Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

In kaj je s tem narobe? Si naredil prekršek ali ga nisi?

Enako bi lahko pijani vozniki rekli, da naj raje ustavlja pešce, ki skačejo na cesto, kjer to ne bi smeli, ...

pa ti si na glavo padel večkrat ali to in si potem še policaj ratal povrh????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kar delajo v šolstvu, bo teh visoko usposobljenih kadrov za policaje vedno več. Tako da za pomanjkanje represije se nam ni bati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In seveda ni šel preko ceste izven prehoda za pešce? :whistle: Vse ostalo je eno samo izgovarjanje.... :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa daj pojasnim dragemu fp4492 zakaj moje zgražanje čeprav sem naredil prekršek:

živim v mestu (SLovenska Bistrica) kjer se skoraj vsi vsaj na videz poznamo, posledično tudi policaji poznajo vsakega.

1. pri (mogoče ti je znano) Gams Baru so vsak vikend "pijanice" (20-40 let), ki se potem z svojimi starimi kantami (golf 2-4 + domač tuning avspuha, razni korejci,...) ali novodobnimi statusnimi simboli (Audi 4-6 let star) veselo vozijo po parkplacu in proti mestu z cvilečimi gumami. po mestu padajo hitrostni rekordi.

2. v mestu je Beli konj (bivši Smash) kjer dosti lokalne in uvožene mladine (konjice, celje,...) pije in potem razkazuje junaštva in obvladovanja avta po mestu.

3. obstaja en kup lokalnih podjetnikov (obrtnikov), ki imajo svoje pivske turneje in se med lokali prevažajo z avti. hitro in glasno jasno.

4. imamo en kup tipov za katere se "neve kaj delajo" ampak imajo dobre avte in kažejo kako hitro so (po mestu jasno).

in še bi lahko našteval.

policija ne naredi nič ker jih pozna, so v sorodstvu, bivši policaji ali pa jim nič ne upa narediti!

potem pa mene zakasirajo ker grem preko ceste v mestu izven prehoda in ima jajca da mi drži še neko moralno pridigo kako sem nevaren ko peš hodim po cesti,tisti prehod za pešce ki pa bi ga moral uporabiti pa je smrtno nevaren ker vsi vozijo v rdečo in imaš ti že zeleno ko nekdo pripiči mimo ker hoče ujet še rumeno na semaforju. vsaj dvema sem tam že rešil življenje ko sta hotela stopin na prehod (imela sta zeleno) pa sem jih potegnil nazaj na pločnik ker sem videl da se približuje avto ki je šel skozi rdečo.

namesto da bi stali 30 metrov nižje in lovili avte ki vozijo skozi rdečo, raje lovijo pešce!!! :SS :SS :SS

no ja sicer pa je to itak praksa pri naših inkasantih povsod po SLO. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa daj pojasnim dragemu fp4492 zakaj moje zgražanje čeprav sem naredil prekršek:

Škoda besed. Dejstvo je, da si naredil kiks. Vse ostalo je brcanje v temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti si na glavo padel večkrat ali to in si potem še policaj ratal povrh????????

No, lepo prosim, da se vzdržiš takih komentarjev. :closedeyes:

no pa daj pojasnim dragemu fp4492 zakaj moje zgražanje čeprav sem naredil prekršek:

živim v mestu (SLovenska Bistrica) kjer se skoraj vsi vsaj na videz poznamo, posledično tudi policaji poznajo vsakega.

1. pri (mogoče ti je znano) Gams Baru so vsak vikend "pijanice" (20-40 let), ki se potem z svojimi starimi kantami (golf 2-4 + domač tuning avspuha, razni korejci,...) ali novodobnimi statusnimi simboli (Audi 4-6 let star) veselo vozijo po parkplacu in proti mestu z cvilečimi gumami. po mestu padajo hitrostni rekordi.

2. v mestu je Beli konj (bivši Smash) kjer dosti lokalne in uvožene mladine (konjice, celje,...) pije in potem razkazuje junaštva in obvladovanja avta po mestu.

3. obstaja en kup lokalnih podjetnikov (obrtnikov), ki imajo svoje pivske turneje in se med lokali prevažajo z avti. hitro in glasno jasno.

4. imamo en kup tipov za katere se "neve kaj delajo" ampak imajo dobre avte in kažejo kako hitro so (po mestu jasno).

in še bi lahko našteval.

policija ne naredi nič ker jih pozna, so v sorodstvu, bivši policaji ali pa jim nič ne upa narediti!

potem pa mene zakasirajo ker grem preko ceste v mestu izven prehoda in ima jajca da mi drži še neko moralno pridigo kako sem nevaren ko peš hodim po cesti,tisti prehod za pešce ki pa bi ga moral uporabiti pa je smrtno nevaren ker vsi vozijo v rdečo in imaš ti že zeleno ko nekdo pripiči mimo ker hoče ujet še rumeno na semaforju. vsaj dvema sem tam že rešil življenje ko sta hotela stopin na prehod (imela sta zeleno) pa sem jih potegnil nazaj na pločnik ker sem videl da se približuje avto ki je šel skozi rdečo.

