Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Komentar na samomor ob "izvajanju rutinskega pregleda" policije na Lj obvoznici.

http://www.delo.si/clanek/62141

NA OBVOZNICI SE NE IZVAJA RUTINSKIH PREGLEDOV!

Še nikoli nisem tam videl patrulje, ki bi ustavljala in na tej lokaciji in izvajala "rutinske preglede".

Vzrok za to dejanje obstaja. Dejstvo pa je da ga je postopek pahnil čez rob. ZAKAJ?

Močno dvomim, da je bilo vse tako kot je bilo povedano.

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

NA OBVOZNICI SE NE IZVAJA RUTINSKIH PREGLEDOV!

Še nikoli nisem tam videl patrulje, ki bi ustavljala in na tej lokaciji in izvajala "rutinske preglede".

...

Tesla, kaj pravzaprav pomeni "rutinski pregled"? Mislim v kakšnih pravilnikih in zakonih, da lahko ocenim na podlagi istih aktov ali se sme ali ne.

Ne bi pač rad niti kupoval niti prodajal buč.

Zaenkrat pa razumem vse skupaj kot normalno prisotnost in postopek policije. Nikjer še nisem zasledil, da policija ne bi smela biti prisotna in da ne bi smela ukrepati na obvoznicah in avtocestah. Tudi ustavitev izven obvoznice, se pravi na odcepu iz nje, se mi zdi korektna. Pa četudi bi bila na odstavnem pasu.

Torej kaj konkretno ni bilo v skladu s predpisi in navodili, da se vem ravnati v bodoče. kajti sicer se lahko elegantno rešim vseh težav s policijo na obvoznici in avtocestah in kar na avto nalepim nalepko, da se bom pihnil, če me bodo ustavljali ali celo zabeležili.

In logično sklepam, da bo veljalo tudi za nove avtocestne DARS šerife.

Nestrpno čakam tvojega odgovora, čas vinjet se nezadržno bliža.

Vnaprej hvala in LP.

Pa še nekaj, Tvoj podpis nekako ne velja. Povprašaj kakšno deklico. :P

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bivši poveljnik Specialne enote slovenske Policije, kaže tendenco probrazbe v prometnega strokovnjaka :wacko: :naughty: ......da ne bom pokno od smeha.... :D Po mojem, je malo premalo prebrat par člankov, vreč vse skupaj na papir in bit naenkrat hudo pameten......To zna vsak, pa še všeč postaneš marsikomu.......

....in če ni skrivnost (preden pokneš od smeha seveda) , kaj je narobe napisal?.....lepo je napisal probleme in napake, ki so prisotne v vsakdanjem življenju v prometu.....človek je pač opisal svoje videnje stanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar na samomor ob "izvajanju rutinskega pregleda" policije na Lj obvoznici.

http://www.delo.si/clanek/62141

NA OBVOZNICI SE NE IZVAJA RUTINSKIH PREGLEDOV!

Še nikoli nisem tam videl patrulje, ki bi ustavljala in na tej lokaciji in izvajala "rutinske preglede".

Vzrok za to dejanje obstaja. Dejstvo pa je da ga je postopek pahnil čez rob. ZAKAJ?

Močno dvomim, da je bilo vse tako kot je bilo povedano.

LP

Nikola Tesla

prijatelj, jaz osebno sem dvakrat doživel policijsko kontrolo na avtocesti (vozne pasove so s stožci preusmerili v en pas in nas vse po vrsti ustavljali in nam dali pihat........pa nisem bil edini, da ne bo pomote, temveč vsak, ki se je pripeljal je moral pihat....)

in tako mimogrede......hvala bogu, da se je to zgodilo, kot se je (pa naj bo to še tako trdosrčno ali kruto), saj si ne znam predstavljati, da bi ga kdo "pahnil" čez rob recimo v centru mesta med ljudmi in bi svoje morebitne psihične težave usmeril na okolico.....

