Skoči na vsebino

MOTO oprema "proti" potenju


devilish

Priporočene objave

Pozdrav!

U Zagrebu imamo dućan Iglu-šport, ali mi se čini da asortiman robe i znanje prodavača ipak nije toliko da bi mi mogao preporučiti donji veš upotrebljiv za motoriste. Oni su prvenstveno orijentirani na alpiniste i eventualno bicikliste.

Zato vas molim za podatke u kojem gradu u Sloveniji ima tih dućana, pa da pogledam kod vas.

Ja inače koristim Betty ski za proljeće i jesen, a Betty termo za zimu i jako sam zadovoljan. Ostao mi je problem znojenja za više temperature ljeti (+20 i više) i niske temperature zimi (+5 i niže). Mislio sam uzeti Rukka ili Bikers Windstoper za zimu, a za ljeto ne znam niti sam što ću.

Inače imam i kožnu (za toplije vrijeme i kraće vožnje) i Cordura opremu (hladnije vrijeme i duže vožnje).

Hvala lijepo unaprijed.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa i kod nas su orinetirani na alpiniste (većinom); marka veša koji je stvarno dobar zove se Patagonia, a model mislim kako se zove Capilene nešto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima mogoče kdo tole podobleko?

kako se obnese? če ima kdo izkušnje s tem, se priporočam za + in -... jutri grem v luisa - graz - in bi jo uzela, ker je kar ugodna.

Jaz sem jo danes imel oblečeno, pri meni deluje nimam kaj rečt. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo danes imel oblečeno, pri meni deluje nimam kaj rečt. :worship:

tudi jaz sem jo potem kupila in že preizkusila. zaenkrat "deluje" kot mora :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glasujem za termal activ! prevozil sem že kar nekaj vročih km v njihovih oblačilih. Ne lima se na kožo, vpija schwitz, nimaš občutka da si moker. (imajo ga v dveh debelinah). Če res močno švicaš, je priporočljivo preko njihove majice obleči še eno bombažno, ki vpije švic, ki ga termal majica odvaja od telesa. Edina slaba stran je nekoliko povečan občutek toplote, ki pa je pod tako ali tako vročo jakno zanemarljiv. Znojenje je konec koncev namenjeno hlajenju telesa. Cijena? Prava sitnica! (napram drugim proizvajalcem!) In NE, to ni reklama. Le subjektivna (in mislim, da tudi precej objektivna ocena)

Drugače pa so razni windstoperji prvenstveno namenjeni proti prepihu, kot že ime pove. Atmungsaktiv je samo stranski efekt. Goratex čevlji tudi dihajo, pa niso primerni za poletje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

U Zagrebu imamo dućan Iglu-šport, ali mi se čini da asortiman robe i znanje prodavača ipak nije toliko da bi mi mogao preporučiti donji veš upotrebljiv za motoriste. Oni su prvenstveno orijentirani na alpiniste i eventualno bicikliste.

iglu šport ima perilo patagonija in karibu - imam objoje in je prva liga, ni pa poceni ampak se splača :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam pod usnjem komplet od Dainese in je res vreden svojega denarja...so mi pa kazali tudi eno zadevo od BMW-ja, ki je na mestih,kjer je povečano potenje,še dodatno ojačana z nekim super vpojnim materialom...ampak ko sešteješ hlače in majico,si še na višji ceni kot dainese.Žal mi je le,ker nimajo kompleta z kratko majico...čez poletje večkrat spodaj oblečem kolesarsko majico,ki je tudi kar zadovoljivo dobra,vendar se mi zdi,da kolesarska majica začne smrdeti po potu tako,da mi ni ravno najbolj...Kakorkoli,vsak mora najti primerno zadevo zase...kolega ima pod usnjem en kompletič, zelo tanek material od Oxtar-ja,pa ga tudi hvali....ampak v isti trgovini ga jaz nisem dobil...Moto Pignolo v IT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... danes naredila 200km + s to luisovo podobleko. poleg tega sem ene 2 ure sedela na soncu z njo + obleka. in morem rečit, da je občutek res dober. sem pa imela čez tudi bombažno majico, ki je čisto mokra. sama nisem čutila nobene vlage :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Pojdi raje v KRANJ

TERMAL Kranj d.o.o.

Proizvodno in trgovsko podjetje

Pot v Bitnje 30, 4000 Kranj

Tel: 04 231 79 10

Sva kupila za oba, majici z dolgimi rokavi in dolge hlače, tiste malo tanjše. 71€

V nedeljo štartava na jug in bova imela priliko probat in poročat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa gledal tud podobleko (kao kolesarsko) v hervisu (25€) pa se mi ni zdela

napačna, je pa dry - namenska (kao vpija vlago, se hitro suši in naj bi odvajala tud smrad)

..

