Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Kaj vse se pa v Linuxu hrani na /users direktoriju ?

"vse" ... od maila, ce se jim tja posortira (ali ga pa tja MUA spravljajo), "dotfileov", to so osebne nastavitve za posamezne programe (ce jih ni se vzamejo privzete) itd. Je pa to /home, ampak to je itak stvar navade in nastavitve :wink:

Naceloma je tako, da userji drugam sploh pisat ne smejo/morejo, tako da je $HOME za uporabnika nekaksen C: .... peskovnik pac, kamor lahko prekopirajo kar hocejo. Ja, saj vem, na NT in novejsih se da to omejit, ja :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa se počasi jasnijo obzorja, zakaj Linux ŠE NI primeren za velika poslovna omrežjas ... veliko PC-jev veliko uporabnikov, veliko tiskalnikov in ostalih "mrežnih" objektov, ki bi bjih bilo potrebno centralno vodit, upravljat, določat pravice ... je enostavno pretežko in premalo pregledno, čeprav mi je tista z mrežnim boot-om še najbolj všeč, ampak tudi to je že vrajeno v MS server 2k. :)

Torej zaenkrat Linux pri nas še opdpade, za test si bom pa enega inštaliral in bom že našel način za njegovo uporabo ... obljubim :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej zaenkrat Linux pri nas še opdpade, za test si bom pa enega inštaliral in bom že našel način za njegovo uporabo ... obljubim :wink:

A vi mate 1000 racunalnikov, pa 100 printerjev, pa .... :lol: Al mate 20 racunalnikov pa 3 printerje .... :?: :twisted: :D :wink:

No ja, ti se kar igraj, to igranje zna biti nalezljivo :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi mate 1000 racunalnikov, pa 100 printerjev, pa .... :lol: Al mate 20 racunalnikov pa 3 printerje .... :?: :twisted: :D :wink:

Jaz SAM sem zadolžen pri nas v firmi za 67 PC-jev, okoli 30 tiskalnikov na 4 oddaljenih lokacijah (LJ, CE, MB). Poleg vzdrževanja našega sistema pa to počnem pogodbeno še pri nekaj strankah podobnih velikosti ... in še za Motosvet imam vmes čas. :)

No ja, ti se kar igraj, to igranje zna biti nalezljivo :D :wink:

To fazo sem dal že skozi. Sedaj delam samo tisto kar me pripelje do cilja čim bolje, čim hitreje in v prihodnosti zagotavlja čimmanjši administratorski vložek.

P.S. praviloma naj bi bil na vsakih 25 PC-jev, en fultime IT supporter. (to je EU standard). A nisem dober... delam kar za tri al pa še več skupaj ... in to vse z Windowsi, ki se "stalno sesuvajo" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To fazo sem dal že skozi. Sedaj delam samo tisto kar me pripelje do cilja čim bolje, čim hitreje in v prihodnosti zagotavlja čimmanjši administratorski vložek.

Super, ko te bo naslednjic nekaj zafrkavalo in ne bos ugotovil kaj ali pa vsaj zakaj ... potem bos razmisljal o cem bolj transparentnem :wink: Windows to ni :) In tocno to mi je na GNU/Linuxu vsec :wink:

Ni "odnamesti-gonilnike-in-jih-daj-nazaj,-morda-bo-potem-delalo" sindroma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni "odnamesti-gonilnike-in-jih-daj-nazaj,-morda-bo-potem-delalo" sindroma :D

Če mi preoblema ne uspe rešiti takoj, jaz raje kar cel sistem na novo inštaliram ... potrebujem pa cca. 7 minut z vsemi nastavitvami skupaj. Meni se zdi to kar v redu :) (ghostizmrežejezakon press).

Kot rečeno, čimhitreje in čimenostavneje.

Kot rečeno ... dobro načrtovanje .... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi preoblema ne uspe rešiti takoj, jaz raje kar cel sistem na novo inštaliram ... potrebujem pa cca. 7 minut z vsemi nastavitvami skupaj. Meni se zdi to kar v redu :) (ghostizmrežejezakon press).

