Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

kaj je zdej ta tema Dami33 proti forumu :) Vajduc Vs The World? HeHe

men se zdijo kazni kritične. saj lahko človeka obubožajo. enako debilno se mi zdi dejstvo da mitnice še kar strašijo in povzročajo nevarnost. dve leti in pol je minilo, pa so večinoma točno tam kjer so bile. To je situacija v kateri živimo. in če je omejitev 40, pač grem zelo blizu 40km/h. to zagatno in živce parajočo situacijo najlažje rešim tako, da zmanjšam stres na minimum, se od doma odpravim 10 minut prej, in domow pridem 15 minut kasneje. drugače enostavno ne gre.

ne znam izrazit svojga gnusa nad degeni ki mi 150 m pred mitnico vozijo 40 cm za ritjo ker jih oviram na poti v svobodo, na drugo stran mitnice. . . ker se jim omejitev zdi trapasto priporočilo, ne pa zakonsko določena meja. V avtu/furgonu sem pač udeleženec manije ki se ji reče promet, ta manija ima neka kvazi pravila in to, da lahko pelem 60 kjer MORAM le 40 je daleč najbol nepomemben razlog za sekirancijo.

zdi se mi, da se je situacija na cestah v nekaj letih spremenila na bolje. nekaj so krive vinjete, nekaj (kao)dokončane (kao)avtoceste, in nekaj tudi grožnje z brutalnimi kaznimi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so tako brihtni kot ti trdiš, ZAKONODAJALCI namreč, ne morem razumeti, zakaj potem vsako leto NOVE KAZNI IN NOVE SPREMEMBE zakona? A prvič niso bili v stanju prav napisati? A smatraš, da višine kazni rešujejo probleme na cestah? Povej mi koliko mladih, čilih voznik z odličnimi refleksi vozi kontra po avtocesti?

...

Do sedaj nisem dobil še kazni za vožnjo skozi rampo, se pa zna zgoditi, da bodo enkrat na hitro pokasirali par 1000ljudi, ker bodo rabili denar, saj jim zakonodajo to omogoča, mar ne?

Temuslednjemu se lahko izogneš, če boš s 40-44 km/h peljal skozi rampo. Nihče te ne sili, da tišiš oziroma da plačuješ kazni in tako polniš budžet.

Glede zakonov - a so res "vsako leto nove kazni in nove spremembe zakona"? Mislim, da v grobem rečeno ne. O tem, ki stopi sedaj v veljavo, se je pač letos govorilo, lani se je pripravljal (in je bilo pač tudi govora o tem), prej je bil pa spremenjen pred nekaj leti (za časa Janeza Janše, če se ne motim). Vmes so bili kakšni manjši popravki, vendar nič takega, kar bi tangiralo višine kazni za prehitro vožnjo in druge reči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da s tem še ne. Kršijo šele, če a) se ne umaknejo, kadar se za njimi naredi kolona, in B) vozijo 50% manj, kot je omejitev? (lahko, da se motim)

Tako je. Žal še nisem doživel, da bi se kdo od teh paranoikov res umaknil. Kvečjemu kak res počasen tovornjak / traktor -ti se tu pa tam celo umaknejo.

Ko se pelješ, malo poglej in boš videl, da s 60 km/h, skozi cestninsko postajo, prekoračuješ hitrost za 20 km/h. Ne bom ugotavljal smiselnosti, je pa dejstvo, ki ga je treba upoštevat.

Kolikor se spomnim, je znak 40 pred cestninsko postajo edino pred CP Pesnica. Na relaciji MB-LJ pa je povsod 60 km/h.

Res je .. ob poplavi prometnih znakov opažam, da nelokalci, za vsak primer kr 50 peljejo, ker sploh ne vejo, kater je bil zadnji znak in pol... "za svaki slučaj", peljejo po omejitvi hitrosti za naselje.

Mene še najbolj motijo tisti, ki izven naselja vozijo 70, ko pa pridejo v naselje, pa tudi... :)

Nisem rekel, da je narobe... je pa dejstvo :P

Ni narobe, velja pa tudi ne.

D.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni na tleh, pred cestninsko postajo, narisan 40 ? ...

talna oznacba ni enakovredna prometnemu znaku :closedeyes:

in tako je bilo do se nedavnega, dvomim da se je kaj spreminjalo....

