Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Rezanje žic in podobno? 

JP, se strinjam in leplenja z izolirnim trakom. Ampal kdor nima samo veselja do elekronike, bo to napravil profesionalno in priklopil na namenske konektorje brez rezanja žic...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Glup. Ni kaj. 

Me pa bolj zanima tisto tvoje, da to očitno ni osamljen primer. Kar na dan s tipkano besedo. 

v vsaki službi so idioti, pijanci in celo kriminalci, žal tudi tvoja ni izjema. Res je nepotrebno da nekaj dokazujem ,pa sem imel nekaj globokih primerov tudi pri meni, ko je od voznika kombija (do 3500kg, prevoz za lastne potrebe) vztrajno zahteval licenco...jebiga, potem smo si pa mal dopisovali..

Ampak nepotrebno da si mi2 najedava v sedanjem momentu, drugače te pa samo spomnim na nekaj nedavnih odmevnih dogodkov iz tvoje stroke..

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Rezanje žic in podobno? 

dej ne bodi kot tvoj kolega pliiiis

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Rezanje žic in podobno? 

Nič ne režeš, priklopiš na accu ali namensko vtičnico = accessories port...isto kot gretje ročk

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

JP, se strinjam in leplenja z izolirnim trakom. Ampal kdor nima samo veselja do elekronike, bo to napravil profesionalno in priklopil na namenske konektorje brez rezanja žic...

Jaz pišem o rezanju žic in ne o priklapljanju na namenske konektorje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

v vsaki službi so idioti, pijanci in celo kriminalci, žal tudi tvoja ni izjema. Res je nepotrebno da nekaj dokazujem ,pa sem imel nekaj globokih primerov tudi pri meni, ko je od voznika kombija (do 3500kg, prevoz za lastne potrebe) vztrajno zahteval licenco...jebiga, potem smo si pa mal dopisovali..

Ampak nepotrebno da si mi2 najedava v sedanjem momentu, drugače te pa samo spomnim na nekaj nedavnih odmevnih dogodkov iz tvoje stroke..

dej ne bodi kot tvoj kolega pliiiis

 

Sem mislil, da boš dal kakšen primer primeren forumu. Pa nič od tega. 

Misliš tiste pijance? Nekaj o kuhanju in hranjenju se spomnim. 

Ne spomnim se, da bi tisti kolega govoril o rezanju žic. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Jaz pišem o rezanju žic in ne o priklapljanju na namenske konektorje. 

miličnik je električar? al kak je to zdaj

tudi pri original konektorjih je včasih še dodatno izolir trak preko

s takimi bedarijami se še na tehničnem ne bavijo...  mene je za ročke vprašal, kak so lepe, da niso original :)

gobino gum so merili? to še razumem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Nič ne režeš, priklopiš na accu ali namensko vtičnico = accessories port...isto kot gretje ročk

Nisem pisal o priklapljanju, temveč o rezanju žic. Eni pač tako predelujejo vozila. Je razlika, če samo priklopiš v konektor ali pa vse skupaj prerežeš in nekaj po svoje povežeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Nisem pisal o priklapljanju, temveč o rezanju žic. Eni pač tako predelujejo vozila. Je razlika, če samo priklopiš v konektor ali pa vse skupaj prerežeš in nekaj po svoje povežeš. 

miličnik za to ni usposobljen, če posumi lahko odredi tp

ampak kaj ima to veze z divjaštvom na cestah? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

miličnik je električar? al kak je to zdaj

tudi pri original konektorjih je včasih še dodatno izolir trak preko

s takimi bedarijami se še na tehničnem ne bavijo...  mene je za ročke vprašal, kak so lepe, da niso original :)

gobino gum so merili? to še razumem

Ti si pisal o vpisu in homologaciji, jaz sem pa napisal, da je poseg v elektriko predelava. Pa tudi, če to počne največji strokovnjak. Ker takšno ni prišlo iz tovarne. Drugo je prosti konektorji za ostale odjemalce, katere je tovarna vnaprej predvidila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ti si pisal o vpisu in homologaciji, jaz sem pa napisal, da je poseg v elektriko predelava. Pa tudi, če to počne največji strokovnjak. Ker takšno ni prišlo iz tovarne. Drugo je prosti konektorji za ostale odjemalce, katere je tovarna vnaprej predvidila. 

Organ nikol nau vedu, ali mam kakšno posebno mapo .. po pravic povedan, še sam ne vem, kakšne mape mam gor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

miličnik za to ni usposobljen, če posumi lahko odredi tp

ampak kaj ima to veze z divjaštvom na cestah? 

Lahko odredi. 

Divjaštvo je v eni drugi temi. Menda se divjaško nagibajo. 

Pravkar, Snecer pravi:

ok, recimo da maš prav, a vseeno, je to usmeritev na takih akcijah? 

Ne povem, ker ne smem. Berejo. 

pred 1 minuto, maus pravi:

Organ nikol nau vedu, ali mam kakšno posebno mapo .. po pravic povedan, še sam ne vem, kakšne mape mam gor :P

 

Ti imaš pri nas mapo :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Lahko odredi. 