To je super :wink: Ampak kaj bo na disku lahko predpises kvecjemu kaki tajnici, developerji ipd. bi se pa spuntali, ampak to sploh ni problem, glede tega sami skrbijo zanje, edino ce gre za kaj z mrezo.

Da bi pa cim bi se kaj zjebalo na serverju letel po ghosta ... no ... kako bi rekel .. nekako ne gre :D

Je pa super zate, ce si tako z Ghostom lahko lajsas zivljenje, to je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je super :wink: Ampak kaj bo na disku lahko predpises kvecjemu kaki tajnici, developerji ipd. bi se pa spuntali, ampak to sploh ni problem, glede tega sami skrbijo zanje, edino ce gre za kaj z mrezo.

Developerji sploh niso problem, ker si tudi windowse ponavadi sami vzdržujejo, je pa smiselno imeti dve particije, eno z sistemom in programi, na drugi so podatki, ghostaš pa samo system, ki je narejen njim po meri.

Da bi pa cim bi se kaj zjebalo na serverju letel po ghosta ... no ... kako bi rekel .. nekako ne gre :D

No serverji so druga pesem, za te skrbim jaz in imam arhiv organiziran na tak način, da vsakega v primeru disaster-ja lahko obnovim v nekaj urah.

Da pa se na strežnikih izogneš operativnim težavam z driverji ipd... uporabljaš hardware iz HCL-a, pa problemov sploh ni, razen ko kaj dejansko crkne ... kar pa se mi do sedaj še ni zgodilo, če uporabljaš "prave" serverske komponente in vgradiš dovolj dobro redundantnost na vse nivoje strežnika.

Je pa super zate, ce si tako z Ghostom lahko lajsas zivljenje, to je res.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa super zate, ce si tako z Ghostom lahko lajsas zivljenje, to je res.

Zakaj pa si kdo ne bi mogel lajšati življenja z ghostom. Brez težav opravi svoje tudi pri linux-u. Včeraj ko sem inštaliral linux sem seveda takoj naredil ghost ( v primeru da se sesuje :) ).

@hotscho : maš kako varianto ghostiranja da ni treba iti fizično po vseh mašinah ?

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hotscho : maš kako varianto ghostiranja da ni treba iti fizično po vseh mašinah ?

LP,

Klemen

Kako misliš fizično po vseh mašinah ?? a z disketo al z diskom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa si kdo ne bi mogel lajšati življenja z ghostom. Brez težav opravi svoje tudi pri linux-u. Včeraj ko sem inštaliral linux sem seveda takoj naredil ghost ( v primeru da se sesuje :) ).

Tam pa tega ne potrebujem, kopija /etc in seznam paketov zadoscajo :D

Ghost? Za linux particije? Hehe ... in cemu je na linuxu "dd"? :twisted: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hotscho : maš kako varianto ghostiranja da ni treba iti fizično po vseh mašinah ?

LP,

Klemen

Kako misliš fizično po vseh mašinah ?? a z disketo al z diskom ?

Tako da mene ni treba fizično premikat po mašinah in metati diskete ( ki visi na vsakem PC-ju ) v PC.

Tudi ti skačeš od PC-ja do PC-ja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hotscho : maš kako varianto ghostiranja da ni treba iti fizično po vseh mašinah ?

LP,

Klemen

Kako misliš fizično po vseh mašinah ?? a z disketo al z diskom ?

Tako da mene ni treba fizično premikat po mašinah in metati diskete ( ki visi na vsakem PC-ju ) v PC.

Tudi ti skačeš od PC-ja do PC-ja ?

Zaenkrat nimam teh težav, ker Ghosta redko uporabljam, saj se mi WinNT po firmi skoraj ne sesuva. Če pa je že potrebno Ghost-at, grem pa itak do računalnika, ga pregledam, če se da brez nove inštalacije, sicer pa Ghost.

Probaj z network bootom, ki ga novejše mrežne kartice že omogočajo. Rabiš pa še BootTp server.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ghost? Za linux particije? Hehe ... in cemu je na linuxu "dd"? :twisted: :lol: 8)

dd naredi fizicno sliko celotne particije skupaj z ext2fs superblockom, kjer se nahajajo podatki o filesystemu (npr. stevilo "i-nodov", velikost blokov, ipd.). Zato z dd-jem ne mores prenasati podatkov med razlicno velikimi particijami. To je prva pomanjkljivost tega pristopa.

