Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Na kettenmax bi naročil set veriga+zobnika pa me zanima ali je  veriga že zakovičena ali kako, vidim da moraš pod opombami pri odaji naročila napisati kako želiš , pa me zanima kaj moram napisati da bo odprta veriga verjetno OPEN Chain , kaj pa je z členom za zakovičiti verigo, pošljejo zraven ali kaj moram napisati pod opombe, upam da vsaj približno razumete kaj sem hotel vprašati hehe =)

Für alle Ketten und Kettensätze gilt: Jede Kette, jeder Kettensatz kann mit ENDLOSER oder mit OFFENER Kette inkl. Kettenschloss bestellt werden.

 

Iz zapisanega na njihovi strani sledi, da je v kompletu, če je veriga nekovičena tudi vezni člen "OFFENER Kette inkl. Kettenschloss".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj je zgleda že pri živlenski dobi verige bolj pomembn z kirim prejem jo špricaš, kot pa sama kvaliteta verige in način vožnje :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj je zgleda že pri živlenski dobi verige bolj pomembn z kirim prejem jo špricaš, kot pa sama kvaliteta verige in način vožnje :jezik:

ja pa pogovarjat se moreš z njo in jo božat....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal sem verigo in verižnike, vendar se mi veriga zdi zelo glasna. Sedaj ko sem bil na dopustu in sem se vozil po AC, mi je ko sem spustil gas in veriga ni bila napeta, tulilo kot bi bil kakšen ležaj zanič. A je možno da se mora veriga nekako uležati na zobnike (na une plastike, ki so ob robu na zobnikih)? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprednji je morda sedaj brez gume, in je bolj glasno... 

 

Pretih izpuh imaš, to je :)

Sneci od kdaj si ratal ženska(glej avtar) a si se priključil "toplovodarjem" ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal sem verigo in verižnike, vendar se mi veriga zdi zelo glasna. Sedaj ko sem bil na dopustu in sem se vozil po AC, mi je ko sem spustil gas in veriga ni bila napeta, tulilo kot bi bil kakšen ležaj zanič. A je možno da se mora veriga nekako uležati na zobnike (na une plastike, ki so ob robu na zobnikih)? 

Še enkrat jo vredu namaži bo že bolj tiha.

Po tretjem mazanju bo takšna kot ta stara. Mast se mora zalesti povsod.

Če feltna ni osrana pol malo mažeš  :yes: .

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat jo vredu namaži bo že bolj tiha.

Po tretjem mazanju bo takšna kot ta stara. Mast se mora zalesti povsod.

Če feltna ni osrana pol malo mažeš  :yes: .

Vse nove verige, ki sem jih do zdaj kupil, so bile zelo izdatno namazane...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse nove verige, ki sem jih do zdaj kupil, so bile zelo izdatno namazane...

Sam je treba zobnike tudi malo podmazati  :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal sem verigo in verižnike, vendar se mi veriga zdi zelo glasna. Sedaj ko sem bil na dopustu in sem se vozil po AC, mi je ko sem spustil gas in veriga ni bila napeta, tulilo kot bi bil kakšen ležaj zanič. A je možno da se mora veriga nekako uležati na zobnike (na une plastike, ki so ob robu na zobnikih)? 

Pri mojem je sprednji bil tako glasen, da sem ga zamenjal z originalnim z gumo ob strani. Je pa res, da imam originalne kamine :yes:.

Z njim sem naredil ene 1000km in ene 2x namazal, pa ni blo kaj dosti boljše.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

je možno da se trše prstavlja oz včasih lepo drugič malo zatrese pri prestavljanju...  zaradi zanič verige ? pri počasni vožnji po mestu ko prstavljam ni neki lepo prastavljanje kot bi ga nekaj motilo, ko pa ga pičim 100 + in šaltam 4 5 6... pa nič ne potresa ali poka...  je možn da je ketna vzrok?     pa še nekaj, je obvezno menjati tudi zobnika in ketno skupaj al samo ketno menjate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ketna nima nič s prestavljanjem, oz so težave tudi v prestavi.

ketna je fuč:

- če jo je treba kar večkrat zapored šponat..

- če se pelješ lepo počasi in motor cuka, se zaganja

- pretiran hrup, rožljanje

- v skrajnem slučaju pretegnjena ketna začne nalegat na vrh zob, pokanje

 

Večina bo rekla menjaj vse. Jaz pravim menjaj po potrebi, če nisi ziher pa vse.

Saj ponavadi so res znucani tudi zobje, če niso pač menjaš le ketno, saj zato se pa lahko kupi le ketno.

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma če vrtim kolo pa gledam napetost verige se opazi da se enkrat malce bolj napne...drugič malo manj....ampak to je bolj malenkostno,ni neki krize še.... pol mam pa sfukan moped :/ oz je normalno da se trše prestavla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj če smem...nekje v eni temi sem prebral da če je preveč olja v motorju lahko pride do težjega prestavljanja ... a je to res? kajti ko sem motor kupil je blo čist na max nalito in sm zdej olje menju pa sm ga nalil spet do vrha okenca... mogoče bolš da ga mal spustim vn kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklopka je ok ker ko daš v prvo nič ne poka oz karkoli...tud spelje lepo mehko brez težav.... očitno je nekaj z menjalnikom narobe da včasih poka med prestavljanjem... , 

 

je mogoče kdo kupil pr luisu verigo, so ok kvalitete?

 

sta 2 različni na voljo... regina in did... katero vzeti?

 

https://www.louis.eu/artikel/did-chain-kit/10048300?list=13618983

 

https://www.louis.eu/artikel/regina-chain-kit/10041200?list=13619292

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar v redu,to mam v službi,preden namažeš naredi par 10km úoô pa namaži saj topla krtna lepo zapeč

mast da ne leti vsepovsod,mi je pa pdl boljši;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj če smem...nekje v eni temi sem prebral da če je preveč olja v motorju lahko pride do težjega prestavljanja ... a je to res? kajti ko sem motor kupil je blo čist na max nalito in sm zdej olje menju pa sm ga nalil spet do vrha okenca... mogoče bolš da ga mal spustim vn kaj?

 

Kateri motor pa katero olje uporabljaš ?

 

Jaz na Zju sem dal Bardahl pa sem mel po 1000km težave z menjalnikom da mi je prva ostajala dol... nato sem menjal za Motul in je menjalnik deloval dosti lepše..

 

Sedaj na versysu je bilo isto Bardahl in sem dal Motul 300V 10-50 in je spet menjalnik dosti bolj tekoč.

 

 

Drugače mi je kolega ki dirka supermoto prinesel včeraj spet nov šprej za ketno in rekel da je še bolši kot sedanji bel air ki ga uporabljam, ko stestiram napišem rezultate..

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!