Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

pred 4 minutami, skalaprava pravi:

.ampak nekako nočem biti pozer, zato se vozim rajši po kočevskih gozdovih, stran od klopc in fotografov :photo:

je pa fajn, ker če greš u grmoule, te hitr vn zvečejo... če si pa kje sam, te pa medvedi pojejo :P

tam se bo vedno vozilo, ker je povezava med Osrednjo Slovenijo in Primorsko .. to je moja pot tudi ko grem v Paklenico ;)

in kaj bodo z radarjem ... če do sedaj provide, policijske zasede, helikopterji, civilni izdajalci itd itd ne morajo umirit teh nekaj %, potem je res nekaj hudo narobe z našim sistemom :ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, skalaprava pravi:

Medvedje ride niso tako atraktivne za sportake....preveč zaprti ovinki. Tam je bolj raj za supermoto in ostale, ki nimajo clip on balanc. So pa definitivno bolj odmaknjene...medvedje ride niso povezava med večjimi kraji in imajo zato redek promet, pa še lep izlet je. Na sredini imajo celo klopce, če je to pomembno :P

Še moj pogled:

Jaz pravim vsakemu svoje in razumem, da so enim kačje ride všeč. Osebno pa sem se jim izogibal......zakaj? Ker se je meni vožnja tam vedno zdela kot pozerstvo! Opazoval sem to....folk je že v Planini živčen ratal, ko so se približevali tabli za konec naselja, ker "zdaj bo šlo pa zares", ker ga bodo ocenjevali tisti na klopcah, pa še fotograf na ovinku, pa....WTF, no!? Kot da si na modni pisti! 

Kdor me pozna, bo vedel, da se znam kar solidno peljati...........ampak nekako nočem biti pozer, zato se vozim rajši po kočevskih gozdovih, stran od klopc in fotografov :photo:

Mal si zadramatiziral. A jemljem to kot vtis zunanjega gosta. Ride so 20, 30 let lokacija nekje na sredi Slovenije, kjer se sreča velik folka. Ride, kot motoraj so totalni šit, nič posebnega, pa visim tam 2x tedensko. tudi preganjal sem se, ma niso niti ovinki noro lepi, niti podlaga. Tam je lokacija, ki srečaš mnogo ljudi iz cele slovenije. Nekateri se vračajo z morja, drugi gredo na morje, nekateri so doma v bližini drugi smo na svojem ustaljenem krogu.

Ride so druženje in nekaj dirkačev. Podobno je Črni kal. 

Če mene osebno vprašaš, so Rebernice pista napram ridam, tudi Medevedje ride so lepše, daljše boljše, neglede na moped. 

Planinske ride so posebne samo zaradi druženje in ljudi, ki jih tam vidiš, zaradi ljudi, ko si vzameš čas.

Jokanje krajanov, meni je zlo žal. Vas Planina je vas, kjer je omejitev 50km/h, kar vidim 99% ljudi to omejitev spoštuje, saj tam običajno visi radar mestnega redarstva, nimajo kaj jokat. Naj se preselijo drugam. Cesta je cesta in cesta je javno dobro. Tudi jokanje o odprtih rorih je pretencizno, saj je na ridah kontrola SENPa vsaj 1x mesečno.

Zraven samih ovinkov torej rid ni niti ene bajte, no pravzaprav je ena oddaljena cca 50m stran

image.thumb.png.67f3034d5dd39b2822d988125ec25bba.png

kot vidiš na fotki.

Vendar za neke ukrepe je potrebna pretencioznost in napihovanje problema. Da ne govorim, da so posnetki iz članka stari 10 ali več let.

 

pred 13 minutami, maus pravi:

je pa fajn, ker če greš u grmoule, te hitr vn zvečejo... če si pa kje sam, te pa medvedi pojejo :P

tam se bo vedno vozilo, ker je povezava med Osrednjo Slovenijo in Primorsko .. to je moja pot tudi ko grem v Paklenico ;)

in kaj bodo z radarjem ... če do sedaj provide, policijske zasede, helikopterji, civilni izdajalci itd itd ne morajo umirit teh nekaj %, potem je res nekaj hudo narobe z našim sistemom :ninja: 

si pozabu povedat:

bolje da dobro izpadeš na fotki, kot da dobro izpadeš u kanal na ridah :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

je pa fajn, ker če greš u grmoule, te hitr vn zvečejo... če si pa kje sam, te pa medvedi pojejo :P

tam se bo vedno vozilo, ker je povezava med Osrednjo Slovenijo in Primorsko .. to je moja pot tudi ko grem v Paklenico ;)

in kaj bodo z radarjem ... če do sedaj provide, policijske zasede, helikopterji, civilni izdajalci itd itd ne morajo umirit teh nekaj %, potem je res nekaj hudo narobe z našim sistemom :ninja: 

No, če medo mene popapa, si bo zobe polomil (Skala) :lol1:

In racionalno gledano, gre pot iz LJ v Paklenico prej preko Kočevja, kot pa preko Kačjih rid. Pač se rad preko rid zapelješ in na OMV še kavico spiješ, ni nič narobe s tem. Samo določeni osebki so vam sedaj to traso uničili in to nisem bil jaz in meni podobni motoristi...vi jih sami poznate, kdo so, pa jih umirite! In nismo unikum, kar se ukrepov tiče. Kot je bilo že povedano, tudi v AUT zapirajo ceste za motoriste, oz. jim postavljajo dodatne omejitve. Po Nemčiji se za vikend nekatere ceste popolnoma zaprejo za motoriste, ne pa tudi za ostale, v alpah počasi postaja gonja proti nam, zaradi hrupa....evo, recimo moj XR tudi brez akrapota dovolj leti, pa me ne slišijo zato v deveto vas......sam povem, ne se jezit! :nono:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametna ablast, da ji kar škodje. Kako postaviti stacionarni radar za motorje in s tem umiriti "divjanje" motoristov bo zanimiv projekt.

