Skoči na vsebino

Odganjanje divjadi


tdm900k

Priporočene objave

Če ne poizkusiš ne moreš vedeti ali res deluje.

Tudi jaz imam piščalko nalepljeno na motorju in mi ni v napoto.

WWW.parkka.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ni zadeva dokazana in testirana, jaz ne dam niti evra zanjo. To je kot če bi se jaz zmislil, da prodajam nevidno lučko, ki jo zmontiraš na motor, pa da odganja divjad, samo človeško oko ne zazna da sveti, živali se je pa ful bojijo. In bi računal 5€ po komadu za skurjene ledice v plastičnem ohišju.

Ne me basat no.

Če se pa zaradi tega bolj varno počutite, be my guest. Jaz sem vseeno mnenja, da bi se vpliv piščalke na divjad dalo enostavno znanstveno dokazat v pol ure, samo to proizvajalcu ni v interesu, ker bi se pač dokazalo da ne deluje. Tisti "testi" na spletni strani ne zgledajo niti približno verodostojni.

Popravljeno . Popravil bass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

CITAT(stjan @ 29 Jan 2009 @ 23:07)

Kolikor sem bral o teh piščalkah na netu ni nobenega dokaza da to deluje.

Več člankov govori o tem, da je zadeva neuporabna, oziroma živali je sploh ne slišijo.

Pomaga pa sigurno nekumu - prizvajalcu smile.gif , pa malo vozniku, ker se počuti bolj varnega.

Zaenkrat najbolj uspešno odganjajo divjad lovci, saj je marsikje skoraj ni več.

lp

Sebastjan

To pa že pretiravaš. Da divjadi ni zaradi lovcev je totalna bedarija. Najprej prever kako lovska družina deluje pol pa govor. Divjadi pa ni zaradi prenaseljenosti. Tut divjad rab svoj prostor in mir. Največ škode pa nardijo tist ki se z motorjam pa quadom vozjo po gozdovih, pa vaški psi ki prosto preganjajo divjad.

Drugač pa enkrat z letalom prelet slovenijo pa mi pol povej če boš še kje razen na kočevskem vidu malo večji prostor ki ni naseljen.

Stavim, da si jager!! :hmm: :grim ali pa pilot?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je divjadi toliko kot v LJ podgan. Vsako zimo uničijo čisto vse par letno drevje, grmovnice.... Pozimi se zbudim, pogledam čez okno in je 1m stran od hiše srna. To ni normalno. Lovci pa nič. In ni kar nekje v treh krasnih ampak 1km od avtoceste, 3km stran od mesta... Po drugi strani pa...ker jih je toliko vsake toliko časa kakšna zaide v nedokončano hišo, še dobro, da imam mesarja za soseda, golaž je pa tak za vse potem :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela, ali ne dela?!?

V Ameriki in Avstraliji imajo skoraj vsi tovornjaki tiste "troblje". Kar tjavdan jih verjetno nebi 'meli... Ali pa? Fajn zgleda.

aero!

Ti pa naredi test...

Ko boš imel invazijo divjačine okoli hiše pihni v tisto trobljo pa boš videl. Če se bodo srne razbežale dela. Če ne, pa ne. In nam sporoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela, ali ne dela?!?

V Ameriki in Avstraliji imajo skoraj vsi tovornjaki tiste "troblje". Kar tjavdan jih verjetno nebi 'meli... Ali pa? Fajn zgleda.

aero!

Ti pa naredi test...

Ko boš imel invazijo divjačine okoli hiše pihni v tisto trobljo pa boš videl. Če se bodo srne razbežale dela. Če ne, pa ne. In nam sporoči...

bi rekel da vsaka srna bo zbežala, če se pojavi naenkrat nek zvok

ali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na količino srnjadi, ki jo redno srečujem, si bom verjetno res omislil tele troblje, benti... Včeri so mi spet 3 skakljale direkt pred mano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na količino srnjadi, ki jo redno srečujem, si bom verjetno res omislil tele troblje, benti... Včeri so mi spet 3 skakljale direkt pred mano...

