Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

od tebe še vedno čakam odgovor kje v severni italiji bi se dalo kak dirkališče obiskat..

vsaka malo večja vas ima dirkališče tam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaka malo večja vas ima dirkališče tam ...

ja vidm da si spet en brihtol pojedu..

pa povej ti za nas k teh tablet nimamo na zalogi kje so ta dirkališča..lepo prosim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi nekje, kjer je nekaj 100 metrov pregleda vnaprej sploh bila polna crta? Ponavadi je na takih mestih ni ali pa je precej dober razlog zanjo..

ali pa je umerjena predvsem na avtomobilski promet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vidm da si spet en brihtol pojedu..

pa povej ti za nas k teh tablet nimamo na zalogi kje so ta dirkališča..lepo prosim..

Mal poglej recimo razpored dirk za italijansko državno prvenstvo supermoto. Večina dirkališč tam je primernih za take, kot ste vi, ki dirkate na ridah (in na kakem mobikrogu)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal poglej recimo razpored dirk za italijansko državno prvenstvo supermoto. Večina dirkališč tam je primernih za take, kot ste vi, ki dirkate na ridah (in na kakem mobikrogu)...

ne dirkamo na ridah..tam se samo peljemo..

mal pa dirkamo na mobikrogu..oziroma smo..pa na racelandu..

no lahko kak link daš lepo prosim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej na traktorski, sodeč po žlahtnih argumentih.

proge so na linku-ponavljam. je pa nekaj manjših površin za se malo peljat, ne pa za dirkat. mislim pa da nič v naši bližini, pa samo klepetu po talijansko služijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi kdo kačo? Po sindikalni ceni.

Pa ne morš biti tolk :topic: LOL :lol1: :lol1: :lol1:

Hkmmm k temi, tko ali tko se pričakuje zelo malo

učinkov na podlagi jalovih bobnenj po tipkovnicah,

lahko pa samo predlagam, spremembo imena "kačje ride" v ......fulll :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vi niste normalni, da skoz eno in isto prazno slamo mlatite. :wacko:

Vse teme ki vsaj približno smrdijo po ridah, bi blo treba zapret. Ali pa naj si ridaši naredijo en privat forum pa naj tam razglabljajo do onemoglosti. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, samo maticna tema nej pa kar ostane, je na Motosvetu ze zelo dolgo :) Ce te pa tudi tam kaj moti, pa ne kliknes gor in problem resen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne razumem ljudi, ki imajo voljo za brezplodno prerekanje. V bistvu mi je malo žal za njih. :friend1:

Pa teh tem ne berem, brez skrbi, samo podajam svoje mnenje. :winkiss:

Moti me pa, ko gre kak ridaš s svojim stilom kakat v kakšno resno temo. :rolleyes:

Pod definicijo ridaša spadajo tudi aktivni udeleženci topica o ridah, ne samo redni fočkarji pravih rid.

P.S.: Reply ni obvezen. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je, je treba nabijat poste :rolleyes:

Lepo da podajas mnenje o temah, ki jih sploh ne beres ;)

Drugace pa ja, se strinjam, brezvezno prerekanje, ki ga ne bo nikoli konec :) Sem pa zato toliko bolj vesel, da je v "tapravi" temi mir, sedaj ko imajo moralizatorji to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuuu jezn jezn, dj pa zrihtej še na parih odsekih ne sam na temu pol, če se že greste eno varnost. mislm, drekejte pol po celi SLO ne sam ride, so nekateri odseki v SLO velik bol nevarni kokr pa ride. kr mau se pozanimej pa boš vidu ;)

recimo v bohinj - tm bi mogl pol celo cesto poškrabat, jebiga cela cesta je nevarna, ajde gremo akcija

:wacko:

lubica zlata, maš res, po vsej Sloveniji se vozimo, vsepovsod kršimo predpise, se peljemo prehitro, včasih prehitevamo po črti, medtem ko srečujemo avto, včasih se peljemo po kolenu, včasih po tazadnjem kolesu, a nihče iz te svoje vožnje ne dela takega spektakla, kot ga nekateri nedonošenčki delajo tukaj o ridah.