namesto da bi stali 30 metrov nižje in lovili avte ki vozijo skozi rdečo, raje lovijo pešce!!! :SS :SS :SS

no ja sicer pa je to itak praksa pri naših inkasantih povsod po SLO. :headbang:

Jaz ti vse to verjamem, da bi bilo potrebno koga drugega prej oglobiti (ali pa vsaj fajn okrog ušes), ko dela traparije. Vendar pusti to presojo policaju. Še vedno ga lahko prijaviš, če misliš, da ti je neupravičeno kasiral. Sicer pa, a si naredil prekršek ali nisi? Če je odgovor ja, potem plačaj, če je odgovor ne, se pritoži. Tudi meni se zdi bedarija, da policaj stoji z radarjem na mestu, kjer ne pomnim nesreče in kasira. A kaj morem, če bom prletu, bom pač moral plačat, ali pa se bom zgražal tu na forumu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto da bi stali 30 metrov nižje in lovili avte ki vozijo skozi rdečo, raje lovijo pešce!!!

Mogoče so presodili, da bežeči pešec, tudi če se razkanta na prvem ovinku, naredi manj škode kot bežeči avtomobilist ali (bognedaj!) mopedist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh brezveze. prekršek sem naredil in ga bom plačal ker pa očitno nekateri ne kapirate kaj sem hotel povedat - šele ko bodo rešili vse druge probleme v prometu se bom strinjal da v "preventivni akciji" lovijo pešče, do takrat pa bi bilo bolj pametno če bi se lotili koga drugega!

je razumljivo? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, se popolnoma strinjam s tabo imam tudi sam podobno izkušnjo.. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi. Pred leti sem pijan kolovratil po ulici in so me policaji 100m pred domom pobasali v kareto in odpeljali na streznitev! Pizda jim materna, a me res niso mogli pobasat prej, ne pa potem, ko sem prepešačil že več kot 3 kilometre!!! :angry:

Bi se pa ob tej priložnosti rad zahvalil policaju, ki me je v tisti težki noči zalagal s čiki in mi vljudno odpiral vrata sobice in wc-ja. :D Čeprav za hrbtom mi pa res ne bi bilo treba stat, ker sem bil takrat rahlo živčen... :P

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ta zakon začne veljati 1. aprila 2011, uporabljati pa se začne 1. julija 2011.

U K A Z

o razglasitvi Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)

Razglašam Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP), ki ga je sprejel

Državni zbor Republike Slovenije na seji 20. decembra 2010.

Št. 003-02-11/2010-16

Ljubljana, dne 28. decembra 2010

dr. Danilo Türk l.r.

Predsednik

Republike Slovenije

Z A K O N

O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA (ZPrCP)

46. člen

(najvišje dovoljene hitrosti)

(1) Najvišja dovoljena hitrost vozila je:

1. na cestah v naselju 50 km/h;

2. v območju omejene hitrosti 30 km/h;

3. v območju umirjenega prometa in v območju za pešce 10 km/h.

(2) Na posameznih cestah v naselju ali njihovih delih je največja

dovoljena hitrost za vozila lahko največ 70 km/h, če varnost prometa

in predpisani prometnotehnični elementi to omogočajo in je to določeno

s predpisanim prometnim znakom.

(3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:

1. na avtocestah 130 km/h;

2. na hitrih cestah 110 km/h;

3. na vseh ostalih cestah 90 km/h.

(4) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom

dovoljeno hitrost v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali

v območju omejene hitrosti, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost do vključno 10 km/h.

Vozniku motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

2. 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost nad 10 do vključno 20

km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

3. najmanj 1.000 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20

km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in

prepoved vožnje motornega vozila;

4. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 30

km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom

omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 100 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h. Vozniku

motornega vozila se izrečejo tudi 3 kazenske točke;

3. 500 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku

motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

4. najmanj 1.000 eurov, če prekorači hitrost za več kot 30 km/h.

Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved

vožnje motornega vozila;

5. najmanj 1.200 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50

km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom

omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri

cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema

prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se

kaznuje za prekršek z globo:

1. 80 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h;

2. 160 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h. Vozniku

motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

3. 300 eurov, če prekorači hitrost do nad 30 do vključno 40 km/h.

Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

4. najmanj 500 eurov, če prekorači hitrost za več kot 40 km/h. Vozniku

motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje

motornega vozila.

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom

omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni

smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim

pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 60 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h.

2. 120 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h;

3. 200 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h. Vozniku

motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

4. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h.

Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

5. najmanj 400 eurov, če prekorači hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku

motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje

motornega vozila.

