Skoči na vsebino

Motorji Legende + Spregledani modeli


Onim

Priporočene objave

Suzukijev agregat je neuničljiv ob vsaj minimalnem vzdrževanju,zato se ne sekiraj sam tankaš in gasa!

 

 

če je Suzukijev agregat iz TLja, ima veliko možnost da zariba zadnji valj. To so pri SVju in Vstromu odpravili, kot berem pa je ostala težava s košaro sklopke. 

 

Uničt se da vse. Je pa navigator definitivno čist spregledan in niti 5% tako popularen kot Elefant. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je bil za tisti čas daleč najhitrejši in najbolj okreten motor v svojem razredu, motor je enak kot v TL-u (kot je Cartman rekel, SV je malo popravljen) mogoče malo moti dimenzija sprednje gume, ki je 18", drugače pa za ta denar, kot se prodajajo nimaš kaj falit, v tujini dobiš lep primerek za pameten denar, pred časom se je nova z 0km l.2007 v ITA prodajala za 6.990 :)

 

sem se poigraval z mislijo, kako bi to šlo, če bi motor preuredil na TL-R 1000 s 135 konji in sprednjo 17", sprednje vilice od kakšne Multistrade gor Ohlinse,....ufff my "dreambike" :D

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšna je preventiva,da ne zariba zadnji valj?Pri kateri kilometrini je to pričakovat.?Ta na netu nima ščitnika pred mašino..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšna je preventiva,da ne zariba zadnji valj?Pri kateri kilometrini je to pričakovat.?Ta na netu nima ščitnika pred mašino..

vidim, da so te "pametni" ljudje prestrašili, ni glih tak, kot so en pisal, eno je zasnova motorja in drugo enak motor. Že ko pogledaš moč TL-a in V Stroma ter Navigatorja, ti je marsikaj jasno, najlažje je nabijat in pametovat, če si videl motor samo na sliki :smoke: , ampak brez veze, da se trudim, ker tu na tem forumu prevladujejo tisti, ki vse vedo, so jasnovidni in so pojedli pamet vsega sveta. :kva2:  Mal me je rasfukalo pametovanje in nabijanje po sistemu rekla kazala :grim  in splet je edina možnost za dokazilo svojega prav :grim  Sneci je tudi na spletu in komentira, samo za primerjavo, kaj sem hotel povedat :smoke:

Sorry Sneci, ampak si idealen primer, šolski :kva2:  

 

Pogledal tega na oglasu, skoraj 100%sem siguren, da je bil moj, ampak je dolgo tega nazaj, ko sem jo jaz imel (če pogledaš mojo sliko in sliko tega na oglasu, boš videl, da je to isti motor, vem pa, da je obstajala še ena takšna v SLO, enake barve, leto mlajša). Takrat je imel 18 jurjev prevoženih, ko sm jo prodal :kva2:. Vidim, da so v 3kkm in cca 10 letih uspel zgubit zaščito motorja :kva1:  

Glede preventive, za katero sprašuješ, je enaka, kot na tvojem sedanjem ali kateremkoli bodočem motorju :klicaj: Redno servisiranje, oziroma vzdrževanje :smoke:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,zdaj vidim da gre za isti motor.Hm v 10 letih naredit 3000km,zelo sumljivo.Sam se komaj kaj vozim,pa vsaj 1000 že naredim na leto.In kam je izginila zaščita?Mogoče ga pokličem,ampak,malo me je minilo.Se spomniš komu si ga prodal?Ta je baje Jaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,zdaj vidim da gre za isti motor.Hm v 10 letih naredit 3000km,zelo sumljivo.Sam se komaj kaj vozim,pa vsaj 1000 že naredim na leto.In kam je izginila zaščita?Mogoče ga pokličem,ampak,malo me je minilo.Se spomniš komu si ga prodal?Ta je baje Jaka.

mislim da v Velenje :smoke: , možakar pa ni imel izpita, to se spomnim, možno je vse, tudi to, da je prevoženih toliko, je pa res, da tak motor kupi samo pravi znalec :kva1:  , tisti ta "pametni" se pa niti ne ozrejo za njim :kva2:  Pojdi pogledat, če ti ni daleč, boš najbolj vedu, sploh pa, če se zapelješ kak krog :grim  Cena je pa kr uredu, po moje gre še dol, znalcev primankuje, zato se ta motor ne proda zlahka :grim Ja štima je pa nora, vsi sosedi vedo, ko prideš domov :kva2:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem,imam SV650 s MASSom pa vem kako to zveni.To so drugi izpuhi gor,ali kako?Gre to čez tehničnega?Ti si bil prvi lastnik?Bog ve koliko jih je bilo potem.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

original so, piše na njih, sam so odprti, mene nikol ni nobeden nič vprašu, nalepke so pa Termignoni, zanimivo, da niso odpadle, to bi znalo potrdit, da mogoče res ni bil vožen toliko :kva2:, zanimivo :grim  

2.lastnik sm bil :grim , motor je bil iz Italije 

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga klical,kupil ga je pred tremi leti v Celju,celjske table.Naredil je ,kao 1500km,ostal brez šihta pa take.Potrebuje servis,gume,ketno in zobnike.Ceno bi seveda spustil.Za zaščito ne ve,takrat ni vedel,da bi jo morala imet.Hm...,km so še zmeraj sumljivi,ampak to mogoče niti ni tak problem,kot kaj se je dejansko z motorjem dogajalo.