In verjetno že greste marsikomu pošteno na qrac, ker mislite, da držite boga za jajca, ker se vsak dan peljete 3x po isti cesti in poskušate prehiteti tiste, ki se tam peljemo trikrat na leto.

ampak jebi ga, ne držite ga za jajca. ker sploh ne obstaja.........

to še "prođe"?

Ne, to ne prođe.

Ker oba poskušata peljati po kolenu samo zaradi tega, da bi se pač peljala po kolenu, ne pa za to, ker sta tako hitra, da bi se MORALA peljati po kolenu.

BRUM BRUM, ti pa ker si taki mali, bogi, suhi nič močen, ja, lahko bi celo rekli, da si malo podhranjen zadnje čase, če boš rabil pomoč, ko te bodo probali tile jezični dohtarji nabutati, me lahko pokličeš na pomoč. Mene, velikega, močnega, dobro hranjenega.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo da podajas mnenje o temah, ki jih sploh ne beres ;)

Sem se matral s prejšnjo temo o ridah, tako da lahko mirne duše sklepam, da tukaj ni nič boljše. ;)

Have fun! :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Jaz govorim o varni vožnji. Kategoriji legalnosti se namenoma ogibam, ker vem da je prevečkrat pretoga. ;)

po besedah @mačka27, vendarle ni bilo vse tako varno. >>> .. sej verjetn bi ga še bl u pohn gnala, če me 3x neb mau na druh pas zagoniu... ker itak da j tko kukr u žiulenu- če si v neki skupini se probaš prlagodit, sej za use pol fajn... sam bl res ni šlo blush.gif ... <<< :) tko da, kaj bi se zgodilo če bi takrat prišel avto nasproti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po besedah @mačka27, vendarle ni bilo vse tako varno. >>> .. sej verjetn bi ga še bl u pohn gnala, če me 3x neb mau na druh pas zagoniu... ker itak da j tko kukr u žiulenu- če si v neki skupini se probaš prlagodit, sej za use pol fajn... sam bl res ni šlo blush.gif ... <<< :) tko da, kaj bi se zgodilo če bi takrat prišel avto nasproti?

Glede na to da si vozil v taisti koloni za njo... in glede na to, da jaz tega v ogledalu nisem opazil... :whistle: Sem pa opazil, da v ovinkih pleše in jo na to tudi opozoril in ji dal prijazen nasvet, voznika za njo pa opozoril, naj za vsak slučaj poveča varnostno razdaljo. ;)

P.S.: Že v Cerknici smo se vsi skupaj dogovorili, da je ona najšibkejši člen kolone, zato je vozila spredaj, takoj za čelom kolone...

P.P.S.: Ne vem, če si opazil, da sem takoj, ko mi je postalo jasno, da vodiča skozi Ljubljano pozabljata, da v resnici vodita kolono, prevzel vlogo "sekundarca" in skrbel za tiste zadaj, na kar je vodič pozabljal... ;)

Noch etwas?

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda še nekaj o varnostnih ukrepih med vožnjo... Ko se je kolona zaradi česarkoli že razdelila (podaljšala) sem znižal tempo in na njem vztrajal vse do ponovne formaccije.

Irenco sem po "blokadi križišč" ščitil na ta način, da sem vozil tik ob črti (po svoji strani) in opozarjal nasproti prihajajoča vozila na kolono za seboj in irenco, ki je "lovila svoj položaj". Ves čas sem v ogledalu opazoval dogajanje za seboj in poskušal vožnjo prilagajati le-temu.

Prehitevanje se je vedno izvajalo dvofazno, tako da sem se odcepil in ko sem bil spredaj in onemogočil pospeševanje prehitevane kolone in ko je bilo dovolj "praznega" spredaj, sem nakazal, da naj se prehitevanja loti tudi preostanek kolone (ki ga je takrat vodila Irencko)...

Seveda pa na koncu lahko pripomnim tudi to, da smo vsi spremljevalci nosili "odsevne jopiče" in tako že apriori ostale udeležence v prometu opozarjali na nas.

Varnost kolone je bila stalno na prvem mestu... Na vsakem postanku smo upoštevali utrujenost in pripombe članov kolone in tako formirali vrstni red... Še kaka pripomba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da si vozil v taisti koloni za njo... in glede na to, da jaz tega v ogledalu nisem opazil... :whistle: Sem pa opazil, da v ovinkih pleše in jo na to tudi opozoril in ji dal prijazen nasvet, voznika za njo pa opozoril, naj za vsak slučaj poveča varnostno razdaljo. ;)

P.S.: Že v Cerknici smo se vsi skupaj dogovorili, da je ona najšibkejši člen kolone, zato je vozila spredaj, takoj za čelom kolone...

