Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 21 minutami, Snečer pravi:

boš povedal, kako se na soncu vidi

Če se bo tako videla kakor Nokia lumia 800 bom srečen :hmm:,bom povedal ko jo dobim ;)

pred 35 minutami, Borutt pravi:

Jaz pa večjo :P

Za moj mlinček je še ta velika :P Kaj boš filme gledal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, vandrovec pravi:

Tudi meni je zanimiv, pa še navigacija Igo 

https://www.wayteq.si/trgovina/si/prodaja-navigacija-naprave-5/488-motoristicna-gps-navigacija-gp-ar-6427093000016.html

Zanima me, kako je s posodobitvami kart, ker drugače je enako kot na telefonu, razen ohišja in morda displaya?

Jaz bom naložil Sygic. Pa, da vidim, kako bo eno in drugo delalo. 

pred 8 urami, DINAMIK pravi:

Če se bo tako videla kakor Nokia lumia 800 bom srečen :hmm:,bom povedal ko jo dobim ;)

Za moj mlinček je še ta velika :P Kaj boš filme gledal :lol1:

Menda se tudi to da :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

http://www.bolha.com/avdio-in-video/navigacija/cestna-navigacija/gps-navigacija-garmin-za-avto-avtodom-tovornjak-kombi-kamion-1343082459.html

Hmmmm! Ko sem videl ta oglas sem takoj moje Garmine zmetal v smeti.  :)

Kaj pa ima to povezave z “Garminom” pa sam bog ve !!! ;)

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, The Lakl pravi:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/navigacija/cestna-navigacija/gps-navigacija-garmin-za-avto-avtodom-tovornjak-kombi-kamion-1343082459.html

Hmmmm! Ko sem videl ta oglas sem takoj moje Garmine zmetal v smeti.  :)

Kaj pa ima to povezave z “Garminom” pa sam bog ve !!! ;)

jaz imam tudi 100x raje igo, kot pa garmin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sam imam težavo z Grmin Zumo 550. Namreč odpadli so mi gumbi, je kdo poceni rešil težavo. Hvala 

SAFE RIDE!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 6. 2019 ob 11:48, The Lakl pravi:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/navigacija/cestna-navigacija/gps-navigacija-garmin-za-avto-avtodom-tovornjak-kombi-kamion-1343082459.html

Hmmmm! Ko sem videl ta oglas sem takoj moje Garmine zmetal v smeti.  :)

Kaj pa ima to povezave z “Garminom” pa sam bog ve !!! ;)

ima nevidno vodenje, ko ga daš na sonce, ne vidiš niš :)

 

pred 33 minutami, Nuzy pravi:

Pozdravljeni!

Sam imam težavo z Grmin Zumo 550. Namreč odpadli so mi gumbi, je kdo poceni rešil težavo. Hvala 

SAFE RIDE!?

ja nove kupiš

https://www.ebay.com/itm/New-Rubber-buttons-pad-left-side-for-Garmin-Zumo-450-500-550-part-repair-zoom-/263952022417

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 33 minutami, Nuzy pravi:

Namreč odpadli so mi gumbi, je kdo poceni rešil težavo

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=garmin+zumo+550+button+&_sacat=0

Kupiš. Najdeš kako se ga odpre in zamenjaš sam.

Tukaj sicer menja ekran ampak kako se ga razdre je videno. Pod ekranom so tak gumbi. Če nisi vajen takega dela daj kakem frendu elektroničarju, da ti zamenja za en drink.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Quest. Sem naročil in nestrpno čakam da pridejo. Za odpret sem pa že gledal, je iz zadnje strani 6 vijakov in gre lepo narazen. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Nuzy pravi:

Hvala Quest. Sem naročil in nestrpno čakam da pridejo. Za odpret sem pa že gledal, je iz zadnje strani 6 vijakov in gre lepo narazen. ??

glede na starost je smiselno omisliti tudi novo baterijo, če maš narazen, strošek je majhen, se dobijo tudi pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 4. 2019 ob 15:24, MiNa pravi:

Sicer je nenamenski (avtonavigacija) ampak ga na motorju uporabljam že 10 let. Do lani je delo vodenja opravljal NUVI765 sedaj pa DRIVE51LMT-S. Obnese se :OK:.

Trenuno je ugodno (119€) v znani trgovski verigi.

Katera trgovina je to, saj je cena povsod 200 eurov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 7. 2019 ob 13:45, amateur pravi:

Katera trgovina je to, saj je cena povsod 200 eurov?

Od 10.7 naprej bo v Sparu akcija...

DRIVE51LMT-S  za 119€ s kuponom iz kataloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prešaltal iz tomtom rider na garmin 396 in zdaj vidim, da je garmin en jajc. 

Ne zna peljati po načrtovani poti. Npr. nastaviš traso Jesenice, Boh.bistrica, Idrija, Vrhnika. In on te pelje direkt v Vrhniko. Ni važno kako imaš nastavljena izogibanja ali postanek v centru ali brez, on pelje direkt. Probal tudi na drugi 396...isto. Probal na 595... isto.

