Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

se bom zravn prtaknu :P

Dami, po kolkih km so ti začeli X-ringi vn padat?

 

Kolikor sem zasledil ima večina original keten (oz. prvovgradenj) O-ringe, pa s(m)o vsi zadovoljni s "prvimi". Zaradi česa potemtakem vsi silimo/jo na X-ringe?

ker naj bi bili boljši, tudi do 50%. Veriga naj bi več naredila. Ne bom rekel, da vn padajo, do sedaj sem zasledil ene 3-4 komade, upam in zgleda, da je to samo del kraka od Xa. To se je začelo kmal po 10000km. Zadevo sem rešil takole, da sem verigo dobro prepral in prepucal s petrolejem. Tudi sedaj jo bolj pogosto čistim in člene ki so trdi razgibam kar z roko.

Če še malo filozofiram od DIDa in ponaredkov:

nikol ne moreš biti 100%, vendar vsaj v mojem primeru je bila nabavljena z računom, paket direktno od OGNIBENE, torej dvomim, da je ponaredek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali verige ponavadi menjate sami, ali peljete na servis?  

 

Zanima me če ima kdo izkušnje z menjavo verige. 

Če je veriga cela moraš podreti pol motorja, če pa ima vezni člen pa ga je potrebno zakovičiti? 

Ne vem ali naj se lotim sam ali naj peljem na servis??

Sam imam izkušnje z  menjavo verige na transportnih trakovih,

vendar je drugačen princip, ker člena ni potrebno zakovičiti ampak samo vstaviš varovalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjih 1000km uporabljam  Bel Ray Super Clean Chain... super zadeva ne meče nič okoli pa ne šparam na tem ko mažem in mažem po vsakem pranju torej 1x tedensko (cca 200-300km)

Ko našpricaš se ful manj lepi kot prej ki sem imel Castrolovega..... in zanimivo je za vse tipe verig...

 

http://www.revzilla.com/product/bel-ray-super-clean-chain-lube

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali verige ponavadi menjate sami, ali peljete na servis?  

 

Zanima me če ima kdo izkušnje z menjavo verige. 

Če je veriga cela moraš podreti pol motorja, če pa ima vezni člen pa ga je potrebno zakovičiti? 

Ne vem ali naj se lotim sam ali naj peljem na servis??

Sam imam izkušnje z  menjavo verige na transportnih trakovih,

vendar je drugačen princip, ker člena ni potrebno zakovičiti ampak samo vstaviš varovalko.

 

Če boš verigo menjal jo boš vrgel proč in lahko en člen prerežeš, novo imaš pa orodje za ta člen vstavit skupaj oziroma na crossih in endurotih se uporablja člen ki se da razdirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali verige ponavadi menjate sami, ali peljete na servis?  

 

Zanima me če ima kdo izkušnje z menjavo verige. 

Če je veriga cela moraš podreti pol motorja, če pa ima vezni člen pa ga je potrebno zakovičiti? 

Ne vem ali naj se lotim sam ali naj peljem na servis??

Sam imam izkušnje z  menjavo verige na transportnih trakovih,

vendar je drugačen princip, ker člena ni potrebno zakovičiti ampak samo vstaviš varovalko.

Staro ketno prerežeš(kotna brusilka),novo zakovičiš z orodjem.

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga, danes pa prvič spucal ketno z svetilnim petrolejem, prou neverjetno lahko se z to rečjo spuca, ampak je po tleh pol vse fulj mastno :D. Sm jo pol še na hitro z čistilom za platišča opral, pa da ni blo vse okol mastno. Ko je bla pa suha, sm jo pa sevede z sprejem za ketno S100 špricnu :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga, danes pa prvič spucal ketno z svetilnim petrolejem, prou neverjetno lahko se z to rečjo spuca, ampak je po tleh pol vse fulj mastno :D. Sm jo pol še na hitro z čistilom za platišča opral, pa da ni blo vse okol mastno. Ko je bla pa suha, sm jo pa sevede z sprejem za ketno S100 špricnu :)

...tanarblsimpl je tanartabul....   ;)

 

..al pa navadna nafta...al pa "cviček" iz cisterne...al pa kerozin (če delaš na letališču) glih tko "dela"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav je bil 2 leti čez rok, se je odlično obnesu, pa še đaba je bil, no enga sm sicer mogu nafehtat da je izdajnco napisu  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm prebral skor vse objave o spreju PDL, eni ga ful hvalite drugi grajate :) najboljše da grem danes do yogija kupim pa sam sprobam :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes konkretno spucal verigo/zobnike in nasprejal lepo enakomerno s tem procycle dry lube.

Prisel iz fure, vse okrog verige in zobnikov cisto, brez madežev, na dotik pa še vedno deluje mastna.

 

Zaenkrat kr zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PDL mogoče kupiti kje v ljubljani?

 

Rabim dve pločevinki =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si iz Ng pejdi v Šempeter do Apie in tam vzemi sprej za ketno od nilsa je na zalogi in nič ne packa ;)

Thx luka bom sel! Ker morem namazat in ta je res obup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa poglej da vzameš pravega ker imajo sprej za navadne verige in prav za verige od motorje ;)

Bom bil pozoren hvala, jutri se bom ustavil na poti domov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nils ma tudi bandeli v vipavi, ce ti je blizje.

Wajdowka?...:) hvala a siht mam v NG tko da mi je Sempeter blizje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal Bel-Ray super clean spraj in je zadeva boljša od vsega kar sem probal. Nič ne šprica dol, kar pa me je najbolj presenetlo pa je to da se mi dosti manj umazanije (sploh pa praha od šodranate ceste) nabira na verigi. Zadeva je vsekakor za probat. Kupil sem ga pri Motomirčiju v Slovenskih Konjicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!