Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Ko ga boš ujahal bo čisto vredu.

Preko zime si rit razvajal to je to. :)

Kilometrina bo naredila svoje, boš videl. :grim

Scarabeo

Ko ga boš ujahal bo čisto vredu.

Preko zime si rit razvajal to je to. :)

Kilometrina bo naredila svoje, boš videl. :grim

Scarabeo

Definitivno se zadeva z kilometrino vnese. Drugače, pa sem imel pred kratkim možnost peljati svojega Stromčka z sedežem 1000-ke. Sedež je ca 2 cm višji od 650 in je tudi širši. Ni pa nič mehkejši. Meni je bil boljši kot original. še boljši pa je sedaj moj. Dal sem ga predelati Bobanu iz Zemuna. Sedež mi je povišal za 1 cm. Na voznikovem delu je vgrajen tudi gel. Seveda tudi izgleda malo drugače. Moram pa reči, da je zadeva vsaj zame in mojo najboljšo polovico, kot ulita. Tudi po štirih urah vožnje, je sedaj, že v začetku sezone, kot da bi se rit prerodila. Prav nobenih težav. Čisto neverjetno. Res pa je, da je sedaj malo napačen čas za izvajanje kakšnih predelav- sezona je pred vrati!!!!

Menda pa se dobro obnesejo dodane blazinice z gelom, oziroma zračne blazine. Tiste zračne se baje dobi v trgovinah z opremo za kanuje ali kajake. Če ne bo šlo drugače, je tudi to možna rešitev, saj vem, kako je bilo meni na začetku moje moto kariere.

Da se še malo považim z novim sedežem :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi sedež by Boban in nekje v tej temi bi morale biti tudi slike...zelo zadovoljen. Če te zanima, me kontaktiraj na PM in se lahko zmeniva, da ti ga posodim za dan ali dva, če boš prišel ponj v Ljubljano. Je pa moj sedež 4cm višji od originala na 650-ki.

Zračne blazinice Airhawk so se na testih baje najbolje obnesle:

Sedeža od 1000ke in 650-ke sta v vsem identična, le da je tisti od 1000-ke bolj podložen pri vozniku in 2cm višji. Vpetje je, torej, popolnoma enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem,

Sem novi Štromar. Kupil prejŠnji teden 1000-ko, 2005, 38.000 km. Imam pa že težavo, motor začne po nekem času vožnje resno cukat. Po daljŠem času tako, da se sploh ni več mogoče normalno vozit, saj je v ovinku tako, kot bi nekdo na zadnjo bremzo pritiska. Nad 4.000 obrati se da Še nekak normalno peljati, vendar se po zvoku čuti, da nekaj ni v redu. Vožnja po mestu, kjer je veliko ustavljanja, speljevanja, nizkih obratov ipd pa skoraj nemogoča. Ob ustavljanju vedno crkne, saj je Štandgas nekje na 500 obratov.

Sem prebiral na forumu, da je imel že nekdo take težave, vendar dokončne reŠitve ni objavil.

Mogoče bi bila lahko težava v tem: prejŠnji lastnik ga je vozil z Akrapoviči. Ko ga je prodajal, je dal gori originale, ker je mislil Akrapoviče posebej prodati, ampak sva se zmenila v kompletu. Prvo sem mislil, da je težava v gorivu, sem spraznil tank in nalil novega. Nič boljŠe. Potem dam gori nazaj Akrapoviče, motor malo naturiram (se zadaz bliska in kadi kot iz starega golfa dizelaŠa), potem pa dela normalno, tudi Štandgas obrati so 1.200. Sem mislil, da je zrihtano, se grem vozit iz RogaŠke preko Konjic proti Celju. In ko se spuŠčam proti Vojniku se začne ista pesem. Cuka vedno bolj, peljat se da samo nad 4.000. Vedno slabŠe čez Celje, potem grem v Štore in so bile rampe spuŠčene. Nobenega za mano, zato ga spet naturiram in zadaj spet ogenj in stari dizelaŠ. Motor se "spuca" in normalno dela. Peljem nazaj do RogaŠke na malo večjih obratih in dela normalno. Kot da bi maŠino nekaj duŠilo...

Ker Še nisem zaradi teh težav veliko vozil, ne vem glede porabe, samo se mi zdi velika. Z zadnjim tankom sem naredil 100 km, pa so samo Še spodnje dve črtice.

Prosim vse stare mačke in mehanike za pomoč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokanje iz izpuhov in neregularen tek motorja sta pri DL1000 ponavadi pokazatelja nepravilno nastavljenega vbrizga goriva. Pomaga ti. tretma z Yoshi boxom (Yoshimura), s katerim se mapirajo nastavitve vbrizga. Lahko, da ima to kateri od servisov, večina pa nas je to reševala pri kolegih na hrvaškem ali na kakšnem srečanju stromarjev, ko ima nekdo to zadevo ponavadi zraven.