Divjaštvo je v eni drugi temi. Menda se divjaško nagibajo. 

to bi morali polovit in zaseči artikle... 

ne pa gledat prvo pomoč, stopalke, ročke, elektriko

me zanima kolko meglenkarjev so oglobilu... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje nima se smisla kregat z nekom, katerega so v Tacnu opral, so sprogramirani, da imajo oni vedno prav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Rezanje žic in podobno? 

Priporočam ti, da se postaviš na avtoban in vse tiste kamijonarje z miljon ledicami popišeš, pokasiraš in si ustvariš mogočno statistiko pri ustvarjanju delovne norme. Tiste  40 tonske novoletne jelke pa imajo lučke na lipo baterije, al kak?

Pa še nekaj! Spuščate se v predelave motorjev, kot, da so vesoljska znanost. Fabrika na kitajskem obesi na motor špegl in naj me vrag, da nek aftermarket ni boljši, večji , preglednejši... poglej štirikolesnike: Linhay, CFmoto, Goes-skratka vsi kitajskega in tajwanske izvora imajo ponarejene, prirejene dokumente o emisijah, homologaciji. Smrtno nevarna vozila z urejeno homologacijo, z plastičnimi pnevmatikami, z razpadajočimi smerniki, z katastrofalnimi zavorami-pa so vsi na cesti novi “kao” homologirani, izpravni in varni!!! Malo morgen!  Homologacija ni nič drugega, kot podpiranje nesposobnih birokratov in vzdrževanje zaposlenih v državni upravi. 

Evo! Zdaj bom kupil napravo Vigo, katera bi naj preprečevala krajo motorja. Moram homologirat, ker bom nekje kabel cviknil in priklopil napravo??? 

Akcija umirimo motoriste imate lahko na naši meji!  Predstavljaj si, da so vsi oni, ko skačejo preko ograje, žice motoristi in jih lepo polovite. Veliko ljudi bo malce bolj mirno spalo, dobili boste zaupanje ljudi in preprečili nedovoljeno gibanje brez dokumentov po vaseh.

Ne mi zdaj reči, da vas je premalo, ker v nedeljo vas ni bilo!

Bo šlo???

 

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Ti imaš pri nas mapo :ras:

:huh:

verjetno o meni pišejo same pohvalne pohvale :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Nisem pisal o priklapljanju, temveč o rezanju žic. Eni pač tako predelujejo vozila. Je razlika, če samo priklopiš v konektor ali pa vse skupaj prerežeš in nekaj po svoje povežeš. 

In zakaj spet vlečeš v nit pogovora neke izmišljotine ? Lakla poznam , motor je nov z pripravljenimi konektorji za Garmin , ni bilo nobenega rezanja vodnikov (reče se vodniki ne žice, ti ki te matra vsaka hr beseda) . O kakšnem rezanju vodnikov bluziš ? Je Lakl omenil kje kaj podobnega ? 

Preberi še enkrat njegov post in potem nabijaj . Več je idiotov v policiji , kot pravih policistov in to tudi veš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Sem mislil, da boš dal kakšen primer primeren forumu. Pa nič od tega. 

Misliš tiste pijance? Nekaj o kuhanju in hranjenju se spomnim. 

Ne spomnim se, da bi tisti kolega govoril o rezanju žic. 

Kable so imeli kratke, daaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi bilo v redu, če bi policisti kontrolirali celotno tehnično izpravnost vozila...od prevrtenih kilometrov, opravljenih servisov, neoriginalnih nadomestnih delov :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Saj bi bilo v redu, če bi policisti kontrolirali celotno tehnično izpravnost vozila...od prevrtenih kilometrov, opravljenih servisov, neoriginalnih nadomestnih delov :?

tut barvna usklajenost opreme z motorjem ... ker eni so res grozno neusklajeni ... kr bode v oči in s tem neposredna nevarnost za druge udeležence v prometu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, J.a.m.e.s pravi:

Fantje nima se smisla kregat z nekom, katerega so v Tacnu opral, so sprogramirani, da imajo oni vedno prav. 

Odpri zakonodajo in ne piši na pamet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Odpri zakonodajo in ne piši na pamet. 

Citiraj
Citiraj

Tretji oddelek: Spremembe na vozilih

52. člen

(evidentirane spremembe)

(1) Lastnik vozila zagotovi, da se spremembe na vozilu, ki so nastale po homologaciji ali posamični odobritvi vozila in ki ne spadajo med predelave vozil iz 18. člena tega zakona, v 15 dneh evidentirajo pri tehnični službi, pooblaščeni za posamične odobritve predelanih vozil.

(2) Med spremembe iz prejšnjega odstavka spada vgradnja sestavnih delov, ki se razlikujejo od nadomestnih delov in so odobreni za vgradnjo v določen tip (varianto ali izvedenko) vozila:

1.      izpušni sistemi,

2.      mehanske naprave za spenjanje vozil razredov A50 in B50 (vlečne krogle premera 50 mm in vlečne glave zanje),

3.      spojlerji ali

4.      platišča in pnevmatike, ki jih je potrdil proizvajalec vozila.