Vsi nate probleme s srnicami, bognedaj da naletiš na košuto ki so za 4 srne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, tele lih niso ble mičkene, za eno malo tele jih je bilo vseeno... pa če se v to zabiješ z motorjem... AUČ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

divjad smo (ste) že rešili, sam kaj mi pa priporočate za odganjanje TET Z OČALI IN STRICEV S KLOBUKI? Ker z njimi imam zadnje čase nenormalno velik problemov po cesti...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a obstaja tudi piščal za odganjanje insektov in žužkov, da se mi ne bi lepile na motor/čelado/kombinezon....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...imam pa dobro rešitev...

...v bistvu je že stara fora, ki so ta tehnični prijem naredili davno nazaj v tovarni BCS v Italiji...

...BCS kosilnici so avspuh (povsem odprt, sevede) obrnili, preprosto... NAPREJ... za odganjanje divjadi s travnika...

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam tiste žvižgalke k se nalepjo nekam in delujejo na principu visoko frekvenčnega piskanja ... zaenkrat mi še ni divjad laufala čez ... oziroma je sploh nism vidu bliz; če dejansko delujejo pa ne bi vedu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud jaz jih mam,mi jih je Motorider prnesel,se mi zdi da so prišle nekje 5€ in so v pakungi po 2 za prilepit....kupil pa jih je v Trzinu-Honda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam tiste žvižgalke k se nalepjo nekam in delujejo na principu visoko frekvenčnega piskanja ... zaenkrat mi še ni divjad laufala čez ... oziroma je sploh nism vidu bliz; če dejansko delujejo pa ne bi vedu :)

Ja ravno zaradi piščali jih nisi vido......če hočeš,še kdaj kako žvauco vidt,jih dej dol.... :P
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za divjad čist preprosto, ko jih zagledam: šc, šc in se razbežijo... Za insekte pa ne bi vedel. :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a obstaja tudi piščal za odganjanje insektov in žužkov, da se mi ne bi lepile na motor/čelado/kombinezon....

Seveda,te iste piščali si prilepiš na čelado,kombinezon...... :grim
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud jaz jih mam,mi jih je Motorider prnesel,se mi zdi da so prišle nekje 5€ in so v pakungi po 2 za prilepit....kupil pa jih je v Trzinu-Honda....

Ne v Trzinu Honda, ampak v avto-moto trgovini Tavčar, Depala vas, čisto ob cesti, smer Trzin - Domžale na desni, pri odcepu za Jermana. Cena 3.90 EUR (najceneje!)

Pa še tole za nejeverne Tomaže, kot tule berem:

Resno tole!!

V zadnjih dneh sem naključno "stestiral" to napravo.

Primeri - dva psa in ena mačka (sicer niso divje živali, morda imajo celo malo bolj okrnjen sluh, a rezultat je bil v vseh primerih sledeč - identičen;

Prvi, kakor drugi pes je pritekel do ceste (kakšnih15-20 metrov) pred mano in zaštopal, se razgledal naokoli kakor da ga nekaj moti in počakal!

Maček, namesto, da bi jo ucvrl preko ceste (kot je bil njegov namen) se je obrnil in stekel v obratni smeri.

Očitno, da živali nekaj moti - ko se jaz s tisto pišuko pripeljem.

To je samo moje zapažanje. Lahko pa, da bi jo zaradi zmedenosti celo pospešeno potegnil preko ceste. Morda...?

Moja izkušnja... Izgleda, da škoditi ne more?!

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud nek američan je napisal zgodbo s srno... čoper pred njim jo je "prestrašil" potem pa direkt v njega. To je pa kr en posnetek ko naletiš na srno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne v Trzinu Honda, ampak v avto-moto trgovini Tavčar, Depala vas, čisto ob cesti, smer Trzin - Domžale na desni, pri odcepu za Jermana. Cena 3.90 EUR (najceneje!)

Moja izkušnja... Izgleda, da škoditi ne more?!

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a če si žvižgaš naglas kako od Damjana Murka...a to kej pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!