Skoči na vsebino

Romi


sayo

Priporočene objave

U jebemu tud invalidi imajo privilegije, pa tisti s slabimi socialnimi razmerami. Fak in take jst podpiram z dajatvami ...

pa une, k se z motorji razstrelijo in jih je treba flikat v bolnci pa pol doma lenarjo pa fušajo po par mescev :whistle:

Vsaka plat ma dve medalji hehe ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U jebemu tud invalidi imajo privilegije, pa tisti s slabimi socialnimi razmerami. Fak in take jst podpiram z dajatvami ...

Deklariraj se za pripadnika Romske narodnosti. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delavec star 60 let z 26 let delovne dobe, dobi penzije

Uf, tale se je pa v življenju nadelal. Pri 34. je šel v službo. Takole, še ene 14 let mu manjka do tistih opevanih 40 let delovne dobe.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, tale se je pa v življenju nadelal. Pri 34. je šel v službo. Takole, še ene 14 let mu manjka do tistih opevanih 40 let delovne dobe.

:naughty:

mogoče je blo pa prvih 14 let fušanje pa na roko obračuni delani :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U jebemu tud invalidi imajo privilegije, pa tisti s slabimi socialnimi razmerami. Fak in take jst podpiram z dajatvami ...

Ti to resno?

pa une, k se z motorji razstrelijo in jih je treba flikat v bolnci pa pol doma lenarjo pa fušajo po par mescev :whistle:

Vsaka plat ma dve medalji hehe ;)

Kaj pa oni, ki si razfukajo nogo pri preskoku potoka in pol lenarijo ter fušajo po nekaj mesecev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelam servisov in tudi ti verjetno nisi zato pristojen,da bi ti polagal račune.Na delo neplačam davka(nisem davčni zavezanec),materijal prodajam po nabavni ceni kupim ga v trgovini tako kot vsak drudi kupec.Če te še kaj zanima samo vprašaj mogoče,koliko mi je država kdaj pomagala,da sem si priskrbel delovno mesto,da lahko plačujem vse dajatve ne da čakam kot Cigani na socijalno podporo,ali kot vi državni uslužbenci,da mine dan-mesec in spet pokasirate denar od davkoplačevalcev. :headbang:

:worship:

mogoče je blo pa prvih 14 let fušanje pa na roko obračuni delani :)

Koliko delovne dobe boš imel ti, če jo boš dočakal pri 60. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

Koliko delovne dobe boš imel ti, če jo boš dočakal pri 60. :hmm:

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je blo pa prvih 14 let fušanje pa na roko obračuni delani :)

NE pri 34-desetih je imel 14 let del.dobe v tujini in dobi ca 400 EUR penzije pri nas za 26 let del dobe pa 220 EUR(skupaj 40 let del.dobe) pa izračunaj zakaj Cigani ne delajo.Zato ker so bolj pametni od nas civilov(kot pravijo cigani)saj smo res naumni,da delamo 25 let za 20 EUR razlike.Mogoče se ti je zdaj posvetilo kaj hočem reči OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene parkrat sem že rekel pa bom še enkrat: Ker je ciganom tako fajn, zakaj še vedno tipkate tukaj in še niste zaprosili za članstvo med njimi. Ker imate dobre informacije, da očitno to sploh ni probem storiti. Torej hitro stran od tipkovnice in zaprosit za članstvo. Naslednji mesec že lahko mastno vlečete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa oni, ki si razfukajo nogo pri preskoku potoka in pol lenarijo ter fušajo po nekaj mesecev?

Če niso redno zaposleni in se ves ta cajt sami preživljajo, se jim polovica oprosti ;) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene parkrat sem že rekel pa bom še enkrat: Ker je ciganom tako fajn, zakaj še vedno tipkate tukaj in še niste zaprosili za članstvo med njimi. Ker imate dobre informacije, da očitno to sploh ni probem storiti. Torej hitro stran od tipkovnice in zaprosit za članstvo. Naslednji mesec že lahko mastno vlečete.

Ali si prebral kaj sem napisal? Romi več ne talajo potrdil, da si njihove narodnosti kar na lepe oči. Tudi pri njih so minili časi, ko si lahko za nekaj jurjev dobil narodnost, kot si včasih lahko slovensko državljanstvo.

Pa verjetno bi večina zelo težko spremenila svoj način življenja. Navada je železna srajca. In tudi ni dovolj, da se greš posončit in si prave barve, moraš imeti tudi pravo srce. Pa malo talenta za določene umetnosti tudi prav pride.

Če niso redno zaposleni in se ves ta cajt sami preživljajo, se jim polovica oprosti ;) :naughty:

Vsak, ki sam dela in služi denar ter tisti, ki so v penziji se ponavadi sami preživljajo (če niso prezahtevni in za svoje potrebe dobijo premalo denarja). Sami se ne preživljajo otroci za katere skrbijo starši, klošarji in tisti na socialni, borzi, ...