že mogoče kdo sprobal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da se jst povem svoje izkusnje. Mam en komplet od Odlo, ki je super (bil tud zasoljen). Zadnjic pa sem v Louisu kupu se en njihov coolmax komplet (oko 35E). Sicer se obnese super, samo vzel sem prevelikega... (V stacuni mi je bil celo malo tesen, potem pa ko sem bil v njem nekaj casa se je pa raztegnil precej). Tako da ce kupujete tega, da veste :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa gledal tud podobleko (kao kolesarsko) v hervisu (25€) pa se mi ni zdela

napačna, je pa dry - namenska (kao vpija vlago, se hitro suši in naj bi odvajala tud smrad)

..

že mogoče kdo sprobal?

baje da je zlo dobra zadeva...

Evo da se jst povem svoje izkusnje. Mam en komplet od Odlo, ki je super (bil tud zasoljen). Zadnjic pa sem v Louisu kupu se en njihov coolmax komplet (oko 35E). Sicer se obnese super, samo vzel sem prevelikega... (V stacuni mi je bil celo malo tesen, potem pa ko sem bil v njem nekaj casa se je pa raztegnil precej). Tako da ce kupujete tega, da veste :)

lp

hmmm... tudi mi2 sva kupila komplet za okoli 35€, pa se ni nobenemu raztegnil. pred prvo uporabo sva dala prat, kot piše, zdej pa je čist uredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa gledal tud podobleko (kao kolesarsko) v hervisu (25€) pa se mi ni zdela

napačna, je pa dry - namenska (kao vpija vlago, se hitro suši in naj bi odvajala tud smrad)

..

že mogoče kdo sprobal?

Kolesarske zadeve so tudi ok;tele Louisove zadeve tudi niso slabe;poglej še v Poštni ulici v trgovini Promontana ter v City-ju v MayaMaya trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V hervisu švic majce niso neki posebnega. Sam sem letos na poti do splita stestiral BRYNJE švic majco in morm priznat da se stvar obnese super. Zadevo proizvajajo norvežani in je pri biciklistih že dobro znana znamka. Tko da raj dajte mal več dnarja pa si privoščite kvalitetno švic opremo ne pa nekih jajc k se na konc še bol potiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam komplet iz Louisa za 20 eur.. Pa moram reči, da je za ta denar odličen :)

Odlično :) Jst pr louisu ne vzamem niti obeska za ključe več :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično :) Jst pr louisu ne vzamem niti obeska za ključe več :D

debata je švic oblekah :closedeyes:

jaz sem v Luisu kupil zadevo od Rukke in zadeva odlično deluje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisegam na Brynje švic ter termo opremo. Verjetno ma tut louis ok opremo ampak se mi ne dopade njihov način trgovanja. Pač slabe osebne izkušnje z louisom. Kupiš za 800 e opreme pol ti pa enga kosa za 30 e ne reklamirajo. Prodajajo pa v večini kitajska jajca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajajo pa v večini kitajska jajca.

kot, da je pri drugih trgovcih kaj drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot, da je pri drugih trgovcih kaj drugače

Pri velikih kot je louis, heingerick in takile je isto sranje. Majhni trgovci se pa osredotočijo na kvalitetno robo k jo pri velikih ne dobiš. Zdej bom jst mali trgovec prodajal kitajska jajca k ih dobiš povsod ? Na to kocko s poceni robo ne morš več igrat. Tko da male trgovince so bolj specializirane za določene stvari kot velike. Spet maš folk k im je škoda dnarja za kvalitetne stvari pa pol gredo raj u velike trgovine kupit poceni robo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri velikih kot je louis, heingerick in takile je isto sranje. Majhni trgovci se pa osredotočijo na kvalitetno robo k jo pri velikih ne dobiš. Zdej bom jst mali trgovec prodajal kitajska jajca k ih dobiš povsod ? Na to kocko s poceni robo ne morš več igrat. Tko da male trgovince so bolj specializirane za določene stvari kot velike. Spet maš folk k im je škoda dnarja za kvalitetne stvari pa pol gredo raj u velike trgovine kupit poceni robo :)

Pozdravljen,namigni kje se da stvar,ki si jo stestiral nabavit.Hvala za odgovor in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,namigni kje se da stvar,ki si jo stestiral nabavit.Hvala za odgovor in lp

Brynje opremo dobiš v vsaki dobro založeni trgovini z bicikli. Pa ne pomisli na intersport al pa kake take trgovine. Drgač pa prleti do postojne pa se za kak popust zmeniva pa ti zrihtam kar pač hočeš. Z dolgimi rokavi, kratkimi rokavi, kanotere ter švic dolge gate. Windstoperje ter windstop kape rokavice itd. Včeraj sm šu z enim kolesarskim windstoperjem za šalo mal na motor in morm priznat da se stvari obnesejo odlično tudi pri 120 km/h- računaj da je mišljeno za kolesarjenje in ga nism meu pod jakno ampak samo windstoper pa majca z dolgimi rokavi.

Če rabiš kej več info me kontaktiraj na PM da ne bom tle reklame delal.

Popravljeno . Popravil 1300thenumberofthebeast
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!