Ima mogoče kdo informacijo koliko pridejo ploščice za zavore (komplet)in komplet gum dunlop roadsmart , oprostite še neumnemu vprašanju , pač nimam pojma ... Ali se gume kupujejo v kompletu ali vsako posamezno , ko sem gledal pri Španu na spletni strani sta na sliki dve pnevmatiki cena pa samo ena :blush::slap: ... Aja , na motorju sta dve Metzelerki z lepim profilom letnik 2007 ... pomoje se s tem ni ravno varno vozit ... čeravno delujejo lepo , hvala vsem ki se ustavite in pomagate ubogemu nevednežu da ne naredi napake O:-)

kje si oranžno vidu ne vem ajde recmo, cev pa je spredaj na udaru vseh pritiklin in dogodkov na cesti in je posledično utrujena.pri teh kilometrih ploščic ravno še ni treba menjat ali pač odvisno od agresivnosti prejšnjega lastnika.roadsmart so v redu če boš samo asfalt vozil.gume kupuj VEDNO v KOMPLETU.gume ki so sedaj gor vrzi čimprej dol če hočeš imet še celo glavo.

to je moje mnenje in se ni treba strinjati z njim :klicaj:

dobrodošel v kompaniji štromarjev.

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi ...

moja cev je svetlo rjavkaste barve oz. zlato rumene pa mam 14k km... sama cev mislim da ne more biti pokazatelj velike kilometrine, boš prej ugotovil če je kaj narobe z njim ko boš slišal in čutil kak mašina teče in ko se boš z nijm zapeljal

pri širniku v radljah dobiš komplet dunlop roadsmart za 197€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej hvala lepa , še nekaj ... ali je kdo že menjal hladilnik ??? Pri omenjenem stromu naj bi s prvim kolesom povozil nekakšno paličico - rele , ki ga je vrglo v hladilnik , hladilnik ne pušča in funkcionira estetsko pa ni ravno najlepše , ker ga je malo deformiralo ... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hladilnik je zelo drag in če ni več kot 30% satovja poškodovano ni nobene sile. Se pa da na trgu kupiti precej zaščit za hladilnik.

Samo satovje se dobi v Zagrebi za cca. 200€ medtem, ko je cel hladilnik pri suzukiju preko 500€, če se ne motim (v vsakem primeru ni poceni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 650 so mi šle zavorne ploščice. Katere se splača montirati?

A.

Motorrad priporoča Carbone Lorraine in Lucas, Brum vgrajuje EBC. Sinter.

Beri tudi tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako si pa uredil to? če ni skrivnost?

lp

Ker mi je motor precej treslo in bi mi pokvarilo potovanje v Makedonijo. Mi je g. Širnik ponudil drug komplet gum iste znamke kot sem imel prej na motorju.

Seveda sem takoj sprejel, vse to je naredil brezplačno (menjava in centriranje) :worship: :worship: in mi zaželel srečno vožnjo. To je to.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je motor precej treslo in bi mi pokvarilo potovanje v Makedonijo. Mi je g. Širnik ponudil drug komplet gum iste znamke kot sem imel prej na motorju.

Seveda sem takoj sprejel, vse to je naredil brezplačno (menjava in centriranje) :worship: :worship: in mi zaželel srečno vožnjo. To je to.

Scarabeo

to se pa ne dogaja vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vas je pa velik stromarjev na cesti.... :)

/wave

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej hvala lepa , še nekaj ... ali je kdo že menjal hladilnik ??? Pri omenjenem stromu naj bi s prvim kolesom povozil nekakšno paličico - rele , ki ga je vrglo v hladilnik , hladilnik ne pušča in funkcionira estetsko pa ni ravno najlepše , ker ga je malo deformiralo ... :unsure:

