Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Jaz snemam pod 3, torej 1280x720 60f/s 19:6 (PAL) .... torej mi, ker je v PAL naredi 50 slik/sek. kar je normalno za PAL, moral bi prestavit na NTSC, ampak se mi zdi nesmiselno. Zdaj sem v Pinnaclu nastavil MPEG-4 in pustil število slik/sek na 25, kot je program sam nastavil. Tebi je dal na 29 in nekaj, kar je pol od 60, meni je pa dal na pol od 50 in mislim, da na koncu bo zadeva vrhunska, ampak 1uro in 20 minut filma dela že ohohooo časa.

V vsakem primeru so posnetki vrhunski, gre se zgolj zato, da bi pri obdelavi, čim manj zgubil na kvaliteti ... samo to je point vsega skupaj.

Ja obdelava pa kar traja tuki nimaš kaj, pač od zmogljivosti compa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ musaschi64:

Pod kaj snemaš ti na GoPro kameri ... pod katero številko? r2, r3 ali r4 ?

Dejansko nisem probal (ni časa), ampak mi povej .... a je razlika v sliki, barvah če snemaš z 30 ali 60 slik/sek ? Se tu opazi kakšna razlika na posnetku ali je dejansko več slik zgolj za "slowmotion" film??

Hvala ti za odgovore. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče veš iz kje (katera država) so ti poslali kamero?

Če je bilo iz ZDA, kako si prišel "skoz" brez carine oz. davka?

Poslana je bila iz Anglije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ musaschi64:

Pod kaj snemaš ti na GoPro kameri ... pod katero številko? r2, r3 ali r4 ?

Dejansko nisem probal (ni časa), ampak mi povej .... a je razlika v sliki, barvah če snemaš z 30 ali 60 slik/sek ? Se tu opazi kakšna razlika na posnetku ali je dejansko več slik zgolj za "slowmotion" film??

Hvala ti za odgovore. :notworthy:

Vedno R3, ker se mi zdi da baterija zdrži ravno za 8G kartico katero jaz uporabljam.Vem da je r3 60 slik/sec vendar pa nikoli ne veš kdaj boš rabil počasen posnetek.

Jaz tudi naredim še MPEG-2 za na DVD tako da imam vsak video ki si ga izdelam še na DVD-ju.

Razlike ni med 30 in 60 če gledaš normalen posnetek, za slowmotion je pa 60 nujen da je tekoče.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@musaschi64:

Hvala ti za namige. Tudi sam se držim tega, da snemam na r3 in prav tako uporabljam 8GB.

A praviš pa da med r2 (1280x720 30f) in r3 (1280x720 60f) ni dejansko NOBENE razlike v kvaliteti videa?

Slowmotiona itak ne bom uporabljal, tako da bi lahko snemal na r2, ampak bom raje ostal na r3 ... bom raje kartico povečal.

Ampak jaz sem spravil več kot 1uro in 10 minut videa na njo, tako da je prek dovolj. Dejansko je zanimivo snemat takrat, ko se vzpenjaš na kakšen prelaz ali kaj podobnega ...

Moram pa povdarit, da sem IZREDNO zadovoljen z njo. Stvar je res fenomenalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na tej novi me je edino pritegnilo 11MPix-lov. Tista WiFi funkcija je pa zgolj "bombonček" za večjo prodajo.

Jaz imam njeno predhodnico in sem z njo IZREDNO zadovoljen. Edino kaj bom dokupil je .... BacPac LCD monitor. To včasih pride prav. Sem opazil, ko sem se potapljal, da je fajn, da vidiš kaj snemaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novi zelo poudarjajo tudi izboljsan low-light performance, kjer do sedaj ni blestela.. Pocakajmo na kak video, ampak izgleda vredna 300$ (enko zdej prodajajo za 200), ce kupujes novo.. Verjetno se pa ne splaca menjat, ce ze imas enko.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš enko se ne splača menjat ne. Ima pa dvojka par cirkčkov ki jih res včasih pogrešam. Sicer nič groznega ampak vseeno. Recimo snemalni kot 95, 127 ali 170 stopinj pri vseh ločljivostih. Včasih je 170 preprosto preveč in bi 127 ali celo 95 pršla prav. Lahko dejansko snemaš kot z navadno kamero. Pa sama optika in senzor so še boljši pri dvojki. Nekaj filmčkov z primerjavo je že gor in dvojka da res še tisto piko na i posnetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poiskal par primerjalnih videov in ja, definitivno se razlika pozna, 2ka ima lepse barve ce svetloba ni ravno perfektna, nastavitev FOV na vseh locljivostih, k pride res ful prav, upravljanje je ziher dost boljse z novim zaslonckom.. Definitivno pa ni take razlike, da bi sel 1ko menjat, ce bi pa novo kupoval, bi pa ziher dal 100$ zraven!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma mam GOpro kamero pa mi na enduro pa motocross ok špila. Posnetkov žal ne morem dat gor ker še nisem kupil pretvornika za mikro sd kartico.

L.p.

Žan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poiskal par primerjalnih videov in ja, definitivno se razlika pozna, 2ka ima lepse barve ce svetloba ni ravno perfektna, nastavitev FOV na vseh locljivostih, k pride res ful prav, upravljanje je ziher dost boljse z novim zaslonckom.. Definitivno pa ni take razlike, da bi sel 1ko menjat, ce bi pa novo kupoval, bi pa ziher dal 100$ zraven!

