Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Pomojem se ne splača. Če se veliko voziš so novi bistveno boljši in ti ponujajo več možnosti, čeprav konec koncev zemljevide pa berejo iste. Predvsem delujejo hitreje. Vprašanje pa tudi koliko bi stalo popravilo, če je to 20€ (verjetno ni :D ) bi jaz popravljal, ampak ker bo sigurno nad 100€ bi jaz gledal za novim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav forumaši!

 

Zanima me vaše mnenje. Imam 9 let staro navigacijo Zummo 550. Prevozil sem pol Evrope, nikoli me ni pustila na cedilu. Letos spomladi pa so se začele težave. Na zaslonu so se pojavile strani, ki jih nisem zahteval, nekajkrat me je vprašal, če želim zbrisati podatke. Dal sem seveda NE, pa sem jih vseeno izgubil. Svetovali so mi naj umerim ekran. Sprva je šlo, zdaj pa tudi to ne gre več. Edino kar mi uspe je to, da prižgem napravo pojavi se mi kam in pa karta to pa je tudi vse. Karta ali kam se mi obarva rjavo. Prosim zanima me ali se mi splača servisirat napravo ali kupiti novo. Dobrodošla vsaka informacija!

 

Lp

Za relativno majhen denar se zamenja digitizer (mrežica) z zaslonom vred, v kolikor se to še dobi...http://www.ebay.de/itm/Display-mit-Touchscreen-fur-Garmin-ZUMO-400-450-500-550-/230925623891?hash=item35c43d6253

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalna cena je največ 10€ za digitalizator!! Sem si ga že menjal...

branez a si imel podobne simptome kot jaz in si jih z zamenjavo odpravil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem, Zumo 350 mi shranjuje sled samo za en dan, če dam zvečer sled v skupno rabo na kartico in to naslednji večer ponovim, mi prepiše tudi sled na kartici. Se da kaj narediti, da bi mi hranilo sled za več dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem, Zumo 350 mi shranjuje sled samo za en dan, če dam zvečer sled v skupno rabo na kartico in to naslednji večer ponovim, mi prepiše tudi sled na kartici. Se da kaj narediti, da bi mi hranilo sled za več dni?

[/quote

Zumo 350 shranjuje sled v datoteki CurrentTrackLog.gpx, ki se nahaja v mapi GPX. Mapa GPX pa ima podmapo Archive v kateri je zgodovina v datotekah z imeni številka.gpx ( 1.gpx, 2.gpx... .). V tej mapi se s časom nabere kar precej datotek in ker je prostor omejen se lahko pojavijo različne težave. Preveri koliko datotek je v mapi Archive in si jih prenesi na PC, na zumotu jih pa izbriši, da narediš plac za nove.

Pošiljanje sledi na SD je mišljeno za prenos datoteke z sledjo iz naprave na drugo (prijateljevo)napravo. Za shranjevanje imaš v meniju Sledi/Aktivno, klikneš na želeno sled, da jo odpre na zemljevidu in potem klikneš na tri črtice levo zgoraj, da se odpre okno z možnostmi:shrani sled, shrani kot potovanje in višinski prerez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabniki  ZUMO 590 si lahko posodobite svoje naprave

 

zumo 590 software version 3.20
as of September 8, 2015
(73.98 MB)

Change History

Changes made from version 3.10 to 3.20:
• Improved the dynamic fuel stops feature.
• Improved the fuel tracking feature.
• Improved routing performance.
• Fixed an issue that could cause traffic events to obscure the navigation map.
• Fixed audio playback issues when Line In is selected as the audio source.
• Fixed Bluetooth connection and reliability issues.
• Fixed an issue that could prevent the Where I've Been application from recording some stops.
• Fixed issues with reviewing multiple routes.
• Improved software stability.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=7183
http://download.garmin.com/software/zumo590_320.gcd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo 590. Preko BT je povezan s telefonom in komunikacijo Scala Rider G9x.

Na displayu se mi večkrat pojavi napis:

"Zvok je bil zaznan s povezave BT. Ali želite predvajati zvok preko svoje naprave (da/ne)"

Vprašanje: kakšen učinek ima "da" in kakšen "ne"?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne bo držalo, ker se ta napis pojavi sredi ničesar, včasih pa takrat, ko je najmanj treba - sredi najbolj zapletenih manevrov v mestu in ti pokrije zemljevid. Smisel tega okna še nisem uspel razvozljat, pa stisneš da ali pa ne.

Upam, da so to z novim SW kaj popravili. Nekih pravih odzivov na nov SW še ni. Čas bo pokazal, ali pa v kratkem nov SW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Zumo 590. Preko BT je povezan s telefonom in komunikacijo Scala Rider G9x.

