Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

heheh tota pesem je že stara zadeva, sn jo mel včasih v podpisu, ker je majstorska hehe... :worship: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se vrnemo k temi.

Začnimo razmišljati da je vozniški izpit = orožni list.

Koliko je pobitih z orožjem in koliko z vozniško?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če hočeš dobiti orožni list moraš na "butl" teste ... :naughty:

... vozniško dobi vsak ... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če hočeš dobiti orožni list moraš na "butl" teste ... :naughty:

... vozniško dobi vsak ... :krneki:

Tako je. Vsak butl.

Naj ti ne bo nerodno napisat! .)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Vsak butl.

Naj ti ne bo nerodno napisat! .)

Nope, MI, ki imamo orožni list, smo izvzeti :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Vsak butl.

Naj ti ne bo nerodno napisat! .)

On pravi, da sem jaz butl, jaz pravim, da je on butl,.....pa smo sami butli na cesti :hmm: :lol1: . Ampak, jaz sem prvi reko..... :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa ki si te to našo??? :lol1: :OK:

Po mojm je zih pršw službeno kj v naše kraje v zadnjem tednu :whistle:

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

višje kazni pomoje kj velik ne bojo vplivale na zmanjšanje števila prometnih nesreč, mogoče bi kaj takega bolj zaleglo

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...5075&st=135

moja objava, ki je bila objavljena ob 10:40PM

da komentiram na prvo zadevo ki si jo omenil

sm se vozu z enim fotrom in tudi s sinom

in kaj ti lahko povem? ne veš kdo je bl prfuknen pa da bolj tišči... enkrat smo letel 233 enkrat pa 225... dejansko je bilo isto... eni fotru so totalno nori... tudi tisti ki dajo sinom pr 16ih avto so za moje pojme najbl odmaknjeni in tudi če se furajo z njimi ne bo vožnja po cpp

pa še drugi del ki mi je stopil na živc... močnejši avto je lahko tudi VARNEJŠI avto... avto imamo doma le 1ga (66kw) , vendar sem pri motorju to izkusil, da te močnejša zadeva večkrat reši kot pa zaje*e... tukaj govorim o prehitevanju itd. se ne strinjam najbolj glede te omejitve... tudi avti pod recimo 70kw niso baš ne vem kako varni... a ni bolš da kupi fotr avto z 120 kw pa kupi enga terenca (recmo landrover :P ) kot pa da men kup enga krš cliota z 45kw...

tudi izjava da imaš "švoh " avto in da si vozil po cpp in da NISI nevaren se mi zdi totalno debilna... ALKOHOL pa vožnja ne gre skupej, in to je dejstvo. tudi po zakonu ne gresta skupaj, ena pravila pa tudi morajo biti :)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da komentiram na prvo zadevo ki si jo omenil

sm se vozu z enim fotrom in tudi s sinom

in kaj ti lahko povem? ne veš kdo je bl prfuknen pa da bolj tišči... enkrat smo letel 233 enkrat pa 225... dejansko je bilo isto... eni fotru so totalno nori... tudi tisti ki dajo sinom pr 16ih avto so za moje pojme najbl odmaknjeni in tudi če se furajo z njimi ne bo vožnja po cpp

pa še drugi del ki mi je stopil na živc... močnejši avto je lahko tudi VARNEJŠI avto... avto imamo doma le 1ga (66kw) , vendar sem pri motorju to izkusil, da te močnejša zadeva večkrat reši kot pa zaje*e... tukaj govorim o prehitevanju itd. se ne strinjam najbolj glede te omejitve... tudi avti pod recimo 70kw niso baš ne vem kako varni... a ni bolš da kupi fotr avto z 120 kw pa kupi enga terenca (recmo landrover :P ) kot pa da men kup enga krš cliota z 45kw...

tudi izjava da imaš "švoh " avto in da si vozil po cpp in da NISI nevaren se mi zdi totalno debilna... ALKOHOL pa vožnja ne gre skupej, in to je dejstvo. tudi po zakonu ne gresta skupaj, ena pravila pa tudi morajo biti :)

Se strinjam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še drugi del ki mi je stopil na živc... močnejši avto je lahko tudi VARNEJŠI avto... avto imamo doma le 1ga (66kw) , vendar sem pri motorju to izkusil, da te močnejša zadeva večkrat reši kot pa zaje*e... tukaj govorim o prehitevanju itd. se ne strinjam najbolj glede te omejitve... tudi avti pod recimo 70kw niso baš ne vem kako varni... a ni bolš da kupi fotr avto z 120 kw pa kupi enga terenca (recmo landrover :P ) kot pa da men kup enga krš cliota z 45kw...

tudi izjava da imaš "švoh " avto in da si vozil po cpp in da NISI nevaren se mi zdi totalno debilna...

