Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

.. Prinese pa to vcasih kako tezavo in je treba sklenit tut kak kompromis.

...

Tako je. In za sklenitev tega kompromisa je potrebno izpolniti sledeči pogoj:

3. Motoristi moramo med seboj poskrbeti za opozarjanje in „samoprečiščevanje“ in ne

smemo tolerirati kršitev CPP, ki pomenijo neposredno nevarnost za druge udeležence

v prometu kot sprejemljive.

Bo to šlo?

In kot razumem te reči bo za nadaljevanje pogovorov, sklepanja kompromisov potrebno tudi imeti pogajalsko skupino in nekoga ki je bo vodil. Brez tega pogajanj ni, in tudi kompromisov ni z drugih strani! Torej se bo reševalo brezkompromisno.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz razumel (in pazi, ne trdim, da je to zveličavno) - je ena izmed možnih "kazni" za kršitev CPP (hujšo seveda) tudi odvzem vozila (podobno, kot je pač denarna kazen). Podobno prakso v tujini (Nemčija, Švedska, ...) poznajo že dolgo.

ja ampak če nisi v prekršku ti pač nič ne morejo pa če se 100krat pelješ mimo ne??? ali pač?

vem da te pol drugje po....jo ampak v teoriji ti ne morejo pa nič...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Če voziš v skladu s CPP, ti (v teoriji) nihče nič ne more. V praksi pa lahko v mejah zdravega razuma tudi kdaj prekršiš kako določbo in če nikogar ne ogrožaš, ti nihče nič noče... Slednje govorim iz cca. 10 letne prakse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakamo še na to razkrinkanje... :unsure:

No, punco osebno poznam in kolikor mi je znano, se ponavadi drži tistega kar reče (oz. v tem primeru napiše). :worship: Od radovednosti me kar razganja. :whistle:

Pa dejte prosim pohitet, ker bi se rad umaknil... in bi rad razčistil morebitne nejasnosti... ;)

točno tak, me poznaš. Zato, dokler ne dobim črno na belem, ne bom neki tuki pisala. K bom pa dobla dokument v roke, si pa zihr, da ga bom tuki javno objavila in osebno ti ga bom tud dostavila. Sam nekateri imamo zahtevno službo in se ne moremo cele dneve s tem ubadat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dexa pogrešam......

Ne ni vam lagal...... :naughty: A bo v redu? :whistle:

Kar pogresaj, eni nimamo casa cel dan viset na Motosvetu, ampak so tu tudi druge obveznosti, fax, sluzba, itd.. :)

Drugace pa naj vas zgolj opomnim, da je DeX vsaj ene 10x v tej temi, pa se v prejsnji napisal, da ga resevanje ridaske problematike ne zanima, ker to ni njegova stvar in za to niti ni pristojen. :) Vztrajam pri tem!

Lp, grem naprej za knjige, kazenski dvojcek se bliza :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa da še jaz dodam par stvari:

ŽELIM ŠE NAPREJ HODIT NA RIDE

ŽELIM SI DA PRIDEM NA CILJ V ENEMU KOSU(btw:me je pred tremi tedni en z cestakom skor čelno trčil,priče mk krokar)

ŽELIM DA SE KAMIKAZE UMIRIJO,da se vozi skozi naselje po omejitvah in z čim manj ropotanja.

ŽELM SI DA SE PRESELIMO NA PARKIRIŠČE NIŽJE,več prostora,bolj varno.

situacija pa je taka,največji problem, ki ga predstavlja za nas motoriste je KS Planina z izraženo željo,da jih moti hrup motorjev,ki neumorno nažigajo po ovinkih in pa seved še nekaj procentov motoristov,ki ga dobesedno žgejo čez vas Planina.

