Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


-baSe-

Priporočene objave

Če sem na motorju pozdravljam samo motoriste in odzdravijo (tudi policaji) nazaj. Če sem pa na skuterju pa pozdravljam skuterje ampak noben ne odzravi nazaj. Jih je sram mogoče :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljam motoriste pa poštarje, ker več prevozjo kokr kaka druga p***a na tem forumu

pa še nikol ne veš če je kak od njih glih moj fotr :slap: :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, maus, to so one stare navade ... po novem je tak, kot smo te naučili - ne pozdravljat, za rundo dajat! ;)

sj prdim še vedno .. sam k mi nuben nazaj ne odprdi :closedeyes: .. za rundo pa itak vedno dam, zato pa imam full prijatlov :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Včeraj, ko sva z mojo boljšo polovico vijugala po primorski in goriški, pa še kje, sem dodobra komunikacijske navade med motoristi. Nekaj zaključkov:

Italijani ne odzdravljajo. S svojih BMW-jev buljijo kot teleta, največ zanimanja pokažejo za tvoj motor, da ni slučajno boljši od njihovega.

S cestakov visi najbolj biker friendly raja. tudi če se v ovinku drži samo še z dvema prstoma na balanci ju bo dvignil v pozdrav.

Enduraši in potovalnikarji v pretežni meri pozdravljajo - odzdravljajo. Redki so, ki se jim ne zdi vredno.

Čoperisti so pa tako: Nekateri tako prijazno pozdravijo, da bi ga zaustavil in mu dal za pir, drugi v pozdrav stegnejo nogo, kar pripisujem neudobnemu položaju sedenja, tretji pa mrko buljijo predse (sumim da so to Lahi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje motoristov med vožnjo se mi v današnjih časih zdi tako, kot bi iz avta mahal vsakemu drugemu avtomobilu, ki ga srečaš na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje motoristov med vožnjo se mi v današnjih časih zdi tako, kot bi iz avta mahal vsakemu drugemu avtomobilu, ki ga srečaš na cesti.

Meni je ena zabava med neskončnim vijuganjem. Včeraj sem prevozil 300km in proti koncu mi je bilo pozdravljanje še edina zabavna reč. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S cestakov visi najbolj biker friendly raja. tudi če se v ovinku drži samo še z dvema prstoma na balanci ju bo dvignil v pozdrav.

HAHA, pa še res delam točno to :P . Jbt, sej načeloma, če ne gre glih v smrt, ko motor enkrat že zavije lahko mirno spustiš belanco vsaj tolk, da pomahaš kompanjonu .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je ena zabava med neskončnim vijuganjem. Včeraj sem prevozil 300km in proti koncu mi je bilo pozdravljanje še edina zabavna reč. :yawn:

Torej gre za tvojo lastno zabavo in ne prijateljstvo med motoristi, kot je naslov teme. Sicer pa nas je že toliko, da si težko 'prijatelj' lih z vsakim, ki je šel v trgovino in kupil podoben izdelek kot ti. Če ne drugje, se razlike precej očitno vidijo na tem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,,,

S cestakov visi najbolj biker friendly raja. tudi če se v ovinku drži samo še z dvema prstoma na balanci ju bo dvignil v pozdrav.

,,,

to pa zato, ker nikoli ne vemo kak dolgo še bomo! twak.gif

sad te ima, sad te nema. (ima te stari opa na havbi)

včeraj sem naredil kakih 150 kilometrov in ste me dečki in delketa kar pridno odzdravljali.

meni so čoperisti hecni.

ko že itak komaj segne čez belanco včasih kdo roko še ekstra navzven porine. lepo to, lepo. trance_06_beer2.gif

aja, prejšnji teden pa smo šli štirje (3 R1-ke in en 1000-gixer). nasproti policaj na motorju in cel čas vsem roko v pozdrav.

nimam jih lih najbol rad ampak nimaš kaj da nebi odzdravil.

skuteristom pa bol ko ne odzdravljam.

