Skoči na vsebino

Odganjanje divjadi


tdm900k

Priporočene objave

..pomaga..,ker škoduje zagotovo ne..

Sigurno nič ne škodi, vidim da prodajajo v agip btc, bom šel kar iskat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ta piščalka res deluje in bi jo uporabljal v soboto popoldne motorist pri vožnji na relaciji Kočevje - Dvor ne bi prišlo do nesreče. Košuta mu je skočila pred motor in je utrpel telesne poškodbe.

Miran, hitro okrevaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil tam, videl kar nočem in ne želim videti, ter poškodovanemu enako želim kar se da hitro okrevanje.

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvalno pri omenjeni piščali je, da ima sedaj očitno precej večje zračne kanale kajti prejšnje modele si lahko čistil praktično po vsaki vožnji, ker so bile vedno polne mušic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam to na motorju in avtu že 2 leti - nisem pa še šel testirati mimo kakšnega živalskega vrta, če srne kaj otresajo z glavo. :)

Bojim se samo starih, gluhih srn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na Krasu majo motoristi baje ful problemov s srnami. je povedal policaj (srečanje AMD) da če je srna na cest se ne umikat ampak direkt čeznjo. nardiš najmanj škode. Isto pes al pa kera druga manjša žival. Nč ni reku za piščalke... Na netu krožjo taki pa drugačni filmčki. A je že kdo povozu? Kok je res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če bi napisal mojo izkušnjo.Namrač piščalke uporabljam že od leta 1996 in spomladi,ko sva se skolegom peljala Dvor-Kočevje takoj od Dvora,ko se začne gozd in z desne strani ležijo vedno hlodi,cesta pa se začne vzpenjati je kolega pred mano (z Akrapovičem Honda CBR-600)vdignil košuto na levi strani ceste in je hotela steči čez cesto obstala je na levem voznem pasu in se pritisnila na tla tako,da je imela prednji nogi ca 1/2m čez sredinsko črto jaz sem šel ca 1/2m mimo njenih nog naprej nasproti,pa je v tem trenutku že peljal avto,ko sem pogledal v vzvratno ogledalo je takoj za mano vstala in zbežala pred avtom naprej v gozd kamor je bila namenjena! Nevem kaj bi bilo brez piščalk,verjetno bi bilo srečanje neizogibno!!! :hmm:

Ps:povem vam,da je to resnica,ki je nebi več rad doživel,ko zagledaš,da je trk neizogiben s tako "kravco" se ti (vsaj meni se je)srce kar malo ustavi in izgubiš voljo,po nekih rekordih Dvor-Kočevje!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Jest sm jo naroču 2 leti nazaj pr www.nitro .si pa je še zdej nism dubu...tko, da jo še čakam :headbang:

Baje pa uredu zadeva ja...cena pa tut ni strašna, mislm, da tm okol 40 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se jih da dobit??? :unsure:

To dobiš pri nas že nekaj let na bencinski agip , jaz jih imam na avtu in mopedu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

€ 7.- dve piscali, forstinger. spobano deluje.

Kako pa to veš? A si med divjad razdelil anketne lističe? :P

Saj ni dosti, ampak je vseeeno 7 stran vrženih eurov. Pa še grdo je. ;)

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa to veš? A si med divjad razdelil anketne lističe? :P

yep. take lepe zelene z ene in temno zelene z druge strani. so bili vsi hepjeni........

ker zvecer/pomoci enostavno ni nobene divjadi ob/pri/na doloceni cesti ko se peljem mimo.

pri voznji z motorjem videvam ob skoraj enakih pogojih vsemozno kosmato in perjavo divjad ob cestah.

nisem je pa stel. :grrr

Saj ni dosti, ampak je vseeeno 7 stran vrženih eurov.

se mi ne zdi.

Pa še grdo je. ;)

D.

yep. samo pri avtu je vseeno. motor pa je (zaenkrat se dovolj) glasen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa se jih da dobit??? :unsure:

ahem, sem menil, da sem dovolj razlocno napisal: f o r s t i n g e r. trgovina z avtodeli v aut. je v skoraj vsakem malo vecjem naselju.

forstinger.at mogoce ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa to veš? A si med divjad razdelil anketne lističe? :P

Saj ni dosti, ampak je vseeeno 7 stran vrženih eurov. Pa še grdo je. ;)

D.