Vozi v mejah svoje zmogljivosti in zmogljivosti avta/motorja/picikla. Če veš, da avto ne potegne, se še dodatno prepričaj, da lahko varno prehitiš.

Vse drugo je iskanje izgovorov :whistle:

kepafajnčepotegnepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem radiju ob 16.00 (poročila) slišal, da so te višje kazni sprejeli :krneki:

Upam, da sem narobe slišal :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si nor, poznajo internet... :kva2:

...pa sintesajzer :lol1:

A kamera? In kameraman? I škola pevanja? I ideja? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kamera? In kameraman? I škola pevanja? I ideja? :evilgrin:

Huh, napredni so, napredni! Čeprav, kamerman bi lahko bil tudi vojaški satelit... problem bi bil edino, kako bi slišal glasbo :D Laser Mic? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, še malo pa dobimo nove višje kazni za nekatere večje prekrške. Še tretje branje in zakon začne veljati maja letos. Vse lepo in prav za večje kazni samo po moje ni prav da so enotne kazni za vse enako. Tu mislim življenski standard posameznika. Res je prekršek je za vse enak samo nekateri ga težje oziroma lažje plačajo. Prometni prekršek je v večji meri storjen namerno. Mogoče bi bilo boljše plačilo kazni po bruto dohodku iz preteklega leta, kakor to imajo nekatere skandinavske države in jim to tudi v prometni varnostu zelo dobro uspeva. (Če se spomnite pred leti mislim Hakkinenovega prekrška vožnje treh skuterja na prikolici. Plačal je katastrofalno veliko kazen).

Dvomim, da se bo kaj dosti spremenilo. Samo večanje kazni ni rešitev. S tem bodo naredili strah na cesti in cincanje večinoma voznikov.

Več v današnjih odmevih.

Vrtec in otroški dodatek plačujemo in dobivamo po bruto dohodku iz preteklega leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometni prekršek je v večji meri storjen namerno.

Dvomim, da se bo kaj dosti spremenilo. Samo večanje kazni ni rešitev. S tem bodo naredili strah na cesti in cincanje večinoma voznikov.

Viš tu ni vedno tak. Sem lani peljal po mariborski obvoznici iz smeri Melja proti Hočam. Štiripasovnica praktično prazna. Iz tunela ven prehiteval po levi strani (normalno) prikoličarja, ko se mi prilima za rit Opel. Avtomatsko sem dal gas in potegnil na celo 100 tko! Cesta suha, sončno, štiripasovnica, prazna cesta, ... idealne razmere. Seveda me je frajer snemal in dobil sem položnico za 127 EUR!!! Za prekoračitev pod danimi pogoji za 20 km/h, te lahko jebe samo debil :headbang: , jaz to nisem smatral za prekršek. No čez dva dni sem kazen poravnal, sedaj pa me terjajo še enkrat. No to je že druga tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš tu ni vedno tak. Sem lani peljal po mariborski obvoznici iz smeri Melja proti Hočam. Štiripasovnica praktično prazna. Iz tunela ven prehiteval po levi strani (normalno) prikoličarja, ko se mi prilima za rit Opel. Avtomatsko sem dal gas in potegnil na celo 100 tko! Cesta suha, sončno, štiripasovnica, prazna cesta, ... idealne razmere. Seveda me je frajer snemal in dobil sem položnico za 127 EUR!!! Za prekoračitev pod danimi pogoji za 20 km/h, te lahko jebe samo debil :headbang: , jaz to nisem smatral za prekršek. No čez dva dni sem kazen poravnal, sedaj pa me terjajo še enkrat. No to je že druga tema.

