Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


-baSe-

Priporočene objave

HHV - barabon :evilgrin:

Sej ni cudn, da si lovec postal, s tem se je zmanjsala zelja po mascevanju vsem tistim, ki si se jim v mladih letih z barabijami zameril... :whistle:

Drugac pa v mojih casih tut se ni blo skuterjev (edino kak Tomos avtomatik se je nasel ) - skuterase jst enacim z nekdanjimi mopedisti...

Jst del njih jemljem kot motoristicni podmladek, drugi del pa kot mularijo brez celad in ostale opreme in z brezglavo voznjo v zelji biti nekdo...

Za ene in druge (predvsem druge) pa, ko jih vidim, pomislim: "peesda, upam, da bodo skoz tole fazo celi cez prlezl..."

Imam obcutek, da bi marsikateri od "malih" skuterasev veckrat vprasal za nasvet kakega motorista, ce jih le ti nebi tako zviska gledali...Mogoce bi pa komu kak tak pogovor tut kako celado na glavo spravil, al pa kaj podobnega...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker nisem bil nikol skuteraš! Sem zmeraj fural šaltunge.

...ti nisi in tudi nikol ne boš motorist.....

.....za oborožene pijance, pa že od nekdaj velja.....čim dalj od motorina :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te matra simultano uporablanje rok in nog :?

Ne sekiraj se z vajo se daleč pride .)

(vaja dela mojstra če mojster dela vajo)

niti ne. bolj lenoba.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ti nisi in tudi nikol ne boš motorist.....

:kva2: :kva2: :kva2:

Mamiiiiiiiiiiiiii!!!!!

.....za oborožene pijance, pa že od nekdaj velja.....čim dalj od motorina :headbang:

No way! Najbolj uživam, ko se nabit furam in s čez kolena položeno coach gun šrotarco za skuteraši oprezam! :P

(NajrajeJagam400KubneYamahaSesalcePress)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Kaj se te toliko jajcate okoli skuteristov.Ti pubeci so večji motoristi kot večina vas tukaj.Vozijo se poleti in pozimi.Pri temperaturah krepko pod ničlo in krepko nad ničlo.Vi pa jamrate že če zapiha poleti en malo lažji veterček,naokrog pa se vozite z avti.Dajte vstrelite se.Saj skuteriste pa šimfajo večinoma začetniki,takšni ki vozijo motor komaj dve lai tri leta.

@ perovič- dobro povedano :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

osebkov na čebelcah, skuterčkih se nikakor ne sme pozdravlat. se pa more odzravt :D vglavnem, sm skuterist, vozm mojo "činko čebeljasto" yamahco, ki se požene do 80 kmh, hehe. je pa tko, res je, da so večinski skuterist idioti, ki so prespal CPP po dolgem pa počez...nažalost! js na seb vedn nosm opremo (jakna s ščitniki (ki btw zglea prov fajn :D ), rokavice, čelado ter podkapo). mirne vesti loh tud rečem, da redko divjam ter skoraj nikoli nisem brezobrazen paglauc v prometu. vedn pozdravm motorista nasprot, morda po eni strani zato, ker če mi odzravi, se tudi jaz počutim tolko bolj motorista (kar pa vem da sm kljub moji čebelci! ). predvsem pa meni pozdrav motoristu pomeni željo za varno, srečno pot, ker si le delima iste okoliščine (oba sva na cesti, oba imava dva pecikla, oba nosiva čelado. če šaltaš al ne, ni pomembn, ker to pač ne vpliva na kakovost vožnje kot take (osebno zadovoljstvo je druga stvar)). od marca do zdj sm že tud nardiu 2300 km (mnda je jasno, da se ne vozm do trgovine pa nazaj, ampk delam v večini kakšne ture po okoliških krajih, najde se tud kakšna pot od celja do maribora, celja do ljubljane, od celja do krškega ipd, tko da se nardi tud okol 120 km na dan, kar za skuterista mislim da ni malo). če je le vreme, sm skos na motorju, če ni vremena...pač jebiga, sm glih tko na motorju. kr enostavno morm bit. verjetno sm zasvojen s tem (help me :P). sicer pa, nekje se pač začne, osebno ne čakam ničesar bolj kt enga nakeda. do takrat bom pa še nardiu najmanj 20000 km (dve sezoni bi morali biti dovolj).