Kako pa veš da je grdo ? To je stvar velika 2cm in imam nalimano na mopedu in avtu pa se jo nič ne opazi tudi če zelo pozorno opazuješ. Ne govorit na pamet če POJMA NIMAŠ. :winkiss:http://www.parkka.com/piscal_divjad.htm

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa veš da je grdo ? To je grda stvar velika 2cm in imam nalimano na mopedu in avtu pa se jo nič ne opazi tudi če zelo pozorno opazuješ. Ne govorit na pamet če POJMA NIMAŠ. :winkiss:http://www.parkka.com/piscal_divjad.htm

No, samo da se strinjamo... :whistle:

Pa ne bi ti o mojih pojmih sodil, ker jih imam veliko. :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem bral o teh piščalkah na netu ni nobenega dokaza da to deluje.

Več člankov govori o tem, da je zadeva neuporabna, oziroma živali je sploh ne slišijo.

Pomaga pa sigurno nekumu - prizvajalcu :), pa malo vozniku, ker se počuti bolj varnega.

Zaenkrat najbolj uspešno odganjajo divjad lovci, saj je marsikje skoraj ni več.

lp

Sebastjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem bral o teh piščalkah na netu ni nobenega dokaza da to deluje.

Več člankov govori o tem, da je zadeva neuporabna, oziroma živali je sploh ne slišijo.

Pomaga pa sigurno nekumu - prizvajalcu :) , pa malo vozniku, ker se počuti bolj varnega.

Zaenkrat najbolj uspešno odganjajo divjad lovci, saj je marsikje skoraj ni več.

lp

Sebastjan

To pa že pretiravaš. Da divjadi ni zaradi lovcev je totalna bedarija. Najprej prever kako lovska družina deluje pol pa govor. Divjadi pa ni zaradi prenaseljenosti. Tut divjad rab svoj prostor in mir. Največ škode pa nardijo tist ki se z motorjam pa quadom vozjo po gozdovih, pa vaški psi ki prosto preganjajo divjad.

Drugač pa enkrat z letalom prelet slovenijo pa mi pol povej če boš še kje razen na kočevskem vidu malo večji prostor ki ni naseljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem,če bi napisal mojo izkušnjo.Namrač piščalke uporabljam že od leta 1996 in spomladi,ko sva se skolegom peljala Dvor-Kočevje takoj od Dvora,ko se začne gozd in z desne strani ležijo vedno hlodi,cesta pa se začne vzpenjati je kolega pred mano (z Akrapovičem Honda CBR-600)vdignil košuto na levi strani ceste in je hotela steči čez cesto obstala je na levem voznem pasu in se pritisnila na tla tako,da je imela prednji nogi ca 1/2m čez sredinsko črto jaz sem šel ca 1/2m mimo njenih nog naprej nasproti,pa je v tem trenutku že peljal avto,ko sem pogledal v vzvratno ogledalo je takoj za mano vstala in zbežala pred avtom naprej v gozd kamor je bila namenjena! Nevem kaj bi bilo brez piščalk,verjetno bi bilo srečanje neizogibno!!! :hmm:

Ps:povem vam,da je to resnica,ki je nebi več rad doživel,ko zagledaš,da je trk neizogiben s tako "kravco" se ti (vsaj meni se je)srce kar malo ustavi in izgubiš voljo,po nekih rekordih Dvor-Kočevje!!!! :hmm:

Tudi jaz sem že imel podobno izkušnjo kot ti, Brumer; lani mi je namreč na Gorenskem priletela z leve strani lisica in se sredi ceste tik ob motorju ustavila, obrnila in stekla nazaj; šlo je res za centimetre...

Če je piščalka pomagala...ne vem; vem pa, da mi ni žal tistih nekaj EUR, kolikor sem dal zanjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni taka piščalka ni delovala. K sreči sem bil z avtom. Ponoči, na ravnem! Pri konstantni hitrosti 70km/h. Najprej srna, nato srnjak.

Srni sem se izognil, srnjaku ne! K sreči majhna škoda. Zato sem odlepil piščalki z avta in z motorja!

In ne, srna in srnjak nista bila stara in gluha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem že imel podobno izkušnjo kot ti, Brumer; lani mi je namreč na Gorenskem priletela z leve strani lisica in se sredi ceste tik ob motorju ustavila, obrnila in stekla nazaj; šlo je res za centimetre...

Če je piščalka pomagala...ne vem; vem pa, da mi ni žal tistih nekaj EUR, kolikor sem dal zanjo!

To se je tudi meni že dogajalo (z avtom), pa nimam piščalke.

Tako da, ni nobenih dokazov, da zadeva deluje, divjad se lahko ustraši tudi luči ali hrupa, je pa od živali odvisno ali bo švignila nazaj v gozd ali bo panično zdirjala na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!