Na displayu se mi večkrat pojavi napis:

"Zvok je bil zaznan s povezave BT. Ali želite predvajati zvok preko svoje naprave (da/ne)"

Vprašanje: kakšen učinek ima "da" in kakšen "ne"?

hvala za odgovor

 

Danes se mi je spet večkrat pojavil ta napis. Običajno sem vedno prtisnil "ne" in je zadeva špilala naprej. Iz radovednosti sem stisnil "da". Player se je prestavil na "vhod", kar najbrž pomeni input preko kabla (590 ima kar nekaj kablov...). Za poslušanje glasbe sem moral v predvajalniku vrniti nastavitev na MP3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je spet večkrat pojavil ta napis. Običajno sem vedno prtisnil "ne" in je zadeva špilala naprej. Iz radovednosti sem stisnil "da". Player se je prestavil na "vhod", kar najbrž pomeni input preko kabla (590 ima kar nekaj kablov.. .). Za poslušanje glasbe sem moral v predvajalniku vrniti nastavitev na MP3.

Si pred tem posodobil SW?

Meni včeraj ni nič težil. Sicer pa ne prakticiram poslušanja muzike na motorju. Imam pa povezano preko zumota Samsunga s5(telefon, prometne informacije, vreme),Intercom F4s na čeladi in pa Virb kamero.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pred tem posodobil SW?

Meni včeraj ni nič težil. Sicer pa ne prakticiram poslušanja muzike na motorju. Imam pa povezano preko zumota Samsunga s5(telefon, prometne informacije, vreme),Intercom F4s na čeladi in pa Virb kamero.

SW je 3.20.

zumo je povezan s telefonom in komunikacijo G9x.

Zgleda, da bo treba še čakati na izboljšan SW. Morda pa razvijalci sploh ne vedo za ta "pojav" (napako).

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Here maps ne omogoča navigacije z izbrano hišno številko (vnos ulice in hišne številke ni mogoč)?

Izbereš lahko samo kraje in predlagane lokacije? Mogoče ne znam - prosim za pomoč.

Here drive+ naj bi to omogočala, pa ne najdem nikjer aplikacije za android.

Lp

Miloš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaj se dogaja zumu350, ko jaz tapnem na zaslonu recimo črko H on to razume kot sosednjo črko-J?

Hec pa je, da sploh ni konsistenten v svojem početju. Včasih dela v redu-ne zamika nič, včasih več kot le nekaj milimetrov in takrat je nemogoč za upravljanje. Izklop in ponovni vklop včasih pomaga včasih spet ne. Garancija je že nekaj časa mimo, bo tudi touch počasi mimo? In kalbracija tudi ne naredi zadevo ok.

Imam še kaj uporabnih rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Davorin pravi:

Kaj se dogaja zumu350, ko jaz tapnem na zaslonu recimo črko H on to razume kot sosednjo črko-J?

Hec pa je, da sploh ni konsistenten v svojem početju. Včasih dela v redu-ne zamika nič, včasih več kot le nekaj milimetrov in takrat je nemogoč za upravljanje. Izklop in ponovni vklop včasih pomaga včasih spet ne. Garancija je že nekaj časa mimo, bo tudi touch počasi mimo? In kalbracija tudi ne naredi zadevo ok.

Imam še kaj uporabnih rešitev?

Enako se je dogajalo pri modelu 550, ko je opešala gumb baterija za stalno napajanje pomnilnika. Ni se dalo skalibrirati zaslona oz. kalibracije ni shranil in po novem zagonu zaslon ni deloval pravilno. Po menjavi baterije je bilo stanje naprave OK.

Odpreti napravo in preveriti baterijo, v kolikor baterija ni integrirana v katerega od elementov. 350 modela še nisem imel odprtega, da bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, raza pravi:

Enako se je dogajalo pri modelu 550, ko je opešala gumb baterija za stalno napajanje pomnilnika. Ni se dalo skalibrirati zaslona oz. kalibracije ni shranil in po novem zagonu zaslon ni deloval pravilno. Po menjavi baterije je bilo stanje naprave OK.

Hvala.

Kaj misliš z gumb baterijo? Po čem si opazil slabo baterijo?, napolnjen Zumo mi še vedno lahko zdrži nekaj ur na vsaj polovični osvetljenosti. Včasih ga ne morem skalibrirat, ker mi že v tej fazi ne zazna dotika.

Bom pa vzel na znanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 550 ima na matični plošči prispajkano gumb baterijo (3V), ki skrbi za napajanje memorije, podobno kot v PCju, ko imaš baterijo za napajanje BIOSa. Baterija se v navigaciji sicer polni, ko pa se ji življenjska doba isteče, jo je potrebno zamenjat.

Simptomi zanič baterije pa so ravno v tem, da naprava ne drži v spominu kalibracije zaslona na dotik.

s-l1600.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala,

smiselna razlaga. Bom preveril kakšno je stanje z baterijami v zumu350 in če je enako jo bom menjal, strošek je minimalen.

Snecer, ti veš kako je z baterijami v 350ki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!