Ne vidim problema v policijskem postopku,niti v mestu ustavljanja......problem vidim v NEREGISTRIRANEM OROŽJU , ki se je znašel pri možakarju....problem vidim v pridobivanju takšnega orožja na črno brez ustreznih listin in dovoljenj....problem vidim v osebkih, ki se prosto sprehajajo z njim naokoli......tu, dragi prijatelj je problem in ne v enem osebku, ki ga ni več med nami ali policijskih postopkih in pooblastilih....

Sam imaš krasno družino, pa se vprašaj, ali bi ti bilo vseeno, da se med nami sprehajajo ljudje, ki nosijo orožje? Verjetno ne,kajne?

Pa da ne bo zvenelo, kot da nekomu privoščim kaj takega.....sploh ne, žal mi je vsakega življenja (pa naj je še tako zmedeno ali zmešano)......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in če ni skrivnost (preden pokneš od smeha seveda) , kaj je narobe napisal?.....lepo je napisal probleme in napake, ki so prisotne v vsakdanjem življenju v prometu.....človek je pač opisal svoje videnje stanja

Seveda verjameš, da je vse skupaj kar naenkrat zraslo na njegovem zeljniku......Bi verjel, če bi kar nekaj let delal na kakšni postaji prometne policije in se iz prve roke srečeval z tovrstnimi problemi......tako pa čisto sumnjam in pokam od smeha.....Ni pa prepisal nič narobe, to pa drži..... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem vidim v NEREGISTRIRANEM OROŽJU

A v registriranem pa ne? A to pomeni, da se "pizdarije" samo z neregistriranim dogajajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda verjameš, da je vse skupaj kar naenkrat zraslo na njegovem zeljniku......Bi verjel, če bi kar nekaj let delal na kakšni postaji prometne policije in se iz prve roke srečeval z tovrstnimi problemi......tako pa čisto sumnjam in pokam od smeha.....Ni pa prepisal nič narobe, to pa drži..... :naughty:

who cares,če je prepisal......le da ima njegovo pisanje večjo "težo" kot moje in tvoje.....in pa samo pobožno upam, da se bo kaj premaknilo na bolje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

who cares,če je prepisal......le da ima njegovo pisanje večjo "težo" kot moje in tvoje.....in pa samo pobožno upam, da se bo kaj premaknilo na bolje

Tudi jaz.....kakorkoli....O teži pisanja pa ne bi na tem mestu...... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A v registriranem pa ne? A to pomeni, da se "pizdarije" samo z neregistriranim dogajajo?

tega nikakor ne trdim, da se z registriranim orožjem ne dogajajo pizdarije......le da je do orožja priti po legalni poti mnogo mnogo težje, kot pa na črnem trgu....če ne drugače, imaš kar nekaj izpitov, kjer te podučijo o kazenski odgovornosti , zdravniških pregledov (vključno z pregledom o munjenosti), kopico dovoljenj (katere ti lahko tudi zavrnejo, če nisi primeren),itd.....

Pa še potem si polno odgovoren, ker se ne moreš izgovarjati, da se nisi zavedal posledic,itd.....

Sicer ti bo to kdo, ki pozna Zakon o orožju in kazensko odgovornost bistveno bolj razložil kot jaz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bivši poveljnik Specialne enote slovenske Policije, kaže tendenco probrazbe v prometnega strokovnjaka :wacko: :naughty: ......da ne bom pokno od smeha.... :D Po mojem, je malo premalo prebrat par člankov, vreč vse skupaj na papir in bit naenkrat hudo pameten......To zna vsak, pa še všeč postaneš marsikomu.......

Mi je čisto vseeno ali je bivši specialec ali pek ali pilot. Napisano je dobro in podpisano z imenom in priimkom. Všeč je pa postal nam, ki mu ne moremo nič "koristiti", razen da ga kot istomislečega povabimo na pijačo. Z takim izvajanjem ima več škode pri kretenih, ki podpirajo krajo na cesti.

Danes je kolega pri idiotu iz smeri Maribor - Miklavž pri začetku obvoznice najebal zaradi hitrosti 67 km/h pri štiripasovnici... Točke, kazen...Tam stoji en kreten, ki je zgleda posvojil del ceste in uraduje (beri kasira!) sam. Pri minimalnih kršitvah, ki niso omembe vredne, ne ogrožajo .... (jebi ga - saj vemo!), povzroča tak psihopat, ki ga imajo tudi "njegovi" pun k..., samo odpor in antipatijo.