osebno me sploh ne moti, če mi motorist ne odzdravi nazaj, mi pa le ni všeč, da se skuterista zaničuje. vsaj takšnega kot jaz, tistih brez čelad ne bom omenjal, ker niso skuteristi ampk bedaki! mislim da nei smel bit merilo, ka vozš, ampak kako voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladenič lepo si to napisal ! Pravilo v civilizirani družbi je če te nekdo pozdravi mu tudi odzdravi, neglede na velikost in moč motorja. Vsi smo nekje morali začeti mi na tomosih (takih in drugačnih) današnja mladina pa na skuterjih. Tako da če me skuterist pozdravi mu to tudi vrnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

osebkov na čebelcah, skuterčkih se nikakor ne sme pozdravlat. se pa more odzravt :D vglavnem, sm skuterist, vozm mojo "činko čebeljasto" yamahco, ki se požene do 80 kmh, hehe. je pa tko, res je, da so večinski skuterist idioti, ki so prespal CPP po dolgem pa počez...nažalost! js na seb vedn nosm opremo (jakna s ščitniki (ki btw zglea prov fajn :D ), rokavice, čelado ter podkapo). mirne vesti loh tud rečem, da redko divjam ter skoraj nikoli nisem brezobrazen paglauc v prometu. vedn pozdravm motorista nasprot, morda po eni strani zato, ker če mi odzravi, se tudi jaz počutim tolko bolj motorista (kar pa vem da sm kljub moji čebelci! ). predvsem pa meni pozdrav motoristu pomeni željo za varno, srečno pot, ker si le delima iste okoliščine (oba sva na cesti, oba imava dva pecikla, oba nosiva čelado. če šaltaš al ne, ni pomembn, ker to pač ne vpliva na kakovost vožnje kot take (osebno zadovoljstvo je druga stvar)). od marca do zdj sm že tud nardiu 2300 km (mnda je jasno, da se ne vozm do trgovine pa nazaj, ampk delam v večini kakšne ture po okoliških krajih, najde se tud kakšna pot od celja do maribora, celja do ljubljane, od celja do krškega ipd, tko da se nardi tud okol 120 km na dan, kar za skuterista mislim da ni malo). če je le vreme, sm skos na motorju, če ni vremena...pač jebiga, sm glih tko na motorju. kr enostavno morm bit. verjetno sm zasvojen s tem (help me :P). sicer pa, nekje se pač začne, osebno ne čakam ničesar bolj kt enga nakeda. do takrat bom pa še nardiu najmanj 20000 km (dve sezoni bi morali biti dovolj).

osebno me sploh ne moti, če mi motorist ne odzdravi nazaj, mi pa le ni všeč, da se skuterista zaničuje. vsaj takšnega kot jaz, tistih brez čelad ne bom omenjal, ker niso skuteristi ampk bedaki! mislim da nei smel bit merilo, ka vozš, ampak kako voziš.

Čudovito napisano, prijazno in toplo. Vidi se, da si želiš motor in tudi pripadnost 'motorističnim krogom'. Verjetno pa boš čez nekaj let, ko boš dočakal ta svoj motor, ko boš prevozil desetine tisočev kilometrov, ali pa morda že po prvih dveh, treh sezonah, enkrat nekje zapisal tudi kaj v smislu "Ne da se mi več vseh pozdravljati, enostavno preveč je motoristov na cesti." To govorim iz lastnih izkušenj ter tudi glede na to, kaj podobno 'pozitivno usmerjeni' mladci pišejo v temi o pozdravljanju ...

Seveda si vsak od nas želi, da bi šlo njemu, njegovim bližnjim, tistim, ki se ukvarjajo s podobnim hobijem, ali pa kar 'vsem ljudem na svetu' kar se da dobro, morda kar 'najbolje'. A da bi to prav vsakemu hotel povedati, pokazati, mahati z roko med vožnjo ...

No, sam včasih pozdravljam, včasih pa ne. Ne delam iz tega neke velike stvari ... Še najraje pozdravim v močnem dežu kakega motorista, ki pelje mimo mene, takrat sva namreč oba povezana v 'mrzlo-mokrem' atributu najinega klateštva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

osebkov na čebelcah, skuterčkih se nikakor ne sme pozdravlat. se pa more odzravt :D vglavnem, sm skuterist, vozm mojo "činko čebeljasto" yamahco, ki se požene do 80 kmh, hehe. je pa tko, res je, da so večinski skuterist idioti, ki so prespal CPP po dolgem pa počez...nažalost! js na seb vedn nosm opremo (jakna s ščitniki (ki btw zglea prov fajn :D ), rokavice, čelado ter podkapo). mirne vesti loh tud rečem, da redko divjam ter skoraj nikoli nisem brezobrazen .....