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je zdej ta tema Dami33 proti forumu :) Vajduc Vs The World? HeHe

men se zdijo kazni kritične. saj lahko človeka obubožajo. enako debilno se mi zdi dejstvo da mitnice še kar strašijo in povzročajo nevarnost. dve leti in pol je minilo, pa so večinoma točno tam kjer so bile. To je situacija v kateri živimo. in če je omejitev 40, pač grem zelo blizu 40km/h. to zagatno in živce parajočo situacijo najlažje rešim tako, da zmanjšam stres na minimum, se od doma odpravim 10 minut prej, in domow pridem 15 minut kasneje. drugače enostavno ne gre.

ne znam izrazit svojga gnusa nad degeni ki mi 150 m pred mitnico vozijo 40 cm za ritjo ker jih oviram na poti v svobodo, na drugo stran mitnice. . . ker se jim omejitev zdi trapasto priporočilo, ne pa zakonsko določena meja. V avtu/furgonu sem pač udeleženec manije ki se ji reče promet, ta manija ima neka kvazi pravila in to, da lahko pelem 60 kjer MORAM le 40 je daleč najbol nepomemben razlog za sekirancijo.

zdi se mi, da se je situacija na cestah v nekaj letih spremenila na bolje. nekaj so krive vinjete, nekaj (kao)dokončane (kao)avtoceste, in nekaj tudi grožnje z brutalnimi kaznimi.

Če si opazil so sile razdeljene 50:50 približno. In daleč od tega, da omejujem komurkoli, da se drži omejitev...če hoče skozi mitnico 40 naj pač gre in tudi jaz za njim toliko grem...vendar je realnost nekoliko drugačna..kar preveri..Še vedno pa trdim, da višina kazni ne rešuje problemov na cesti in ne rešuje življenj.....kazni (predvsem za hitrost, uporabo pasu, obvezno opremo, čisto tablico???!!!) bi lahko bile tudi pol manjše....avtoceste bi lahko bile tudi brez hitrostnih omejitev, pa bi še vedno:

1. kreteni vozili v nasprotni smeri

2. pijanci vijugali po vseh cestah

3. povratniki brez izpitov vozili povsod

bi pa bila ena prednost, če bi bile kazni pol manjše-jaz bi letno prihranil par 100€, pa verjetno še marsikdo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si opazil so sile razdeljene 50:50 približno. In daleč od tega, da omejujem komurkoli, da se drži omejitev...če hoče skozi mitnico 40 naj pač gre in tudi jaz za njim toliko grem...vendar je realnost nekoliko drugačna..kar preveri..Še vedno pa trdim, da višina kazni ne rešuje problemov na cesti in ne rešuje življenj.....kazni (predvsem za hitrost, uporabo pasu, obvezno opremo, čisto tablico???!!!) bi lahko bile tudi pol manjše....avtoceste bi lahko bile tudi brez hitrostnih omejitev, pa bi še vedno:

1. kreteni vozili v nasprotni smeri

2. pijanci vijugali po vseh cestah

3. povratniki brez izpitov vozili povsod

bi pa bila ena prednost, če bi bile kazni pol manjše-jaz bi letno prihranil par 100€, pa verjetno še marsikdo...

Marsikaj bi lahko bilo. Tudi vozniki bi lahko bili bolj skulirani, pa res ne bi rabili niti zakona o varnosti v cestnem prometu ...

BTW: @moderatorji, kam je zginil moj prejšnji post, v katerem sprašujem DAMI33-ja, če lahko našteje kje so tiste vsakoletne spremembe kazni in to ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

talna oznacba ni enakovredna prometnemu znaku :closedeyes:

in tako je bilo do se nedavnega, dvomim da se je kaj spreminjalo....

lp h

Talna oznaka za stop, je enakovredna znaku stop ;) tudi menjava pasov pred križiščem kjer je neprekinjena črta ipd ... je pa res, kot sledi...

poklical sem na eno telefonsko številko za informacije in odgovor je tak:

Kot je meni znano, je na vseh cestninskih postajah, kot talna označba narisana omejitev 40. Za merjenje hitrosti, ki jo na teh mestih uporabljajo organi notranjih zadev, je 60 km/h, ker so menda že zgubili nekaj pritožb na izrečeno kazen prekoračitve hitrosti (pa še nekaj stvari, ki ni za javnost sem zvedel :P ).

evo .. po pravic sem povedal, kar sem zvedel, čeprav mi ni logično, da talne označbe ne bi veljale ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talna oznaka za stop, je enakovredna znaku stop ;) tudi menjava pasov pred križiščem kjer je neprekinjena črta ipd ... je pa res, kot sledi...

poklical sem na eno telefonsko številko za informacije in odgovor je tak:

Kot je meni znano, je na vseh cestninskih postajah, kot talna označba narisana omejitev 40. Za merjenje hitrosti, ki jo na teh mestih uporabljajo organi notranjih zadev, je 60 km/h, ker so menda že zgubili nekaj pritožb na izrečeno kazen prekoračitve hitrosti (pa še nekaj stvari, ki ni za javnost sem zvedel :P ).

evo .. po pravic sem povedal, kar sem zvedel, čeprav mi ni logično, da talne označbe ne bi veljale ...

maus ni govora o talni oznacbi za stop ampak hitrost...... :winkiss:

glede da je to norost izgovoril policaj jih pol pomojem narobe ucijo :notworthy:

pa ne eden.....

