Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Ferek,

tvoj motor mi je znan.Mogoče večkrat stoji pred PROMOTOR?

če hočete lahko dokumentiram potek izdelave in jo predstavim v tej rubriki.Drugače bom pa vsekakor prilepil kakšno fotko.

LPM

Tole s tem trakom le dokumentirej... S prvim stavkom si me pa skoraj mal užalil :doze:... saj gre vendar za Yamaho, kjer neki pogosti servisi niso ravno potrebni.:glare:..

...je pa res stal v začetku septembra kar par dni pri njih... štelanje ventilov, pregled ECU... dobrih 40000 obrnjenih... sicer vse BP.:yea1: ...podoben par dnevni postanek je bil tudi lansko zimo... Zaenkrat ga parkiram še samo zaradi rednega vzdrževanja in upam da bo čim dlje tako. Mi pa godi 10000 km servisni interval :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,

nisem mislil nič slabega kar sem napisal.Mislil sem da mogoče delaš tam ali pa kje v bližini in motor tam parkiraš.Natezadnje ko sem ga ogledoval (tvoj motor) me zanima kaj imaš tisto škatlo na motorju?Je mogoče radio?Imaš tudi veliko stikal.....Je pa zelo lep motič!

Drugače pa lepo da ti lavfa brez problemov :).

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,

nisem mislil nič slabega kar sem napisal....

LPM

He he he... kdor me pozna ve , da me je skoraj nemogoče užalit...:rolleyes:, ... sicer pa ja, tisto je RADIO: http://www.youtube.com/watch?v=ABv6DaZOLv4... No na tem posnetku je še brez LEDIC, kufri še niso "v barvi", pa "pakettregerja" na zadnjem še ni... Radio se mi pa še vedno dobro obnese, tako da ga še nisem nič "apdejtov"... do 120 se posluša brez problema...:notworthy:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he he... kdor me pozna ve , da me je skoraj nemogoče užalit...:rolleyes:, ... sicer pa ja, tisto je RADIO: http://www.youtube.com/watch?v=ABv6DaZOLv4... No na tem posnetku je še brez LEDIC, kufri še niso "v barvi", pa "pakettregerja" na zadnjem še ni... Radio se mi pa še vedno dobro obnese, tako da ga še nisem nič "apdejtov"... do 120 se posluša brez problema...:notworthy:

Ti bi moral imeti Gold Winga :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi moral imeti Gold Winga :yea1:

...ma že kak Voyager, bi me zelo zadovoljil... sicer pa dobro veš, da ponavadi vozimo tisto, "do kamor sežemo" in ne tisto kar bi si zares želeli... in pol so to takšni "ala Ferek kompromisi"... je pa XJR sicer prav cool motor!...:notworthy:

morda pa nekoč tudi GW...:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ferek,

pohvalno!Lepo si ta radio naredil.Vbistvu ti brez garmina ne deluje.Garmin je postaja.Tista plava škatla pa zvočniki a ne?Drugače pa noro!Ali si že probal radio poslušati brez šipe-vetrne zaščite?

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si že probal radio poslušati brez šipe-vetrne zaščite?

LPM

Brez šipe ne bi absolutno nič poslušal... Ravno v šipi je fora - ki je ravno tolk visoka (in široka), da spelje zračni tok preko čelade... kolega ki je 5 cm večji od mene, je na celodnevni furi, ko sem mu posodil motor, skoraj popizdil zaradi hrupa vetra okrog ušes (pa z relativno dobro čelado).

Jaz jih imam 177 in sem se kar fajn namatral, da sem vse nastavil na optimum, pa čeprav takole, "na parkingu" zadeva igra blazno glasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ferek,

danes ob 13:15 si se mimo mene pelal.Js sm ti mahal.Očitno me nisi videl.Mi boš drugič predstavil svoje predelave,če boš hotel.Pelal si se čez gmajno,mimo Pevca....Se pa drugič ostav in rečmo kakšno.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek,

danes ob 13:15 si se mimo mene pelal.Js sm ti mahal.Očitno me nisi videl.Mi boš drugič predstavil svoje predelave,če boš hotel.Pelal si se čez gmajno,mimo Pevca....Se pa drugič ostav in rečmo kakšno.