Druga, se hujsa, pa je shranjevanje praznega prostora - ce imas na particiji za 100 MB podatkov, ostalih 20 GB pa je prostih, bo dd naredil 20 GB veliko sliko.

Ne bos verjel, ghost vseh teh pomanjkljivosti nima.

In cemu je na linuxu dump/restore?

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikokrat sme ze videl ljudi, ki so ghostali disk s trial verzijo, potem pa ko so potrebovali backup trial ni vec deloval ... :D

Particije morajo biti pa enako velike, ja ... stvar organizacije o kateri hotschko govori :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikokrat sme ze videl ljudi, ki so ghostali disk s trial verzijo, potem pa ko so potrebovali backup trial ni vec deloval ... :D

Hja, ce nekdo uporablja trial verzijo programske opreme, to ni vec stvar operacijskega sistema, mar ne? Dobri backup paketi tudi za linux niso zastonj. Si morda kdaj poizkusil narediti zanesljiv backup na centralni backup streznik na drugi strani mesta? Pozabi na dd ali standardni backup/restore na mountane filesysteme - vecina jih pocepne, ko se na mrezi izgubi nekaj paketov. Tar/rmt ali rsync tudi nista v redu, saj ne shranjujeta vseh atributov datotek (ext2fs posebnosti se izgubijo). Je ze res, da lahko brez tezav kombiniras vse nastete stvari (dump + rsync), vendar ne vidim posebnega smisla v zapravljanju casa s pisanjem shell skript in izumljanju tople vode. Ce hoces biti kot sistemski administrator kar najbolj ucinkovit, se ne bos ukvarjal z nepotrebnimi opravili. Igrackas se lahko na domacem racunalniku...

Particije morajo biti pa enako velike, ja ... stvar organizacije o kateri hotschko govori :lol:

Ali pa uporaba namenskega orodja - to je pa ze stvar UCINKOVITEJSE organizacije.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi resen, nisi razgledan ali pa noces vedeti ... Shrek, Titanic in podobne reci - to so delali s taistim po tvoje neuporabnim Linuxom. In oni so se "sli zares", se ti ne zdi?

http://www.computer.org/computer/homepage/0202/ec/

http://slashdot.org/articles/01/05/17/1454237.shtml

Mimogrede - uiber uporabni Windows tu niti blizu ne pridejo, razen za kako ljubiteljsko delo ... za take reci se uporablja malo zmogljivejso strojno opremo, SGI ipd. ... ne Windows PCjev.

Je pa Windows uporabljan za 2D bitno grafiko, to pa zato, ker Photoshopa za zdaj se ni za linux, ne ker bi bil Windows tko fajn :D

Cyc, poglej, takole je :

veliki studii si lahko marsikaj privoščijo, zato tudi u iber drage programe za modeliranje. Ki so za linux prav tako dragi kot za windows.

Windows je pač namenjen stroškovno občutljivim uporabnikom.

Če malce pogledaš zgodovino razvoja programske opreme, boš ugotovil, da je takšna.

- Nekoč so bili programi pisani prav za določenega naročnika, unikatni.

- KEr je bilo uporabnikov vedno več, so nekatra podjetja začela prodajati enako kopijo programov večim uporabnikom.

-- Tako so znižali ceno za končne uporabnike in tudi sebi olajšali razvoj.

Microsoft je ta val najbolje ujel in ga tudi učinkovito zajahal. Office in razne druge pogruntavščine so posledica Microsoftovih prizadevanj. Ja, nekoliko tudi Applovih...

In največja podjetja si še vedno naročijo programe po meri. In navadni smrtniki, katerim ti priporočaš linux, si tega ne morejo niti želeti.

Shrek, Titanic - potem pa se ze skoraj konca, a ne?

In ja - zakaj Photoshopa še ni za linux? Ker ga na namizjih ne uporablja prav veliko "kreativcev"? Uff, le zakaj... Sorri - linux še spodobnega mailerja nima (razen terminalskih... yuck, 2-yuck...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorri - linux še spodobnega mailerja nima (razen terminalskih... yuck, 2-yuck...).