:worship: Lepo si tole spesnu

Samo da se nauš pokvaru :nono:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se najde ene par ljudi (bi jih lahko na prste ene roke naštel), ki imajo vsaj 0,1% spoštovanja do skuterjev. Večina pa pravi kaj ti bodo ta jajca od sesalca pa da to sploh ni motor. Zakaj pa ne bi bil? Zato, ker je avtomatik? Večina teh ki zaničujejo skuterje ni nikoli videla maksiskuterja od blizu kaj šele da bi se vozila z njim. Vsi vidijo tiste male 50ccm navite in predelane, ki se jih sliši 2km daleč. Kako lahko primerjate njih z nekim 125ccm (al pa več) maksiskuterjem, ki ima vzmetenje vsaj enkrat močnejše od 50-k, da ne omenjam zavore s katerimi se ustaviš v vsaki situaciji.

Se pa strinjam da so skuterje na slab glas spravili razni "frajerji", ki se vozijo brez čelad, norijo skoz naselja in po mestu 70+ in so verjetno že nevemkolikorat razbili sebe in druge! Taki znajo samo po ravninah tiščat na prvem ovinku bi se pa razbil. :headbang:

Sam po moje taki niso nič boljši tudi kasneje na težkih motorjih in so zaradi svojega norenja krivi za splošno slabo mnenje o motoristih med ljudmi.

Vsi smo nekje začeli z dvokolesniki in vsem je blo treba nardit enak izpit, v avtošolah ne delajo razlik kdo bo kaj vozil.

Jaz tud kot skuterist priznam da ne pozdravljam drugih motoristov predvsem zaradi tega ker vem da mi noben ne bo odzdravil nazaj, razen redkih izjem. Zanimivo je to, da ko se vozim po ravnini me noben nima za mar, po ovinkih ko ga malo založim pa kar naenkrat vsi pozdravljajo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na slab glas so nas skuteriste vrgl ti wannabe frajerčki. takšnih je nažalost večina. sei ne rečem, vsak rad pokaže, ka zna, kk zglea (tud sam mam narjen nek styling na skuterju, vendar pustim, da motorček govri namest mene: slow ride is a cool ride :krneki: ) . vendar se pač more vedet, kje se loh pokaže, kaj zna. cesta vsekakor ni prostor za to (tukaj pa mislim na vse motoriste, za vašo in varnost drugih). sicer pa, rade volje dam za pjačo komu, če mu le ne bo "pod častjo" se ustavit skupaj s skuteristom :) pa kakšna diskusija glede vožnje, pa se še kaj naučim :D

varno vožnjo vsem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maxi skuterja pozdravim, štaubzaugerju pa odzdravim, pa mi zato še ni krona - ups, čelada - padla z glave. Pa tudi moj ego ni še prav nič trpel zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se najde ene par ljudi (bi jih lahko na prste ene roke naštel), ki imajo vsaj 0,1% spoštovanja do skuterjev. Večina pa pravi kaj ti bodo ta jajca od sesalca pa da to sploh ni motor. Zakaj pa ne bi bil? Zato, ker je avtomatik? Večina teh ki zaničujejo skuterje ni nikoli videla maksiskuterja od blizu kaj šele da bi se vozila z njim. Vsi vidijo tiste male 50ccm navite in predelane, ki se jih sliši 2km daleč. Kako lahko primerjate njih z nekim 125ccm (al pa več) maksiskuterjem, ki ima vzmetenje vsaj enkrat močnejše od 50-k, da ne omenjam zavore s katerimi se ustaviš v vsaki situaciji.

Ampak še zmer zgleda kot en (velik) sesalec s poštarsko šipo, na njem se sedi kot baba, ne morš šaltat z nogo, pa tista obupno majhna kolesa, zaradi katerih je vožnja na relacije tako neudobna ...

Skuter je pač skuter in bo to vedno ostal - pa če je maksi, mini, ali kakršenkoli že.

Aja, nimam pa nič proti skuterjem ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še zmer zgleda kot en (velik) sesalec s poštarsko šipo, na njem se sedi kot baba, ne morš šaltat z nogo, pa tista obupno majhna kolesa, zaradi katerih je vožnja na relacije tako neudobna ...

Skuter je pač skuter in bo to vedno ostal - pa če je maksi, mini, ali kakršenkoli že.

