Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Koroška


Priporočene objave

Nova Štifta... A sem bil res sam z našega konca? Bilo je norooo. Super vreme, bajkov kot smetja... Žal je lahko tistim, ki niste šli. .) Zdaj, v torek pa imajo Modrasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Modrasih je bilo super. V bistvu sem šel zaradi vožnje same. Ker občasno paše vožnja v skupini par stotih bajkov. Sem bil nekje v sredini, pa na ravnini nisem videl začetka, niti konca kolone... Vreme super. Mi ni žal, da sem šel raje na žegen, kot na Kremžarco (s kolesom). Vsekakor se jim na žegnanju drugo leto spet pridružim. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boš edini dihajoči Korošc, se bom pa še jaz malo oglasla. .)

Prvi kilometri so za mano. Spet sem mopedist. :krneki:

Kdaj gremo Korošci na pijačo?

Pa motofrik - vse naj, za nazaj! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alka, hvala. Sem že res mislil, da nihče ne ve za to rubriko.

V soboto imajo žegn Veterani Šoštanj. Vili bo po stari navadi spet dal sod na pipo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se je tud tu kaj dogajalo. Ivarčko, Golica, pikniki ... Pol je pa vse nekak zamrlo. Eni so se odselili, eni so pa otroke dobili. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj gremo Korošci na pijačo?

Kaj lahko grem hcoj, al se spet mislite grupirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj lahko grem hcoj, al se spet mislite grupirat?

Grem še jaz hcoj.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi kilometri so za mano. Spet sem mopedist. :krneki:

...z žmigafci ali brez? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli nikogar ni .

dajte se kaj oglasiti v club hausu od heavens devils -ov. lokacija brunarica ob dravi na relaciji dravograd mejni prehod lavamund .

super lokacija poceni pijačka in vedno dobra motoristična družba .

http://www.heavens-devils.net/index1.htm

vabljeni :OK:

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Korošči, še kak mesec pa se vam pridružim na motorju :D

Tule je en posnetek, ko se posnel vožnjo(z avtom) Ravne - Dravograd, 2. del je zanimiv ko so prehitevanja :P

LP, Hozi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj gremo Korošci na pijačo?

Na pijačo greste v soboto 26. maja 2007. Drugače, pa ni problema, da se v Radljah imate Štajerci za Korošce. Glavno je, da ste naši in, da se zastopimo. :D

Sedaj pa berite.

Da vas malo spomnim.

Ob 10. uri zbiranje motoristov na mejnem prehodu Brod na Vranjem Vrhu. Lokacija med Šentiljem in Sladkim Vrhom v smeri Palome - Sladkogorske. Ob 11. uri začetek panoramske vožnje. Pogostitev motoristov v Sladkem vrhu. Nadaljevanje poti in ogled gradu Trate iz 12. stoletja. Grad je bil v lasti pleminetašev Reinbert. Nato je zamenjal kar precej lastnikov. Najbolj znani lastniki so bili Celjski grofje in kasneje še baje tudi znana družina Herbestain, ki je imela v lasti znani grad Hrastovec pri Lenartu.

(Herbestaine prepoznamo iz tragične Agatine ljubezenske zgodbe: Črni križ pri Hrastovcu.)

Legenda gradu Hrastovec

V 16.stol. se mladi hrastovški grof Friderik Herberstein zaljubi v lepo Agato z gradiča Štralek. Njuni ljubezni nasprotuje Fridrikova mati, zato se poročita naskrivaj v Stiperjevi kapeli ( danes podružnična cerkev sv.Marije v Radehovi). Friderikova mati je obdolžila Agato za čarovnico. V času, ko je bil grof Friderik na vojni, je mati z mučenjem prisilila Agato, da je vrgla komaj rojenega otroka v gorečo peč. Hudobna tašča je nesrečno Agato ovadila sodniku, ki jo je obsodil na smrt. Mati zahteva, da Agato obglavijo. Ko se Friderik vrne iz bojev, ne najde več Agate. Iz žalosti ji na nesrečnem kraju postavi Črni križ, simbol nesrečne ljubezni.

Po drugi vojni je grad Trate, do nedavnega deloval kot varstveni zavod Trate - Hrastovec.

Našo panoramsko pot bomo nadaljevali čez mejni prehod Trate - Mureck, vse po avstrijski strani do mejnega prehoda Šentilj. Za vsak slučaj imejte ob sebi potreben dokument. Skozi vso popoldne se bodo odvijala tekmovanja za vse tiste, ki se boste želeli pomeriti v vožnji z raftom po reki Muri, streljanju z Paint Ballom in ribolovu v bližnjem ribniku z leskovimi palicami.

Ob 16. uri bomo lahko spremljali poroko na reki Muri, oz. na plovnem brodu, ki vas bo ves dan brezplačno prevažal v Avstrijo in nazaj v SLO, ter skok enega ali dveh padalcev v center moto dogajanja.

Poskrbljeno bo za hrano, ostalo pijačo in Keltsko pivo. Lahko se boste prepustili tudi pikanju kože (tetoviranju) in nočnemu počitku v kampu ob Muri. Pred spanjem pa vam bosta povečali adrenalin teti na odru. Za vse tiste, ki bodo prespali pri nas, bodo zjutraj postreženi z brezplačnim zajtrkom in kavo.