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talna oznaka za stop, je enakovredna znaku stop ;) tudi menjava pasov pred križiščem kjer je neprekinjena črta ipd ... je pa res, kot sledi...

poklical sem na eno telefonsko številko za informacije in odgovor je tak:

Kot je meni znano, je na vseh cestninskih postajah, kot talna označba narisana omejitev 40. Za merjenje hitrosti, ki jo na teh mestih uporabljajo organi notranjih zadev, je 60 km/h, ker so menda že zgubili nekaj pritožb na izrečeno kazen prekoračitve hitrosti (pa še nekaj stvari, ki ni za javnost sem zvedel :P ).

evo .. po pravic sem povedal, kar sem zvedel, čeprav mi ni logično, da talne označbe ne bi veljale ...

Tenkju Maus...za odgovor....zdej pa niti sami ne vejo, kaj velja! In potem se vprašam, kako Mashina ve kera oznaka in katera hitrost je prava? Aja, Mashina....dvomim, da so ti modratorji brisali post. Mogoče si prehitro tipkal pa ga je vrglo ven v ovinku?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maus ni govora o talni oznacbi za stop ampak hitrost...... :winkiss:

glede da je to norost izgovoril policaj jih pol pomojem narobe ucijo :notworthy:

pa ne eden.....

no ja Dami .. ne vem če vejo ali ne ...

Hilton .. ni mi tega policaj povedal, je pa nekaj podobnega navedeno tudi na povezavi http://seamus.blog.siol.net/2009/03/06/omejitev-hitrosti-na-cestninski-postaji/

eno je kaj pravi pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah, drugo pa ZVCP ... pravilnik govori o načinu označevanja, zakon pa o neupoštevanju ...

p.s. da se mi :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, fantje, sej vsi vemo, kako bo s temi kaznimi...

Najprej bojo 2 mesca na cestah vse razpolozljive sile, da prestrasijo ze tako prestrasene mamce pa atke, potem pa bo slo zivljenje nazaj v stare tirnice.

= potem bo pa tko k do zdej: na tistem placu, ko ponavad stojijo, bos sel mimo pocasi, ampak res pocasi, kjer jih pa skoraj 100% ni, pa ravno tko gasa kot do zdej.

Ce bos pa na radar nabasal ornk, je pa vseeno a je po stari al po novi zakonodaji, ker bo itak Uber prevec.

Ce pa bos zraven se jezikal, pa dobis se kazen za razbito luc, ki ti jo bo postimal na licu mesta in za zlizane gume, po moznosti pa se kak JRM, za posteno mero.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si opazil so sile razdeljene 50:50 približno. In daleč od tega, da omejujem komurkoli, da se drži omejitev...če hoče skozi mitnico 40 naj pač gre in tudi jaz za njim toliko grem...vendar je realnost nekoliko drugačna..kar preveri..Še vedno pa trdim, da višina kazni ne rešuje problemov na cesti in ne rešuje življenj.....kazni (predvsem za hitrost, uporabo pasu, obvezno opremo, čisto tablico???!!!) bi lahko bile tudi pol manjše....avtoceste bi lahko bile tudi brez hitrostnih omejitev, pa bi še vedno:

1. kreteni vozili v nasprotni smeri

2. pijanci vijugali po vseh cestah

3. povratniki brez izpitov vozili povsod

bi pa bila ena prednost, če bi bile kazni pol manjše-jaz bi letno prihranil par 100€, pa verjetno še marsikdo...

debilane o kaznovanju zarad pomankljive prve pomoči in umazanih tablic, nebi komentiral, priznat pa moraš, da le redko kdo dobi za to kazen. če te ustavi, in gobcaš, da pokažeš kašn frajer si, pol ti policaj pokaže da je on še večji frajer in ti zacola vse kar se mu zdi. ampak v tem primeru nisi dobil kazni zarad umazane tablice in razbite žarnice, ampak si plačal lastni kretenizem.

pas? pas dokazano reši življenje, in traja 5 sekund da si zapet. če se zapneš v strahu pred kaznijo, in čez čas vate prileti neprilagojenec, boš morda preživel. če se bojiš obubožanja zarad prometnega prekrška, ne divjaš 230 po števcu po vrhniškem dol, ne uletiš na mitnico z 200 in ne nardiš velike pizdarije. še vedno trdiš da Kazni ne rešujejo življenj? :hmm:

Signalizacija je na naših cestah zelo boga, in tud meni se je že zgodilo da sem bil namenjen na napačno stran avtoceste, in ti primeri so relativno redki. alkohol je vmešan v vsako tretjo nesrečo z smrtnim izidom, kar pomeni, da sta dva od treh mrtvih trezna povzročila zayeb.

debata je točno enaka debati o davčnih utajah. posledice kolosalnih zajebov mrtvo pijanih ljudi, ki sklatijo avtobus in ubijejo tri ženske so zelo podobne posledicam ki jih povzročajo velevoditelji tipa tovšak in šrot. tisti mali tatiči, ki iz blagajn brišejo kokakole in kapučine, in tisti mali pomembneži ki vozijo na kurilca, potihoma a vztrajno kopljejo luknjo v proračun, so iste sive miške v prometu, ki vozijo 70 po magistrali, mimo vrtca pa prav tako, ko pa stopijo na radar vpijejo kriviiicaaaa, jaz pa ja vozim tako počasi. vse se začne pri kulturi posameznika. in če se ti zdi pod častjo vozit 40 skoz mitnico izvoli, sam pliiiz ne mi nabijat da si želiš koruptivne policiste. hudiča, upam da so u tej zahojeni državi prometni policaji zadnji ki so neomajni kar se kuvert tiče, če pa nimaš kojones da bi žvel s posledicami svojih dejanj, pač. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja ze dolgo ne vec....... :headbang:

so zduplirali kazni...

