Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

2 hours ago, mato295 said:

Eno bolj tako vprašanje, ki me trenutno muči....

Ko ste kupovali motor, pa vam je bil eden zelo všeč, ampak je bil nekaj dražji (cca 20%), drugi podoben po karakteristikah, samo druga firma, vizualno manj privlačen in seveda  cenejši. Za kateri motor ste se odločili pri nakupu? Ali je prevladala ljubezen ali glava?

Pa če je prevladala finančna odločitev, ali vam je bilo potem kaj žal, ko ste na cesti srečevali tisti drugi motor?

Ne bit škrt do sebe. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne bit škrt do sebe. 

mislim, da je to moto, moto filozofije. si kar zadel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mato295 pravi:

Pa če je prevladala finančna odločitev, ali vam je bilo potem kaj žal, ko ste na cesti srečevali tisti drugi motor?

Zakaj žal? Enostavno daš motor na avto.net, ga prodaš in greš po tistega 20% dražjega. Ni to žena, da ti ob ločitvi vzame še pol premoženja.... 

Kako pa veš, da je tisti "lepši" pravi? Kupiš, stestiraš in po potrebi zamenjaš... simpl. Gre samo za kup železja in plastike. Cene rabljenim pa tako rastejo. Ne boš veliko izgubil na vrednosti...

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, XTR pravi:

Zakaj žal? Enostavno daš motor na avto.net, ga prodaš in greš po tistega 20% dražjega. Ni to žena, da ti ob ločitvi vzame še pol premoženja.... 

Kako pa veš, da je tisti "lepši" pravi? Kupiš, stestiraš in po potrebi zamenjaš... simpl. Gre samo za kup železja in plastike. Cene rabljenim pa tako rastejo. Ne boš veliko izgubil na vrednosti...

ja al ne...pri nekaterih ki so okrog 20kek z lahkoto zgubiš v prvem letu 30%, pa še je vprašanje, če ga kdo želi. Pri GSu skor dobiš +10%...ampak se vprašam, al pa te vprašam? 

Je res kup železja in plastike?

Tvoja duša je črna :P (če je odgovor DA)

 

ps. če tok kalkulira sedaj in bi vzel nekaj kar je cenej in ne bil baš zadovoljen, nato v prvih dveh letih spoznal svojo zmoto in zgubil še nadaljnih 20% vrednosti. A ni bolj pametno sedaj takoj vzeti tisto kar ti ustreza, pa čeprav je nekeliko dražje?

 

dodam še par vprašanj/dejstev, velja pa bolj za tiste ki se res vozijo, torej vsaj cca 15-20 kek letno. 

dejstvo 1 : nabavna cena ne igra bistvene vloge (parj jurjev gor al dol) igra pa vlogo servisni interval, oddaljenost servisa, poporodajna podpora in odpravljanje napak

dejstvo 2. interval kontrole ventilov, a je to 20 kek al je to 40 kek je tut razlika

dejstvo 3: koliko bom moral zmetat na motor, da bo primeren zame, torej:

a. kovčki in nosilci kovčkov ali torb, tank torba, držala gps, cevna zaščita, šus plata itd...

 

In potem se kalkulacije poderejo :D

Še 1x, z lahkoto trdim, nabavna cena motorja ni glavni in največji strošek pri lastništvu.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Je res kup železja in plastike?