ZGORNJA MEJA ALKOHOLA V NAPIHANEM ZRAKU JE 0,23,

0,24 - 300EUR

0,52 PA ŽE PRENOČIŠČE

PREVOŽEN SEMAFOR RDEČE LUČI 300EUR PLUS 5 KAZENSKIH TOČK

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.. seveda... in kazni bodo za vse enake. Tisti ki ima 560€ plače in tisti ki ima 2,000 € plače (ali več)

Lahko bi se malo povezali z kakšno davkarijo, pa naj še upoštevajo mal prihodke. Recimo Borat ne more plačat, ker že tako nima od tistih 3,200 ojrof :whistle:

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj cakam take kazni :worship:

najboljse bo da mam jurja v denarnci pa policja podkupim, ker drugace tak nebo slo......

ne vem ali to resno mislijo ali pa se drzava prekleto dela norca iz nas hlapcev :surrender:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.. seveda... in kazni bodo za vse enake. Tisti ki ima 560€ plače in tisti ki ima 2,000 € plače (ali več)

Lahko bi se malo povezali z kakšno davkarijo, pa naj še upoštevajo mal prihodke. Recimo Borat ne more plačat, ker že tako nima od tistih 3,200 ojrof :whistle:

Ne morejo se povezati z davkarijo zato ker DURS zaradi netransparentnih finančnih tokov in izogibanja plačevanja davkov nima točne slike prejemkov državljanov RS, ki bi naj bili podlaga za bolj pravično odmero kazni (seveda bi nek minimum bil za vse enak). Žal smo še zelo daleč od Skandinavcev in nekaterih delnih rešitev ni možno kopirati brez reševanja drugih vprašanj, ki se na te rešitve navezujejo. Bi bilo pa zelo lepo, če bi bilo...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo vas prosim. V tej državi še popisa nepremičnin niso sposobni izpeljati in urediti zemljiške knjige, kaj šele da bi vezali kazni na premoženjsko stanje. Kar se davčne tiče, je Slovenija itak divji zahod.

Sicer pa četudi bi javnost pritisnila na njih in bi res sprejeli tak zakon, bi ga spisali tako, da bi Senice, Bavčarji, Zidarji in Jankoviči v praksi padli v najnižji razred, ostali bi pa jebali ježa.

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sam predsednik je podpisan pod tem sranjem. Država lačna denarja, organi represije pa itak samo nabirajo keš.....Pa saj zadnje čase vsake pol leta izdajo nove zakone-kazni. Kaj niso v stanju enkrat prav napisati? za mojo varnost s temi neumnostimi itak ne naredijo nič. Za mojo varnost bi naredili, če bi končno eno afero uspeli zaključiti in sankcionirati, če bi končno uspeli zaustaviti malomarno okoriščanje in razsipavanje z javnimi financami.....

Žal, naslednjič, ko mi bodo mahali z loparčkom, samo še pobegnem....papasurrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj cakam take kazni :worship:

najboljse bo da mam jurja v denarnci pa policja podkupim, ker drugace tak nebo slo......

ne vem ali to resno mislijo ali pa se drzava prekleto dela norca iz nas hlapcev :surrender:

Problem je v tem, ker naši plavi niso tok brihtni, da bi bili podkupljivi.....tudi jaz mu raje dam 500€, pa mi ne nabije točk.....oziroma vzame izpita!

p.s.

Preden me moralisti napadejo, trdim, da se vsakemu izmed nas lahko zgodi, da pelje 75km/h, tam kjer je omejitev 50. Res, težko se zgodi, da v vasi ali naselju to narediš, mimogrede, pa kje kjer je ravna cesta in ni hiš. Več kot voziš, večja je verjetnost, da boš napako storil.

primer Italija: za 75km/h, omejitev 50 je kazen 175€ in 3 točke. Da ne govorimo, koliko je v Italiji minimalna plača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primer Italija: za 75km/h, omejitev 50 je kazen 175€ in 3 točke. Da ne govorimo, koliko je v Italiji minimalna plača

avstrija isti primer kazen 35 eur :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovence pri prometnih prekrških spametuje edino velike denarne kazni to je DEJSTVO, ki se je pokazalo z zmanjšanjem prometnih nesreč s smrtnim izidom v zadnjih letih :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primer Italija: za 75km/h, omejitev 50 je kazen 175€ in 3 točke. Da ne govorimo, koliko je v Italiji minimalna plača

avstrija isti primer kazen 35 eur :worship:

I love Austrija. (no vsaj kazni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovence pri prometnih prekrških spametuje edino velike denarne kazni to je DEJSTVO, ki se je pokazalo z zmanjšanjem prometnih nesreč s smrtnim izidom v zadnjih letih :whistle:

Zelo čudno, kako je to sovpadalo z uvedbo vinjet in odprtjem zadnjih krakov avtocestnega križa :headbang:

Pa verjetno kanček več prisotnosti policije na cestah tudi ni imel nič pri izboljšanju a ne ?

Prejšnje podražitve kazni pa niso imele enakega vpliva in ga tudi bodoče ne bodo imele. Se pa vedno pripne zasluge tja, kjer je najeonstavneješe.

Na način, kot delajo to pri nas se lahko DEJSTVA hitro prikroji.

Avstrijci imajo ob 10x nižjih kaznih večjo prometno varnost.

Edina razlika med njimi in nami je ta, da tam ne moreš iti v nedeljo na furo, ne da bi vsaj 2-3x srečal delujočega policaja na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!