Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

Veš kaj ti ki si tolko obremenjen z varnostjo bod raj doma sam pazi da ti nebo lustr na glavo padu!!! :rolleyes:

Ta tvoj post se mi zdi kot opravičevanje pet letnega otroka svojim staršem!!! :whistle:

Za menoj je v koloni vozilo 22 ljudi. Ne spomnim se, da bi se kdo pritoževal nad spravljanjem kogarkoli (sebe ali njih) v nevarno situacijo. Ko so prosili, da znižam tempo (zaradi preutrujenosti, ne zaradi nevarnosti) sem ga ustrezno znižal... In takrat se je @Desim od skupine odcepil. Ne vem sicer za Fifty-ja - ampak do sedaj ni še nihče od prisotnih komentiral karkoli v zvezi z varnostjo. Nasprotno. Odziv je nekako pohvalen in vsi so se imeli lepo in so bili v splošnem zadovoljni z organizacijo in vodenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za menoj je v koloni vozilo 22 ljudi. Ne spomnim se, da bi se kdo pritoževal nad spravljanjem kogarkoli (sebe ali njih) v nevarno situacijo. Ko so prosili, da znižam tempo (zaradi preutrujenosti, ne zaradi nevarnosti) sem ga ustrezno znižal... In takrat se je @Desim od skupine odcepil. Ne vem sicer za Fifty-ja - ampak do sedaj ni še nihče od prisotnih komentiral karkoli v zvezi z varnostjo. Nasprotno. Odziv je nekako pohvalen in vsi so se imeli lepo in so bili v splošnem zadovoljni z organizacijo in vodenjem.

Ja pol si pa res za na rit kušnit :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lahko tako..sam je una pot hitrejša :naughty: :naughty:

... in je večja verjetnost, da se bo končala z bližnjim srečanjem z nasproti vozečim vozilom. Bolje priti na cilj malenkost kasneje, kakor ne priti na cilj. Tak je moj moto. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biker77, saj je že en Primorec dal link z vsemi dirkališči, jaz sem pa tudi napisal, da se strinjam.

rezkanje asfalta in podobne so odlično pomirjevalo za domačine-bi prekleli vsak dan sproti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in je večja verjetnost, da se bo končala z bližnjim srečanjem z nasproti vozečim vozilom. Bolje priti na cilj malenkost kasneje, kakor ne priti na cilj. Tak je moj moto. ;)

a jest mam lahko svoj "moto"?

pa ne mi zdej o hipotetičnih čejih in ne vem čem še..

lahko ali ne?

pričakujem argumentiran odgovor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a jest mam lahko svoj "moto"?

Seveda!

Žal tega res ne znam argumentirat... Recimo... da se sklicujem na ustavno zagotovljeno svobodo prepričanja. ;)

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki dej sam povej Zakaj Se Ti Gre??

Tisti k so na ridah uživajo, ti pa zgleda ne ,zakaj bi zdej zarad enga posebneža ki mu ride niso ušeč asfalt frderbal pa ležeče polcaje pa nevem kaj? Lej če ti ni kej ušeč se ne tm vozot in bomo vsi srečni, ne pa da zdej ti celo pizdarijo zganjaš zato k teb ride niso useč. Mal se zamisl da nisi sam na ridah.

Opažam da si zlo pamtn človk[resno mislm] sam za ride si preveč zato raj svoje inteligentne sposobnosti preusmeri drugam bo bolj koristno kot pa da tuki motristom drek delaš :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za menoj je v koloni vozilo 22 ljudi. Ne spomnim se, da bi se kdo pritoževal nad spravljanjem kogarkoli (sebe ali njih) v nevarno situacijo. Ko so prosili, da znižam tempo (zaradi preutrujenosti, ne zaradi nevarnosti) sem ga ustrezno znižal... In takrat se je @Desim od skupine odcepil. Ne vem sicer za Fifty-ja - ampak do sedaj ni še nihče od prisotnih komentiral karkoli v zvezi z varnostjo. Nasprotno. Odziv je nekako pohvalen in vsi so se imeli lepo in so bili v splošnem zadovoljni z organizacijo in vodenjem.

js sm komentirou to glede varnosti sam zato ker maš sam vedno toliko za povedat glede varnosti.. polna črta, omejitev itd.

glede na to da smo delali prekrške med vožnjo, in da so se imeli vsi lepo.. iz tega lahko razberem samo to da so VSI zadovoljni z vožnjo ki ne ustreza našim zakonom. in VSI radi delajo/delate prekrške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki dej sam povej Zakaj Se Ti Gre??

gre se mu zato da se bo brez strahu vozil čez ride. če se še prav spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki dej sam povej Zakaj Se Ti Gre??

Tisti k so na ridah uživajo, ti pa zgleda ne ,zakaj bi zdej zarad enga posebneža ki mu ride niso ušeč asfalt frderbal pa ležeče polcaje pa nevem kaj? Lej če ti ni kej ušeč se ne tm vozot in bomo vsi srečni, ne pa da zdej ti celo pizdarijo zganjaš zato k teb ride niso useč. Mal se zamisl da nisi sam na ridah.

