Skoči na vsebino

FS 12+1 31.8.2002 na Ivarčkem jezeru


Priporočene objave

Ha! :D

OK. JA!

Sodi za pivo imajo pipco, dobijo pa se mi zdi da po 15, 30, mogoče tudi 50 L. Jaz sem za 30 L, cena za L je itak ista.

Kako se pa ohladi pivo iz takšnega soda :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha! :D

OK. JA!

Sodi za pivo imajo pipco, dobijo pa se mi zdi da po 15, 30, mogoče tudi 50 L. Jaz sem za 30 L, cena za L je itak ista.

Kako se pa ohladi pivo iz takšnega soda :?: :?:

Zato pa je bomba CO2 zraven. 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavljam:

Tadej + Misha

Ure prihoda ne vem natancno, ker je dopoldne na BMW-ju dan odprtih vrat. Ne naju pisati na nobene aktivnosti!

A se na jezeru lahko tudi kopa?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa ohladi pivo iz takšnega soda :?: :?:

Ohladijo ga v pivovarni, sod pa naj bi držal temperaturo do 2 dni.... torej se ni za bat, da bi mlako pili... upam. Lahko ga pa še malo s CO2 stuširamo (če kdo zrihta bombo) :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz vem CO2 ni za hladit ampak zato, da drži pivo v sodu, ker bi ga sicer spraznil skozi pipo v 5 sekundah ... al se motim ... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz vem CO2 ni za hladit ampak zato, da drži pivo v sodu, ker bi ga sicer spraznil skozi pipo v 5 sekundah ... al se motim ... :wink:

:? Ja, vem, da pojma nimam. :oops: :lol:

Ampak kar vem (že večkrat preverjeno) je pa to, da pivo, ki ga dobiš iz te pivovarne v sodu, ni potrebno ne hladit, ne rabiš nobene bombe, pipco dobiš zraven...

Tisto varianto tuširanja s CO2 (ali je bil mogoče kateri drug plin, nisem sigurna :?: ) sem pa doživela lani v Lendavi, ko so eni fantje hladili pijačo s tuširanjem s plinom iz bombe, katero so uporabljali tudi za paint ball... kateri plin torej?

Ja, res je fajn imet nekoga, ki se na vse spozna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mačica kje si!!!

že dopoldne bomo gor, pol pa cel dan pa celo noč pa do 10 30 ko gremo v rudnik. a je prav?

MALO STE NERESNI. ENI BI RADI PRISLI GOR, PA SE URE NISTE DOLOCILI. TO MI NIC NE POMENI, DA BOSTE ENI ZE DOPOLDNE GOR. KER NISEM ORGANIZATOR NE BOM ZE DOPOLDNE GOR, AMPAK, KO SE BOSTE SPOMNILI, CE PA NE, SE BOM PA KAM DRUGAM ZAPELU. NI PANIKE. :? :?: 8) :roll: :roll: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no končno se je tudi izi javil. kot sem že napisal prične se ko pridete, mi bomo že od jutra na tajhtu, danes sem rezerviral še roštilj in tudi vreme nsem naročil. tako da zadeva bo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi se javil že prej, pa sem čakal, da objavite uro ... torej boste že od jutra gor ... kdaj od jutra pa? ... jaz sem namreč zgodnja ptica in če me eden od organizatorjev ne bo pričakal na Ivarčkem ob 06.30 zjutraj, potem bo jojojojojojoj ... :twisted:

BTW ... oglašal se nisem zato, ker bi lahko kdo dobil občutek, da samo poste nabijam ... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kar vem (že večkrat preverjeno) je pa to, da pivo, ki ga dobiš iz te pivovarne v sodu, ni potrebno ne hladit, ne rabiš nobene bombe, pipco dobiš zraven...