SKRATKA PREPROSTO POVEDANO JE PROBLEM V NEKAJ PROCENTIH MOTORISTOV,KI NA RIDAH NAŽIGAJO SVOJE MOTOCIKLE,teh nekaj odstotkov motoristov pa menče slabo luč tudi na vse ostale motoriste in da bo večina ridašev zaradi teh nekaj odstotkov ljudi kaznovana ni smiselno.

DEJSTVO pa je tako:da je tale sestanek s policijo in KS Planina,šel nam ridašem in ostalim voznikom čez ride v veliko korist.

Kajti KS Planina je že podala predloge,kot so razni ležeči policaji,razškraban asvalt,stacjonarni radar,...

ZAHVALE pa grejo PIKIJU,ker je zadevo dobro razložil in utemeljil,da ne bo prišlo do teh motoristom neljubih stvareh.

In iskreno mi je žal da ni bilo na sestanku ne bikerja77,ne dexa in ostalih.

APELIRAM pa na vse obiskovalce rid-RIDE so postale simbol druženja,in tistih nekaj procentov ljudi ki se hodi izživljat gor naj to počne na dirkališču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa da še jaz dodam par stvari:

ŽELIM ŠE NAPREJ HODIT NA RIDE

ŽELIM SI DA PRIDEM NA CILJ V ENEMU KOSU(btw:me je pred tremi tedni en z cestakom skor čelno trčil,priče mk krokar)

ŽELIM DA SE KAMIKAZE UMIRIJO,da se vozi skozi naselje po omejitvah in z čim manj ropotanja.

ŽELM SI DA SE PRESELIMO NA PARKIRIŠČE NIŽJE,več prostora,bolj varno.

situacija pa je taka,največji problem, ki ga predstavlja za nas motoriste je KS Planina z izraženo željo,da jih moti hrup motorjev,ki neumorno nažigajo po ovinkih in pa seved še nekaj procentov motoristov,ki ga dobesedno žgejo čez vas Planina.

SKRATKA PREPROSTO POVEDANO JE PROBLEM V NEKAJ PROCENTIH MOTORISTOV,KI NA RIDAH NAŽIGAJO SVOJE MOTOCIKLE,teh nekaj odstotkov motoristov pa menče slabo luč tudi na vse ostale motoriste in da bo večina ridašev zaradi teh nekaj odstotkov ljudi kaznovana ni smiselno.

DEJSTVO pa je tako:da je tale sestanek s policijo in KS Planina,šel nam ridašem in ostalim voznikom čez ride v veliko korist.

Kajti KS Planina je že podala predloge,kot so razni ležeči policaji,razškraban asvalt,stacjonarni radar,...

ZAHVALE pa grejo PIKIJU,ker je zadevo dobro razložil in utemeljil,da ne bo prišlo do teh motoristom neljubih stvareh.

In iskreno mi je žal da ni bilo na sestanku ne bikerja77,ne dexa in ostalih.

APELIRAM pa na vse obiskovalce rid-RIDE so postale simbol druženja,in tistih nekaj procentov ljudi ki se hodi izživljat gor naj to počne na dirkališču.

Sanda7, Irenčko, Piki in Suzana :worship: Vaša prizadevanja in predvsem rezultat vašega truda je zavidanja vreden.

In če sem prav razbral iz razgovorov, je potrebno za sožitje krajanov, motoristov in policije storiti sledeče:

- vstaviti "db killerje" v izpuhe

- voziti 50km/h skozi naselje Planina

- po Ridah voziti po svojem voznem pasu

Ali je to zgoraj našteto res tako težko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emmm... morda bo zvenelo malenkost cinično, pa vseeno... Kam so naenkrat izginili vsi glasni kritiki zastavljene metodologije? :rolleyes:

Kaj misliš......polni sebe.....svojih "kolenčkarskih" sposobnosti......znanja o pravu, politiki,ekonomilji,.........edini pravi "ridaški" resnici..........so se usral k pjanc za plotom.....pokazali svoj pravi obraz..............in celemu Motosvetu razkrili......da so navadni POSTAVLJAČI........DRKAĐIJE enega in istaga owivnka..........bljak......kozlam na take kalibre!!!!!!!!!