(3) Vgradnje iz prejšnjega odstavka se ne štejejo za predelave, če jih izvedejo proizvajalci teh delov ali pravne osebe ali samostojni podjetniki posamezniki, ki so registrirani za vzdrževanje in popravila vozil. Izvajalec vgradnje mora o opravljeni vgradnji izdati potrdilo.

 

Citiraj

18. člen

(predelana vozila)

(1) Postopek posamične odobritve predelanega vozila se izvede tudi za vozilo, katerega skladnost s predpisi je že bila ugotovljena, če je bila na njem pozneje narejena predelava (v nadaljnjem besedilu: predelano vozilo), ki ustreza vsaj enemu od naslednjih kriterijev:

1.      se nanaša na podatke, evidentirane v postopku registracije vozila;

2.      vpliva ali bi lahko vplivala na homologirane dele vozila;

3.      vpliva ali bi lahko vplivala na varnost vozila.

Cviknjen kabl/žica/vodnik je po tvoje pod 18/3 al ...

Citiraj

53. člen

(neevidentirane spremembe)

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

In zdaj miličnik, strokovnjak z a motoroznanstvo vse to ugotavlja na licu mesta... kapo dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, The Lakl pravi:

Priporočam ti, da se postaviš na avtoban in vse tiste kamijonarje z miljon ledicami popišeš, pokasiraš in si ustvariš mogočno statistiko pri ustvarjanju delovne norme. Tiste  40 tonske novoletne jelke pa imajo lučke na lipo baterije, al kak?

Pa še nekaj! Spuščate se v predelave motorjev, kot, da so vesoljska znanost. Fabrika na kitajskem obesi na motor špegl in naj me vrag, da nek aftermarket ni boljši, večji , preglednejši... poglej štirikolesnike: Linhay, CFmoto, Goes-skratka vsi kitajskega in tajwanske izvora imajo ponarejene, prirejene dokumente o emisijah, homologaciji. Smrtno nevarna vozila z urejeno homologacijo, z plastičnimi pnevmatikami, z razpadajočimi smerniki, z katastrofalnimi zavorami-pa so vsi na cesti novi “kao” homologirani, izpravni in varni!!! Malo morgen!  Homologacija ni nič drugega, kot podpiranje nesposobnih birokratov in vzdrževanje zaposlenih v državni upravi. 

Evo! Zdaj bom kupil napravo Vigo, katera bi naj preprečevala krajo motorja. Moram homologirat, ker bom nekje kabel cviknil in priklopil napravo??? 

Akcija umirimo motoriste imate lahko na naši meji!  Predstavljaj si, da so vsi oni, ko skačejo preko ograje, žice motoristi in jih lepo polovite. Veliko ljudi bo malce bolj mirno spalo, dobili boste zaupanje ljudi in preprečili nedovoljeno gibanje brez dokumentov po vaseh.

Ne mi zdaj reči, da vas je premalo, ker v nedeljo vas ni bilo!

Bo šlo???

 

To je moto forum in ne vem, zakaj sedaj mešaš tovornjake sem. 

Kdo se spušča v predelave? Omenjaš homologacijo nečesa in takoj zatem omenjaš izboljšave. Preberi si, kaj je homologacija in, kako ter na kakšen način se nekaj vgradi, zamenja, predela ali izboljša in, kaj vse se potrebuje v tem primeru, če se potrebuje, saj se za določene zadeve ne potrebuje ničesar. 

Mogoče že poznaš odgovor. 

Spet mešaš nekaj, kar nima veze z moto forumom. Ti bom pa vseeno odgovoril, da so na meji policisti in tudi vojaki, ki stalni patruljirajo in vsakodnevno primejo veliko ilegalcev. Tebe so pač na cesti v času akcije. In kaj sedaj, če jim nisi mogel razložiti, da imaš že celo serijo ustnikov? Jaz vem, da ti ne bi še enega prodal. 

Premalo. Samo ti očitno tega ne bom mogel dopovedati. Lahko poskusim s tem, da nas je bilo pred časom v Postojni okoli 30, sedaj nas je 7, v Kopru jih je bilo skoraj x2 na naše ful številčno stanje in nas je sedaj vseh skupaj nekje 30.

Kar vprašaj se. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

In zakaj spet vlečeš v nit pogovora neke izmišljotine ? Lakla poznam , motor je nov z pripravljenimi konektorji za Garmin , ni bilo nobenega rezanja vodnikov (reče se vodniki ne žice, ti ki te matra vsaka hr beseda) . O kakšnem rezanju vodnikov bluziš ? Je Lakl omenil kje kaj podobnega ? 

Preberi še enkrat njegov post in potem nabijaj . Več je idiotov v policiji , kot pravih policistov in to tudi veš !

Kje sem jaz pisal, da je on karkoli rezal? Prvo dobro preberi in potem komentiraj. Ker si spet vse pomešal. 

Ti preberi moje, da se ti pokaže sonce izza oblakov. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!