30 km prevec je te sodnik, ce se ne motim

drugace pa ice bo najbolje vedel........

30 prevec je odvisno kje: naselje, izven naselja ali ac.

katalog kazni. zmeda je zato, ker ima vsaka dezela svoje visine kazni. ker je v aut 9 dezel je lahko 9 razlicnih visin za en in isti prestopek (v praksi jih je nekaj manj, saj ima nekaj dezel enake kazni).

http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1100913%2C%2C

sicer sem ze enkrat linkal do podobnega kataloga, samo so se "cene" spremenile. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debilane o kaznovanju zarad pomankljive prve pomoči in umazanih tablic, nebi komentiral, priznat pa moraš, da le redko kdo dobi za to kazen. če te ustavi, in gobcaš, da pokažeš kašn frajer si, pol ti policaj pokaže da je on še večji frajer in ti zacola vse kar se mu zdi. ampak v tem primeru nisi dobil kazni zarad umazane tablice in razbite žarnice, ampak si plačal lastni kretenizem.

pas? pas dokazano reši življenje, in traja 5 sekund da si zapet. če se zapneš v strahu pred kaznijo, in čez čas vate prileti neprilagojenec, boš morda preživel. če se bojiš obubožanja zarad prometnega prekrška, ne divjaš 230 po števcu po vrhniškem dol, ne uletiš na mitnico z 200 in ne nardiš velike pizdarije. še vedno trdiš da Kazni ne rešujejo življenj? :hmm:

Signalizacija je na naših cestah zelo boga, in tud meni se je že zgodilo da sem bil namenjen na napačno stran avtoceste, in ti primeri so relativno redki. alkohol je vmešan v vsako tretjo nesrečo z smrtnim izidom, kar pomeni, da sta dva od treh mrtvih trezna povzročila zayeb.

debata je točno enaka debati o davčnih utajah. posledice kolosalnih zajebov mrtvo pijanih ljudi, ki sklatijo avtobus in ubijejo tri ženske so zelo podobne posledicam ki jih povzročajo velevoditelji tipa tovšak in šrot. tisti mali tatiči, ki iz blagajn brišejo kokakole in kapučine, in tisti mali pomembneži ki vozijo na kurilca, potihoma a vztrajno kopljejo luknjo v proračun, so iste sive miške v prometu, ki vozijo 70 po magistrali, mimo vrtca pa prav tako, ko pa stopijo na radar vpijejo kriviiicaaaa, jaz pa ja vozim tako počasi. vse se začne pri kulturi posameznika. in če se ti zdi pod častjo vozit 40 skoz mitnico izvoli, sam pliiiz ne mi nabijat da si želiš koruptivne policiste. hudiča, upam da so u tej zahojeni državi prometni policaji zadnji ki so neomajni kar se kuvert tiče, če pa nimaš kojones da bi žvel s posledicami svojih dejanj, pač. . . .

Daleč od tega, da si želim koruptivno policijo...bo pa do tega prišlo slej kot prej...nekateri se že sedaj izmažejo...poznajo pač prave ljudi na pravem mestu in kazni izginejo. Nihče pa mi ni do sedaj dokazal, da je varnost na cesti premosorazmerna z višino kazni. In te bi lahko bile bolj smiselne (beri nižje) za določene prekrške, ne pa da ti za bogih 21km/h pobere celo ali pol plače.

Sicer pa je smešno vse skupaj, predvsem ko preberem na blogu naslednji citat: če je cesta zasnežena je skozi cestninsko postajo možno voziti 60 brez prekrška, v nasprotnem pa velja talna označba 40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se toliko sekirate.

a nam ostane kaj drugega kot vozit po pravilih?

edini prekrški, kjer policija kasira so hitrost in alkohol.

jaz sem jim dal že preveč € pa tudi točke po neumnosti nabral, zato ker sem vozil 63 skozi konec naselja. na tak način lahko v enem tednu ostaneš brez izpita pa čeprav je jasno, da s to vožnjo ne ogrožaš nikogar. (celo policija je ravnala izven pooblastil pa sem takrat o tem pisal v neki drugi temi in ste vsi ponosno udrihali, da je za grehe potrebno odgovarjat) tako da hvala enako.