LPM

Ej sorry... res te nisem videl... sem pa danes kar tako malo lutal za lušt ob koncu sezone... potem sem pojužinal pri Privoščniku v šempetru... Aja... čez katero gmajno ti to misliš? Najbrž tam kje pri Bregu pri Polzeli? Ker prefural sem se od Vranskega pa preko Polzele, šentilja, Ponikve, Arje Vasi, šempetra... vse skupi en cik cak... na uro pa glih nisem gledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

ja čez Breg na Polzeli.vrjetno si šel mimo gostlne gmajne in nato mimo (bivše) gostilne pevc,tam sem te videl.Tepru sem slišal motor.Večji del motorjev iz vasi poznam že po zvoku.Potem sem še slišal radio se mi je kar zdelo da boš ti.In res si bil.Potem ko sem se šel še js pelat sem te tudi videl pri privošniku.

Tvoja makina je lepa,jo je tudi fotr pohvalu.

Se čujemo.

LPM

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

poglej če so kakšni bočni od avtov podobni..... legalno pa bo to bolj težko, ker je verjetno premala razdalja med njimi

aha razdalja more bit baje tam nek 10 cm ne? nism ziher. pol se mi res bol splača kake dobre led smernike kupit. ob primeru da kupim led smernike 4 sepravi 2 leva in 2 desna moram dodati vsaj 2 upora zraven ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. kje pa je rele vrjetno da pod zicom nekje blizu akumulatroja?

Vklopi žmigavec pa boš slišal kje je avtomat za žmigavce ni nujno da je pod sedežem !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo! hudo preprosta rešitev... nekateri smo včasih res tako omejeni, da tako enostavno rešljivo zadevo raje iščemo v elektro shemah, serivce manualih ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če je mogoče kdo zraven smernikov dobil TUV... Bi prosil če mi lahko pošlje, tudi če so kakšni podobni, bomo že uredili...

Gre za tele smernike: http://www.allright.fi/EN/images/OCT-101_ShiftLed_vilkku-ISO.jpg

Pa da nebom nove teme odpiral, bom še za sprednjo luč vprašal... http://www.americanclassix.com/parts/700693a.JPG

Hvala, LP Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, po čem naj ve policaj, če te ustavi ali imaš original smerokaze ali ne? Jaz v svoji homologaciji nisem zasledil, da bi pisalo kaj za tip originalnih smerokazov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove kje ste kupili smerokaze in ste dobili tudi certifikat, pa za neko zmerno ceno ( do 20€ )?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, po čem naj ve policaj, če te ustavi ali imaš original smerokaze ali ne? Jaz v svoji homologaciji nisem zasledil, da bi pisalo kaj za tip originalnih smerokazov.

Nima noben pametnega argumenta za zgornjo zadevo?

Te E oznake in še kaj so nažgane tako pri originalnih, kot pri večini aftermarket smerokazov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima noben pametnega argumenta za zgornjo zadevo?

Te E oznake in še kaj so nažgane tako pri originalnih, kot pri večini aftermarket smerokazov.

stvar je dokaj slabo določena zato si jo lahko malo po svoje razlagaš..

1. je tako da mora biti vsaka sprememba homologirana

2. kako mi bo policaj dokazal da smernik ni original? dejansko mi ne more nekako dokazati....naše pravo pa itak temelji na obrnjenem dokaznem bremenu = oni te obtožijo ti dokazuj da nisi kriv

meni gre to malo na živce..ok jih moreš homologirati..ja ampak zakaj pol pa rabimo še certifikat? a ni dovolj E oznaka in št certifikata..naj iz tega razberejo če je ok in vpišejo v kartonček. Pojavlja se problem, ker večina aftermarkt delov nima priloženega certifikata in tudi izredno težko ga je dobiti..ok louis ti pošljejo ( za 40€ 2 komada bi rekel )..

js bi tudi si namestil druge smernike zato sprašujem kje ste jih kupili za kako spodobno ceno z certifikatom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!