lamele hladilnika lahko mirno sam poravnaš z zobotrebcem ali čim podobnim in z občutkom seveda.tudi sam sem na svojem nekaj ravnal.v glavnem uporabi lamelam, ki so zelo mehke, prijazen material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim kdo pove na koliko približno je potrebno zavorne ploščice zamenjat? Trenutno mi števec kaže 17.400 km in ker v prihajajočih dveh tednih načrtujem 2 večdnevni furi me malenkost skrbi, da bi moral še to zamenjat...vem sicer, da je dosti odvisno od vožnje, ampak vseeno, kakšnee so kaj vaše izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjaš jih seveda ko zavornim ploščicam zmanjka "mesa"... ko nimajo več materiala, ki brusi po diskih... Tako, da zaradi pardnevnega izleta menjava res ni potrebna, če majo še vsaj nekaj materiala. Ppgledaš na indikator koliko je še do točke, kjer je priporočljivo ploščice zamenjat... (indikator - zareze na zavornih ploščicah)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s Continental Trail Attack. Pri Hondah Varadero so se pri prednjih gumah proizvedenih v Koreji pojavljale vibracije in tresenje krmila... Je kdo namontiral prednjo KOREJSKO gumo na velikega Stroma? Občutki, vtisi?

Bral neke teste in gumo zelo hvalijo. Predvsem se mi zdi interesantna ker zdrži več km kot Dunlop RoadSmart. Do sedaj sem vozil samo gume, ki so primerne tudi za vožnjo izvem cest (makadam), vendar 95%+ se vozim po asvaltu zato sem se odločil, da bodo naslednje gume bolj cestno obarvane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s Continental Trail Attack. Pri Hondah Varadero so se pri prednjih gumah proizvedenih v Koreji pojavljale vibracije in tresenje krmila... Je kdo namontiral prednjo KOREJSKO gumo na velikega Stroma? Občutki, vtisi?

Bral neke teste in gumo zelo hvalijo. Predvsem se mi zdi interesantna ker zdrži več km kot Dunlop RoadSmart. Do sedaj sem vozil samo gume, ki so primerne tudi za vožnjo izvem cest (makadam), vendar 95%+ se vozim po asvaltu zato sem se odločil, da bodo naslednje gume bolj cestno obarvane...

Z veliko strahu sem namontiral omenjene gume na Varo in moram reč, da s korejsko prednjo gumo ni nikakršnih problemov. Zmontirana brez vsakega grama obtežbe (pika-ventil)! Nekoliko je občutljiva na pravi pritisk v pnevmatiki, kar pa zelo hitro občutiš. Zelo lepo in enakomerno se obrablja in ne zgubi loka, tako da ni značilnega padanja v ovinek zaradi stopničaste obrabe. Gume niso pretirano občutljive na asfaltne zalivke. Trenutno prevoženo okoli 6000 km. Škoda , ker je skoraj nova zadnja guma po defektu ostala na odpadu v Italiji in serviser ni imel Continentala in sem bil prisiljen zmontirat Bridgeston.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim kdo pove na koliko približno je potrebno zavorne ploščice zamenjat? Trenutno mi števec kaže 17.400 km in ker v prihajajočih dveh tednih načrtujem 2 večdnevni furi me malenkost skrbi, da bi moral še to zamenjat...vem sicer, da je dosti odvisno od vožnje, ampak vseeno, kakšnee so kaj vaše izkušnje?

Če voziš kolk tolk normalno te nima kaj skrbet. Jaz se vozim v dvoje, sicer daljše ture, brez pretiranega zaviranja pa imam še za par tisoč in to s prvimi originalnimi ploščicami. Sedaj sem na 40 tisoč. No, vsekakor pa poglej, če je še kaj kanala na ploščici.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš kolk tolk normalno te nima kaj skrbet. Jaz se vozim v dvoje, sicer daljše ture, brez pretiranega zaviranja pa imam še za par tisoč in to s prvimi originalnimi ploščicami. Sedaj sem na 40 tisoč. No, vsekakor pa poglej, če je še kaj kanala na ploščici.

Scarabeo

Hja, normalna vožnja je relativna :evilgrin: V glavnem se vozim sam (boljša polovica ima motofobijo) in po ovinkih kjer je dosti zaviranja precej agresivno ker z gumami, ki držijo je v-strom v zaprtih krajših ovinkih za moje pojme razen kakega supermota brez konkurence...bom pa preveril kako je z "mesom"...torej zareze na ploščicah morajo biti vidne, če prav razumem?

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!