Tvoja duša je črna :P (če je odgovor DA)

Da, v kolikor se ne ujameva v vožnji, pa naj bo še tako lep.  Tega pa običajno ne ugotoviš na krajši testni vožnji pred nakupom. Za nekoga pravi, za drugega pa totalno sranje. Kot že omenjeno, lahko je le kup železja in plastike, ki je v garaži v napoto.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, XTR pravi:

Da, v kolikor se ne ujameva v vožnji, pa naj bo še tako lep.  Tega pa običajno ne ugotoviš na krajši testni vožnji pred nakupom. Za nekoga pravi, za drugega pa totalno sranje. Kot že omenjeno, lahko je le kup železja in plastike, ki je v garaži v napoto.   

se strinjam, sam to je bila potem pri nakupu "kobna greška". Sedaj pa prav slabo voznih motorjev skoraj ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo odvisno tudi od namena uporabe motorja. Če gre za malo bolj hard core uporabo, sta izgled in cena običajno v drugem planu....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mato zihr ne sprašuje po "rabim moped za po tleh metat" :P

ker potem naj se ogne 200kg krav in pogleda za vsaj 150kg  skimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/17/2023 at 11:40 AM, mato295 said:

Eno bolj tako vprašanje, ki me trenutno muči....

Ko ste kupovali motor, pa vam je bil eden zelo všeč, ampak je bil nekaj dražji (cca 20%), drugi podoben po karakteristikah, samo druga firma, vizualno manj privlačen in seveda  cenejši. Za kateri motor ste se odločili pri nakupu? Ali je prevladala ljubezen ali glava?

Pa če je prevladala finančna odločitev, ali vam je bilo potem kaj žal, ko ste na cesti srečevali tisti drugi motor?

Postavil sem nek limit in potem kupil "najboljšega" in "najlepšega" v okviru tega limita. Pomembno je bilo tudi, da je servisna mreža v redu. Skratka, pri meni je šlo v glavnem za racionalno odločitev, kolikor je nakup motorja sploh lahko racionalen. Zadovoljen sem z nakupom - ni mi žal.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 1. 2023 ob 11:40, mato295 pravi:

Eno bolj tako vprašanje, ki me trenutno muči....

Ko ste kupovali motor, pa vam je bil eden zelo všeč, ampak je bil nekaj dražji (cca 20%), drugi podoben po karakteristikah, samo druga firma, vizualno manj privlačen in seveda  cenejši. Za kateri motor ste se odločili pri nakupu? Ali je prevladala ljubezen ali glava?

Pa če je prevladala finančna odločitev, ali vam je bilo potem kaj žal, ko ste na cesti srečevali tisti drugi motor?

Pr men je šlo v vseh primerih do sedaj po principu ljubezen na prvi pogled, za Africo Twin je bila kriva žena, ko mi je zjutraj kazala sliko na poti v službo, bežen pogled na starn in odločitev ta bo moja :) in tako je tudi bilo.

Potem pa se voziš in ti ne sme biti žal, ker če tako gledaš kot si omenil na koncu...vedno srečaš kakšno oz kakšnega (če imaš kawasaki npr.), ki bi mogoče bila oz. bil boljši :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Kupil bi novejši motocikel . Sedaj vozim tmax , prej sem fz6.  Na novem bi rad imel kovčke tako da bi bil pripravljen za en teden kruzanja v dvoje. Visok sem 178cm. Kater motocikel je primeren za mojo višino. Tmax je kar malce visok. Dva cm nižji bi bil ok.  Nisem nek silak 😁. Motocikel naj bi imel vsaj 100ks. Kaj predlagate? Lep moto pozdrav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBF 1000F? Sedež ima možnost nastavljanja višine (3 stopnje). Pelje se pa kot en močan skuter. Po občutku ni nič bolj neroden motor od t-maxa, ker je ožji in lažje dosežeš z nogami do tal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti pride en stajerc razlozit, ampak mori drgac, k je zagrenjeno zasponan, ampak bojda Versys. Top dejanski shit moped. 😁 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da imam cela stopala na tleh je zame pomembno. Tmax mi to ne omogoča. Gledam novejše motorje. Honda nt, BMW xr, kawa versys, yam 9.... 