Sicer pa, kaj je za tebe prometni strokovnjak? Tisti, ki ti ob glupi kazni pokloni šopek ali ga pričakuje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem videl policaja na motorju brez čelade in samo z kapco - men se je zdelo malo čudno al je to normalna praksa za po mestu???

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že enkrat napisal, pa bom še enkrat..

Pred leti so naredili vzporedni test integralne čelade in volnene kape. Oba testna primerka so vrgli z ljubljanskega Nebotičnika. Medtem ko se je čelada razletela na pločniku in so drobci poškodovali še nekaj mimoidočih, je volnena kapa pristala na pločniku mehko in brez poškodb. Iz tega sledi, da je volnena kapa bistveno varnejša od integralne čelade... Žal nam izsledke te raziskave skrivajo z izgovorom lažne preventive, zaradi pritiskov lobija trgovcev z moto opremo. Si sploh predstavljate, kakšno klofuto bi prisolili prodajalcu v moto trgovini, ko bi vam po vprašanju o ceni za prekrasno ročno štrikano kapo izdavil ceno 700 evrov? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Danes je kolega pri idiotu iz smeri Maribor - Miklavž pri začetku obvoznice najebal zaradi hitrosti 67 km/h pri štiripasovnici... Točke, kazen...Tam stoji en kreten, ki je zgleda posvojil del ceste in uraduje (beri kasira!) sam. Pri minimalnih kršitvah, ki niso omembe vredne, ne ogrožajo ....

"Danes je idiot pri kolegu iz smeri Maribor - Miklavž pri začetku obvoznice..." - toliko za ogledalo kulture.

"najebal zaradi hitrosti 67 km/h pri štiripasovnici..." - pri tem pa v razmislek toleranco 5 km v območju do 100km/h. Ergo je vozil 72, kar je 20% čez mejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A v registriranem pa ne? A to pomeni, da se "pizdarije" samo z neregistriranim dogajajo?

V veliki meri je tako. Statitika pri nas in po svetu daje take rezultate.

In za povrhu je registrirano orožje, kot je že BMW napisal izsledljivo, lastnik pa preverjen. Večkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je Bog jači od tvog

Moj je Bog jači od tvog

S obje tribine čuju se iste himne

Moj je Bog jači od tvog

Moj je Bog jači od tvog

U njegovo ime se lakše gine

(HP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veliki meri je tako. Statitika pri nas in po svetu daje take rezultate.

In za povrhu je registrirano orožje, kot je že BMW napisal izsledljivo, lastnik pa preverjen. Večkrat.

Jap, včasih bolj kot pa ta glavni kriminalci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Danes je idiot pri kolegu iz smeri Maribor - Miklavž pri začetku obvoznice..." - toliko za ogledalo kulture.

"najebal zaradi hitrosti 67 km/h pri štiripasovnici..." - pri tem pa v razmislek toleranco 5 km v območju do 100km/h. Ergo je vozil 72, kar je 20% čez mejo.

Špegl obrni proti sebi. Tisti, ki je zame idiot, je tvoj kolega....ja saj drugače ne more bit.

Tudi 72 km na štiripasovnici je hitrost kolesarja nad omejitvijo. Še vedno p... dim za dane razmere. Če maš pa glavo za simetrijo telesa in ne za mislit, potem pride do takih idiotizmov. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Špegl obrni proti sebi. Tisti, ki je zame idiot, je tvoj kolega....ja saj drugače ne more bit.

Tudi 72 km na štiripasovnici je hitrost kolesarja nad omejitvijo. Še vedno p... dim za dane razmere. Če maš pa glavo za simetrijo telesa in ne za mislit, potem pride do takih idiotizmov. Žal.