Vstopnine ni. Nekaj fotografij kraja, kjer se bo stvar odvijala, si lahko pogledate na strani Moto dogodki. (Kelti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, Korošci! :yea1:

V kratkem se mislim peljat na Sleme, pa me zanima, kje točno gre cesta. Mislim it skozi Velenje, Šoštanj, kam pa potem? A tam, kjer bi levo zavil proti Topolšici grem naravnost pa se držim nonstop glavne ceste?

Pa a je na vrhu Slemena kakšna postojanka, da bi se lahko okrepčil? :)

Kolko kilometrov sploh je iz Šoštanja preko Slemena v Črno?

Baje je zdej tale cesta komplet asfaltirana, zato pa je treba it pogledat :grim Je bil kdo od vas že tam? Kakšno je stanje asfalta?

Lp, Gionni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da kr veš kje se peljat. V Šoštanju je tabla za Črno in Zavodnje (Topolšica). pol pa samo naravnost mimo letališča Lajše.

Cesta je do Zavodnja bolj ozka, od Zavodnja - Sleme - Črna pa super (men se dopade bolj obratna smer). Kilometrov je 30-40. Asfalt je skoz, zadnji del iz Črne na Sleme je na novo narejen.

Na Slemenu mislim da je koča, je pa v Zavodnju gostilna Pri Vidi, kjer imajo tudi dobro hrano.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da kr veš kje se peljat. V Šoštanju je tabla za Črno in Zavodnje (Topolšica). pol pa samo naravnost mimo letališča Lajše.

Cesta je do Zavodnja bolj ozka, od Zavodnja - Sleme - Črna pa super (men se dopade bolj obratna smer). Kilometrov je 30-40. Asfalt je skoz, zadnji del iz Črne na Sleme je na novo narejen.

Na Slemenu mislim da je koča, je pa v Zavodnju gostilna Pri Vidi, kjer imajo tudi dobro hrano.

LP

Vic! Sem upošteval tvoj nasvet in sem šel iz Črne na Sleme pa potem dol proti Šoštanju. ZAKON! :worship:

V Črni delajo nekaj na cesti, tako da so tam neki semaforji pa potem par metrov makadama... Naprej je potem vredu cesta, edin na začetku je mal šodra tu pa tam... Asfalt je vredu, pazit je treba samo tam, kjer so mostički čez potoke, ker so se na asfaltu nardile grbine. Te kr strese, ko zapelješ čez, tako da morš bit pazljiv. Zadnji del ceste, kjer je nov asfalt je pa čisti užitek :) Dol na drugo stran proti Šoštanju je tud fajn, dokler ne prideš v Zavodnje. Tam se cesta zoži in asfalt je v slabšem stanju. Po ovinkih je veliko peska, ki je bil nanesen iz bankin. Potem, ko pa si blizu Topolšice je pa spet OK.

Ja, lepa tura je tole. Če jo misli kdo odpelat, naj sporoči pa lahk gremo skupaj!

Lp, Gionni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gionni, lepo da se ti je tura dopadla. Jaz sem se peljal v soboto do Slemena, pol pa v Šentanel Heavensom, kjer je bo kr zanimivo.

Lahk se zmenimo in gremo kdaj na kako turo skup

LP VIC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kamot lahko gremo kam, sam da niste neki hudi divjaki... :blush:

Na Golico bi jo lahko tud kdaj poknali ;)

Sporočte kako in kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da pripiha še malo svežega koroškega vetra na ta forum :) Sem novi potencialni biker iz Prežihovih Kotelj :rolleyes: . No pač zej grem izpit delat za A-neomejeno, pa letos bom še malo zaščitne opreme si nakupil. Drugo leto pa motor (letos žal nebo zneslo vse skup). Kakšno transalpko al pa pegasota. No ja...se bom še oglasil kaj ko bom motor imel, da se bomo zmenli za kakšno skupno furico :naughty:

Drugače pa me malo zanima pri kateri avtošoli ste izpit delali oz. katera je po vaše boljša izbira Relax al AMD (po novem Felix)? Cena je povsod enaka 33€ za uro (kar se mi zdi pregrešno predrago, še posebej za moj študentski žep). Kje majo boljši motor za učenje, ker inštruktor je najboljši itd. Svetujte mi malo da nem tak lolek :D

No lep dan še naprej vsem in obilo motorističnih užitkov (zej bo tako lepo vreme čez vikend, da vam kr zavidam tistim ki boste zajahali svojega jeklenega konička :worship: ).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ta vikend imajo Apači srečanje... Ivarčko? :unsure:

Kolikor sem jaz slišala, bodo letos na Kopah. To je zadnja informacija s srečanja pri Kurentih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj slišal,da zdajšnji lastnik Ivarčkega jezera ni preveč navdušen nad motorji,pa tut mrežasta vrata so nameščena na mostu,kjer je vstop do jezera. Naj me kdo dopolni. Ne vem točno,kak je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sreča da sem zvedel to danes. Jaz bi jih v soboto na ivarčkem iskal. Kje na kopah pa bo to? Pred Grmovškovemu domu? Ob kateri uri se začne? Kdaj bo panoramska vožnja?

Bi rekel ja da jih ne spustijo več na ivarčko ko pa na uni potki okol jezera gume smodijo in posledično delajo luknje v asfalt. To se je še meni malo bedasto zdelo pa čeprav mi je ql gledat burn-out :closedeyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!