BTW.......Piki....vsaka čast, da si zdržal tako dolgo.............zdej me pa res zanim...........ča ima še kdo...........tako opevana ogromna jajca........da bo zadevo speljal v smislu................za vse motoriste prijetna Planina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HALLOOOOOOOOOOOOOOOO DECA........KJE STEEEEEEEEEEEEEEEE...........??????????????????????????????????????????????????

navadni nastopači.....prepolnih riti......pametni, da glava boli.............ajmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ne boš..jebal vaju bomo še naprej..sej druzga ne znamo..

Odrasti........al pa začni razmišljat letom primerno......drgač si.............ma.....sam veš kaj.....knede..............wotrok razvajeni?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil, je tukaj tudi uradni zapisnik, ki je bil poslan vsem udeleženim in šteje kot uradni dokument. Vsebina v bistvu obsega zgolj bolj suhoparen opis že napisanega povzetka. ;)

Pozdrav

Tam ko si PJ zabeležil " Se izjavi za nesposobno obvladovanja situacije", sem malo drugače povedal.

Zakon predvideva, če se z zakonskimi in zakonitimi ukrepi ne da doseči relativne varnosti se obvesti upraljalca cest, ki je nemudoma dolžan z drugimi ukrepi (fizični, spremembe trase.....) zagotoviti varnost udeležencem in odpraviti nevarna mesta.

Zate, zame in za nekatere zapis ni sporen, vendar si ga lahko kdo napačno razlaga

Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še sploh ker si je velečasni Piki to svojo kao nalogo zadal kot nek cilj in se potem iz same trme ni umaknil..

in ride kot so ble so ble fajn..

In KDO si TI.......da bi to od njega sploh lahko zahteval.........in kaj si TI......sploh......razen preganjanja po ridah, živciranja domačinov......podjebavanja na forumu........bežanja in skrivanja pred polcaji.........naredu.......za tako opevane ride????????

Sam eno stvar mi povej.......pa ne tisto, da si oblačil stebričke........ker razen, da si pripeljal svoje telesce........nisi zrihtal, samofinanciral........ama baš ništa!!!!!!

Ja......fajn so ble............dokler se niste "pavijani" začel obešat po vejah, skalcah.......itd okol rid.........pametovat u iber........

In na tej mladini svet stoji..............boga moja penzija..........sami Janezi Janše na kupu!!!!!!!

dobr da mamo tebe..

in ne nateguj z odvzemi motorjev in vozniških..

Spet nimaš pojma..........Piki ma prav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Res je...........pa nauš verjel........celo jaz......sem čisto malček sodeloval pri tem!!!!!!!

Predvsem sem bil zelo ZA........da se po Italjanskem sistemu zapleni motor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer2:

V vsem se strinjam s tabo...Piki bi ocitno rad zadrzal zbiranje na ridah brez izzivljanja posameznikov in dobro ime vseh "normalnih", ki se tam zbirajo in gre v tej smeri se naprej...

Flight

KONČNO..........enmu je potegnil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bravo.......prvič, ko se srečava.......maš od mene .......WE....pivo, kolo, vino,vodo..........

Čestitam!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

Tam ko si PJ zabeležil " Se izjavi za nesposobno obvladovanja situacije", sem malo drugače povedal.

Zakon predvideva, če se z zakonskimi in zakonitimi ukrepi ne da doseči relativne varnosti se obvesti upraljalca cest, ki je nemudoma dolžan z drugimi ukrepi (fizični, spremembe trase.....) zagotoviti varnost udeležencem in odpraviti nevarna mesta.