 

 

Popravljeno . Popravil Boyam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Boyam pravi:

Pozdravljeni. Kupil bi novejši motocikel . Sedaj vozim tmax , prej sem fz6.  Na novem bi rad imel kovčke tako da bi bil pripravljen za en teden kruzanja v dvoje. Visok sem 178cm. Kater motocikel je primeren za mojo višino. Tmax je kar malce visok. Dva cm nižji bi bil ok.  Nisem nek silak 😁. Motocikel naj bi imel vsaj 100ks. Kaj predlagate? Lep moto pozdrav. 

jst bi rdečega :P

Smiselno je pobrskat malo po temah ali uporabit iskalnik. sedaj si premaknjen na pravo mesto.

pred 5 urami, Boyam pravi:

To, da imam cela stopala na tleh je zame pomembno. Tmax mi to ne omogoča. Gledam novejše motorje. Honda nt, BMW xr, kawa versys, yam 9.... 

 

 

za tvojo višino je sedež 82-83cm nekje max, ker hočeš imeti noge na tleh.. Torej sporturing. Kavasaki SX.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višina sedeža na mero je lahko zelo varljiva. Če je sedež ozek je mnogo drugače, kot če je sedež širok. Na BMW XR naprimer, sem z svojimi 180 cm in nastavitvijo vzmetenja za 2. osebi le s konicami prstov prišel do tla. Na Triumphu Tigru pri isti višini sedeža in pri enakih nastavitvah pridem na tla s celim stopalom. Priporočam, da se pred nakupm vsede na motor, ga nastavi v potovalni način in preveri dotik z nogama. Trgovci v želji po prodaji radi motor spustijo na vzmetenju na minimum, ko pa se ga ponastavi, kar na enkrat noge nimajo več tla pod nogami.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno, tudi debelina oblazinjenja igra vlogo. Jaz sem 174 nekje, pa je 82 še sprejemljivo, najbolje je pa okrog 80, če hočem z nogami cel tacat po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

absolutno, tudi debelina oblazinjenja igra vlogo. Jaz sem 174 nekje, pa je 82 še sprejemljivo, najbolje je pa okrog 80, če hočem z nogami cel tacat po tleh.

Kater motocikel še pride v poštev? Sx se mi zdi precej športen. Želim si morda malce bolj pokončno držo med vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Boyam pravi:

Kater motocikel še pride v poštev? Sx se mi zdi precej športen. Želim si morda malce bolj pokončno držo med vožnjo

BMW r1200 RS  ali 1250. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ni bilo že ene par tem odprtih za to? ... celo ena univerzalna?

 

...v glavnem: 

Kupi al Ninđo ...

...al pa GS

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Boyam pravi:

Kater motocikel še pride v poštev? Sx se mi zdi precej športen. Želim si morda malce bolj pokončno držo med vožnjo

Niti ni took športen. Drža je kot na večini st motorjev. 

Ampak jaz bi na tvojem mestu gledal kaj mi je všeč. Nato bi pomeril kako sedim in poklepetal s prodajalcem ali posrfal na uradni strani če obstaja opcija nižjega sedeža.

 

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

...a ni bilo že ene par tem odprtih za to? ... celo ena univerzalna?

 

...v glavnem: 

Kupi al Ninđo ...

...al pa GS

:D

 

Evo. Pokrit cel spekter motorjev. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/25/2023 at 2:15 PM, MARE 65 said:

Pr men je šlo v vseh primerih do sedaj po principu ljubezen na prvi pogled, za Africo Twin je bila kriva žena, ko mi je zjutraj kazala sliko na poti v službo, bežen pogled na starn in odločitev ta bo moja :) in tako je tudi bilo.

Potem pa se voziš in ti ne sme biti žal, ker če tako gledaš kot si omenil na koncu...vedno srečaš kakšno oz kakšnega (če imaš kawasaki npr.), ki bi mogoče bila oz. bil boljši :rolleyes:

Rdeč mora bit, ostalo ni važn zemo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

 

...v glavnem: 

Kupi Ninđo ...

:D

 

In to RR superbike repliko, vse ostalo je brez veze :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!