Ah, qurc, pa šele zdaj se nalimaš sem. Kje si bil celo dopoldne? Grem damu! čao!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

danes sem postal razsvetljen, policaj mi je napisal kazen ker sem peš šel preko ceste in ne preko prehoda, ki je bil 30 m stran. razložil mi je da imajo preventivno akcijo in mi držal moralno poduko o tem kako je nevarno če ti kdo skoči na cesto??!?!?!?!?! :headbang:

ko sem mu rekel naj raje redno pijane voznike ki jih itak poznajo iz prometa potegnejo pa je bil tiho in napisal položnico do konca brez idiotskega govorjenja. skratka upam da mu bo mojih 40 (20 v 16 dneh) € pomagalo napolnit normo in bo lahko šel prej sedet v kafič med goste ki jih ne sme ustaviti. :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znam tut v Maribor prit, kjer ni table za naselje. Pa so bistroumneži napisali v zakon, da je 50, če ti okolje daje vtis naselja...Kaj pa če mi da cesta vtis, da lahko 250 potegnem?

Ti si isti bistroumnež ... so kje napisali, da če ti da vtis, da bi lahko 250, da potegni tolko?

No, vidiš. Bistroumnež ...

Pač potegneš 250, v čem je problem?

se ti zdi, da tista njegova apanska jetra lahko grejo realnih 250? :P

e spelal ta novi blesavi zakon,je bil tud policaj-Ljubo Zajc,prav tko kot Halilovič.Žalostn pa je da najebe raja,zaradi takih kretenov.Po naših koncih zdaj policaji po cesti pobirajo traktoriste in mopediste,ki grejo z njive prek ceste domov z šmarnco v pizdi,pa jih zapirajo in tko nabijajo statistiko.

Bolše njih, ko pa tebe - je tak? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem postal razsvetljen, policaj mi je napisal kazen ker sem peš šel preko ceste in ne preko prehoda, ki je bil 30 m stran. razložil mi je da imajo preventivno akcijo in mi držal moralno poduko o tem kako je nevarno če ti kdo skoči na cesto??!?!?!?!?! :headbang:

ko sem mu rekel naj raje redno pijane voznike ki jih itak poznajo iz prometa potegnejo pa je bil tiho in napisal položnico do konca brez idiotskega govorjenja. skratka upam da mu bo mojih 40 (20 v 16 dneh) € pomagalo napolnit normo in bo lahko šel prej sedet v kafič med goste ki jih ne sme ustaviti. :SS :SS :SS :SS

se ti pridružim pri :SS , čeprav mislim da je problem dosti globji in to kar se ti je zgodilo je zgolj rezultat tega. preventivne akcije (čeprav bi to moral biti njihov namen) niso načrtovane s ciljem rešitve neke prometne problematike in ne temeljijo na nekem realnem oz. dejanskem stanju v prometu. podoben problem vidim pri načrtovanju in postavljanju prometne signalizacije. zdi se, da je vse mimo. ne vem zakaj je tako, opcija da odgovorni ne znajo, se jim jebe, se jim ne da... nimam pojma, vidim pa da to ni to. vem pa, da žandari delajo na način, da na hitro nabijejo nekaj kazni, ker le s tem zadovoljijo zahteve šefov, sami pa imajo mir. to, da ti pa žandar še idiotizira pa se mi zdi čisti primerek popolnega brainwasha, bullshitenja, duvanja ipd. ....., tip je verjetno volil JJ. uradno pa temu seveda ni tako. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem postal razsvetljen, policaj mi je napisal kazen ker sem peš šel preko ceste in ne preko prehoda, ki je bil 30 m stran. razložil mi je da imajo preventivno akcijo in mi držal moralno poduko o tem kako je nevarno če ti kdo skoči na cesto??!?!?!?!?! :headbang:

In kaj je s tem narobe? Si naredil prekršek ali ga nisi?

ko sem mu rekel naj raje redno pijane voznike ki jih itak poznajo iz prometa potegnejo pa je bil tiho in napisal položnico do konca brez idiotskega govorjenja. skratka upam da mu bo mojih 40 (20 v 16 dneh) € pomagalo napolnit normo in bo lahko šel prej sedet v kafič med goste ki jih ne sme ustaviti. :SS :SS :SS :SS

Enako bi lahko pijani vozniki rekli, da naj raje ustavlja pešce, ki skačejo na cesto, kjer to ne bi smeli, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!