Važni je, da bodo par upokojencev, ki cel dan nimajo kaj za delati in jih moti "hrup" zadovoljili. Pomagalo pa ne bo kaj dosti. Pač ljudje ne ločijo hrup od zvoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadarkoli sem šel tam, se je večina motoriatov peljala skozi Planino po omejitvah in res umirjeno. Ride so pa potem že za naseljem. 

Je pa res, da je takšna lokacija, da je tranzita ogromno.

Ovinkov je pa malo in lahko se skrijejo relaciji med Razdrtim in Podnanosom. Ta odsek je meni neprimerno bolj atraktiven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastičarji po navadi skozi Planino peljejo po omejitvah, kar ostali potovalkarji in GS (rang)  po Planiskem polju peljejo 80 in ovirajo promet in potem skozi vas Planino peljejo 80 in prehitevajo plastičarje, ki so pihnili mimo njih po Planinskem polju in plastičarji te iste ujamejo na drugem ovinku izven naselja, kjer se lomijo skozi ovinke, ne znajo zvozit ovinka, po ravnih delih pa kokr se da, samo da jih plastičarji ne prehitijo in pol spet bremzanje skozi cel ovinek ... to je 1000 x videno :P 

pa se nisem enkrat pelju po teli relaciji ... še veliko posnetkov imam :P 

Sicer pa.. vsak je odgovoren za svoja dejanja ...

tudi v našem parku poleti mulrija glasna do poznih ur .. eni kličejo policijo, vendar jim nič ne morejo do 23 ure poleti ... in me res boli kurac za prebivalce ob cesti in se bom vozil kjerkoli se pač bom. Motor imam homologiran, plačam davke, cestnino, gorivo in vse kar je potrebno, za tistih nekaj divjakov, pa nismo pristojni mi, temveč organi pregona.

Spet so začeli hodit Italjani in kaj naj mu jaz... še mene motijo, ker na klopci pecam motoristke in jim ne morem izlivati ćustew, brez da bi povzdigoval glasu ... 

štekate :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

...Zraven samih ovinkov torej rid ni niti ene bajte, no pravzaprav je ena oddaljena cca 50m stran...

Scenarij. Par podjetnih ridarjev odkupi tisto eno bajto in jo preuredi v Bikers welcome lokal. Pa obvezni barvni printer bi tudi morali imet, za takojšnjo izdelavo fotk...Volk sit in koza cela. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/7/2021 at 5:17 PM, Darko3g said:

Če kaj vem, tam ni naselja in je omejitev 90. Tako, da čez glavne ovinke ne bo pretiranega preseganja omejitev.

Misliš, da ne bodo omejili hitrosti za celoten odsek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Scenarij 2.0. Tunel med Planino in Ravbarkomando. Ridam pa podelit status motokrajinskega narodnega parka...:P

Super, samo prej naj zgradijo že 1000x obljubljeni tunel pod Gorjanci na 3.razvojni osi - jug, za povezavo Bele krajne!

Pred tem žal ne podpiram nobenega drugega tunela v SLO! :angryrant1: 

:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vam ni jasno; volitve se bližajo, treba je ljudem obljubiti prave bombončke, da bodo obkrožili pravo številko. Motoriste pa imajo (skoraj) vsi v želodcu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 11. 2021 ob 9:17, Lipstick pravi:

Sej obstajajo fleksarce na baterije.....

In kolko stacionarcev si že podrl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Snečer pravi:

 

tko se dela!!! :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kaldu pravi:

Od kdaj pa Ptuj ni več Prlekija?

Ko smo mi na Ptuju jedl z zlatimi žlicami in vilcami, ste se drugje po Sloveniji tepl za crknenimi dinozauri :ras: 

ajeprou :jezik: 

Kdo smo? – Mlada Slovenija

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čist sam :(

20211120_144809_HDR.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Markisan pravi:

Kako vas ne zebe....

tole danes? 14 v dolini, 12 v Postojni. ; drgač pa ni mraza, je samo slaba oprema. Pa tudi od vetrne zaščite je veliko pomembno.

3 slojna modeka tekstil (termo podlogo sem iz hlač ven vrgel), letne rokavice in še mi je blo mal toplo na krampeku :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

tole danes? 14 v dolini, 12 v Postojni. ; drgač pa ni mraza, je samo slaba oprema. Pa tudi od vetrne zaščite je veliko pomembno.

3 slojna modeka tekstil (termo podlogo sem iz hlač ven vrgel), letne rokavice in še mi je blo mal toplo na krampeku :P

 

Jest pa cel dan gledam 4C na uri ...... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!