Skoči na vsebino

Letališče LJUBLJANA = Letališče Jožeta Pučnika?????


Noise

Priporočene objave

haha,dora slika NOISE! :worship:

Ja.

Prav gotovo iz kakega komunističnega glasila......

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.

Prav gotovo iz kakega komunističnega glasila......

:)

Ja. Tale Dnevnik je treba cim prej uravnotezit... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je iz Dela.

Dvomim, ker ima M. Kočevar drugačen stil risbe. Mislm, da je tole Jurijevo delo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje so poslanci Komunistične partije Slovenije na tistem zasedanju CK ZKJ naredili veliko več za našo samostojnost kot Pučnik, ki je prišel v Slovenijo, ko se je osamosvojitev že dogajala.....

Si bom tudi sam upal napisat samokritično in sledil črednemu početju:

Telebajski res živijo. Sem slišal

In en je mal bolj nestrpen kot ostali. Po moje ma problem majhne pištole kot marsikdo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Si bom tudi sam upal napisat samokritično in sledil črednemu početju:

...

Zakaj bi bilo tako mnenje o začetku osamosvajanja na zasedanju CK ZKJ čredno početje?

Se dogodka še prav dobro spomnim in delim Provokatorjevo mnenje. Pa nisem bil nikoli komunist, črede me pa tudi nekako ne marajo.

Vse ima nek začetek ter razvoj in brez skrbi, da bi sedanji premier segnil na Roški, če ne bi bilo do takrat že dokaj dogodkov zavrtenih. Nekaterih bolj, drugim manj znanih in v glavnem vsi zamolčani.

Dokaj je bilo ljudi, katerih akcije ali odbitje določenih ukazov je omogočilo osamosvojitev, pa niso bili nikoli nikjer hvaljeni, poznam pa primer, ko je bil celo obtoževan. In nasprotno imamo na visokih položajih ljudi, ki so se "kavbojsko" šli heroje z življenji teritorialcev in seveda izza varnega zapečka in le sreči je bilo pripisati, da ni bilo nepotrebnih žrtev.

Tako da te zadeve so bile presneto prepletene in večplastne in nikakor ne pristajam le na črno bele prikaze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telebajski res živijo....

Ne vem, kaj si hotel povedati s tem........

Razsvetli me.

Sicer pa se strinjam s HHV-jem, da na stvar ni treba gledati črno belo.

Proces osamosvajanja ni trajal le od plebiscita do 25. septembra 1991.

Če bi del prebivalstva bil proti osamosvojitvi bi pri nas kaj hitro imeli razmere kot so bile med in po 2. svetovni vojni.

In povojni poboji leta 45 in kasneje bi bili nepomebni, ker bi imeli poboje ki bi nam bili veliko bliže.

In še moj argument, zakaj sem omenil ravno poslance ZKS.

Imeli so jajca, da so jim sredi Beograda pred kamerami po domače povedano j...li mater in so šli domov.

V Sloveniji se je vsak upal dreti, ker je bil bolj ali manj na varnem.

Edini, ki je bil zaprt, je bil Janša in njegovi trije pomagači, pa še oni pravzaprav niso bili zaprti zaradi prizadevanja za osamosvojitev.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa prosim še tehniško visoko šolo, ki bi se imenovala po Brumerju...

predmeti bi pa bili:

- brumerjeva mehanika

- brumerjeva elektronika

- brumerjeva fizika

- brumerjeva ekonomija s posebnimi poglavji švicarskega sistema

- brumerjeva strelsko-športna vzgoja do pridobitve naziva Oko Sokolovo :)

in symovo "vzvišeno" zabijanje folka v fondo kar tako v stilu "jaz sem bog i batina in samega sebe držim za jajca"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in symovo "vzvišeno" zabijanje folka v fondo kar tako v stilu "jaz sem bog i batina in samega sebe držim za jajca"

Čakaj, čakaj, to pa ne spada v Brumerjevo šolo.

Kar lepo ustanovi SiR-ovo šolo, ji določi smer, potem pa šele delaj predmetnik. Madona si šlampast! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bilo tako mnenje o začetku osamosvajanja na zasedanju CK ZKJ čredno početje?

Se dogodka še prav dobro spomnim in delim Provokatorjevo mnenje. Pa nisem bil nikoli komunist, črede me pa tudi nekako ne marajo.

Vse ima nek začetek ter razvoj in brez skrbi, da bi sedanji premier segnil na Roški, če ne bi bilo do takrat že dokaj dogodkov zavrtenih. Nekaterih bolj, drugim manj znanih in v glavnem vsi zamolčani.

Dokaj je bilo ljudi, katerih akcije ali odbitje določenih ukazov je omogočilo osamosvojitev, pa niso bili nikoli nikjer hvaljeni, poznam pa primer, ko je bil celo obtoževan. In nasprotno imamo na visokih položajih ljudi, ki so se "kavbojsko" šli heroje z življenji teritorialcev in seveda izza varnega zapečka in le sreči je bilo pripisati, da ni bilo nepotrebnih žrtev.

Tako da te zadeve so bile presneto prepletene in večplastne in nikakor ne pristajam le na črno bele prikaze!

Čredno početje in omenjanje tega spada v drug kontekst.