ampak ni kaj kot se sprijaznit s tem in namesto uživat v vožnji pač sprejet to dejstvo in namenjat koncentracijo pazljivosti kje stojijo blagajničarji. tam kjer smo 100% prepričani da jih ni pa lahko malo potegnemo za dušo.

vsak naj sam presodi, če se splača upirat proti sistemu blagajničarjev in iskat težave, živciranje in zgubljat čas s postopki.

jaz nočem več imet z njimi opravka, ker za reševanje drugih težav niso sposobni, to kar delajo pa je že smešno, pri kontroli prometa jih niti pozdravim ne več.

signalizacija je postavljena velikokrat tako da se da iz tega kasirat, tako da najbolj boste državo zajebali, če boste vozili počasi in nič prispevali v proračun, ne pa na skrito poskušali prenašat okoli sistem ;)

veliko sreče v sezoni !!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč od tega, da si želim koruptivno policijo...bo pa do tega prišlo slej kot prej...nekateri se že sedaj izmažejo...poznajo pač prave ljudi na pravem mestu in kazni izginejo. Nihče pa mi ni do sedaj dokazal, da je varnost na cesti premosorazmerna z višino kazni. In te bi lahko bile bolj smiselne (beri nižje) za določene prekrške, ne pa da ti za bogih 21km/h pobere celo ali pol plače.

Sicer pa je smešno vse skupaj, predvsem ko preberem na blogu naslednji citat: če je cesta zasnežena je skozi cestninsko postajo možno voziti 60 brez prekrška, v nasprotnem pa velja talna označba 40.

pred cca 20mi leti me je mati pelala na eurobit u ajdovščino po pc. mulcu se je valda ful mudilo, mati pa je cjazila tistih fakin 50! da popizdiš. tam pr mostu čez hubelj en nek motovili, mati počasi spele, in ne potegne na semafor, tud če je bil zelen. ona hladno 50. jez pizdim. ona 50. u piceriji se 5-6 let star otrok strže mamici in teče direkt na cesto, sej veš, kako tricky je tisti prehod, ko med zidom stopiš na ozek pločnik, skor direkt na cesto. mati je ustavla volvota, deklica je obstala pred avtom in se primla za haubo. če bi mati poslušala mene, bi šla bogih 21 več in otrok bi bil mrtev.

Kaj točno bi ti sprejel kot dokaz? kaj bi ti dokazalo, brez kančka dvoma, da strah pred kaznijo slovenski promet dela varnejši?

jaz iz čistega strahu pred ubitačno kaznijo v logaški rondo nikoli več ne prpeljem tako kot se mi zdi čist sprejemljivo hitro, ampak vozim po omejitvi že od table logatec. čez cel logatec. zarad kazni. in promet je varnejši. pika.

Nevem. jaz sm tud mel svoje blazno pametne ideje in vidu zarote pr vsaki stvari, ampak takrat sm mel 14-16 let. zdej jih mam mal več in se mi zdijo ene stvari zelo enostavne in nekatere celo pravilne. Predvsem se mi zdi, al pa imam samo srečo, da se je en malo spremenil tud odnos policistov do mene. kar je premo sorazmerno z odnosom mene do policistov.

nebom te prepričeval, da majo brutalne kazni precej z varnostjo na cesti, ker tega pač nočeš sprejet kot žalostno dejstvo. Žalostno je zato, da lahko slovenske Žižke+šumaherje+best jebače ever+dabest selektorje v eni osebi umiriš samo na ta način. ker kulture in samorefleksije premoremo bore malo, ali nič. ampak je dejstvo, ne glede na to, kako zelo žalostno je.

over and out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred cca 20mi leti me je mati pelala na eurobit u ajdovščino po pc. mulcu se je valda ful mudilo, mati pa je cjazila tistih fakin 50! da popizdiš. tam pr mostu čez hubelj en nek motovili, mati počasi spele, in ne potegne na semafor, tud če je bil zelen. ona hladno 50. jez pizdim. ona 50. u piceriji se 5-6 let star otrok strže mamici in teče direkt na cesto, sej veš, kako tricky je tisti prehod, ko med zidom stopiš na ozek pločnik, skor direkt na cesto. mati je ustavla volvota, deklica je obstala pred avtom in se primla za haubo. če bi mati poslušala mene, bi šla bogih 21 več in otrok bi bil mrtev.

Kaj točno bi ti sprejel kot dokaz? kaj bi ti dokazalo, brez kančka dvoma, da strah pred kaznijo slovenski promet dela varnejši?

jaz iz čistega strahu pred ubitačno kaznijo v logaški rondo nikoli več ne prpeljem tako kot se mi zdi čist sprejemljivo hitro, ampak vozim po omejitvi že od table logatec. čez cel logatec. zarad kazni. in promet je varnejši. pika.