P.P.S.: Ne vem, če si opazil, da sem takoj, ko mi je postalo jasno, da vodiča skozi Ljubljano pozabljata, da v resnici vodita kolono, prevzel vlogo "sekundarca" in skrbel za tiste zadaj, na kar je vodič pozabljal... ;)

Noch etwas?

Morda še nekaj o varnostnih ukrepih med vožnjo... Ko se je kolona zaradi česarkoli že razdelila (podaljšala) sem znižal tempo in na njem vztrajal vse do ponovne formaccije.

Irenco sem po "blokadi križišč" ščitil na ta način, da sem vozil tik ob črti (po svoji strani) in opozarjal nasproti prihajajoča vozila na kolono za seboj in irenco, ki je "lovila svoj položaj". Ves čas sem v ogledalu opazoval dogajanje za seboj in poskušal vožnjo prilagajati le-temu.

Prehitevanje se je vedno izvajalo dvofazno, tako da sem se odcepil in ko sem bil spredaj in onemogočil pospeševanje prehitevane kolone in ko je bilo dovolj "praznega" spredaj, sem nakazal, da naj se prehitevanja loti tudi preostanek kolone (ki ga je takrat vodila Irencko)...

Seveda pa na koncu lahko pripomnim tudi to, da smo vsi spremljevalci nosili "odsevne jopiče" in tako že apriori ostale udeležence v prometu opozarjali na nas.

Varnost kolone je bila stalno na prvem mestu... Na vsakem postanku smo upoštevali utrujenost in pripombe članov kolone in tako formirali vrstni red... Še kaka pripomba?

ja pa dobr piki no pa ti si car, tok enga razglabljanja kako si vodu kolono!!! svaka čast, res rojeni lider. zj pa nehi že težit od tele vaše vožne, jz ne vem zaka noben od naše skupine ne razglabla kako je pelau, al pa dex k je vodu skupino, se čist nč ne hvala, kako je vodu. zj pa jenej že!

rajš povej kdaj bo dvojna ograja gor, pa točno prosm, k si že tok na tekočem, men spomlad ne pomen nč, DATUM!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

rajš povej kdaj bo dvojna ograja gor, pa točno prosm, k si že tok na tekočem, men spomlad ne pomen nč, DATUM!!!!

...

1.) Jap... Spremstvo je vzelo vodenje kolone resno... Ne samo jaz, ampak tudi ostali. In cela kolona je delovala homogeno. Vesel bom, če tudi DeX napiše kako svojo pripombo. Vsaka izkušnja prav pride... vsaj tako je moje mnenje.

2.) Tebi marsikaj pomeni nič, ali pa zelo malo... Če bi recimo kakorkoli aktivno sodelovala pri celi zadevi, bi bila zelo točno seznanjena s podatki... Pravzaprav bi dokaj točno poznala zadeve že če bi znala brati. Večina stvari je že napisana na temu forumu - v tej temi. Zatorej... Loti se branja. Bo pripomoglo k tvoji funkcionalni pismenosti (pismenost v funkciji = sposobnost uporabe in pravilne interpretacije zapisanega besedila).

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.) Jap... Spremstvo je vzelo vodenje kolone resno... Ne samo jaz, ampak tudi ostali. In cela kolona je delovala homogeno. Vesel bom, če tudi DeX napiše kako svojo pripombo. Vsaka izkušnja prav pride... vsaj tako je moje mnenje.