Opažam da si zlo pamtn človk[resno mislm] sam za ride si preveč zato raj svoje inteligentne sposobnosti preusmeri drugam bo bolj koristno kot pa da tuki motristom drek delaš :closedeyes:

gre se človeška življenja in ride brez kolenčkanja..

sam dons je pa prov dobr asfalt držal..tut če je neka vlaga skos une razpoke prhajala..pa table niso nč motile..

kot sem rekel..en teden bojo mele nek pomen pol pa ne več..še dobr da me en teden ni blo doma :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope... :nono: Piki je imel vsaj nekaj 100 metrov pregleda naprej in je bil na motorju "poravnan". Ni vozil niti blizu "meje", ki se jo na ridah tako rado zagovarja, ampak z veliko mero rezerve in bi lahko kadarkoli varno zavrl in se vključil varno nazaj v kolono. Pri pikiju je na prvem mestu varnost, nato udobje... potem pa lepa panorama. Kar za te, o katerih se pogovarjamo, jaz ne bi trdil..

Glede, da je govora o prehitevanju cez polno crto se mi poraja eno vprasanje.. Zakaj bi nekje, kjer je nekaj 100 metrov pregleda vnaprej sploh bila polna crta? Ponavadi je na takih mestih ni ali pa je precej dober razlog zanjo.. Je pa res, da motorist lahko velikokrat popolnoma varno prehiteva cez polno, le za skupino 20 in vec motoristov ne vem, ce je to ravno pametno pocetje, sploh pod vodstvom nekoga, ki tako zagovarja varno voznjo.. Namrec ne znam si predstavljat kako lahko nekdo kontrolira situacijo kjer je motoristov skoraj kot mravelj (20), ki se rinejo med avtomobile ob prehitevanju cez polno crto, sploh ce se prehiteva kolono, kjer kot vodja skupine nimas popolnoma nobene kontrole nad reakcijami tistih voznikov v avtomobilih.. Ne vem ves, ce je to ravno ful varno.. Prej bi rekel da ne :)

Ok ok, sej vem :topic:

Tisto zgoraj napisano je zgolj komentar na izjavo, ker tudi ce si se tako odgovoren in previden takih okoliscin ne mores nadzorovat. Drugace pa ne kritiziram, smo tudi mi prehitevali cez polno vceraj B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm komentirou to glede varnosti sam zato ker maš sam vedno toliko za povedat glede varnosti.. polna črta, omejitev itd.

glede na to da smo delali prekrške med vožnjo, in da so se imeli vsi lepo.. iz tega lahko razberem samo to da so VSI zadovoljni z vožnjo ki ne ustreza našim zakonom. in VSI radi delajo/delate prekrške.

Govorimo o varnosti ali o prekrških? Namreč... Nikoli nisem zagovarjal togega držanja predpisov. Sem pa vedno zagovarjal vožnjo "s trezno glavo". Samo za primer... Stari zakon je celo dopuščal (ne vem kako je z novim) prehitevanje čez polno črto, v primeru, da se neko vozilo giblje "izredno počasi". Na PF temu rečejo "namen zakonodajalca" in v sodni praksi je kar nekaj primerov "opustitvene sodbe"... Zatorej... Malo več natančnosti pri izražanju prosim. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede, da je govora o prehitevanju cez polno crto se mi poraja eno vprasanje.. Zakaj bi nekje, kjer je nekaj 100 metrov pregleda vnaprej sploh bila polna crta? Ponavadi je na takih mestih ni ali pa je precej dober razlog zanjo.. Je pa res, da motorist lahko velikokrat popolnoma varno prehiteva cez polno, le za skupino 20 in vec motoristov ne vem, ce je to ravno pametno pocetje, sploh pod vodstvom nekoga, ki tako zagovarja varno voznjo.. Namrec ne znam si predstavljat kako lahko nekdo kontrolira situacijo kjer je motoristov skoraj kot mravelj (20), ki se rinejo med avtomobile ob prehitevanju cez polno crto, sploh ce se prehiteva kolono, kjer kot vodja skupine nimas popolnoma nobene kontrole nad reakcijami tistih voznikov v avtomobilih.. Ne vem ves, ce je to ravno ful varno.. Prej bi rekel da ne :)

Ok ok, sej vem :topic:

Tisto zgoraj napisano je zgolj komentar na izjavo, ker tudi ce si se tako odgovoren in previden takih okoliscin ne mores nadzorovat. Drugace pa ne kritiziram, smo tudi mi prehitevali cez polno vceraj B) B)

1.) Polna črta je bila zaradi "blagih ovinkov" v dolžini nekaj kilometrov...

2.) Zato pa imaš "sekundarca", ki te spremlja in čaka na tvoj znak... Ni tam samo zato, da "zapira križišća". ;)

Pa tudi "odsevni jopič" naredi svoje...

