Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Sam uporabljam Sony HDR-AS10, montirano na vrhu čelade in ob strani. Ter dve kitajski kamerci (iShare S200), za več kotov. Itak vse snemam v 720P, ker boljše niti ne rabim.

 

Malo posnetkov: http://www.youtube.com/user/BurnWheelsRSV

 

Fajn imaš to posneto. Kje imaš pa pristrani namontirano. Fajn se vidi cesta oz. perspektiva motorista, če je na čeladi je vse res visoko. A to maš na strani nosilec z vakumskim priseskom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn imaš to posneto. Kje imaš pa pristrani namontirano. Fajn se vidi cesta oz. perspektiva motorista, če je na čeladi je vse res visoko. A to maš na strani nosilec z vakumskim priseskom.

 

Pri strani imam namontirano na vakumskem nosilcu na plastiki, kjer je sesalni vod (air intake). Zaenkrat je testirano do 200km/h, pa ni še nič odpadlo :) Na čeladi sem spoznal da je res previsoko če je na vrhu in bom mel samo na levi strani. Draga bo imela na vrhu čelade za snemanje kakih panoram. Uporabljam tudi industrijski ježek (samo je drag cca 20€ za 1m), tut drži kamero komot do 200km/h ;)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Malo si ogledujem te kamere. Kolebam pa med GoPro hero 3+ silver in sj4000. Kaj priporočate? Tisti ki bolj uporabljate GoPro je res tako opazna razlika med silver in black? Je vredno dati toliko več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi Go Pro... Zraven pa kupi še nastavek za čelado.

Ali mogoče kdo ve kje bi se dalo najdti rabljenen motorje A1 kategorije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam gopro black3+, zadeva je super, morm rečt da se je v primerjavi z silverjem vreden tistih 90 € več. Ta go pro daljinec je totalno uporabna stvar(nese par 100m, kar za app. na telefonu niti prib. ne morm rečt) brez njega sploh ne vem kako bi kej snemu na motorju. + mislim dan ima black edition boljšo resolucijo fotografije in nekaj več fpsjev.

Jest edino grajo, ki jo imam čez gopro, je da za moje pojme, fotke enostavno niso na nivoju videa. 12mp? ne vem včasih mam občutek v postprodukciji, da je zadeva slikana na 2mp. Preprosto je vsak zoom zrnat za popiz.....

Video je pa za dol past, sploh je zadeva uporabna nad 60 fps, kjer slowmotion res zgleda tekoče.

Če maš še kako vpr me kr kontaktiri, ti pošljem par linkov videa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Malo si ogledujem te kamere. Kolebam pa med GoPro hero 3+ silver in sj4000. Kaj priporočate? Tisti ki bolj uporabljate GoPro je res tako opazna razlika med silver in black? Je vredno dati toliko več?

 

imam sj4000, odlična zadeva. drugače pa imaš na youtube dosti posnetkov in primerjav narjenih. Za 75€ dobiš sj4000, goPro pa precej več.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal te posnetke in primerjave. Nekaj razlike je v sami kvaliteti v prid gopro. 300€ pride nova gopro hero3+ silver.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal te posnetke in primerjave. Nekaj razlike je v sami kvaliteti v prid gopro. 300€ pride nova gopro hero3+ silver.

 

Kakšno razliko? V barvah? No potem poglej to... Meni osebno je najboljša nastavitev: flurescent :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam gopro black3+, zadeva je super, morm rečt da se je v primerjavi z silverjem vreden tistih 90 € več. Ta go pro daljinec je totalno uporabna stvar(nese par 100m, kar za app. na telefonu niti prib. ne morm rečt) brez njega sploh ne vem kako bi kej snemu na motorju. + mislim dan ima black edition boljšo resolucijo fotografije in nekaj več fpsjev.

Jest edino grajo, ki jo imam čez gopro, je da za moje pojme, fotke enostavno niso na nivoju videa. 12mp? ne vem včasih mam občutek v postprodukciji, da je zadeva slikana na 2mp. Preprosto je vsak zoom zrnat za popiz.....

Video je pa za dol past, sploh je zadeva uporabna nad 60 fps, kjer slowmotion res zgleda tekoče.

Če maš še kako vpr me kr kontaktiri, ti pošljem par linkov videa.

Meni osebno je telefon app veliko bolj uporabna kot daljinec... zakaj?