Nisem mislil dobesedno namerno.

Prometne prekršeke delamo tudi nehote ne da se bi tega zavedali a je že takrat prepozno. Zavestno v prekršek pa je nekaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Prometne prekršeke delamo tudi nehote ne da se bi tega zavedali ...

Temu se reče iz malomarnosti ali opustitve. Tako kot pri drugih dejanjih ima lahko tudi tu različne posledice. Tudi težke.

Nehote pri upravljanju za katerega smo usposobljeni ne obstaja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče iz malomarnosti ali opustitve. Tako kot pri drugih dejanjih ima lahko tudi tu različne posledice. Tudi težke.

Nehote pri upravljanju za katerega smo usposobljeni ne obstaja!

Jager, ne seri. S svojim 'zainatenjem' si boš še kaj naredu.

Ko se voziš z motorjem, je v mestnem prometu *prenevarno* toliko gledati v brzinomer, da bi lahko 100% vsak trenutek vedel, ali si še pod 50 km/h ali ne.

D.

PS: A že kdo ve, ali so v DZ potrdili novo ropanje?

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: A že kdo ve, ali so v DZ potrdili novo ropanje?

Kolikor sem zasledil, še ne. Bojo pa menda nove kazni stopile v veljavo konec marca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enakost pred zakonom?? A je to enakost pred zakonom, da bo nekdo z delavsko plačo moral dat 2,5 plače (1000eur) zato, ker se bo peljal 81 km/h kar posledično pomeni, da bo 2,5 meseca popolnoma brez dohodka, ne bo mogel plačat niti ene položnice, dati otroku popolnoma nič za malico v šoli, ne bo mogel kupit niti pol kile kruha.. Medtem ko bo nekdo z malo bolj solidno plačo kazen odplačal takoj, pa mu bo še vedno ostalo za pokrit hrano in položnice tisti mesec. In glede na to, da naj bi bil namen kazni kaznovanje, ki naj bi človeka udarilo, da naslednjič ne bo več počel tega, je tak model, kot ga imamo naravnost za bruhat! Tisti ki je predlagal tak zakon je IDIOT z možgani v velikosti piškavega lešnika! ENAKOST PRED ZAKONOM? Kreteni!

In seveda se bodo sedaj našli zagovorniki tega, da so si ljudje z boljšim materialnim statusom itak sami prislužili denar in ni prav, da bo morali plačevati več. Načeloma se strinjam s tem, ampak NE PRI KAZNOVANJU! Kazen je namenjena temu, da jo vsak občuti, drugače nima smisla, da je (razen če se polni blagajno seveda). Nekomu 1000 EUR pomeni resen eksistenčen problem in trganje od ust 1 leto, da bo to plačal (če sploh), nekdo pa tega sploh občutil ne bo. Je namen kazni dosežen?? Dejmo potem tudi postavit en pavšal za davek.. Zakaj imamo bruto pa neto plače. Dejmo določit sam enotno plačo, pa vsakemu se vzame 200 eur od nje za dajatve pa je to to. Pa nima veze al ma plačo 400 al pa 4000 eur. Enakost pred zakonom, zakaj bi moral tisti z 4000 eur plačat več? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

koalicija + predlagatelj ZVCP1E = IDIOTI!

Aja, pa da ne boste mislili, da sem tako proti ker bi nevem kako kršil predpise.. Sem za kazni, ampak naj bodo pravične in poštene, ter za vse enake. Pa ne enake v smislu absolutnega št. v evrih, ampak enake v smislu, da bodo vsi približno enako hudo kaznovani. Predvsem pa ne more bit kazen taka, da lahko nekdo za relativno blag prekršek ostane brez plače za skoraj četrtino leta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf.... tole bo še vroče. In velik vode bo še preteklo. In ogromno postov bo napisanih, glave bodo vroče. A lahko mal bencina na ogenj? Dejte no, samo mal :evilgrin:

OK, ne bom.... ker se cenim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojo nastajale vrste za uklonilni zapor :whistle: , ki pa državo tudi nekaj stane.

Mah bomo videli kako bo,pač bo treba v naseljih še bolj paziti kot do sedaj. Kar se mi ne zdi nič narobe.

OStalo je pa druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!