Zate, zame in za nekatere zapis ni sporen, vendar si ga lahko kdo napačno razlaga

Blaž

Res je. Se opravičujem. To je pa prekletstvo obiskovanja Pravne fakultete in hkrati staranja v popolnoma drugi službi na drugem področju... :lol1: In bi potem človek rad čimbolj prav napisal, a spomin peša... In pride ven tudi kaka neumnost včasih. :blush:

Izhajal sem iz: "razglasi se za nepristojno", ker se nisem več spomnil točne konotacije, v zapisniku pa je tudi bilo izpuščeno.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda7, Irenčko, Piki in Suzana :worship: Vaša prizadevanja in predvsem rezultat vašega truda je zavidanja vreden.

In če sem prav razbral iz razgovorov, je potrebno za sožitje krajanov, motoristov in policije storiti sledeče:

- vstaviti "db killerje" v izpuhe

- voziti 50km/h skozi naselje Planina

- po Ridah voziti po svojem voznem pasu

Ali je to zgoraj našteto res tako težko?

Očitno za nekatere pretežko.

Jaz pa tukaj na tem mestu izjavljam: tist, ki bi pripeljal po moji strani in priletel vame, ko se bom peljal z motorjem na morje ali samo do Postojne na kavo, mu bo žal celo življenje, da je sploh kdaj vozil motor.

Lahko ta stavek vzamete tudi kot grožnjo.

Sem pa jasno zato da se kamikaze z Rid nekako umakne s ceste. Naj grejo na dirkališče, sam kaj ko jih tam noben ne vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa jasno zato da se kamikaze z Rid nekako umakne s ceste. Naj grejo na dirkališče, sam kaj ko jih tam noben ne vidi.

Se pridruzujem temu mnenju..

Le glede DB killerjev nekako nisem cisto za, ker zagovarjam stalisce "Loud pipes save lifes" :) Vsekakor pa razumem, da krajane moti naziganje in ropotanje po naselju, to spostujem in v ta namen ze od vedno vozim tam pocasi in pri nizkih vrtljajih brez navijanja. In super bi blo, ce bi se tam vsi lahko malo kontrolirali, ker nekateri izstrelki res letijo tam cez kot na MotoGpju :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridruzujem temu mnenju..

Vsekakor pa razumem, da krajane moti naziganje in ropotanje po naselju, to spostujem in v ta namen ze od vedno vozim tam pocasi in pri nizkih vrtljajih brez navijanja. In super bi blo, ce bi se tam vsi lahko malo kontrolirali, ker nekateri izstrelki res letijo tam cez kot na MotoGpju :krneki:

Emmm... :hmm: Naslednjič organizirajte izlet do kamnoloma, ki je nasproti, pa se ustavite še v "Kačji vasi"... Razdelite se v dve skupini in se na lastna ušesa prepričajte, kako je tam, ko na ridah hrumijo bobneči odprti akrapoti... Pa si poskusite predstavljati prijetno nedeljsko popoldne z družinskim piknikom v pričujočih razmerah. Pa sami ocenite, ali je hrup moteč, ali ne. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In KDO si TI.......da bi to od njega sploh lahko zahteval.........in kaj si TI......sploh......razen preganjanja po ridah, živciranja domačinov......podjebavanja na forumu........bežanja in skrivanja pred polcaji.........naredu.......za tako opevane ride????????

Sam eno stvar mi povej.......pa ne tisto, da si oblačil stebričke........ker razen, da si pripeljal svoje telesce........nisi zrihtal, samofinanciral........ama baš ništa!!!!!!

Ja......fajn so ble............dokler se niste "pavijani" začel obešat po vejah, skalcah.......itd okol rid.........pametovat u iber........

In na tej mladini svet stoji..............boga moja penzija..........sami Janezi Janše na kupu!!!!!!!

vse si prav ugotovil..klanjam se ti..zgleda da me poznaš v nulo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pogresaj, eni nimamo casa cel dan viset na Motosvetu, ampak so tu tudi druge obveznosti, fax, sluzba, itd.. :)

Drugace pa naj vas zgolj opomnim, da je DeX vsaj ene 10x v tej temi, pa se v prejsnji napisal, da ga resevanje ridaske problematike ne zanima, ker to ni njegova stvar in za to niti ni pristojen. :) Vztrajam pri tem!