Aja, nimam pa nič proti skuterjem ...

:nono: dej no...ne pretiravi :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na njem se sedi kot baba, ne morš šaltat z nogo, pa tista obupno majhna kolesa, zaradi katerih je vožnja na relacije tako neudobna ...

... Aja, nimam pa nič proti skuterjem ...

Edina stvar, ki drži, je ta, da ne moreš šaltati z nogo. Jebi ga, pač nima prestav.

Sedenje: se bojim, da še nikoli nisi videl slik, kako so babe sedele na vespah.

Neudobje: pelji relacijo npr. LJ-Portorož enkrat s skuterjem in potem še enkrat z SS motorjem, pa boš videl, kaj je in kaj ni udobje.

Ne bodi užaljen, a že večkrat sem opazil, da pišeš kar nekaj tja v tri dni - samo da nekaj napišeš. Saj načeloma me tako pisanje pretirano ne moti, a da ljudje nekaj trdijo kar tako a priori ... Nekaj si zamisliš in potem o tem pišeš, kot da bi bila sveta resnica.

Najlepša cvetka pa je tvoj zadnji stavek: da nimaš nič proti skuterjem. Haha. Res, vse tvoje pisanje mi govori, da si nad njimi navdušen! Če si slučajo kdaj kakšnega probal - kar pa dvomim - nisi z njim naredil več kot nekaj 100 metrov.

Prijateljski nasvet: enkrat se enega sposodi (morda 500 ali več ccm), naredi z njim VSAJ kakih 20 ali 30 km, pa tudi ovinke si izberi, ne le avtoceste. Če ti ni pod častjo! Boš videl, da stvar sploh ni slaba in da je zelo uporabna.

Pa brez (pretirane) zamere, prosim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko govorite kar hočete in jih kujete v zvezde, ampak ve se da je skuter babje prevozno sredstvo in noben pošten motorist se ne bo vsedel, prosim vsedel gor, kaj šele vozil z njim. :rolleyes: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neudobje: pelji relacijo npr. LJ-Portorož enkrat s skuterjem in potem še enkrat z SS motorjem, pa boš videl, kaj je in kaj ni udobje.

Ne bodi užaljen, a že večkrat sem opazil, da pišeš kar nekaj tja v tri dni - samo da nekaj napišeš. Saj načeloma me tako pisanje pretirano ne moti, a da ljudje nekaj trdijo kar tako a priori ... Nekaj si zamisliš in potem o tem pišeš, kot da bi bila sveta resnica.

Najlepša cvetka pa je tvoj zadnji stavek: da nimaš nič proti skuterjem. Haha. Res, vse tvoje pisanje mi govori, da si nad njimi navdušen! Če si slučajo kdaj kakšnega probal - kar pa dvomim - nisi z njim naredil več kot nekaj 100 metrov.

Prijateljski nasvet: enkrat se enega sposodi (morda 500 ali več ccm), naredi z njim VSAJ kakih 20 ali 30 km, pa tudi ovinke si izberi, ne le avtoceste. Če ti ni pod častjo! Boš videl, da stvar sploh ni slaba in da je zelo uporabna.

Pa brez (pretirane) zamere, prosim.

Zakaj bi ti zameril - a zato, ker mal nabijaš ? :)

V življenju sem opravil vsaj dve daljši poti s skuterji od Ljubljane do morja in nazaj. Eden je bil 200 ccm, drugi je bil mislim da 400 ali 500 ccm ... Zaboga, celo na tisti super motozbor nad Izolo sem šel s skuterjem :-)

Se pa strinjam - SS motorji so pa še malo bolj neudobni na cajte ... in tudi kak čoper/cruiser zna bit orenk neudoben (človeku nabija hrbtenico) ...

Lej, res nimam nič proti skuterjem, tudi ne proti katerimkoli motoristom. Ampak to večno jokcanje "veste, jaz sem skuterist, ampak ko bom velik, bom pa motorist!", ali pa "Zakaj ste motoristi tako vzvišeni, packi, dajte me no pozdravljat ... " je pa že smešno, no ... Kot tiste ženske, ki (pre)pogosto poudarjajo "Veš, jaz sem emancipirana, jaz znam sama tankat na pumpi!" :-)

Tudi nisem rekel, da je skuter neuporaben ... le pravim, da je motor nekaj povsem drugega, kot skuter, in tako pač je.

Ajt, ob priliki kokta/pivo, jst častim, da pomirim duhove ...

Popravljeno . Popravil mashina
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!