Nevem. jaz sm tud mel svoje blazno pametne ideje in vidu zarote pr vsaki stvari, ampak takrat sm mel 14-16 let. zdej jih mam mal več in se mi zdijo ene stvari zelo enostavne in nekatere celo pravilne. Predvsem se mi zdi, al pa imam samo srečo, da se je en malo spremenil tud odnos policistov do mene. kar je premo sorazmerno z odnosom mene do policistov.

nebom te prepričeval, da majo brutalne kazni precej z varnostjo na cesti, ker tega pač nočeš sprejet kot žalostno dejstvo. Žalostno je zato, da lahko slovenske Žižke+šumaherje+best jebače ever+dabest selektorje v eni osebi umiriš samo na ta način. ker kulture in samorefleksije premoremo bore malo, ali nič. ampak je dejstvo, ne glede na to, kako zelo žalostno je.

over and out.

Nalagaš, če bi cel čas vozila 21km več, bi vidva že zdavnaj bila doma, preden je otrok sploh priletel na cesto.

Pa ni poanta v tem, da zagovarjam večjo hitrost, ne. Omejitev naj bo 50. Na živce mi gredo previsoke kazni, ki nimajo nobenega pomena (beri veze) z varnostjo. 30 let sem na cesti in 30 let vozim enako, je pa res, da sem pred 10 leti plačal veliko manj, za nenamenske preksrke, ki jih pač storim. In kapo dol tebi, ki si 100% in ne narediš nobenega prekrška. Zelo rad bi te kdaj videl v moji službi ko moraš osmih urah prevoziti 400km in dostaviti 20 strank......in to brez prekrška.!

p.s. verjetno imam precej sreče, kajti v življenju še nisem imel prometne nesreče, ki bi jo sam povzročil, preprečil sem jih pa že mnogo....in tu moja hitrost ni igrala velike vloge. Ampak le zbranost in pravilno reagiranje.

"slovenske Žižke+šumaherje+best jebače ever+dabest selektorje", ti imajo predobre odvetnike in se vedno izmažejo, ali pa poznajo koga, ki listek izgubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred cca 20mi leti me je mati pelala na eurobit u ajdovščino po pc. mulcu se je valda ful mudilo, mati pa je cjazila tistih fakin 50! da popizdiš. tam pr mostu čez hubelj en nek motovili, mati počasi spele, in ne potegne na semafor, tud če je bil zelen. ona hladno 50. jez pizdim. ona 50. u piceriji se 5-6 let star otrok strže mamici in teče direkt na cesto, sej veš, kako tricky je tisti prehod, ko med zidom stopiš na ozek pločnik, skor direkt na cesto. mati je ustavla volvota, deklica je obstala pred avtom in se primla za haubo. če bi mati poslušala mene, bi šla bogih 21 več in otrok bi bil mrtev.

Kaj točno bi ti sprejel kot dokaz? kaj bi ti dokazalo, brez kančka dvoma, da strah pred kaznijo slovenski promet dela varnejši?

jaz iz čistega strahu pred ubitačno kaznijo v logaški rondo nikoli več ne prpeljem tako kot se mi zdi čist sprejemljivo hitro, ampak vozim po omejitvi že od table logatec. čez cel logatec. zarad kazni. in promet je varnejši. pika.

Nevem. jaz sm tud mel svoje blazno pametne ideje in vidu zarote pr vsaki stvari, ampak takrat sm mel 14-16 let. zdej jih mam mal več in se mi zdijo ene stvari zelo enostavne in nekatere celo pravilne. Predvsem se mi zdi, al pa imam samo srečo, da se je en malo spremenil tud odnos policistov do mene. kar je premo sorazmerno z odnosom mene do policistov.

nebom te prepričeval, da majo brutalne kazni precej z varnostjo na cesti, ker tega pač nočeš sprejet kot žalostno dejstvo. Žalostno je zato, da lahko slovenske Žižke+šumaherje+best jebače ever+dabest selektorje v eni osebi umiriš samo na ta način. ker kulture in samorefleksije premoremo bore malo, ali nič. ampak je dejstvo, ne glede na to, kako zelo žalostno je.

over and out.

Si ne morem pomagati, ampak pre 20 leti je bilo še 60 omejitev!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"slovenske Žižke+šumaherje+best jebače ever+dabest selektorje", ti imajo predobre odvetnike in se vedno izmažejo, ali pa poznajo koga, ki listek izgubi.

Super, ti si najmočnejši. Zdaj pa napiši zakon, pa da vidimo. Pa da ne boš pol jokal, ko ti bo kak nedojeban kreten povozil otroka ali kako ljubljeno osebo.

Si ne morem pomagati, ampak pre 20 leti je bilo še 60 omejitev!!!

Pa si ga ujel na laži! Cartman je zihr Zaresovc!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, nekdo je v tej debat izapisal, da so znaki za zmanjšanje hitrosti že 2 kilometra pred cestninsko.

Danes sem gledal, na poti Lj-Mb ... kilometer predcestninsko je običajno tabla v smislu "Pozor, cestnina!", potem 800 metrov pred rampo je tabla 100, 500-600 metrov pred rampo je tabla 80 in potem kakih 300-500 metrov prej je tabla 60.

