Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Vsem vam ki to olje polivate po cesti bi jaz zaračunal dodatno cestno takso :grim

BTW, ma kdo Tutoro al kaj je oiler? Najbolj pohvaljen po internetu.. bi ga mogoče celo vzel če bo kaka povišica :sleep2:

tutoro napiši v iskalnik, pa boš našel. Vsaj dva forumaša ga baje imata. Sicer zadeva tut mene zanima, mogoče bom celo montiral. http://www.motosvet.com/tabla/topic/234-verige-prenosi-spreji-za-verige/page-145?&

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa tale zadeva mi je všeč: https://www.motobriiz.com/motobriiz-chain-oiler-installation/

deluje na principu drsenja verige preko "chain aplicatorja" kao neke gobice

 

https://youtu.be/Rd1LjpCsw9Y?list=PLD_4UoN4gqVbJW3iaegCNIBJJDsUF3BNy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toturo sem gledal oni deluxe kit ki pa ni več tkao poceni. Tole "blazinco" pa sem že tudi zasleidl, ampak od nekega drugega ponudnika. Zgleda zanimivo :)

 

http://www.tutorochainoiler.com/index.php/store-mobile/oiler-auto-delux-detail

 

Tega Tutorota.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislim narest luknjo pri strani drsnika verige in skoznjo napeljat cevko direktno pod verigo, tko da se bo vsaka kapljica "razmazala" po verigi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... preluknjaš simmering na gredi iz mašine, na kateri je mali verižnik....in imaš zagotovljeno stalno mazanje.

Ajnfoh  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... preluknjaš simmering na gredi iz mašine, na kateri je mali verižnik....in imaš zagotovljeno stalno mazanje.

Ajnfoh :D

Tako kot je imel tomos avtomatic na vrhu bloka luknjico pri zobniku :-D Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, tale naročen + 500ml olja+ poštnina pa sm ob 160€

 

http://www.tutorochainoiler.com/index.php/store/auto-motorcycle-oilers/oiler-auto-delux-detail

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ...., si pa prvoščijo z davkom pa poštnino :mellow: Nedam zdej tolk, morm še 3/4 spreja znucat :blush:

ja sj, ojler je cenovno isto kot ena veriga...se pravi, moram zdj skoraj 80kkm nardit, da ga pokrijem :(

Da pošteno povem, nabavil sem zarad makedama, da mi ne bo več potrebno čistiti verige. Pa da Kmeta mal prišparam, k mora stalno Kawo dvigovat :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ga boš prestavil pol na drugi motor čez leto ko bo ta spet mel 60 jurjov :D Namest kmeta lahk maš pa un lifter za 20e, takga k ma Snecer.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sj, ojler je cenovno isto kot ena veriga...se pravi, moram zdj skoraj 80kkm nardit, da ga pokrijem :(

Da pošteno povem, nabavil sem zarad makedama, da mi ne bo več potrebno čistiti verige. Pa da Kmeta mal prišparam, k mora stalno Kawo dvigovat :D

Končno  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oiler si lahko sestavite sami za manj kot 15€. Liter olja za verige motornih žag je pa tudi precej pod to ceno.

Prepričan sem, da sistem za 150€ ne opravi mazanja nič bolje kot DIY za 10-15E.

 

Kobra!? ja zanimivo, imaš pa cevko napeljano preko več kot pol motorja.

 

Pišem pa zato, ker sem po 30K kilometerskem "poizkusnem delovanju" končno nabavil samolepilne blazinice za kable im bodo tudi moteče vezice na nihajki "čudežno" izginile :whistle:.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oiler si lahko sestavite sami za manj kot 15€. Liter olja za verige motornih žag je pa tudi precej pod to ceno.

Prepričan sem, da sistem za 150€ ne opravi mazanja nič bolje kot DIY za 10-15E.

 

Kobra!? ja zanimivo, imaš pa cevko napeljano preko več kot pol motorja.

 

Pišem pa zato, ker sem po 30K kilometerskem "poizkusnem delovanju" končno nabavil samolepilne blazinice za kable im bodo tudi moteče vezice na nihajki "čudežno" izginile :whistle:.

... samolepilni nosilčki  ti bodo odpadli sčasoma....

jaz odstranim samolepilne blazinice z nosilčkov in prilepim s tistim vročim lepilom iz vroče pištole....

 

res je, kot si napisal... za par fičnikov si sam narediš oiler.... mi je kar nerodno, da sem ga kupil  :blush: ... ni mi pa žal...  :huh:

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oiler si lahko sestavite sami za manj kot 15€. Liter olja za verige motornih žag je pa tudi precej pod to ceno.

Prepričan sem, da sistem za 150€ ne opravi mazanja nič bolje kot DIY za 10-15E.

 

Kobra!? ja zanimivo, imaš pa cevko napeljano preko več kot pol motorja.

 

Pišem pa zato, ker sem po 30K kilometerskem "poizkusnem delovanju" končno nabavil samolepilne blazinice za kable im bodo tudi moteče vezice na nihajki "čudežno" izginile :whistle:.

Ma ne da se mi, pošteno povedano, še oiler kupljen mi gre na qurac (beri kvari izgled mopeda, pa še ena dodatna šara je več na njemu)...ampak ko se mora se mora. :D

 

Tutoro sicer ne predlaga uporabe olja za motorne žage:

http://www.tutorochainoiler.com/index.php/blog/item/114-what-oil-should-i-use

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, jaz. Bolj packal od nilsa in s100. Kajpavem delal je. Če bi ga še kdaj kupil? V sili ja drugače pa niti ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz čakam da pridejo mikrokontrolerji, releji, ventili ipd šara k meni da začnem testiranje. Ne morem si pomagat da ne naredim zadevo avtomatsko z varovali in nastavitvami za dež (morda še samodejno zaznavanje dežja). Sicer nimam nil proti preprostim zadevam ampak biti informatik in elektronik zgleda hoče svoj davek. Plus vedno sem pravil da je lenoba mati napredka in izumov.

Manjka mi še pumpa za brisalce (bom že šel na kak odpad) in ena pametna posoda za olje ki drži vsaj deci olja. Katero olje smo že rekli? Petrolov cekin za menjalnike al nekaj za motorne žage? (čez par mesecev bo za parkirat pa se bo našel čas...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!