Ne? Kako ne :D A OE je pa "spodoben mailer"? :lol: Ce bi rad klikal je Mozilla Mail OK ... Kmail baje lepo dela ... sicer pa, uporabljaj kar ti pase, kaj ti morem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Microsoft je ta val najbolje ujel in ga tudi učinkovito zajahal. Office in razne druge pogruntavščine so posledica Microsoftovih prizadevanj. Ja, nekoliko tudi Applovih...

:lol: :lol: :lol: :lol: Od kje ti pa za ideja. Že res, da je edini postal največji, nikakor pa to ni njihova ideja in izum.

In ja - zakaj Photoshopa še ni za linux? Ker ga na namizjih ne uporablja prav veliko "kreativcev"? Uff, le zakaj... Sorri - linux še spodobnega mailerja nima (razen terminalskih... yuck, 2-yuck...).

Kot sem že napisal, če Photoshop in ostalo programje vključno z Microsoft Office X deluje na Mac OS X codename Jaguar (okrancljan FreeBSD) bi lahko tudi na Linuxu. Zakaj ga firme ne prevedejo tudi za GNU/Linux in zakaj s tem ščitijo microsoft mi ni jasno. Na to temo tečejo razprave na mnogih IT forumih.

Spodobnih GUI mailerjev ima Linux malo morje. Pač nima Lookouta, vendar to še ne pomeni, da jih sedaj sploh nima. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc zdej se pa malo umiri s tem linuxom. Večina modelirnikov in animatorjev je do pred kratkim laufala zares samo na UNIXU (al pa na kakem podobnem sistemu).

Sedaj pa so začeli delati programe tudi za windows platformo, ker so enostavno procesorji dosti močnejši, kot so pa bile včasih delovne postaje (SG...in podobno). Tako da sedaj veliko firm enostavno uporablja platformo WIN 2000 in več procesorsko tehnologijo.

V času mojega študija smo na faksu uporabljali program I-DEAS na SG delovnih postajah, kasneje se je isti program že dobil tudi za WIN NT, sedaj pa ga imam sam tudi doma in dela BP na WIN 2000 PRO.

Pa kar veliko firm ti lahko naštejem, ki delajo s temi in podobnimi modelirniki na platformi WIN 2000 PRO. Le zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorri - linux še spodobnega mailerja nima (razen terminalskih... yuck, 2-yuck...).

Ne? Kako ne :D A OE je pa "spodoben mailer"? :lol: Ce bi rad klikal je Mozilla Mail OK ... Kmail baje lepo dela ... sicer pa, uporabljaj kar ti pase, kaj ti morem :D

OE je čist okej, še bolj so bili nekdaj Pegasus in danes še Eudora.

Ne gre za to, da bi "rad klikal". Ne bi pa si rad lomil prstov v terminalskih oknih in gledal tistega nagravžnega text-moda...

In saj ni, da bi jaz hotel kakršnokoli tvojo pomoč pri uporabi mojega mailerja. A veš - izjava "kaj ti morem" je v tej luči mal butasta - sodi v skupino tistih, ki jih človek da na koncu, ko zmanjkuje argumentov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre za to, da bi "rad klikal". Ne bi pa si rad lomil prstov v terminalskih oknih in gledal tistega nagravžnega text-moda...

Pa o kakšnem text modu in terminalkih oknih sploh govoriš.... :roll: :roll: :idea: :?: :!: :!: :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa o kakšnem text modu in terminalkih oknih sploh govoriš.... :roll: :roll: :idea: :?: :!: :!: :shock: :shock:

Nezna skonfigurirati X-windows in posledicno pozna samo pine in elm :lol: :lol: :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OE je čist okej, še bolj so bili nekdaj Pegasus in danes še Eudora.

LookOut ni OK :lol:

A veš - izjava "kaj ti morem" je v tej luči mal butasta - sodi v skupino tistih, ki jih človek da na koncu, ko zmanjkuje argumentov...

Saj lepo pise - uporabljaj kar ti pase, tvoje izjave pa itak kazejo na to, da linuxa ne poznas, potem pa tu nekaj jokas :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!