Verjetno je smiselno predvidevati, da cestninske niso vedno prazne je zato ta razdalja smiselna, sploh za primere, ko se tam nabere nekaj avtov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, nekdo je v tej debat izapisal, da so znaki za zmanjšanje hitrosti že 2 kilometra pred cestninsko.

Danes sem gledal, na poti Lj-Mb ... kilometer predcestninsko je običajno tabla v smislu "Pozor, cestnina!", potem 800 metrov pred rampo je tabla 100, 500-600 metrov pred rampo je tabla 80 in potem kakih 300-500 metrov prej je tabla 60.

Verjetno je smiselno predvidevati, da cestninske niso vedno prazne je zato ta razdalja smiselna, sploh za primere, ko se tam nabere nekaj avtov.

Zgolj.......da vam pove človek, ki je označeval mesta talnih označb pred cestninskimi postajami v okolici Ljubljane.....razdalja je 0 metrov.......in tisti, ki ste opravili vozniški izpit dobro veste, da je na mestu take označbe.....TOČNO TO.....brez pardona!!!!!

Znaki za omejitve.......veljajo od mesta, kjer stojijo......tako vertikalni, kot horizontalni.

BTW.......bilo pa je malanje tega........izredno dober posel!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalagaš, če bi cel čas vozila 21km več, bi vidva že zdavnaj bila doma, preden je otrok sploh priletel na cesto.

Pa ni poanta v tem, da zagovarjam večjo hitrost, ne. Omejitev naj bo 50. Na živce mi gredo previsoke kazni, ki nimajo nobenega pomena (beri veze) z varnostjo. 30 let sem na cesti in 30 let vozim enako, je pa res, da sem pred 10 leti plačal veliko manj, za nenamenske preksrke, ki jih pač storim. In kapo dol tebi, ki si 100% in ne narediš nobenega prekrška. Zelo rad bi te kdaj videl v moji službi ko moraš osmih urah prevoziti 400km in dostaviti 20 strank......in to brez prekrška.!

p.s. verjetno imam precej sreče, kajti v življenju še nisem imel prometne nesreče, ki bi jo sam povzročil, preprečil sem jih pa že mnogo....in tu moja hitrost ni igrala velike vloge. Ampak le zbranost in pravilno reagiranje.

"slovenske Žižke+šumaherje+best jebače ever+dabest selektorje", ti imajo predobre odvetnike in se vedno izmažejo, ali pa poznajo koga, ki listek izgubi.

to je to kolega. točno o temu govorim. v sloveniji smo po večini nesposobni dojet, da stvari niso več take kot so bile. očitno ne dojameš razlike v prometu in v glavah, zadnjih 10 let. tebi je 30 let za volanom ARGUMENT! da še naprej počneš stvari tako, kot se tebi zdijo prav.

zelo sem se trudil, da bi debatiral o stvari, in ne o ljudeh, ampak si enostavno tako zelo stereotipen primer slovenca za volanom, da se je končalo kot se pač je.

jaz z avtom zvozim cca 50000km letno. večinoma službeno, in sem od izpita odvisen. nikjer in nikoli nisem niti omenil, da prekrškov ne delam. zelo se trudim bit legalen, oprema, gume, gasilni aparati in podobne debilane, zelo se trudim spoštovati omejitve v naseljih in mitnicam podobne inkasantske točke. ko me štrafajo, ne cvilim, plačam polovičko.

Ps: ravno razmišljam, mamin volvo je bil bel, 440 turbo, ki je bil pri hiši do 1996, kar pomeni, da je blo petnajst ne dvajset let nazaj, in omejitev je bila 50.

zdej pa res. z moje strani je te debate KONEC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne že konec debate, kaj bomo v teh mrzlih dneh počeli? Navajaš, da se trudiš, da prekrškov ne delaš. Torej v primerjavi z Mašino priznaš, da ti kdaj pa kdaj spodleti? In zakaj bi takrat plačeval te visoke zneske? Ne vidim vzroka. Če pa samo represija rešuje probleme-potem je smiselen samo odstrel par prekrškarjev in ti garantiram, da bodo vsi vozili samo toliko kot piše na tablah. Navajaš, da plačuješ ko te štrafajo in ne cviliš. Se pravi si se sprijaznil, da ti kradejo. Jaz se ne morem pa ne cvilim, ampak lajam in to ne policajem, ker z njimi se nimam kaj debatirati, kjer je pa možnost povem svoje mnenje. In več kot nas bo, ki bomo zahtevali določene ureditve sedanjega stanja, večje bodo tudi možnosti, da se bo kaj spremenilo, ne pa samo kasiralo.