To je meni dovolj ... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi se javil že prej, pa sem čakal, da objavite uro ... torej boste že od jutra gor ... kdaj od jutra pa? ... jaz sem namreč zgodnja ptica in če me eden od organizatorjev ne bo pričakal na Ivarčkem ob 06.30 zjutraj, potem bo jojojojojojoj ... :twisted:

Jest sem mel tudi neki takega v mislih. 6:30 je prav lepa urca, se malo rose... :twisted: :twisted: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi se javil že prej, pa sem čakal, da objavite uro ... torej boste že od jutra gor ... kdaj od jutra pa? ... jaz sem namreč zgodnja ptica in če me eden od organizatorjev ne bo pričakal na Ivarčkem ob 06.30 zjutraj, potem bo jojojojojojoj ... :twisted:

Jest sem mel tudi neki takega v mislih. 6:30 je prav lepa urca, se malo rose... :twisted: :twisted: :wink: 8)

Če pa kdo pride ob 6.30 gor, ga jaz pričakam! Z zajtrkom!

Kot po navadi, bi se mogoče tudi zdaj spodobilo, da smo Solo riderji spet tisti, ki prvi pridemo in zadnji gremo :?: :twisted: :wink: 8) :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem govorila s harmonikašem, pa je v soboto zaseden... igra na dveh splavih, eden pelje ob 12.00 drugi pa ob 15.15... zvečer ima pa tudi že plane. Nič ne bo z muziko ! :(

Kaj pa, če bi se tisti, ki bi res radi šli na splav, danes prijavili in se poskusimo pridružit kakšni drugi skupini??? V tem primeru nas je lahko pa tudi samo 10 za akcijo...

Torej - če je kdo ZA SPLAV, naj se danes prijavi.

Ko bomo imeli končno število, bomo preverili, če je še kaj prostora na splavu. OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz vem CO2 ni za hladit ampak zato, da drži pivo v sodu, ker bi ga sicer spraznil skozi pipo v 5 sekundah ... al se motim ...  :wink:

Pivo je v sodu samo shranjeno. Plin CO2 se uporablja kot pogonski plin za pivo. CO2 nima ne vonja ne okusa. CO2 je speljan iz jeklenke v sod. V sod pride od zgoraj. V sodu je sonda. Sonda sega skoraj do dna soda. Ko CO2 pride v sod, nad pivom ustvari pritisk, ta pritisk pa skozi sondo porine pivo ven iz soda. Potem pivo tece po cevki do aparata za točenje piva. V aparatu je bazenček z vodo. Na sredini bazenčka je propeler, ki mesa, da voda nebi v celoti zmrznila. Na robu bazencka se naredi 2 - 3 cm debela ledena plast. Skozi to ledeno plast je v spirali napeljana cevka, skozi katero tece pivo in se tako hladi na zeljeno aparaturo. Da pa je pivo hladno, se mora aparat prizgati ze nekaj ur pred tocenjem. To je bilo povedano za prenosni sistem z mokrim aparatom za tocenje piva! Tak sistem je najveckrat uporabljen na stantih, na motozborih,... V gostilnah je stvar malenkostno drugacna.

Glede hlajenja s CO2: plin je v jeklenki (obicajno siva barva, gasilska jeklenka za CO2 je rdeca) shranjen pod pritiskom. Ko spustis plin ven iz jeklenke, se zacne raztezati in s tem se tudi ohlaja. Ce spustis ful plina ven se bo zacel delati t.i. suhi led. Ker CO2 nima ne vonja in ne okusa ter ni strupen, je primeren za hlajenje. Med spuscanjem CO2 iz jeklenke moras paziti, da se ne naredi prevec leda, ker ti to lahko zamasi ventil.

Obicajni sodi za pivo:

UNION: 25 in 50 litrov

LASKO: 30 in 50 litrov

Za njihove sode, se lahko dobi pumpica, ki jo namontiras na sod. Pumpica samo omogoca tocenje piva iz soda, ne pa tudi hlajenja.

A J E DOVOLJ JASNO NAPISANO ??

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem dolžnim spoštovanjem do različnih okusov, vendar, izredno vesel sem, da je harmonikar zaseden in sploh upam, da ne boste lansirali kakšne goveje muzike. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!