Skoči na vsebino

DOGOVARJANJE S HRVATI


GREY WOLF

Priporočene objave

Kako pa jim dogovarjanje o meji s Črno goro kaj napreduje trance_11_confused.gif

Imajo načelen dogovor za reševanje pred ICJ v Haagu vendar so precej vsaksebi glede tega, kaj bi se moralo upoštevati na sodišču - podobno kot je bilo med našima državama potem, ko je Janša dal načelno soglasje za ICJ. Nekako se mi zdi, da bo po vstopu v EU Hrvaška nastopila z drugih pozicij. Time will tell.

se je pa pokazalo zakaj je blo hrvatom toliko do haaga...sam njihov pogajalec rudolf je to nehote povedal...kontrola in ustavljanje ladij na poti v luko koper...whistle.gif

opozicija pa že štima referendum. se vam zdi smiseln? al je to samo ponovno metanje polen pod noge?

Tako kot mi včasih ne vemo, zakaj je ta spor tako pomemben, tako tudi oni mutijo. Nedvomno pa bo Slovenija s kakršnimkoli dostopom do mednarodnih voda v boljšem položaju kot geografsko prikrajšana država, za kar smo se nekoč že sami razglasili kasneje pa je Hrvaška to hotela na vsak način vsiliti.

Referendum bo, po mojem, zguba denarja, ker bo večina ljudi za sporazum. Je pa inštitut slovenske demokracije in kot tak popolnoma legitimen, če opozicija meni, da je potreben.

In skrajni čas je bil, da se ta zgodba počasi zaključi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober ali slab dogovor, je še vedno bolje kot NIČ. Opozicija provocira. SLS je bil v vladi 16 let in .... niso naredili NIČ, zdaj so pa kar naenkrat najbolj pametni. Prav tako SDS. Imeli so štiri leta časa... naredili niso NIČ, razen krega. Blokado je itak zakuhala prejšnja vlada, da je sedanji vladi naredila veliko težavo. Jelinčič je pa itak provokator, če bi bil v vladi, bi naredil NIČ.

Predstavlajte si razvezo med zakoncema. Delitev vsega skupaj ustvarjenega premoženja. Kdo odloča ? Seveda sodišče, če se ne moreta sama dogovoriti.

toliko zaenkrat

p.s.

Nisem simpatizer SD-ja, niti pristaš Pahorja (samo v vednost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah......Mausi, sej maš prav.......ampak, mene bolj zbode To.......da znajo sam pljuvat........alternative, ki bi šla skos pri obeh sosedih.....ne....tega pa ne znajo.

Živela SLO.......Podobnik čez ograjo.....dejmo še malo vpit in se metat v kanal......beda, beda, beda........referendum....kul, kaj pa je nekaj miljončkov Evrov za nas....bogatune. Raj za ta denar kupimo pol Istre!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piranski zaliv je bil zmiraj Slovenski, če ne se nebi imenoval PIRANSKI :whistle:

...ampak Hrvati pa rečejo Savudrijska uvala. Jebi ga zdaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piranski zaliv je bil zmiraj Slovenski, če ne se nebi imenoval PIRANSKI :whistle:

Tudi porečje Amazonke je bilo zmiraj slovensko, sicer se ribe v njej ne bi imenovale PIRANHE. B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piranski zaliv je bil zmiraj Slovenski, če ne se nebi imenoval PIRANSKI :whistle:

Ja, 'Il vallone di Pirano' zveni čisto slovensko. Bolj slovensko kot to, non si puo. Se pa lahko tolažiš, da tudi hrvaško ni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj večina znanih PAMETNIH ljudi v tej državi ne podpira tega sporazuma :?

Mimogrede - kje je bila ta "večina znanih pametnih" zadnjih 6 mesecev, od kar se intenzivno govori o tem sporazumu itd?

Moja teorija je, da si Pahor išče časten sestop ... :naughty:

Tudi porečje Amazonke je bilo zmiraj slovensko, sicer se ribe v njej ne bi imenovale PIRANHE. B)

In deblom sekvoj ne bi rekli "strelovci" ... :)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kofe mu zihr plačaš, kadar "gresta" :whistle:

ja no ... plačam, da ne izpadnem "cijia" :P ... sam se ne pogovarjava o dogovorih s hrvati, temveč o resnih zadevah, seveda o motorjih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi koalicija ga štima :naughty:

ja in tukaj mi ne potegne odgovoriti na vprašanje zakaj !

če so plačani in izvoljeni za odločitve naj prevzamejo tudi posledice in odgovornost. pika.

ne pa igrat ne neko karto, pa še ta bo "posvetovalna" "neobvezujoča",pa da bo raja odločila kako in kaj, pa še ta ima na razpolago samo dve opciji ! jaz vidim še kakšno !

govorijo da se bo EU širila ! govorijo tudi da "nas je dovolj" !

načeloma sem za vključitev novih držav v unijo, predvsem iz bivše juge, kjer bi lahko še izkoristili "bratske naveze" tako v gospodarstvu, kulturi itd. a se upam iti stavit da če hrvati pridejo v EU pred srbi v unijo le teh ne bodo sputili noter nikoli ! tako kot grki ne makedonce !

nešto je trulo u državi EU ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star pregovor pravi: NEHVALI DNEVA PRED VEČEROM.Jaz pa mislim, da so nas Hrvatje spet scat peljali.In NIKOLI nebom razumel teh naših kvazi DOBRIH sosedov z ca 1670 Km morske obale, da se toliko kregajo za teh borih 13 Km obale KAMENJA - do Jorasa do Savudrije!!!

Do Joškota ker je tako fejst fantiček :rolleyes: Mogoče bodo dobili še Podobnike v paketu :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvati so naši brati, hrvatice sestrice,kar je njihovo je naše, kar je naše je eeeeeeee...referendum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjaž Tanko navija za HRČKE, zdajle ima na dnevniku KOCKASTO belo-rdečo KRAVATO :lol1:

.. a ti si jo tudi opazil... Mi je takoj padla v oko. Zna biti kaj simbolike v tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!