Ne morem in nikoli se ne bom strinjal z namernim kaznovanjem na KEŠ TOČKAH in tudi z vsemi tablami se ne strinjam. To je moja pravica. Tudi, da je avtocesta SELO-AJDOVŠČINA omejena na 100km, SELO-ŠEMPETER pa 130 ne vidim nobene razumne razlage in logike. Se pa jasno ve, zakaj je SELO-ŠEMPETER okarakterizirana za avtocesto-in to samo zato DA SE JE LAHKO KASIRALA, dokler so mitnice delovale. Nadalje nov zakon govori, da je so omejitve na hitri cesti po novem 110km/h. No SELO-Ajdovščina je še vedno 100. Provida pa veselo nabira denar za našo državico. Pa takih nesmislov je pri nas še veliko. S tem se ne strinjam in se nikoli ne bom.

Mašina-ti pa itak živiš v iluzijah in si zamišljaš, da v kolikor greš 90 po regionalki in 50 mimo vasi, da se ti nič ne more zgoditi. Napak, nesreče se dogajajo tudi če se vsi držijo omejitev, ker obstaja faktor nepredvidljivosti. In sedaj mi porečeš, manjša kot je hitrost, manjše so posledice. Se strinjam, potem lepo ostanimo vsi doma in naj se nihče več ne vozi po cesti.

Ne vem, če je za varno vožnjo predvsem pomemben STRAH PRED KAZNIMI. Mislim, da je veliko bolj pomembno zavedanje, pred posledicami nesreče in škode, ki se lahko zgodi. To je pa kultura voznikov. In ne mislite, da govorim na pamet, kot kolega pravi da prevozi 50.000 letno, jih tudi jaz 70.000 letno in to kar po nekaj državah.

da ne govorim na pamet, nekaj linkov kako razmišljajo drugi v zvezi z višjimi kaznimi:

http://www.had.si/bl...metne-prekrske/

http://www.mikec.si/...ne-prekrke.html

Gulič: Predvidene kazni so drakonske

<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">Predloga ne podpirajo tudi v LDS, saj se jim po besedah Aleša Guliča zdi, da nekatere sicer pereče probleme rešuje na plečih državljanov. Gulič, ki je zakon označil za "nov tarifni pravilnik", opozarja, da je bil poskus z zvišanjem kazni v tem mandatu že opravljen, pa je stanje v prometu še slabše. Predvidene kazni so drakonske, meni Gulič, ki se je vprašal, zakaj se predlagatelji niso lotili finskega modela, po katerem je kazen vezana na dohodek kršitelja.<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; "><br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">

Zares: Zakon je slab

<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">V poslanski skupin Zares so prepričani, da je zakon slab, saj stavi na drastično povišanje kazni ter povsem zanemarja tisto, kar je na področju prometne varnosti najbolj pomembno, to pa je prometna kultura, je pojasnil Alojz Posedel. "In ko smo bili priča temu res drastičnemu povečanju, ki ponekod presega večkratnik povprečne slovenske plače ali pokojnine, smo po drugi strani tiho in neopazno bili priča odpustkom, ki jih dobivajo lastniki na področju poklicnega opravljanja avtoprevozništva."

633427568855657495_policija4b.jpg

<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">

Za večjo varnost bi morali ceste obnoviti

<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">Tudi po mnenju Srečka Prijatelja (SNS) uvajanje novih represij zagotovo ne bo zmanjšalo števila mrtvih na cestah in ne bo trajnostno rešilo prometne problematike. Po njegovem mnenju je težava predvsem v slabi cestni infrastrukturi. "Če bi bili nameni jasni in pošteni, potem bi država morala poseči v žep in investirati v obnovo državnih cest," je prepričan poslanec.<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; "><br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">Podobno meni Boštjan Zagorac (Lipa), ki je prepričan, da med višino kazni in številom smrtnih žrtev na cestah ni neposredne povezave. Zakon po njegovem mnenju "ne omogoča boljših cest, ne omogoča boljše cestne infrastrukture, ne gre v preventivo, ne vzgaja mladih voznikov, ampak samo dviguje kazni in ne bo pripomogel k temu, da bi se na slovenskih cestah kar koli spremenilo".

in meni eden ljubših naslovov v AVTOMAGAZINU: SPET NESMISELNE KAZNI http://www.avto-maga...no-visje-kazni/

Nadalje: KRESALOVA mi res ne more govoriti o smiselnosti kaznovanja, saj še svojega voznika ni bila v stanju opozoriti, da prehitro vozi. Oziroma mu je verjetno tudi ukazala, da naj pospeši.

http://jinovsvet.com...ni-za-prekrske/

pa še tale tabelica je zanimiva:

primerjava kazni v sosednjih državah

Če analiziramo zgornjo tabelo, pridemo do treh pomembnih ugotovitev:

  • Bistveno moramo povečati kazni za vožnjo pod vpljivom alkohola, saj močno zaostajamo v maksimalni kazni;
  • V kolikor vas v Avstriji ustavi policist, vi pa ne uporabljate varnostnega pasu, mu “stisnite” 20€ in rečite “Keep the change”;
  • Živimo v policijski državi.

Ajd Mašina navali!

Kosti za glodanje je dovolj.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!