Ej stari lepše slike kot jo ma prva verzija zihr ne rabiš. Če pa je videt kako hudo razliko pa gre za nateg. :BUA: Kolk težko!? :smoke:

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em.. na youtube-u mas zdej ze milijon primerjalnih filmckov in si pac sam poglej. Saj nic ne recem, pri dobri svetlobi in v vecini pogojev 1ki ne manjka popolnoma nic, se pa pozna razlika pri slabi svetlobi, napol mraku in podobno in to konkretna. Pac ce jo ti ne vidis, jebiga. Saj sem napisal. Ce imas 1ko, ne menjava ne splaca, ce kupujes novo, se splaca dat 100 dolarjev vec (itak je to zadeva, ki jo bos uporabljal vsaj par let, ne menjas vsake pol leta..).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em.. na youtube-u mas zdej ze milijon primerjalnih filmckov in si pac sam poglej. Saj nic ne recem, pri dobri svetlobi in v vecini pogojev 1ki ne manjka popolnoma nic, se pa pozna razlika pri slabi svetlobi, napol mraku in podobno in to konkretna. Pac ce jo ti ne vidis, jebiga. Saj sem napisal. Ce imas 1ko, ne menjava ne splaca, ce kupujes novo, se splaca dat 100 dolarjev vec (itak je to zadeva, ki jo bos uporabljal vsaj par let, ne menjas vsake pol leta. .).

Podpis pod tole ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kupil sem si omenjeno kamero z željo, da bi si jo montiral na čelado (Shoei Multitec). Zraven je bil priložen tudi nosilec za prilepit na desno stran čelade, ampak je ta nosilec povsem raven, čelada pa itak da je zaobljena. Ker za nosilec na čeladi ni dovolj ravne površine, me zanima ali ima kdo kakšno drugo ustrezno rešitev. Pa še eno podvprašanje - a je to lepilo na nosilcu dovolj močno, da mi pri malo večji hitrosti ne bo kamere "odtrgalo" s čelade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem si omenjeno kamero z željo, da bi si jo montiral na čelado (Shoei Multitec). Zraven je bil priložen tudi nosilec za prilepit na desno stran čelade, ampak je ta nosilec povsem raven, čelada pa itak da je zaobljena. Ker za nosilec na čeladi ni dovolj ravne površine, me zanima ali ima kdo kakšno drugo ustrezno rešitev. Pa še eno podvprašanje - a je to lepilo na nosilcu dovolj močno, da mi pri malo večji hitrosti ne bo kamere "odtrgalo" s čelade?

Lepilo bo držalo tudi pri višjih hitrostih; kar se pa tiče nosilcev: http://www.31gorillas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=230&products_id=1818

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom kupu zdaj v kratkem HD Hero2. motorsports edition. Vem,da navadna Hero je delala dobre posnetke. In dobiš vse nosilčke zraven pa jih pol samo dokupavaš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo!

Že dalj časa sem se ubadal z mislijo kako to, da so Go Pro HD kamere tako drage.

In zakaj hudiča ni resnega tekmeca na trgu, ki bi uspešno konkuriral po kvaliteti, ter zbijal ceno Go Pro HD kameram.

Sicer obstaja nekaj približkov, ki pa še vedno niso tako kakovostni, nimajo tako dobrih leč in ne omogočajo tako dobrih kontastov.

Danes pa sem prišel do nove pridobitve CamOne Infinity HD!

Kot kaže je le prišel resen tekmec na trg tako po kakovosti, kot tudi po ceni!

camone.jpg

CamOne ima vse kar si srce poželi!

Uporablja Ambarella 8MP čip, ki je enak kot na kameri GOPro HD Hero2 , ima vgrajeno zaslonko, ki omogoča snemanje tudi direktno v sonce, vgrajen monitor in še precej stvari, ki jih GOPro nima, pa še kvaliteta izdelave je mnogo boljša. V kompletu so priloženi vsi nosilci in tudi vodotesno ohišje za snemanje pod vodo do globine 40m. Po prvih primerjalnih testih je s kvaltito slike premagala GOPro, tako da je trenutno verjetno najboljša akcijska kamera na trgu.

Zaenkrat je to zelo sveža zadeva, zato verjamem da bo težko najti bolj zanimive filmčke na netu, kot jih najdete za kamere GoPro, vendar predvsem zato, ker kamera še ni razširjena na trgu in uporabniki še niso uspel posnet dobrih filmov.

V kratkem bo ta kamera menda na voljo tudi pri nas v Sloveniji in takrat javim morebiten link.

Zaenkrat kaže, da bo tudi cenejša in se cene vrtijo okoli 250€ kolikor sem uspel razbrati iz tujih testov.

Kamera se pohvali z barvnim zaslonom čez celo zadnjo stran.

Omogoča veliko funkcij, ki jih enostavno preklapljamo.

Možno je fotografiranje v resoluciji do 8 MP, zoom pri slikanju in snemanju videa...

Baterijo lahko napajamo preko usb.

Pri meni bo to prišlo prav na motorju, ker lahko priklopim na avto polnilec in tako ne ostanem brez baterijske energije, četudi sem cel dan na terenu.

V kamero se lahko vtakne 2 kartici po 32GB Micro SD, kar omogoča zelo dolgo snemanje in v kombinaciji z usb polnenjem veliko boljšo avtonomijo delovanja

Možen je dokup daljinskega upravljanja in še cel kup drugih "priboljškov"...

Skratka zaenkrat je tole zelo obetavna reč.

Trenutno še nisem uspel narest posnetkov, vendar gremo čez 12 dni v Tunizijo in sem prepričan, da se bo nabralo nekaj dovolj dobrega materiala, vsaj toliko da bo razvidna kakovost delovanja CamOne HD kamere!

Tule pa še en link z več info.

Na desni tudi en video na snegu za prvi vtis....

http://www.camonetec.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!