Zasedanje Ckja ni blo čredno kvečjemu posledično početje.

Tist ki ve in o tem sem pisal kako in kaj so takrat počeli rdeči tovariši in kdaj so rekli gremo. (federacija, asimetrična federacija, konfederacija...)

Vsak zakaj ima svoj zato.

Men očitat črno belo gledanje na stvari se mi zdi mal... Tudi zato in najbolj zato, da ne bi bilo rdeči samo rdeči in beli samo beli, in cerkev edin hudič napišem kdaj v zagovor enim in drugim. Maram pa osebno ne nobenih po črki ideologije in še manj inštitucije.

Kdaj se je JOže vrnil v SLO in koliko je sodeloval pri tem veš Provokator zelo malo al pa nočeš vedet. Zato...

To mu priznavajo tudi tisti ki so s časom iz takšnega al drugačnega pragmatizma precej spremenili barve; Spomenka, Tine, Bučar, Petrle,Kacin,Rupl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj, čakaj, to pa ne spada v Brumerjevo šolo.

Kar lepo ustanovi SiR-ovo šolo, ji določi smer, potem pa šele delaj predmetnik. Madona si šlampast! :whistle:

Je lažje en predmet, čeprav veleobsežen (tako da bi zadoščal za celo šolo), zraven dodat, kot pa eno te isto stvar delit na 25 predmetov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čredno početje in omenjanje tega spada v drug kontekst.

Zasedanje Ckja ni blo čredno kvečjemu posledično početje.

Tist ki ve in o tem sem pisal kako in kaj so takrat počeli rdeči tovariši in kdaj so rekli gremo. (federacija, asimetrična federacija, konfederacija...)

Vsak zakaj ima svoj zato.

Men očitat črno belo gledanje na stvari se mi zdi mal... Tudi zato in najbolj zato, da ne bi bilo rdeči samo rdeči in beli samo beli, in cerkev edin hudič napišem kdaj v zagovor enim in drugim. Maram pa osebno ne nobenih po črki ideologije in še manj inštitucije.

Kdaj se je JOže vrnil v SLO in koliko je sodeloval pri tem veš Provokator zelo malo al pa nočeš vedet. Zato...

To mu priznavajo tudi tisti ki so s časom iz takšnega al drugačnega pragmatizma precej spremenili barve; Spomenka, Tine, Bučar, Petrle,Kacin,Rupl

Ni da se ne bi strinjal... pač z malo svojega pogleda na iste reči. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in symovo "vzvišeno" zabijanje folka v fondo kar tako v stilu "jaz sem bog i batina in samega sebe držim za jajca"

Ne zlorabljajte mojga imena za pucanje lastnih frustracij :) To predlagam tudi v razmislek, ko želite v debati navreči kakšno neslano o kom drugem, tretjem ali četrtem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@volk, HHV, Provokator - pozabili ste še na Hafnerjev prst uperjen proti Slobotu ! :P

ampak saj vemo kdaj in kdo je začel ! provokacija s plakatom ob štafeti mladosti ! vse ostalo je soft ( ZK) ali hard (demos) varianta ! :topic:

Jože Pučnik je danes spet zaprt ! uporabljen je kot politična manipulacija ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem Pučnika kar cenil (čeprav nisva delila političnega prepričanja),njegov pokončni lik in delo pa cenim še sedaj, saj je bil korekten in moder mož,predvsem pa mož pokončne hrbtenice. (za razliko od novodobnih vladarjev, ki jih je večinoma šolal in dajal prejšnji sistem, sedaj pa udrihajo po njemu.) Bil pa je, kot kaže,premalo pokvarjen, da bi bil velik politik. Tudi Janši se je umaknil....in hkrati tudi v glavnem iz politike...

Kljub temu bi jaz po njemu , (če je to pač potrebno,) raje imenoval kakšen večji trg, šolo . Preimenovati letališče, se mi zdi malo nepraktično.

Nasploh pa sem praviloma proti poimenovanju česarkoli po zaslužnih ljudeh,politikih ali umetnikih, saj bližnja zgodovina kaže, da politični zmagovalci najprej začnejo s preimenovanjem ulic ,trgov in imen mest, ki niso ljuba njihovi ideologiji.

Tako, kot če direktor najprej zamenja pohištvo v pisarni...

In ta imena se lahko, glede na to, da naj bi živeli v demokraciji, menjala prepogosto...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štajerci se ne damo!

Iz današnjega Večera:

Preimenovanje mariborskega letališča?

Potem ko je poimenovanje Letališča Brnik v Letališče Jožeta Pučnika sprožilo različne odzive, napoveduje razpravo o imenu mariborskega letališča Marjan Beranič, ki je napovedal svojo kandidaturo za predsednika države. Predlaga, da se mariborsko letališče preimenuje v Letališče Janeza Pavla II.

http://www.vecer.si/clanek2007061205214098

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro ime za letlišče Brnik ;

letališče ASK Ljubljana (podobnost z JFK je zgolj slučajnost), pa tudi Adria bi bila zadovoljna

ASK- Adriana Starina Kosem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

- A veste zakaj je bil Jože Pučnik zaprt ???

- Zaradi megle... :hmm:

:worship: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!