Skoči na vsebino

MOTO oprema "proti" potenju


devilish

Priporočene objave

To je zenski model...

Waw. Kaj si pa ti zdej pogruntal. Ženski modeli so verjetno najreni iz drugega materjala, princip pa je totalno drugačen? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam karibu zgornji del za tekače, pa podobno od rebooka, pa saj sem načelom asuh, ampak kombinezon ni..

kam pa potem tvoj švic gre, če podobleka odvaja švic, gre jasno skoz podobleko, in verjetno potem v kombinezon?? torej je le ta vlažen, moker?

al neki ne štekam?

sj sj tud ne štekam ... preden sem imel te majce in gate... sem imel mikico MOKRO ... sedaj imam mikico preko švic majce in je ta mikica malo vlažna in ne mokra pa še to samo pod želvo... torej, če ne bi imel navadne majce bi sicer šlo malo na kombinezon, vendar NI MOKER, kot je bil preden sem uporabil švic majco. Prav tako je s spodnjim delom. Notranjost spodnjega dela kombinezona ni mokra, seveda pa ni ČISTO suha, malo je vlažna po 12 urah v kombinezonu na temperaturah nad 30 °C.

Verjetno je taka tkanina, ki izravnava temperaturo, vpije znoj ... v glavnem, vseeno mi je kako to dela, glavno, da sem zadovoljen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam karibu zgornji del za tekače, pa podobno od rebooka, pa saj sem načelom asuh, ampak kombinezon ni..

kam pa potem tvoj švic gre, če podobleka odvaja švic, gre jasno skoz podobleko, in verjetno potem v kombinezon?? torej je le ta vlažen, moker?

Malo tudi treba gledat kaj in kako. Zadeva, ki je narejena za tekače, ni zmeraj najbolša. Pač je narejena, da švic odvaja od kože in v "luft". Na motorju pa tega "lufta" zaradi kombinezona ni :D

Po moje (izkušnje) mora imeti švic perilo čim bolj gosto tkanje, da zadrži odvečno vlago v sebi.

Sam uporabljam švic perilo od Louisa - coolmax (ki sem ga nabavil nekje leta 2002, se več ne dobi ta model).Na otip zgleda debelo, kot da bi bil debel bombaž, mehko, koži prijetno, vendar nič vroče in kar je najbolj pomembno.....suh sem jaz, suh je kombinezon. Edino na Louisu se pozna, da je malo vlažen. Suši se pa itak extra hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eni precej hvalite od Karibuja in podobno...

Js sem lani kupil v Iglu Sportu Karibu komplet iz poliestra, plačal sem skoraj 80€ za zgornji in spodnji del.

Vendar nisem zadovoljen. Za to ceno bi moral biti komplet udoben za nosit, ne pa da me motijo šivi. Od začetka je še bilo nekako, sedaj pa se vseeno precej hitro zasmradi vse skupaj, pa nisem narobe pral ipd. Verjamem da je ta švic komplet čisto ok za določeno uporabo, za pod usnjen kombinezon pa to vsekakor ni nekaj najboljšega, je pa bolje kot brez česarkoli.

Vglavnem za moje pojme ni to to...

Sedaj sva oba s punco vzela komplet od Thermal Aktiv v Kranju in bova videla ali je vredno svojega dnarja,

že v štartu pa je roba pol ceneje. Material je tanek, vendar dvojni 43% propilen, 57% poliamid, občutek in kroj bistveno prijetnejši,

kako deluje, pa bom poročal v nekaj tednih.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pod usnjen kombinezon pa to vsekakor ni nekaj najboljšega, je pa bolje kot brez česarkoli.

Men je itak stric v Igluju rekel, da to ni zadeva za pod kožo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šment, pol je pa mene mal nadrsal, sam de je prodal, ker sem jasno povedal zakaj rabim. Kupoval sm pa na Tržaški takrat. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva lani z boljšo polovico gledala v BTC-ju in je rekel, da za pod kožo lih ni, kao zaradi premal zračnosti.

Itak mi je pa pri karibu cotah čudn filing kar se materiala tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

testiral obleko proti potenju (spodnji in zgornji del) proizvajalca TCX na 11-dnevnem potovanju po južnih krajih. Tudi nekaj sovoznikov in sopotnica so imeli tako podobleko. Skupna ugotovitev je bila SUPER :worship: ... domov sem prinesel kar nekaj čistih majic... od sedaj naprej gre prtljaga majic na pol :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proizvajalca TCX

Qrc..ne morem met tak oprijetih...se mi vamp preveč vidi :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

testiral obleko proti potenju (spodnji in zgornji del) proizvajalca TCX na 11-dnevnem potovanju po južnih krajih. Tudi nekaj sovoznikov in sopotnica so imeli tako podobleko. Skupna ugotovitev je bila SUPER :worship: ... domov sem prinesel kar nekaj čistih majic... od sedaj naprej gre prtljaga majic na pol :P