Bom preveril če ima hrvaški kolega stromar in mehanik to pri sebi in če bi vzel s seboj, ko bo hodil v Ljubljano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji lastnik (mi ne zgleda da bi bil nategator) pravi da podobnih težav niti približno ni imel. Pravi da je letos prevozil samo 100 km (in to z original Suzuki auspuhi, ker se je prej vedno vozil z Arkrapoviči). Kaj je možno, da so se zaradi zamenjave akrapovičev z originali podrle nastavitve vbrizga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yoshi box je namenjen ravno zato, da se mape napajanja prilagodijo za celoten sistem z izpuhi vred...v osnovi je predvsem narejen za nastavljanje na različne izpuhe, saj je Yoshimura podjetje, ki nastopa v isti panogi kot Akrapović.

Na drugo stran je pa res, da imajo DL1000 to hibo, da jih precej že, ko so prišli iz trgovine, ni bilo optimalno nastavljenih.

Dobiš mail od Bruma na PM pa mu lahko poveš simptome in se zmeniš z njim, kako in kaj, če bosta oba za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

imam morda kdo za prodati desno stopalko in desni prednji žmigavec za v-stroma?

Dobrodošla tudi informacija kje bi se dalo zgoraj iskano nabavit najbolj ugodno!

Hvala lepa .

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stromaši pozdrav!

Prišel je čas menjave pnevmatik....Dosedanji set sem imel dunlop roadsmart, katere so sicer odlične kar se oprijema tiče, vendar imajo težavo s sheemyom (kar bi naj bilo specifično za V-stroma, ker je spredaj kao prelahek ?!). No, resno razmišljam o roadsmart 2, ampak bo sprednja dobavljiva šele maja in mi ni za čakat...Predlaga kdo kakšno alternativo? Pogoj je, da je guma cestno orientirana in da ima dober oprijem in seveda, da ne trese :kva2:

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji lastnik (mi ne zgleda da bi bil nategator) pravi da podobnih težav niti približno ni imel. Pravi da je letos prevozil samo 100 km (in to z original Suzuki auspuhi, ker se je prej vedno vozil z Arkrapoviči). Kaj je možno, da so se zaradi zamenjave akrapovičev z originali podrle nastavitve vbrizga?

pri Panigazu tudi nastavlja elektroniko.ostalo pa kot je že Fritz napisal.je pa zanimivo, da prodajalec trdi, da prej motor ni imel težav sedaj pa ti omenjaš težave.mogoče je bil navajen na tole cukanje in ga ni jemal resno.je pa potrebno zadevo urediti, ker bo vožnja bolj prijetna in varna.poglej tudi zračni filter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri Panigazu tudi nastavlja elektroniko.ostalo pa kot je že Fritz napisal.je pa zanimivo, da prodajalec trdi, da prej motor ni imel težav sedaj pa ti omenjaš težave.mogoče je bil navajen na tole cukanje in ga ni jemal resno.je pa potrebno zadevo urediti, ker bo vožnja bolj prijetna in varna.poglej tudi zračni filter.

To so takšne težave, da se ne bi mogel nanje navadit, saj je zadeva kar nevarna... Edino kar bi lahko bilo možno je to, da so se nastavitve kaj pomešale v času ko so bili gori originalni auspuhi (250 km) ali pa da se je v tem času nekaj "zapacalo" mašini in bi bilo treba spucat.

Do Panigaza pa imam približno toliko km kot do Bruma, pa za njega sem dobil boljša priporočila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Panigaza pa imam približno toliko km kot do Bruma, pa za njega sem dobil boljša priporočila...

Podatke od Bruma imaš med PM (zasebna sporočila). Dosti tega kar počne, objavi na v-strom.hr, kar bo nekomu lahko v pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno se zadeva z kilometrino vnese. Drugače, pa sem imel pred kratkim možnost peljati svojega Stromčka z sedežem 1000-ke. Sedež je ca 2 cm višji od 650 in je tudi širši. Ni pa nič mehkejši. Meni je bil boljši kot original. še boljši pa je sedaj moj. Dal sem ga predelati Bobanu iz Zemuna. Sedež mi je povišal za 1 cm. Na voznikovem delu je vgrajen tudi gel. Seveda tudi izgleda malo drugače. Moram pa reči, da je zadeva vsaj zame in mojo najboljšo polovico, kot ulita. Tudi po štirih urah vožnje, je sedaj, že v začetku sezone, kot da bi se rit prerodila. Prav nobenih težav. Čisto neverjetno. Res pa je, da je sedaj malo napačen čas za izvajanje kakšnih predelav- sezona je pred vrati!!!!