Lp, grem naprej za knjige, kazenski dvojcek se bliza :krneki:

Kar naenkart službe, faksi, izpitni roki....ostale dneve pa cel cajt na Motosvetu :evilgrin: ......ja je hudič, cel svet se je na glavo postavil v 24 urah....No, obilo uspeha na faksu (v znanju je moč) :whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar naenkart službe, faksi, izpitni roki....ostale dneve pa cel cajt na Motosvetu :evilgrin: ......ja je hudič, cel svet se je na glavo postavil v 24 urah....No, obilo uspeha na faksu (v znanju je moč) :whistle: :naughty:

Kok si ti pameten :winkiss:

Ce te ze zanima sem danes imel vpis in sem prisel sele popoldne domov :) Drugace sem itak precej za knjigami, racunalnik je zraven in Motosvet itak laufa cel dan :) Siht isto. A uno si pa ignoriral, da sem itak stalno poudarjal, da se me resevanje te te problematike ne tice in nocem imet nic s tem?? Zakaj bi se moral zdaj nekaj javljat, pa prevzemat neke naloge, katerih itak ze od zacetka nocem? :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar naenkart službe, faksi, izpitni roki....ostale dneve pa cel cajt na Motosvetu :evilgrin: ......ja je hudič, cel svet se je na glavo postavil v 24 urah....No, obilo uspeha na faksu (v znanju je moč) :whistle: :naughty:

kakšne vrste moč, pa je že druga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emmm... morda bo zvenelo malenkost cinično, pa vseeno... Kam so naenkrat izginili vsi glasni kritiki zastavljene metodologije? :rolleyes: Fantje in dekleta, časa da se zorganizirate nimate veliko in če hočete spomladi še uživati na ridah, bo potrebno pozimi aktivno sodelovati še naprej z omenjenimi inštitucijami...

V nasprotnem primeru pa veste kaj vas čaka... DeX vam bo z veseljem pojasnil, kaj je slišal iz njegovih virov. Menda informacije, s katerimi je razpolagal niso bile ravno spodbudne. :whistle:

Mimogrede še morda podvprašanje: Polona N. in Tanjuška naj bi razpolagali z dokumenti (vsaj tako sta sami zatrdili), ki naj bi moje trditve postavile na laž. Z veseljem bi si jih ogledal in dovoljujem njihovo javno objavo in obe vabim k objavi tukaj. :naughty:

Jst sem uživu na ridah nekaj let nazaj!! Zdej je pa bl bogo vse skupi odkar ste naredili iz rid problem včasih ga ni bilo z vami je prišel!!! sej so bli tud včasih policaji sow what če narediš pizdarijo pač moraš nosit posledice(kazni,zlomljene kosti) ampak to mora vsak sam pogruntat ne rabi nobenega odrešenika!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda se pripravlja na kakšno nevihto :whistle:

Jap... snujejo se načrti,... Kako narediti stvari bolje.... :whistle: Ne morejo tri punce en Piki narediti nekaj, česar vsi moški skupaj niso zmogli. Zdaj bodo Pikiju pokazali, kako malo je naredil in kako oni lahko naredijo še več. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok si ti pameten :winkiss:

Ce te ze zanima sem danes imel vpis in sem prisel sele popoldne domov :) Drugace sem itak precej za knjigami, racunalnik je zraven in Motosvet itak laufa cel dan :) Siht isto. A uno si pa ignoriral, da sem itak stalno poudarjal, da se me resevanje te te problematike ne tice in nocem imet nic s tem?? Zakaj bi se moral zdaj nekaj javljat, pa prevzemat neke naloge, katerih itak ze od zacetka nocem? :winkiss:

A ne da sem :naughty: ? A vidiš, kako je to lahko? Lahko noč ti želim :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!