če mi je na daleč jasno, da se pelje neka jaka potovalna zadeva, pol tudi prvi pozdravim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam vse, ki imajo prestave in najvec 2 kolesi (pogojno 3 -> prikolicarji). Jst se smatram bajkerja stare sole, mene so ucili, da smo bajkerji bratje in sestre. Ce brata oz. sestro srecas sredi ceste, ga/jo bos pa seveda pozdravil. Rajs pozdravim pa padem, kot da ne pozdravim. Celo ustavim se vedno, ko zgleda, da je kdo v tezavah. Ustavim, vprasam, ce kdo kaj rabi, ce ne nuca, sibam naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam z policaji zadnje dni slabe izkušnje, sploh mi več ne odzdravljajo. Tazadnji ko me pozdravil, je bi avstrijski policaj, vendar je za to zahteval 35 EUR (mamicomuvidim) ... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam vse, ki imajo prestave in najvec 2 kolesi (pogojno 3 -> prikolicarji). Jst se smatram bajkerja stare sole, mene so ucili, da smo bajkerji bratje in sestre. Ce brata oz. sestro srecas sredi ceste, ga/jo bos pa seveda pozdravil. Rajs pozdravim pa padem, kot da ne pozdravim. Celo ustavim se vedno, ko zgleda, da je kdo v tezavah. Ustavim, vprasam, ce kdo kaj rabi, ce ne nuca, sibam naprej.

se strinjam , tudi v hribih se pravi stari planici poxzdravijo neglede na količino planincev. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja... Ko sem pred 10 leti začel vozit motor smo se vsivprek pozdravljali...Ampak leta 2000 je bilo registriranih 11.217 motociklov, leta 2009 paže kar 46.185 (podatki iz SURS)!

Poleg vsega pa sem doživel, da me je enkrat nekdo tako zagreto pozdravljal, da je spregledal avto pred seboj, ki je zaviral in je počilo... K sreči ni bilo nikomur nič, plastika pa je bila samo malo podrsana. Torej-jaz nisem take sorte, ki bi raje pozdravil in padel zaradi tega, ker moram reči, da se mi je tisti fantič zdel dokaj, hmm, usmiljenja vreden...

In od takrat naprej sem vedno redkeje odzdravljal, zdaj pa samo še z lučmi malo požmrkam, če me kdo pozdravi. Sem pač postal star in neroden, pa nebi rad, da se mi kaj čudnega pripeti zavoljo tega pozdravljanja.:surrender:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja... Ko sem pred 10 leti začel vozit motor smo se vsivprek pozdravljali...Ampak leta 2000 je bilo registriranih 11.217 motociklov, leta 2009 paže kar 46.185 (podatki iz SURS)!

Poleg vsega pa sem doživel, da me je enkrat nekdo tako zagreto pozdravljal, da je spregledal avto pred seboj, ki je zaviral in je počilo... K sreči ni bilo nikomur nič, plastika pa je bila samo malo podrsana. Torej-jaz nisem take sorte, ki bi raje pozdravil in padel zaradi tega, ker moram reči, da se mi je tisti fantič zdel dokaj, hmm, usmiljenja vreden...

In od takrat naprej sem vedno redkeje odzdravljal, zdaj pa samo še z lučmi malo požmrkam, če me kdo pozdravi. Sem pač postal star in neroden, pa nebi rad, da se mi kaj čudnega pripeti zavoljo tega pozdravljanja.:surrender:

pesimist...

No, jst sm se vedno tolk optimista, ali pa slepo zaupam, da se vedno verjamem v bratstvo med bajkerji. To pomeni, da tudi slepo verjamem, da ce bo slo kdaj kaj narobe, bo prvi ustavil motorist... Pac, vecni optimist :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz načeloma pozdravljam (razen skuterjev)vse motoriste v upanju,da mi odzdravijo,če mi ne-more odzdravi npr.v križišču, ko drži sklopko ali ko ima pred seboj promet in se ukvarja sam s sabo mu niti nezameri,če pa mi na ravnini in pri"normalni" vožnji neodzdravi mu jeb.. vse po spisku!!!