Si pozabu povedat, da pri tistih južnjaških čudnih temepraturah 30+ nismo nč smrdel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.outwet.si/ testirala SLO vojska in policija v izrednih razmerah.... same pohvale...no pa sem rekel, da me ne bo konc, če si bom eno sam omislil....super zadovoljen, ne smrdi, se hitro suši, fino pivna švic, edin lempič mam noti veliki, ko je tak lepo telirana :naughty: Torej za poletje imam tole majico, za mrzle mesece pa perilo od Briko-ta....tud zadovoljen...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam DAINESE racing seamless majico in hlače. Se ne potiš pa še zasmrdi ne. Cena ugodna 105 EUR .

ima mogoče kdo drug kakšne izkušnje DAINESE racing seamless - podobleka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam DAINESE racing seamless majico in hlače. Se ne potiš pa še zasmrdi ne. Cena ugodna 105 EUR .

res je .. kr ugodna cena... v TC-ju je posamezen kos švic perila TCX-a po 39 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupil v Louisu Rukka majico za 25€ :naughty: , zgleda super.Samo bo treba shujšat zgledam kot mišelinko :rolleyes::headbang: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
testiral obleko proti potenju (spodnji in zgornji del) proizvajalca TCX na 11-dnevnem potovanju po južnih krajih. Tudi nekaj sovoznikov in sopotnica so imeli tako podobleko. Skupna ugotovitev je bila SUPER :worship: ... domov sem prinesel kar nekaj čistih majic... od sedaj naprej gre prtljaga majic na pol :P

A to je govora o cunjah iz TC - ja? Imas zgorn del dolge al kratke rokave? Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah kake cene, jaz mam komplet od louisa za 20€ pa je super.

Tudi sam imam z omenjenim kompletom po veliko km uporabe zelo pozitivne izkušnje. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je govora o cunjah iz TC - ja? Imas zgorn del dolge al kratke rokave? Hvala...

jp.. govoril sem o TCX švic perilu ... zgoraj imam dolge rokave... spodaj pa dolge nogave :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da vam mal zapametujem in da boste morda dojel namen "švic" majic in hlač...

Fora teh majic in hlač je v tem, da direktno s kože hitro odvedejo vlago oz. potenje, da je koža suha in s tem se zmanjša verjetnost prehladitve.

Samo švic perilo ni dovolj. Na to perilo moraš obleči sloj, ki te greje, a hkrati tudi dobro odvaja vlago; v nasprotnem primeru, da ne odvaja vlage, ostajaš moker. Na termo loj ponavadi oblečeš jakno,ki te ščiti pred zunanjimi vremenskimi vplivi.

Oz. če ponazorim, kako se recimo mora oblečt en hribovc:

- spodaj aktivno perilo

- na perilo aktivna majica, ki dobro odvaja vlago naprej in ob tem tudi greje telo

- grelni sloj, oz. ponavadi flis, ki je dobro parapropusten in ima windstoper

- jakna z goretex membrano, ki ščiti pred zunanjimi vplivi in dobro prevaja vlago od znotraj navzven...

V kolikor ena plast vmes ni dobro parapropustna, potem se tam nabira "švic"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vse lepo in prav.

tako se jaz oblečem, ko je zunaj mrzlo.

da pa bi poleti oblekla še termoflis, na to niti ne pomislim. že v kratkih hlačah mi je vroče, kaj šele termoflis :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pišuka ej! Znanost pa taka?

Ko telo izloči švic....

-sintetika ga ne vpije ker pač ni vpojna, prepusti ga na površino kjer, če lahko izpari. Kljubvsemu daje občutek suhosti in se ne lepi

-bombaž naprimer postane mokra cunja ki na prepihu dobro hladi (zato tud žvicamo ane) Problem pa nastane če je kombinezon tako zaprt da ni pretoka zraka. Zato imamo letno, bolj prepihljivo in zimsko opremo. Ledvični pas pa nosimo vedno.

-Če povzamem niti ni najbolj pomembna podobleka. :headbang: pomembno je to da notranji del lahko pereš (s čimmanj komplikacij)

-Če greš v polivinilasti vreči na sonce te ne reši nobena podobleka. Res pa je da se z njo poivinil ne lima na kožo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sintetika ne vpija... samo te cunje naj bi bile dodelane, da bi čimhitreje prevajale švic....

glede termoflisa-napisal sem,kako se oblečt za hribe, ko ni tako vroče... bistvo je blo pa v tem, da švic perilo ne pomaga, če ostale plasti ne prevajajo vlage stran od telesa, na zrak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, moja izkušnja s dry-spodnjim perilom je iz zimskega hribolazenja a gre v osnovi za isto situacijo: na koži mam dry-spodnje perilo ki prevaja švic, čez imam bombažen ti-šrt ki se napije švica, čez pa windstoper. tako sta na vrhu hriba windstopper in dry-spodnje perilo suha, ti-šrt pa za ožmet in tako zamenjam le ti-širt ...meni ta kombinacija deluje super ...ko sem nosil le dry-spodnje perilo in windstoper je bil slednji na vrhu čiso moker in sem ga moral sušiti ...na motorju pa imam zaenkrat zelo zračen goretex, verjetno pa bom zgornje začel prakticirat naslednji teden, ko dobim leder :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!