Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jaz sem (in imam še) namem narediti svojo ki pa bi vsebovala nekaj elektronike. Plan je bil da dam še senzor vlage (dež) ki posledično podvoji frekvenco kapljanja ter mikro piezo pumpo ali pa ventil s solenoidom ki preko timerja "pljune" kapljico. Dostava pa enako kot zgoraj. Dodal bi še detektor "low oil" ker nebi vedno gledal kdaj bo le ta proti koncu. Trenutno se mi je ustavilo pri krmilnem vezju za impulz (več variant, ena bolj bedna od druge) ostalo je že negledano.

Ima kdo kak predlog glede vezja za proženje in pumpe? Pumpa bi namreč izničila potrebo po menjavi viskoznosti olja glede na letne čase ali pa sem preveč optimist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda, da sam nimam toliko tehničnega znanja, da bi se tudi loteval projektov "za dušo"...

To maš pa sigurno sam uprašanje je na kjerem področju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaj izlušenj z zobniki AFAM in verigami DC ???  Je to povprečen nakup ali bi bilo boljše vzeti kaj drugega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dajte no, ne morš met tako skropucalo na motorju no. Ročno mazanje :eek: Hahaha. Če že delate nekaj po svoje pol naredte tak da bo vse skup skrito in ne bo nihče videl takega polizdelka. No ja, mogoče je pa važno da funkcijonira ane? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem (in imam še) namem narediti svojo ki pa bi vsebovala nekaj elektronike. Plan je bil da dam še senzor vlage (dež) ki posledično podvoji frekvenco kapljanja ter mikro piezo pumpo ali pa ventil s solenoidom ki preko timerja "pljune" kapljico. Dostava pa enako kot zgoraj. Dodal bi še detektor "low oil" ker nebi vedno gledal kdaj bo le ta proti koncu. Trenutno se mi je ustavilo pri krmilnem vezju za impulz (več variant, ena bolj bedna od druge) ostalo je že negledano.

Ima kdo kak predlog glede vezja za proženje in pumpe? Pumpa bi namreč izničila potrebo po menjavi viskoznosti olja glede na letne čase ali pa sem preveč optimist.

 

Samo v premislek....enostavne stvari so najboljše......

 

Sam sem naredil tudi elektronsko varianto pa je bilo enostavno preveč komplikacij, kablov............... zadeva ni nikoli funkcionirala tako dobro kot povsem navaden ročni mazalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N koncu je itak najboljši ročni mazalec- v spreju :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, sm že par furc preko 3000 nardil, pa je vedno pixna zdržala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči mam elektronsko varianto ki deluje super in brezhibno,preko komandne plošče reguliram pretok olja kot čas koliko časa in na koliko časa si želim kakšno količino olja na verigi itd....reguliram lahko tudi med vožnjo saj je displejček z komandami privijačen na krmilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ketno po vsakem pranju špricnem najprej iz leve in desne, potem pa seveda še po notranji in zunanji strani, med intervali pa samo po notranji in čist narahl po zunanji. Pred vsakim posegom pa seveda kolo, gumo, tlakovce, asfalt, beton, ploščice ...... da ni fse mastno ustrezno zaščitim z ..... reklamami Jager, Hofer, Lidl, Tuš, Špar, Mečkator ..... :grim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ketno po vsakem pranju špricnem najprej iz leve in desne, potem pa seveda še po notranji in zunanji strani, med intervali pa samo po notranji in čist narahl po zunanji. Pred vsakim posegom pa seveda kolo, gumo, tlakovce, asfalt, beton, ploščice ...... da ni fse mastno ustrezno zaščitim z ..... reklamami Jager, Hofer, Lidl, Tuš, Špar, Mečkator ..... :grim.