 

Daš kamero na čelado, se usedeš na motor in predno spelješ, jo lahko še popraviš, ker na telefonu vidiš kaj in kako snema.... Vklop same kamere? nobena umetnija....   Lahko jo vklopiš, izkolopiš, spreminjaš format snemanja kar na telefonu, gre pa tudi fizično med vožnjo z največjo lahkoto... Maš dva knofa, en za prižgat, drugi za začetek snemanja.... ko stisneš gump, zapiska in točno veš kdaj si uspešen... simpl as that :)

 

Seveda pa vsakemu paše drugače :)

Jaz imam Contour+, namontirano na strani čelade. 720P, wide angle, tako da se še motor vidi.

 

Posnetek: https://www.youtube.com/watch?v=Sa7fEHbk5rE

 

 

 

A.

kako narediš ta števec v levem kotu? :) gre na goprojki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

kako narediš ta števec v levem kotu? :) gre na goprojki?

 

Contour+ ima vgrajen GPS.

 

Drugače pa obstajata dva programa za to:

 

RaceRender: http://racerender.com/RR3/Features.html

DashWare: http://www.dashware.net/

 

Jaz sem uporabil free verzijo RaceRenderja, ki ima omejitev 3 minute videa.

 

Drugače pa rabiš neke podatke za telemetrijo. Poglej si na strani obeh SW, kaj je podprto.

 

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znaš kdaj kaj pozitivnega napisat? Same kritike na bilo katerem področju.

Ah kaj češ.

Ženska ujeta v moškem telesu. :?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se zmotil?

 

Poglej v teme v katerih se oglašaš... same kritike,.. če bi bile vsaj pozitivne. No pa daj še mene popljuvaj. Da nebom offtopic: 

@alen1 eto sj4000... Na bilanci je kr hrupno, na čeladi sem pa jo prenizko obrnil, me je vreme preganjalo in sem pozabil dat malo višje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak naj napišem za tisti posnetek kaj pozitivnega, če človek vozi preko 150 na magistralki oz. konstantno znatno nad 100, duple črte, prehitevanjem po istem voznem pasu itd.

 

Ne rečem, da se pojavi kje kakšen "objesten" element, "razigranost", samo da pa nonstop tišiš, da ni pred tabo nobenih ovir, na cesti, kjer cepajo kot muhe, se pa je malo za vprašat.

 

-------------

 

Za tvoj posnetek kaj ti naj napišem, se mi zdi dokaj "normalno", le kaj ti tak boli mašina tam okoli 5-6k rpm? stock izpuh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stock auspuh ja in tam pri takih obratih dobi "glas".

S kerim programom obdelujete filmčke? Meni je nekak najboljši AVS, čeprav v vegasu lepše zvok urediš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz urejam z Garmin Virb editom, brezplačen, deluje z vsemi mp4 fajli, tako da lahko tudi drugi to uporabljajo.

 

http://www.garmin.com/en-US/shop/downloads/virb-edit

 

Zame je dovolj, dodajaš lahko zvok, napise, režeš film, dodajaš gps podatke, spreminjaš števce po ekranu itd.. Simpl in učinkovit, na koncu pa še naloži na youtube.

 

 

Od izzida so ga že precej posodobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Linux ne vem, verjetno stric Google ve, kaj se večina uporablja na Linuxu .... drugače na oknih uporabljam Pinnacla 16 HD.

Tega uporabljam od nekdaj in je stvar zelo preprosta za uporabo. En moj filmček za pokušino (GoPro), drugače pa jih imam na YT kanalu kar nekaj.

 

http://youtu.be/z5tQY7X8AS8

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvok posebej snemaš z kakim diktafonom pod zicom kot sem nekej časa nazaj na forumu bral, al kako drugače, ker se pri tebi precej dober sliši zvok motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvok posebej snemaš z kakim diktafonom pod zicom kot sem nekej časa nazaj na forumu bral, al kako drugače, ker se pri tebi precej dober sliši zvok motorja

 

Danilo, zdaj ne vem, če je tvoje vprašanje bilo namenjeno meni ali komu drugemu, ampak bom odgovoril za sebe; Nobenega posebnega in dodatnega mikrofona ne uporabljam.

 

Na ohišje GoPro kamere edino namestim vratca z odprtinami, tako da pač mikrofon na kameri lažje zajema zvok iz okolice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!