Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Vedno našpricaš verigo po zunanji strani? B)


Tale post bil mišljen na snecerjev video na prejšnji strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa zadnje čase uporabljam suhi sprej od S100 ..... sem nekej časa nazaj ketno našprical, ko je bila ravno oprana, se pelem naokol, po 200km kako je stanje, čist o.k., ketna bila tko malo temnejša, predvidevam da sprej spremeni barvo zaradi drgnenja kovin. Po 370km ponovno pogledam stanje ketne, katera je bila na členih .... ko na novo kromirana- se blesketajoča, torej suha čist :grim. Tako da tisto ko piše o spreju da se ketno podmaže po vsakih 600km niti prbližno ne drži :grrr. Zato jo sedaj vedno po vsakih krajši turi malo špricnem, če pa delam kako daljšo gre pa sprej zraven .... ziher je ziher :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto furam S100. ČE je lepo vreme vsake 500km morda tudi prej. Če je škifo (beri dež) pa pogosteje. Dela, nimam pripomb, bom pa šel na oiler en dan ker od septembra naprej najeda mazanje skoraj vsak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo provokativno vprašanje glede oilerjev...

 

A ni smiselno da bi bila kapalka nameščena spodaj pri verižniku ob motorju, ali pa zgoraj pri zadnjem? Na ta način bi olje vsaj malo omazalo ketno, tako pa na velikem zadnjem verižniku zaradi centrifugalne sile takoj odleti stran... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men špricanje sploh ne najeda, prou paše vsake tolko ketno mal od bliže pogledat :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo provokativno vprašanje glede oilerjev...

 

A ni smiselno da bi bila kapalka nameščena spodaj pri verižniku ob motorju, ali pa zgoraj pri zadnjem? Na ta način bi olje vsaj malo omazalo ketno, tako pa na velikem zadnjem verižniku zaradi centrifugalne sile takoj odleti stran... :smoke:

Eni so to naredili na hornetkah (na sprednji verižnik). Menda je super če nebi bilo "stranskega" efekta da je levi škorenj potem za se zjokat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni so to naredili na hornetkah (na sprednji verižnik). Menda je super če nebi bilo "stranskega" efekta da je levi škorenj potem za se zjokat.

Če potem prav zastopim oilerji samo olje stran zlivate (tisto kar gre takoj dol ne maže ketne) ... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmmm, ce pogledas kako je oiler napeljan, ti bo hitro jasno da oiler preko veriznika s pomocjo centrifugalne sile potisne kapljice olja na verigo. Se opravicujem, ce si zelel samo trolat pa ti s pojasnilom unicujem zabavo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V literski "flaši verigola" manjka cca 2dl olja to sem porabil v 30Kkm.

Nekaterim se precej več "dražjega" olja "polije" mimo batnih obročkov in ventilov na 1Kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavad sm pr 35k zamenjal verigo in jo do takrat 3x nategnil. :grim  Zdej jo po 32k se nisem pogledal. :)  Vrjetn zato, k mi mazac mimo olje mece. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zadnjih 1000km probal S100 beli šprej ga dam dosti in nič ga ni okoli  :OK: Edino če pride na avspuh smrdi v 3 krasne.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če potem prav zastopim oilerji samo olje stran zlivate (tisto kar gre takoj dol ne maže ketne) ... :grim

Kaj pa pri sprejih konec sezone dela tista gmota šmira na pokrovu sprednjega zobnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če potem prav zastopim oilerji samo olje stran zlivate (tisto kar gre takoj dol ne maže ketne) ... :grim

Vse kar gre dol gre preko verige!

Pa še to gre malo ali pa nič dol če znaš nastavit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst trenutno uporabljam mast v spreju. Nanesem jo s krtačo, vsakih 300 km cirka; razmetava jo nič, višek obrišem pa s krpo s ketne. 

Čakam na dele za hoummejd ojler ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi meli kako bluetooth varianto da orek telefona nastaviš, ker ta display je kar glomazen

A to spet iz slik veš? Ta displejček je mali in priročen4x4cm  in ima ogromno raznih nastavitev ki so uporabne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to spet iz slik veš? Ta displejček je mali in priročen4x4cm  in ima ogromno raznih nastavitev ki so uporabne.

A ma tetris alpa kačo gor??  glih tolk za malo dolgčas preganjat ko se po ac furaš :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveliko za krmilo, ni lično, saj pravim ideja je bt.

To je širše od moje navigacije

Mogoče za tvoje krmilo ,ker je cel motor iz pralnega praška,tuki se pogovarjamo o motorjih ne Kawasaki igračkah .... :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bit nervozen, ce si placal 200 eur + montaža za neoriginal del.

Saj pravim, bi mel, samo display me pa odvrača, glomazen in cenen kot kitajska vekarca. Podobno kot ogrevanje ročk pr mojem.

Če bi meli bt, bi me pa zanimalo. Sem že gledal.

Raje se pa prej pozanimam, preden kupim in ne obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!