OK, pol ti oprostim, za drugo polovico pa plačaš pir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko delovne dobe boš imel ti, če jo boš dočakal pri 60. :hmm:

Jaz bom imel zal samo 38, ker sem zal 4 leta delal preko studenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutro :yawn:

Kaj dogaja? A Dolenjčke spet meče? Ane, dolenjske Cigane. Mah, saj to je itaq isto... :krneki:

Pravijo, da maš takšne sosede kot si jih zaslužiš. Zakaj Prekmurci, nimajo takšnih težav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:

Koliko delovne dobe boš imel ti, če jo boš dočakal pri 60. :hmm:

Če bom skos zaposlen in delavec, cirka 34. Ampak plan je, da se bom med 35. in 40. zaposlil z lastnimi sredstvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE pri 34-desetih je imel 14 let del.dobe v tujini in dobi ca 400 EUR penzije pri nas za 26 let del dobe pa 220 EUR(skupaj 40 let del.dobe) pa izračunaj zakaj Cigani ne delajo.Zato ker so bolj pametni od nas civilov(kot pravijo cigani)saj smo res naumni,da delamo 25 let za 20 EUR razlike.Mogoče se ti je zdaj posvetilo kaj hočem reči OK.

Si hotel reči, da pač obstajajo različni sistemi življenja - in da so si pač cigani izbrali drugačnega, kot ti? A jih zato obsojaš? Zakaj ne obsojaš tvojga kolega, ker ni v domovini služil, ta anti-Slovenec?

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutro :yawn:

Kaj dogaja? A Dolenjčke spet meče? Ane, dolenjske Cigane. Mah, saj to je itaq isto... :krneki:

Pravijo, da maš takšne sosede kot si jih zaslužiš. Zakaj Prekmurci, nimajo takšnih težav?

ne pametuj, če ne poznaš razmer. :angry: lahko se je širokoustit daleč stran :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo je pa zanimivo, da pizdarije delajo samo dolenjski cigani... A so res tako različni od prekmurskih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno so drugačni, lahko pa se zmenimo za eno zamenjavo tako za en mesec.

še strojanovih nikjer nočjo, pa bi vse vzel? :lol: so sam pametni, dokler nimajo z njimi ne stikov ne problemov :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pametuj, če ne poznaš razmer. :angry: lahko se je širokoustit daleč stran :wacko:

še strojanovih nikjer nočjo, pa bi vse vzel? :lol: so sam pametni, dokler nimajo z njimi ne stikov ne problemov :headbang:

Ehm, nekaj malega se mi pa že sanja. Daleč stran imam opravka z "evropejci", med katerimi je veliko takšnih, ki bi odgovarjali opisu problematičnih Romov pa še zmeraj ne zganjam paranoje do vsega kar prihaja z juga. Imam pa tudi prijatelja, Roma iz okolice Trebnjega, ki ni tak kot nekateri tukaj rišejo Rome.

Strojani sodijo v Ambrus, kjer imajo zemljo. Na pristojnih državnih organih je, da problematičnim članom te družine, preprečijo nelegalno početje v škodo okoličanom oz. nelegalno početje nasploh. To, da jih selijo okrog priča o nesposobnosti državnih organov in je, kot smo že pisali, protipravno početje. Ker je jasno, da so nekateri člani te družine hudo problematični, jih zavračajo tudi tisti, ki sicer nimajo negativnega mnenja o Romih. Kdo bi pa npr. hotel pedofila za soseda?

Vse skupaj pa še vedno ni opravičilo raznim Brumerjem, da tukaj stresajo svoje fašistoidne komplekse. "Jawohl, ko jaz bla v Nemčiji, ne blo tak." Bulšit. Sem bil v isti Nemčiji, kjer so določeni osebki izkoriščali socialne transferje. Sistem nikoli ni pokril vseh lukenj. Če potenciraš rojevanje državljanov z raznimi dokladami potem boš to zagotovil VSEM državljanom. Zdaj se pa lahko spustimo v debato, zakaj je na "katoliškem" jugu, kjer je družina bolj pomembna, kjer so ženske manj emancipirane in kjer je manj ločitev - nataliteta problem. Istočasno na severu, kjer prevladujejo protestanti, kjer družina ni tako potencirana, kjer so ženske bolj emancipirane in kjer je ločitev več, teh težav nimajo. Mogoče zato, ker imajo bolj socialno državo v kateri se ljudje počutijo varno, preskrbljeno, sproščeno (to mi je kar tako prišlo :) )?

Lahko bi se tudi vprašali, zakaj z Romi ni bilo toliko težav v Socializmu, ki je bil nedemokratičen, čeprav bolj socialen?

Če država ni sposobna korigirati zakonodaje in zatreti nekih anomalij to pomeni:

a ) država oz. ljudje, ki jo vodijo (vlada) in predstavljajo (državni aparat) so nesposobni;

b ) država oz. ljudje, ki jo vodijo (vlada) in predstavljajo (državni aparat) nimajo interesa reševati te probleme, ker bi to za seboj potegnilo še kup drugih stvari, ki bi jih bilo potrebno urediti.

Lahko pa se, seveda, tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c ) država oz. ljudje, ki jo vodijo (vlada) in predstavljajo (državni aparat) imajo od tega korist oz. dobiček ali volilne točke pri ljudeh... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, škoda besed :wacko: enostavno vzemte si jih za sosede, pa jih boste socializirali :headbang: sam ne pozabte, da oni komunicirajo z pestmi. :evilgrin:

mene nihče ne bo prepričal, da se jim ne izogibam, ker le tko je možn mir pred njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romi... a so to prebivalci Rome?

tud meni se zdijo precej čudni,krilijo z rokami ko govorijo,tako da se jih je boljše izogibat. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!