Ps:skuteristu vedno odzdravim in sem velikokrat prav pozoren in pripravljen odzdravit !! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom še jaz nekaj v to temo napisal.Prvo sem imel skuterja Aprilio SR 50 R in so me v dveh letih mogoče 3-je motoristi pozdravili...seveda sem bil pripravlen če me bo kdo pozdravil da bom odzdravil vendar se je to redko zgodilo...tako da sem se smatral kot majn vrednega v prometu ampak nič zato, saj sem imel namen narediti izpit za večji motor in se bomo potem pozdravljali.Sedaj imam Aprilio RS 125 in tudi to še ni tisti "pravi" motor ampak ni skuter in ima prestave in me skoraj vsi pozdravlajo in jaz njih nazaj.Tudi jaz večkrat prvi pozdravim.Imam pa tudi Gilero runner 125 skuterja in me tu pa tam keri pozdravi...jaz sem pripravljen če me bo pozdravil bom odzdravil...jaz pa ponavadi na skuterju prvi ne pozdravljam, ker nekateri nočejo nazaj pozdravit in potem zgleda zelo butasto.Sedaj pa ko tole temo prebiram opažam da večina odzdravi če skuterist prvi pozdravi...tako da bom tudi jaz sedaj iz skuterja pozdravljal prvi...tako da nebote preseneči če vas voznik črne gilere runner 125 pozdravlja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, najvecji hec se vam pa lahko zgodi, ce se slucajno peljete iz Celja proti Arclinu nekako dopoldan. Tam vam bo postar na APN4 na ovinku po kolenu prletu in absolutno vsakic pomahal. I know, I know... full sm car.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravim vsakega od malega do velikega, (skuterjev ne) z največjim veseljem :). To nam je pa ja prepoznavni znak.

Tist k pa mu ni volja, mi je pa čist vsseno pa se ne bom zdej še zaradi tega sekiral, že tko je v tem svetu ena sama tuga. Treba bit vesel in dobre volje, kolikor se da, če prav gre že tudi enim to krepko v nos.!

:OK:

No, najvecji hec se vam pa lahko zgodi, ce se slucajno peljete iz Celja proti Arclinu nekako dopoldan. Tam vam bo postar na APN4 na ovinku po kolenu prletu in absolutno vsakic pomahal. I know, I know... full sm car.

Avtomatski refleks, al te čist razumem :D!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom še jaz nekaj v to temo napisal.Prvo sem imel skuterja Aprilio SR 50 R in so me v dveh letih mogoče 3-je motoristi pozdravili...seveda sem bil pripravlen če me bo kdo pozdravil da bom odzdravil vendar se je to redko zgodilo...tako da sem se smatral kot majn vrednega v prometu ampak nič zato, saj sem imel namen narediti izpit za večji motor in se bomo potem pozdravljali.Sedaj imam Aprilio RS 125 in tudi to še ni tisti "pravi" motor ampak ni skuter in ima prestave in me skoraj vsi pozdravlajo in jaz njih nazaj.Tudi jaz večkrat prvi pozdravim.Imam pa tudi Gilero runner 125 skuterja in me tu pa tam keri pozdravi...jaz sem pripravljen če me bo pozdravil bom odzdravil...jaz pa ponavadi na skuterju prvi ne pozdravljam, ker nekateri nočejo nazaj pozdravit in potem zgleda zelo butasto.Sedaj pa ko tole temo prebiram opažam da večina odzdravi če skuterist prvi pozdravi...tako da bom tudi jaz sedaj iz skuterja pozdravljal prvi...tako da nebote preseneči če vas voznik črne gilere runner 125 pozdravlja :)

Mislim,da je normalno,da vsak, ki je že srečal Abrahama(čeprav to ni vidno-čelada) vozi pa VEDNO težak motor,kar je vidno od daleč, sigurno ga ni ki bi prvi pozdravil SKUTERISTA, druge motorje pa tudi če je samo 125 ccm vedno vsaj poskušam pozdravit in odzdravit! ! !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, kar se pozdravljanja tiče -pozdraviš, tu ni frke. Večinima kar prvi pozdravim. Motorje, skuterje ne. To niso motoristi. Še ne. Mogoče bodo, ko zrastejo -večina jih potem itak avto kupi. Ampak, da bi jih podcenjeval, to pa ne. Če pozdravi, vedno odzdravim. :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, najvecji hec se vam pa lahko zgodi, ce se slucajno peljete iz Celja proti Arclinu nekako dopoldan. Tam vam bo postar na APN4 na ovinku po kolenu prletu in absolutno vsakic pomahal. I know, I know... full sm car.

jaz tudi z apn4 pozdravljam vse ..in odzdravljam.. odkar me je štiri leta nazaj skupina cca 40 motoristov , ki so speljali s pumpe v senožečah , prehupala in prepozdravila podolgem in počez .. za piko na i mi je pa še na ridah nekdo dal roko s kolena :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!