Skoči na vsebino

kamp prikolice


yugo

Priporočene objave

pozdravljeni.zanima me kakšne izkušnje imate z kamp prikolicami,seveda z svojimi.kakšno se splača kupit-rabljeno seveda,koliko je priporočlivo da je velika,cene parkiranja po naših in hrvaških kampih,skratka prednosti in slabosti ki ste jih vi doživeli.hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne splače se :grrr

sploh na hrvaškem :evilgrin: , ti jo bodo sesuli :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lastnih izkušen še nimam, ampak kokr sm slišu je ceneje in boljše če najameš apartma. za tedn ali dva, pa še nobenih skrbi nimaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je malo noro vprašanje v stilu "kak motor mi priporočate, kakšni so stroški, kateri so fajn,...?"

prvo povej ali bi imel izpravno prikolico ki bi jo prevažal okoli namesto šotora ali tako ki se še komaj pelje in bi jo samo zapeljal v en kamp in tam zabetoniral ali mogoče že celo tako ki je nevozna zabetonirana v kakem kampu (te so verjetno zdaj ponekod poceni :devil: ).

cene za kampiranje z prikolico zelo variirajo odvisno od kampa (isto kot za avto ali šotor, tu je 10 € tam 20€). še bolj pa variirajo cene pavšalov če misliš imet nekje postavljeno celo leto!

bo OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letni strosek cca 2500€.

V petih letih je to 12500€

12500:10=1250

Kam ze lahko hodim naslednjih deset let na dopust za 1250€ :hmm:

Konckoncu pa letos ne grem nikamor, pa si za ta dnar prikolco kupm :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Na dopust se gre z motorjem B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem kupil novo prikolico in jo potem imel stalno v Solarisu pri Poreču. Moram priznati, da se mi je zelo obneslo - tudi finančno, če pozabim na nabavno ceno. Res pa je, da sem sezono vsako leto odprl tam nekje okoli Velike noči in končal nekje sredi oktobra. Na morju sem bil vsak vikend plus cca mesec dni dopusta. V vseh letih nisem imel nobenih problemov, le enkrat so mi ukradli nastavek za vlečno kljuko, pa še ta strošek mi je povrnila zavarovalnica.

Glede na cene novih prikolic ti priporočam nakup rabljene, bodi pozoren na lesena tla (deske vidiš od spodaj). Material za popravilo sicer ni grozno drag, a je ogromno dela. To pa ni poceni, ker je fino, če to naredi strokovnjak.

Razmišljanje v stilu: 'kolikokrat grem lahko v hotel za ta denar' ni na mestu. Če se namreč nekdo odloči, da bo kupil ali zidal vikend, potem verjetno nima v mislih potovanj in podobnih načinov preživljanja dopusta, ampak ga bo pač preživljal v vikendu. In prikolica je brez dvoma ene sorte vikend!

Aja, na nekaj sem pozabil. Prikolica je (vsaj za moje pojme) fantastična stvar, a le pod enim pogojem: da je stalno nekje stacionirana in da zanjo plačuješ pavšal. Če jo misliš imeti le za dopust, potem je absolutno ne priporočam. Prevelik finančni vložek, pa še preveč problemov z vleko, pa pakiranje, itd. itd.

Cene pavšalov na morju so v zadnjih letih tudi grozovito narasle. Moj prijatelj se je zato 'preselil' na Kolpo. Cena sitnica, prikolica stoji ob reki, ljudje prijazni, cene v trgovinah so normalne,... Je za razmisliti.

Toliko zaenkrat, če te še kaj zanima, ti bom z veseljem pomagal, kolikor bo v moji moči. Sem bil dolgo let zelo zadovoljen lastnik prikolice in se še dobro spominjam vseh plusov in minusov.

Pa en lep pozdrav, Andi.

post-8423-1171391381_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljanje v stilu: 'kolikokrat grem lahko v hotel za ta denar' ni na mestu. Pa en lep pozdrav, Andi.

Ja po pa tko, kok cajta lahk midva pijeva pa jeva, ce pridem k tebi na obisk in mam 1250€

Ali bi to zadostovalo za 10 dni, en teden..sej vec tko casa nimam. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Camp prikolica,kaj naj ti rečem?odlična stvar dokler so majhni otroci in s tem nižaš stroške dopustovanja,pa svobode je ogromno.Imel sem jih nekaj.Nazadnje nemškoHOBY deluxe odlična saj je imela ves luxsus(WC, kopoalnica,kuhinja,vpihovanje toplega svežega zraka in še in še.Res odlično.Vendar pravo zadovolstvo je pa še vseeno potovanje z motorjem,če si baiker seveda.Lani sem jo prodal pa še motor sem prodal,pa novega FJR kupil in povem ti da mi ni žal.Pač 100 ljudi 100 čudi.Če jo boš kupoval,kupi rabljeno ,ki bo dobro ohranjena in po možnosti s čim več opreme,pa še zimsko letna mora bit,zaradi izolacije in dvojnih stekel,tudi poleti to rabiš.Glede vožnje po cestah in parkiranja je pa z malo prakse prava mala malica,saj se obnaša na cesti lepše kot pa male tovorne,samo avto mora biti dovolj težakin dovolj močan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole si morte pa res pogledat :grim univerzalna rešitev

= motor + prikolica (pravzaprav 2) + deca + čoln :kva2:

je pa treba pri camp prikolicah biti pazljiv na več stvari:

- požar

- vožnja v hrib

- vrivanje preko vrste

- vožnjo v gužvi

-

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprejmem tudi pedantnega in skrbnega souporabnika :grim

za sezono :D

postavljanje za Veliko noč

sezona traja nekje do 10 meseca možnost postavitve:

Fažana iz LJ=200km

Premantura iz LJ=230km

Tribuni(Paklenica Stari Grad)=cca 300KM

tu imam zagotovljen zelo ugoden pavšal

so tudi druge destinacije vendar so občutno dražje npr Baška,

Punat

vse je odprto ter možnost dogvora

več preko PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se poigraval z mislijo na prikolico, zdaj ne več. Če bi jo imel stalno stacionirano nekje, je apartma boljše, ker vsako leto na isti prostor hoditi, mi ni. Če pa bi jo s sabo vozil, moraš imeti doma prostor za zimovanje, pa še ostali problemi so. Zaključek: avtodom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prostor za zimovanje, pa še ostali problemi so. Zaključek: avtodom.

Prezimovanje je za dokaj majhne denarje organizirano v vsakem malo boljšem kampu.

Avtodom? Za potovanje absolutno, za stacionarni turizem nikakor. A boš jemal taxi, če hočeš npr. iz Červarja na izlet ali na večerjo v Poreč ali v Rovinj? Ali samo iz kampa v mesto po nakupih? Vsi namreč vemo, da so cene v trgovinah v kampih veliko višje kot tiste v mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eMBe, andi1... Seveda avtodoma ne obesiš pod strop... Mislil sem avtodom za vsakdanje opravke. Imel sem priliko, ki sem jo seveda izkoristil, in za teden dni menjal svoj avto za prijateljevo VW Californijo. To je VW kombi, ki se mu v kampu lahko streha dvigne(dve postelji), klopi raztegneš v dve postelji, kuhinja, gretje, vse.. Vožnja in parkiranje, kot normalen avto. Vam povem, to je to. Nemara ga nažicam še kdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letni strosek cca 2500€.

V petih letih je to 12500€

12500:10=1250

Kam ze lahko hodim naslednjih deset let na dopust za 1250€ :hmm:

Konckoncu pa letos ne grem nikamor, pa si za ta dnar prikolco kupm :fredy:

Lani po 15 letih kampiranja prodal prikolico in sicer iz zgoraj opisanih razlogov......kaj pa vem, predrago je postalo vse skupaj...... :grim :grim Me je minilo, malo zaradi odnosa v kampu, malo zaradi tega, ker smo prikolico non-stop šibali v kamp in iz njega (ni pavšala), se grebli za pravi plac (in postavljali prikolico na plac že konec marca). Svoj čas pa je znalo biti luštno, vendar ko potegneš skupaj stroške na sezono (cca 2000 eurov), se potem malo vprašaš ali je tovrstna veja turizma dejansko poceni.....In vse skupaj prodaš.... :hmm: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno tejle malo starejši izvedbi :OK:

IPB Slika

je pa to res izredno praktična zadeva :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena prikolica naprodaj

vzrok premalo časa otroci so odrasli

krk povšal 1700evrov

post-3097-1171481750_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno tejle malo starejši izvedbi :OK:

IPB Slika

je pa to res izredno praktična zadeva :grim

Takega, ja. Ta še ima zračno hlajen boxer zadaj, kolegov pa dizel spredaj,.. Avtodom se mi zdi najboljši kompromis med udobjem in mobilnostjo. Registriran, kot normalen avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja ta stara dva imata eno staro prikolico adria 380. Ko smo bili majhni smo bili z njo po dva meseca na morju (stari pozimi niso hidili smučat, pa je zato poleti ostalo več dopusta).

Takrat si plačal avto + osobe + prikolica + elektrika.

Od leta 90 je bila prikolica v glavnem garažirana.

Lani po glavnem dopustu sva z mojo dobila še par dodatnih dni dopusta. Spomnil sem se na našo staro prikolico..... In smo šli z njo v Rovinj.

Prikolica sicer stara 30 let (se mi zdi :? ).

V kampu ni bilo več tistega avto + prikolica + elektrika. Ampak plačaš parcelo + osobe. V ceno parcele je vključeno: prikolica ali šotor + avto + elektrika. Parcele so oštevilčene. Za čoln moraš doplačat.

ANALIZA:

Slabe strani:

- za tisto parcelo + osobe plačaš tolk kot za apartma

- če greš na trajekt si bankrotiral

- avtocesta je dražja

- moraš plačat registracijo in tretjo tablico ter opraviti tehnični pregled, ki je ponavadi dva dni pred odhodom na dopust

Dobre strani:

- v prikolico lahko namečeš ropotijo (bicikle, izvenkrmni motor, roštilj, ......)

- ne premoči tako kot šotor

- hladilnik in šporhet sta na dohvat ruke

- če se skregaš s Hrvati prikolico enostavno pripneš in jo odšlepaš domov

- si mobilen in si lahko izbereš dober plac

- otrokom ful dogaja, k si "hišo" kar sabo na morje pripelješ

Še slikca naše karavane :ninja:

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg veliko dobrih strani wohnvagnov :P

je tudi ena zelo slaba :BUA:

na očeh te imajo zbiralci barvnih kovin :grim

(cela obdana z aluminijasto pločevino)

če kdo dvomi v to :hmm:

slekli so jo v par minutah :BUA:

tud jaz bi rad imel črn kombi :headbang:

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!