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No rezkanje asfalta in še posebej kakšni ležeči policaji, bohnedaj luknje, so bolj ko ne vsi skritizirali.

Dvojne ograje pa so ZELO dobra stvar in če se bo to uresničlo, je že precej narejeno.

Zanima me kako pridem do Ghandijevega albuma. Iskalnik nikakor ne najde kar bi moral. Če lahko kdo da link...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o varnosti ali o prekrških? Namreč... Nikoli nisem zagovarjal togega držanja predpisov. Sem pa vedno zagovarjal vožnjo "s trezno glavo". Samo za primer... Stari zakon je celo dopuščal (ne vem kako je z novim) prehitevanje čez polno črto, v primeru, da se neko vozilo giblje "izredno počasi". Na PF temu rečejo "namen zakonodajalca" in v sodni praksi je kar nekaj primerov "opustitvene sodbe"... Zatorej... Malo več natančnosti pri izražanju prosim. ;)

se pravi da so se gibala izrdno počasi? lahko to kdo potrdi da končamo s to debato in preidemo na seveda najpomembnejšo..kako nardit ride take kot so ble???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o varnosti ali o prekrških? Namreč... Nikoli nisem zagovarjal togega držanja predpisov. Sem pa vedno zagovarjal vožnjo "s trezno glavo". Samo za primer... Stari zakon je celo dopuščal (ne vem kako je z novim) prehitevanje čez polno črto, v primeru, da se neko vozilo giblje "izredno počasi". Na PF temu rečejo "namen zakonodajalca" in v sodni praksi je kar nekaj primerov "opustitvene sodbe"... Zatorej... Malo več natančnosti pri izražanju prosim. ;)

mislim da govorimo o obojih. če greš čez omejitev ali pa prevoziš polno črto, je že nevarno, obenem pa narediš prekršek. tko da, govrimo o varnosti ter prekrških.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi da so se gibala izrdno počasi? lahko to kdo potrdi da končamo s to debato in preidemo na seveda najpomembnejšo..kako nardit ride take kot so ble???

Zgrešil si poanto, ki je bila v namen zakonodajalca. Namen slednjega je zagotavljanje ustrezne stopnje varnosti na cesti. Nisi nikoli videl sodbe v smislu:

Dejanski stan sicer ustreza abstraktnemu, vendar ob upoštevanju XY. člena smiselno, se postopek zoper YX ustavi.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No rezkanje asfalta in še posebej kakšni ležeči policaji, bohnedaj luknje, so bolj ko ne vsi skritizirali.

Dvojne ograje pa so ZELO dobra stvar in če se bo to uresničlo, je že precej narejeno.

Zanima me kako pridem do Ghandijevega albuma. Iskalnik nikakor ne najde kar bi moral. Če lahko kdo da link...?

Evo album klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da govorimo o obojih. če greš čez omejitev ali pa prevoziš polno črto, je že nevarno, obenem pa narediš prekršek. tko da, govrimo o varnosti ter prekrških.

V tem primeru sem prepričan, da lahko mirne duše rečemo, da je velika večina aktivnih voznikov v SLO zrelih za odvzem vozniškega dovoljenja.

P.S.: Jaz govorim o varni vožnji. Kategoriji legalnosti se namenoma ogibam, ker vem da je prevečkrat pretoga. ;)

faliranštudentprava.press

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki dej sam povej Zakaj Se Ti Gre??

Izveš zelo kmalu... samo da še zaključim par zadev. ;)

Lahko zagotovim, da je tvoj sedanji pogled na zadevo napačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgrešil si poanto, ki je bila v namen zakonodajalca. Namen slednjega je zagotavljanje ustrezne stopnje varnosti na cesti. Nisi nikoli videl sodbe v smislu:

Dejanski stan sicer ustreza abstraktnemu, vendar ob upoštevanju XY. člena smiselno, se postopek zoper YX ustavi.

piki ti si se pa okol teh svojih varnostnih že tko zapletu, da se ne bom čist nč čudu če boš zdej en dan prkolenčkal na ride po kontra pasu tko kt to počnemo mi norci..

okej..kako ride nardit normalne..

odstrant pikija..

kupit 10.000 zamaškov za ušesa..financirano iz sredstev EU..da si stanovalci planine zamašijo ušesa..

najbol da zapremo za promet in nardimo divjo ligo...

ŠE NAJBOLŠ PA BI BLO DA BI UKINL VSE KAR JE V VEZI S KAČJIM RIDAM NA NETU..PA SE NE BI NČ VEČ GOVORL O TEM..PA BI BLO VSE TKO KOT PREJ..

kdo pa še kej govori o izbrisanih danes??????????

ko se o nečem ne govori tistega ni več..mediji delajo svoje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piki ti si se pa okol teh svojih varnostnih že tko zapletu, da se ne bom čist nč čudu če boš zdej en dan prkolenčkal na ride po kontra pasu tko kt to počnemo mi norci..

:lol1: :lol1: :lol1:

Bolj star bolj nor...

Al' kako gre že un komad. Dobra biker... svaka čast. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!