Menda pa se dobro obnesejo dodane blazinice z gelom, oziroma zračne blazine. Tiste zračne se baje dobi v trgovinah z opremo za kanuje ali kajake. Če ne bo šlo drugače, je tudi to možna rešitev, saj vem, kako je bilo meni na začetku moje moto kariere.

Da se še malo považim z novim sedežem :smoke:

Moja tapicirnga za 15 evrov. Sploh ni slaba. Ni mraza - ni švica.

post-12625-0-91951600-1332786839_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da se tudi tako dobro obese. Vidim, da moje slikice ni preneslo. Bom proval še enkrat.

post-22425-0-80901300-1332795717_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

imam morda kdo za prodati desno stopalko in desni prednji žmigavec za v-stroma?

Dobrodošla tudi informacija kje bi se dalo zgoraj iskano nabavit najbolj ugodno!

Hvala lepa .

Matej

http://www.nahtigal.si/luci-in-smerniki/luci-in-smerniki-smerniki/luci-in-smerniki-smerniki-suzuki/smernik-9783-za-suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stromaši pozdrav!

Prišel je čas menjave pnevmatik....Dosedanji set sem imel dunlop roadsmart, katere so sicer odlične kar se oprijema tiče, vendar imajo težavo s sheemyom (kar bi naj bilo specifično za V-stroma, ker je spredaj kao prelahek ?!). No, resno razmišljam o roadsmart 2, ampak bo sprednja dobavljiva šele maja in mi ni za čakat...Predlaga kdo kakšno alternativo? Pogoj je, da je guma cestno orientirana in da ima dober oprijem in seveda, da ne trese :kva2:

Hvala in lp

jaz vozim Michelin Anakee.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stromaši pozdrav!

Prišel je čas menjave pnevmatik....Dosedanji set sem imel dunlop roadsmart, katere so sicer odlične kar se oprijema tiče, vendar imajo težavo s sheemyom (kar bi naj bilo specifično za V-stroma, ker je spredaj kao prelahek ?!). No, resno razmišljam o roadsmart 2, ampak bo sprednja dobavljiva šele maja in mi ni za čakat...Predlaga kdo kakšno alternativo? Pogoj je, da je guma cestno orientirana in da ima dober oprijem in seveda, da ne trese :kva2:

Hvala in lp

Recenzije novih Michelinovih Pilot Road 3 so zelo dobre. Imajo prav posebno verzijo za velike endure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

imam morda kdo za prodati desno stopalko in desni prednji žmigavec za v-stroma?

Dobrodošla tudi informacija kje bi se dalo zgoraj iskano nabavit najbolj ugodno!

Hvala lepa .

Matej

jaz bi znal met kaj... pokliči me mam tel v profilu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so takšne težave, da se ne bi mogel nanje navadit, saj je zadeva kar nevarna... Edino kar bi lahko bilo možno je to, da so se nastavitve kaj pomešale v času ko so bili gori originalni auspuhi (250 km) ali pa da se je v tem času nekaj "zapacalo" mašini in bi bilo treba spucat.

Do Panigaza pa imam približno toliko km kot do Bruma, pa za njega sem dobil boljša priporočila...

težava je pomoje v svečkah kakšni tuljavi, lahko je tudi kaj narobe z črpalko goriva. Takšno cukanje ki je ''nevarno'' ne pride od narobe nastavljenega TPS-a in se ga pomoje tudi ne da odpravit z nastavitvijo le tega. Tudi z Joshi box-om in spreminjanjem map ne bo odpravljena izvorna napaka, v najboljšem primeru le prekrita. Vsaj če je cukanje in dim iz izpuha tako izrazit kot pišeš ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o gumah continental trail attack za v-stroma 650, v glavnem pa se vozim po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o gumah continental trail attack za v-stroma 650, v glavnem pa se vozim po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še vozila na teh gumah. Sam pa uporabljam že 2 sezoni Metzeler Tourance EXP... pa sem super zadovoljen. Odlična guma na asfaltu pa tudi kakšen makedam ji paše, tudi v dežju ji zaupam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o gumah continental trail attack za v-stroma 650, v glavnem pa se vozim po cesti.

Ne me držat za besedo, ker nisem 100% ampak imam nekje v spominu, da bi naj imela težavo s tresenjem (kot moj bivši dunlop roadsmart 1-spredaj)....Sam sem ravno včeraj namontiral dunlop roadsmart II, ampak za zdaj samo zadnjo, ker bo sprednja dobavljiva šele maja...Prvi občutki so odlični. Bomo vidli kako bo s prvo :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!