2.) Tebi marsikaj pomeni nič, ali pa zelo malo... Če bi recimo kakorkoli aktivno sodelovala pri celi zadevi, bi bila zelo točno seznanjena s podatki... Pravzaprav bi dokaj točno poznala zadeve že če bi znala brati. Večina stvari je že napisana na temu forumu - v tej temi. Zatorej... Loti se branja. Bo pripomoglo k tvoji funkcionalni pismenosti (pismenost v funkciji = sposobnost uporabe in pravilne interpretacije zapisanega besedila).

oprost ampak tvoji posti so tko dolgovezni in dolgočasni in predn ti poveš tist bistvo že odneham, tko da mi na krej pamet ne pride, da bi šla brat nazaj use tvoje dolgovezne in samohvalne poste - a je tko težko samo mau bl točno napisat, kdaj naj bi bla ta ograja, pa kokr sm že povedala, spomlad men ne pomen nič - to je lahko marec, april, maj,... če pa moje konce gledam je pa to tud junij al pa junij, je pač tud že takt sneg padau, tko da,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi prav. :naughty: Vsaj povem bistvo... nekateri še tega ne znate. Pa bi bilo zelo lepo, če bi ga znali. Bi bilo manj nepotrebnih nesporazumov.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je všeč..da se nabija o vsem drugem razen o "kao problematiki"..s tem tudi težave izginejo..

sicer pa kaj se sekirate..sezona se izteka..kmal bo sneg, za slabe pol leta si boste vsi oddahnil..mogoče ugotovl da je najbolš vse pri miru pustit..najdl nove ovinke..pa bo..

provokator..tista slikca je bla narjena za promocijo Planine..boš videl ta nov vodič po Planini :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo je pa dokaj enostavno...

Izhodišče je, da se motoristi se radi zbiramo na kačjih ridah. Majhen delež motoristov je z vidika prometne varnosti problematičen. Zaradi tega majhnega deleža, lokalno prebivalstvo tlači vse motoriste v isti koš. Da bi poskrbeli za svojo lastno varnost in kakovost življenja pritiskajo na policijo, ki je bolj pogosto prisotna na problematičnem območju.

Rešitev problema je še bolj enostavna. V kolikor bi motoristi sami poskrbeli za "samoprečiščevanje", bi lokalno prebivalstvo ne povzročalo nepotrebnih preglavic in celo ne počeli neumnosti, ki neposredno ogrožajo varnost VSEH. Z umiritvijo stanja bi se končal tudi poostren nadzor policije na tem območju. Varnost bi se povečala tudi neposredno s tem, da bi se "kamikaze" v kar največji možni meri odstranilo s ceste (se jim jasno dalo vedeti, da so nezaželjeni tudi s strani samih motoristov).

Sklep je torej takšen, da bi volk bil sit in koza cela... Vse vpletene strani bi bile zadovoljene. Simple as that. In kot sem nekoč že napisal bikerju, je treba biti res presneto omejen, da se tako enostavnega kompromisa ne uvidi.

Morda še črni scenarij... V primeru, da se nič ne ukrene na lastno iniciativo... Država bo problem poskusila rešiti "po svoje"... Kd bo potegnil ta kratko, pa lahko v tem primeru samo ugibate. Toliko tudi o pljuvanju v lastno skledo. Pa dober tek. ;)

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... men spomlad ne pomen nč, DATUM!!!!

Po zadnjih informacijah bo uprava za ceste dvojno ograjo predala skupini ridašev v roke z vsem potrebnim orodjem točno opolnoči na silvestrovo, tako da bodo lahko ridaši na polno zabeležili vstop v novo leto.

Zahtevajo pa obvezno prisotnost Tanjuške in še nekaj najbolj aktivnih kolenčkarjev, sicer predaja odpade.

Pikiju ni potrebno biti zraven, saj je po mnenju te skupine najmanj Pussy.

(ResSteNedonošenčkiPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprost ampak tvoji posti so tko dolgovezni in dolgočasni in predn ti poveš tist bistvo že odneham, tko da mi na krej pamet ne pride, da bi šla brat nazaj use tvoje dolgovezne in samohvalne poste - a je tko težko samo mau bl točno napisat, kdaj naj bi bla ta ograja, pa kokr sm že povedala, spomlad men ne pomen nič - to je lahko marec, april, maj,... če pa moje konce gledam je pa to tud junij al pa junij, je pač tud že takt sneg padau, tko da,...

Ja, je težko. Eni pač ne zmorejo. Pa brez skrbi, obstajajo načini pomoči n celo šolanje za vsaj približno izboljšanje stanja in vključevanje v družbeno okolje. A pot je še trnova. Pa nič ne obupaj, počasi boš tudi Andersena lahko na glas čitala in boš glavna na ridah. Držim pesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!