Al pa npr. LJ, Cerknica, Babno polje, Novi Vinodolski. Babnega polja ne boš videl, kvečjemu Ribnico ali Ilirsko Bistrico. Pa mu lahko rečeš da na poti hočem postanek v centru Cerknice... on tera svojo traso.

Dogaja se tudi, da se vedno ne poveže s komunikacijo ali med vožnjo javi, da je povezava izpadla. V nastavitvah bluetooth zgineta potrditveni kljukici.

In na displayu so pozabili namalat ikono za povezavo s čelado.

Pa križišče ne približa.

Tko da garmin je uporaben samo za koncni cilj, on že ve kje je najbolj prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ni v redu nastavljeno, ker je nemogoče, da ne bi peljal do točke, ki jo določiš.

Sicer ne operiram z Zumo modeli, a moj Garmin Oregon brezhibno deluje z vmesnimi točkami.

To delaš ruto na napravi ali na PCju?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruta na napravi.

Pri navigiranju nimas kaj dosti narobe nastavit... sicer sem pa probal ze vse kombinacije, ce bi bil npr. kaksen hrošč in bi bila v resnici kontra funkcija.

Naj kar kdo proba pri 595, ki ga ima kar veliko motoristov in javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izogobanja, promet itd., to kar pišeš se sliši neverjetno, da te ne bi. peljalo do vmesne točke (kakorkoli)

daj printscreen teh nastavite, kako imaš odkljukano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi Garmin pri izračunu šel s potjo mimo nastavljene točke in jo izpustil, to slišim prvič! Kvečjemu te zna vstrajno in neumorno voziti nazaj do točke, če jo zgrešiš ali ne prevoziš in jo moraš ročno odstranit, da odjenja. Nekdaj je zumo 660 vztrajal z obračanjem nazaj nekaj km in če nisi obrnil, je šel naprej po začrtani poti, serija 3XX in 5XX pa vztraja pri točki dokler je dejansko ne prevoziš ali odstraniš.

Sem na zumo 590 od leta 2014 in da bi šel mimo točke v ruti še nisem doživel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, raza pravi:

Da bi Garmin pri izračunu šel s potjo mimo nastavljene točke in jo izpustil, to slišim prvič! Kvečjemu te zna vstrajno in neumorno voziti nazaj do točke, če jo zgrešiš ali ne prevoziš in jo moraš ročno odstranit, da odjenja. Nekdaj je zumo 660 vztrajal z obračanjem nazaj nekaj km in če nisi obrnil, je šel naprej po začrtani poti, serija 3XX in 5XX pa vztraja pri točki dokler je dejansko ne prevoziš ali odstraniš.

Sem na zumo 590 od leta 2014 in da bi šel mimo točke v ruti še nisem doživel.

Mogoče bi lahko "izogibanje prometu" povzročilo takšno čudno stanje? imel pa je verjetno "oblikovne" točke, ker pri waypointih ga skoraj ne bi smel mimo vmesnega cilja peljati. Tale ima smartlink povezavo, a ne.

Se mi zdi res nenavadno, da mu nastaviš Babno polje pa te pelje na Ilirsko Bistrico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Vsake tolko kej poblesavijo. Tole je z viamichelin. Wtf ima u mislih, ne ve nihce. 

 

A2E35539-1591-49A4-988D-DF6FE0EA6731.thumb.png.7893d41684cb8f6087072f439e0a7095.png02A0119C-B950-4EE8-AC37-3B1AAB3B2B7D.thumb.png.487b8585408b88137d473bff38629227.png

oziroma se tudi vidi, da si se "igral" z nastavitvami

= shorter (čeprav ni :)

pustit moraš michelin recomended

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motom pravi:

Sem prešaltal iz tomtom rider na garmin 396 in zdaj vidim, da je garmin en jajc. 

Ne zna peljati po načrtovani poti. Npr. nastaviš traso Jesenice, Boh.bistrica, Idrija, Vrhnika. In on te pelje direkt v Vrhniko. Ni važno kako imaš nastavljena izogibanja ali postanek v centru ali brez, on pelje direkt. Probal tudi na drugi 396...isto. Probal na 595... isto.

Al pa npr. LJ, Cerknica, Babno polje, Novi Vinodolski. Babnega polja ne boš videl, kvečjemu Ribnico ali Ilirsko Bistrico. Pa mu lahko rečeš da na poti hočem postanek v centru Cerknice... on tera svojo traso.

 

Sem v napravi (Drive 61) vnesel ruto preko Načrtovalnika potovanj LJ - Cerknica - Babno polje - Novi Vinodolski. Če dam, da gre samo mimo Babnega polja mi upali ruto kar čez Ribnico. Če dam postanek v Babnem polju pa dejansko naredi ruto čez Babno polje. 

Je pa to moteče, ker te vleče čez center namesto samo skozi kraj po najbolj smiselni poti. Babno polje ni problem....Ljubljana je že je*a, da o kakšnem velemestu niti ne govorimo. 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa naj navigacija ve, kaj boš ti počel v Babnem polju? jasno da te zapelje v mesto in potem opraviš, kar pač imaš tam za opravit.

Še vedno ruto načrtuje glava motorista...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!