Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Jaz sem spomladi dal za komplet skoraj 200 € tako, da se mi zdi cena čist v redu.

Jaz sem spomladi dal za komplet skoraj 200 € tako, da se mi zdi cena čist v redu.

Pa glej, da dobiš zraven( al posebej) tudi košček za razstavljanje verige. Original je napravljena brez možnosti razdiranja in je potrebno pri montaži razstaviti nihajko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalu lepo odbrusiš člen. Preden demontiraš staro ju spojiš in potegneš preko zobnikov. Zakernaš in to je to.

Če si verigo kupil na metre. Če pa je že tovarniško zakernana pa moraš vse razstavit.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa glej, da dobiš zraven( al posebej) tudi košček za razstavljanje verige. Original je napravljena brez možnosti razdiranja in je potrebno pri montaži razstaviti nihajko.

tole pa nisem glih siguren da drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole pa nisem glih siguren da drži.

tole pa nisem glih siguren da drži.

Lani sem jo kupil tam, pa tistega koščka ni bilo. Bila je original spojena veriga. Bolje preveriti, kot pa potem izgubljati živce. Razen tiste variante z odbrušenjem obstoječega zakovanega dela, katerega pa se jaz nisem lotil nazaj kovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam kjer kupiš-naročiš je vedno možnost, da poveš kakšno verigo želiš.

Für alle KETTENSÄTZE gilt:

Jeder Kettensatz kann mit ENDLOSER oder mit OFFENER Kette inkl. Kettenschloss bestellt werden.

Torej naročiš odprto ketno, zraven pa ti dajo Nietschloss za "zanetat". Če boš sam menjaval rabiš seveda (npr. d.i.d) tudi ustrezno orodje za "zanetanje", ki ustreza takšni verigi. Original je okoli 130 EUR, da pa se tudi drugače, z "univerzalnim".

p.s.

pa menda ja pri menjavi ne boš uporabil obstoječega veznega člena, če ga je ketna imela in ni bila "zaprta".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje osebno mnenje je, da je to predelikatna zadeva, da bi se spuščal sam v menjavo verige.

Ne ne, ne mislim, da je to težko ... itd, ampak se gre zaradi varnosti.

Raje dam malo več eurov, da mi to naredijo na servisu in se peljem brez skrbi.

Pri varnosti ne gre šparat, tako da .... :klicaj:

Zgolj moje mnenje.

Tisti, ki si pa to sami počnete pa ... bravo, pa še prišparate. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itd, ampak se gre zaradi varnosti. Raje dam malo več eurov, da mi to naredijo na servisu in se peljem brez skrbi. Pri varnosti ne gre šparat, tako da .... :klicaj: Zgolj moje mnenje.

Če hočem, da je dobro narejeno, naredim sam.

D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočem, da je dobro narejeno, naredim sam.

D.

No, ker nimam orodja in tega ne znam narediti, dam zadevo mehaniku, ki mu res zaupam.

Je pa tudi res, da mi zaradi scottoilerja še ni bilo treba menjavati verige, saj je motor šel od hiše preden je veriga kazala kakršnekoli znake večje obrabe (pri 25.000km, v dveh primerih, je bil verižni set po oceni mehanika, v odličnem stanju).

Kakršenkoli dober avtomatski mazalec vam bo prihranil veliko časa in zagotovil dolgo življenjsko dobo verižnega seta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdrav vsem Stromarjem :)

kako ste kaj preziveli bozicne praznike....ste bili kaj pridni in je bozicek prinesel kaj? :)

sedaj pa k temi...ponovne modifiikacije, nadgradnje :)

razmisljam o zamenjavi izpuha na 650 K8, najverjetneje slip on. Ne iscem KM, ne Nm...pac pa mocnejsi zvok s homologacijo, pa malo stilske preobrazbe :)

nasel sem ogromno znamk, ki dela izpuhe za DL npr.:

scorpion

viper

two brothers

staintune

mass

leovince

bos

holeshot

ixil

sebring

arrow

hurric

...

vendar vsi so brez EU homologacije :(

pa za povrh je vecina samo za modele do 2006 :(

tako sem v ožji izbor dobil:

- mivv oval ali suono (450-850 €) .kratek izpuh, niti do zadnjega blatnika ne pride, vendar mi je vseč oblika

- remus revolution gp (350-900 €) .ugodna cena, vendar pri pogledu odzadaj podobnega izgleda kot original

- gpr (gpe) (cca 500 €) .konusne oblike izpuh, menda za KM in NM v nižjem in srednjem območju vrtljajev

Kateri izpuh bi Vi izbrali in zakaj (cena, oblika, njuno razmerje,....?) bi se odločili zanj - med temi tremi ali kakšnem drugimi?