 

če tolk na debelo namažeš, a nimaš pol celga motorja od keten spraja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od strani jo zato da ne rosta, zgolj toliko da je film gori, ker če jo samo po notranji strani, je hkrati ne moreš še po zunanji, nisem pa nikjer napisu da jo tok na debelo, čeprou kdo tko razume. Še pa nikoli nisem mel pošpricane feltne od preveč špricanja ketne :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno bolj ugotavljam, da je tudi čiščenje verige še kako pomembno, sploh tisti ki mažemo z bolj obstojnimi spreji, se res vse zalepi nanjo. Ko jo operem s petrolejem, teče veliko lepše in dosti manj skače gor-dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz ko se k tem rečem spravim si res vzamem čas in naredim tako kot je treba. Mi mehanik vsakokrat na servisu reče, da tok spucane kente pa zobnikov še ni vidu. Včerej pri širniku pa mi prav en motorist, a si zobnike pa ketno tud menju, ne ne, samo včerej sem vse skup opral, pa mator je sm en let str :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči mam elektronsko varianto ki deluje super in brezhibno,preko komandne plošče reguliram pretok olja kot čas koliko časa in na koliko časa si želim kakšno količino olja na verigi itd....reguliram lahko tudi med vožnjo saj je displejček z komandami privijačen na krmilo!

 

Kateri model imaš to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči mam elektronsko varianto ki deluje super in brezhibno,preko komandne plošče reguliram pretok olja kot čas koliko časa in na koliko časa si želim kakšno količino olja na verigi itd....reguliram lahko tudi med vožnjo saj je displejček z komandami privijačen na krmilo!

 

Jaz sem se vprašal ali vse to ''sranje'' res potrebujem (komandna plošča na balanci, merjenje pospeškov in ne vem kaj še......) Dejstvo je da elektronika nikoli ne more ocenit ali je veriga dovolj oziroma preveč mazana....... za samo doziranje pa obstajajo enostavnejši načini.

Nekako sem po vseh teh letih motopotepanj prišel do zaključka da je manj pač več. Tudi jaz sem bil prva leta navdušen nad vsem gadgeti ki jih človek lahko obesi na motor, zdaj jih raje nimam. Če sem par let nazaj še gledal da bi montiral dodatne luči sem jih ob nakupu zadnjega motorja kratko malo pošraufal dol in prodal.

 

 

 

Prlet enkrat naokrog, saj nisi daleč pa boš videl moj patent. Se grem stavit da boš navdušen. Pa še kakega hmeljevega bova spila :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se vprašal ali vse to ''sranje'' res potrebujem (komandna plošča na balanci, merjenje pospeškov in ne vem kaj še..... .) Dejstvo je da elektronika nikoli ne more ocenit ali je veriga dovolj oziroma preveč mazana....... za samo doziranje pa obstajajo enostavnejši načini.

Nekako sem po vseh teh letih motopotepanj prišel do zaključka da je manj pač več. Tudi jaz sem bil prva leta navdušen nad vsem gadgeti ki jih človek lahko obesi na motor, zdaj jih raje nimam. Če sem par let nazaj še gledal da bi montiral dodatne luči sem jih ob nakupu zadnjega motorja kratko malo pošraufal dol in prodal.

 

 

 

Prlet enkrat naokrog, saj nisi daleč pa boš videl moj patent. Se grem stavit da boš navdušen. Pa še kakega hmeljevega bova spila :)

 

3 sezono vozim na  mazalici od Letečega in lahko samo rečem DELA fantastično.

Najbolj mi je všeč ker od polnitve do polnitve naredim preko 10 000 km in če bi bilo treba kaj popravit, lahko to vsak naredi sam. Veriga ima sedaj 35.000 km drugič zategnil. Priporočam :OK: kot odličen in zelo kvaliteten izdelek.

 

Lp vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T-boxer od scottoilerja je!

Leteči se oglasm ker me zanima!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kettenmaxa sem naročil DID set. Pa me zanima, kako sedaj plačati. Dobil sem en mail (slika spodaj). A samo nakažem znesek na obkrožene podatke? Ali dobim še kakšen mail - točen račun, upn nalog?
 

abbildung.jpg

Popravljeno . Popravil dog66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!