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Benelli_TnT_Sport_1130_st2pz.jpg

 

Zame osebno najlepši neked ever. Še nikoli videl na cesti ali v živo. Čeprav se jih na Avtonetu najde nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl gledal vozil tudi skoraj kupil. Ampak je nekaj lepsih nakedov. Tudi iz casa ko je bil ta narejen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika?

Povej več, vožnja, kje se kupi, vtisi... Ne da se mi googlat. Iz prve roke bi blo super!

1 hour ago, biker77 said:

 1*. Videl gledal vozil tudi skoraj kupil.  

2*. Ampak je nekaj lepsih nakedov. Tudi iz casa ko je bil ta narejen. 

 

 1* Povej več, vožnja, kje se kupi, vtisi... Ne da se mi googlat. Iz prve roke bi blo super! Men se izredno dopade, bi kr menjal...

 2* slika in opis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce primerjam podobne. Se pravi italijanske. Pelje se slabse kot morini. Po moje tudi ne zgleda tako dobro. Se veliko bolje se pelje tuono ki tudi ni grda. Benelli zna nenormalno zejen bit. Tudi 12 litrov. Na dunlop testu je bila poraba celo visja. Ce dam v primerjavo trovaljnika..sem bil kar zadovoljen da sem se na malega tripla presedel. Tudi vsa tista konjenica pri benelliju ne vem kje je skrita. Ima pa res vrhunsko oblikovan sedez in rezervoar. Pri Beneliju je tudi kar nekaj lepotnih kiksov. Naprimer grdo grda armaturka in varovalka vijolicne barve. Okej..drugo se zrihta armaturka je pa se zmerom grda. 

Vrjemi da ne bos nic zamudil ce ga ne kupis. Ce pa ga bos pa vedi da ga bos zeloooo tezko prodal. 

No..jaz bi takoj se enkrat morinija mel. Je lepsi in tist dvovaljnik je super. Seveda bi se raje V4. Sam to ni v benellijevi ligi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh. To pa je poraba. No hvala za izčrpen opis!

Ker si že omenil Aprilio, se mi zelo dopade. Če bi dobil lepo Shiver GT...sam jih skoraj ni. Tud v IT jih ni veliko. Mogoče zato ker so jih izdelovali samo 2 leti.

Tuono pa "tastaro" dobit ki ni "pretegnena"-težko. Tanova pa čist preveč € (za moj žep). Drgač pa ja Tuono je nekaj posebnega. Men se tud dopade-aprilia nasplošno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali obstaja kakšen lastnik tega lepga stroja v SLO?

Husqvarna TR650 terra.

 

husqvarna-tr-650-terra-e-strada-accessori_1[1].jpg

8399593[1].jpg

2013-Husqvarna-TR650Terra3[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, naš uvoznik nima tega v prodajnem programu. Je pa všečen motorček!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če ni s takšnim motorjem dr. Kokalj šel do Pakistana. Okoli novega leta je imel predavanje na to temo v Planinskem muzeju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, skalar36 said:

Ali obstaja kakšen lastnik tega lepga stroja v SLO?

Husqvarna TR650 terra.

 

husqvarna-tr-650-terra-e-strada-accessori_1[1].jpg

 

Dvomim

V Nemcijo bos moral..jih je kar nekaj

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=MB&makeModelVariant1.makeId=11200&makeModelVariant1.modelDescription=TR650+terra&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V italiji so cene bolj "prizemljene". Je pa meni tale stroj,  "stejt of de art". Kar lep. Včer sem ga na hitro videl na cesti. 

Bi ga mel za kakšna potepanja v neznano... če bodo finance dopuščale...bom pomislil na uvoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 6. 2016 at 11:22, skalar36 pravi:

Benelli_TnT_Sport_1130_st2pz.jpg

 

Zame osebno najlepši neked ever. Še nikoli videl na cesti ali v živo. Čeprav se jih na Avtonetu najde nekaj.

vozu sm ga, dobra ciklistika, požrešn, jebački izgled, pa skoz se je neki kvarilo (zaganjač najraje), pa cenena plastika, drgač pa vtisi podobno kot pravi Biker.

53646_400599640009594_1696647615_o.jpg

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!