Kaj pa material - kaj bi izbrali? Aluminij, titanium, karbon, jeklo,....?

hvala za nasvete in pomoč pri odločitvi - saj sem trenutno v precepu:

izbrati cenejši Remus in manj vsecen model (morda boljsi/slabsi?)

ali

placati vec in imeti meni osebno lepsi (italijanski) model?

vsem pa zelim se naprej lepe in prijetne praznik

SREČNO, ZDRAVO IN USPEšNO 2012 z veliko varno prevoženimi kilometri, čim manj stresnih situacij z drugimi udeleženci.

Ko pride do realizacije, pripopam sliko :)

Popravljeno . Popravil Strominator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse razen okvirja in plastik (ki so drugačne barve) je identical.... imaš tudi temo o KLV, ki pa je 2005 potihnila

lp Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem Stromarjem :)

kako ste kaj preziveli bozicne praznike....ste bili kaj pridni in je bozicek prinesel kaj? :)

sedaj pa k temi...ponovne modifiikacije, nadgradnje :)

razmisljam o zamenjavi izpuha na 650 K8, najverjetneje slip on. Ne iscem KM, ne Nm...pac pa mocnejsi zvok s homologacijo, pa malo stilske preobrazbe :)

nasel sem ogromno znamk, ki dela izpuhe za DL npr.:

scorpion

viper

two brothers

staintune

mass

leovince

bos

holeshot

ixil

sebring

arrow

hurric

...

vendar vsi so brez EU homologacije :(

pa za povrh je vecina samo za modele do 2006 :(

tako sem v ožji izbor dobil:

- mivv oval ali suono (450-850 €) .kratek izpuh, niti do zadnjega blatnika ne pride, vendar mi je vseč oblika

- remus revolution gp (350-900 €) .ugodna cena, vendar pri pogledu odzadaj podobnega izgleda kot original

- gpr (gpe) (cca 500 €) .konusne oblike izpuh, menda za KM in NM v nižjem in srednjem območju vrtljajev

Kateri izpuh bi Vi izbrali in zakaj (cena, oblika, njuno razmerje,....?) bi se odločili zanj - med temi tremi ali kakšnem drugimi?

Kaj pa material - kaj bi izbrali? Aluminij, titanium, karbon, jeklo,....?

hvala za nasvete in pomoč pri odločitvi - saj sem trenutno v precepu:

izbrati cenejši Remus in manj vsecen model (morda boljsi/slabsi?)

ali

placati vec in imeti meni osebno lepsi (italijanski) model?

vsem pa zelim se naprej lepe in prijetne praznik

SREČNO, ZDRAVO IN USPEšNO 2012 z veliko varno prevoženimi kilometri, čim manj stresnih situacij z drugimi udeleženci.

Ko pride do realizacije, pripopam sliko :)

da MASS nima homologacije ti pa ravno ne verjamem :grrr

ker imam sam Mass-ove izpuhe ne bom delal reklame, sam se boš odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da MASS nima homologacije ti pa ravno ne verjamem :grrr

ker imam sam Mass-ove izpuhe ne bom delal reklame, sam se boš odločil.

mass firmo sem spoznal na you tubu, ko je imel en posnetek glede zvoka z MB registracijo in crnim V Stromom:)

vendar z iskanjem po netu, pa nisem našel izpuha z homologacijo - super, da si me seznanil :)

hvala, bobiboss :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay Stormarji;)!

Zanima me, ce imata KLV in STROM popolnoma identicne agregate?

Thanks!

LP!{M}

POPOLNOMA ISTI agregati so !! Če boš bolj podrobno pogledal na sam okvir KLV-ja ti bo tam pisalo "SUZUKI motor coorporation" pa še če na KLV - ju odstraniš tisti "kromiran pokrov " preko sklopke ....boš presenečen ko ti pod pokrovom piše SUZUKI !! ni debate vse je eno in isto . Suzuki in Kawaski sta se odločila da skupaj razvijata "cestno enduro" ki ga potem vsak trži pod svojim imenom ( KLV - Vstrom) ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Najprej vsem želim srečno, zdravo predvsem pa na motorju varno leto 2012!

Zdaj pa vprašanje:

zanima me kje se da dobit kvalitetno pa hkrati tudi ugodno(bolj mi je važna kvaliteta) centralno stojalo(štender) za v-stroma? Slisu sem tut, da na hrvaškem nekdo zelo dobr dela te zadeve. Če ima kdo kakšno informacijo ali pa izkušnjo bi prosil za nasvet.HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 650-ki sem imel centralno stojalo od SW-Motech, kupljeno tukaj, s katerim sem bil zelo zadovoljen. Mislim, da TC-Motoshop prodaja enako in da bi ga z mal barantanja, v obeh trgovinah, dobil za cca. 100€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 650-ki sem imel centralno stojalo od SW-Motech, kupljeno tukaj, s katerim sem bil zelo zadovoljen. Mislim, da TC-Motoshop prodaja enako in da bi ga z mal barantanja, v obeh trgovinah, dobil za cca. 100€.

Hvala za informacijo si velik pomagal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!