Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

pred 2 urami, Dr.SPEED pravi:

Pomoč.....

Na primer,da greš z 15 let starim motorjem za več kot eno leto na dopust...

KAKO TUKAJ UREDIŠ TEHNIČNI PREGLED,CESTNINE Predvsem tehnični je problem in niti na AMZS nimajo rešitve(nisem še slišal,da bi kdo motor iz Indije.... pripeljal nazaj v SLO na TEHNIČNEGA,TER SE POTEM VRNIL...

ZAVAROVANJE  to verjetno lahko urediš iz tujine...

Poizkusi vprašati Boštjana Škrlja on je že kar nekaj časa v Kanadi z njegovim motorjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, nejc74 pravi:

Z malo iznajdljivosti lahko potem najdes cezmorska obmocja drzav EU

Sam da te Brexit ne prehiti.

p.s. preveri to mojo teorijo ker mi je tale domislica padla na glavo v tem trenutku :)

Tele "čezmorske" malo preveri, ker običajno so izvzeti iz EU, pri kakšnih takih zadevah.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil motor ki ima v prometni vpisano homologacijo na 25kw. ZAnima me ce zdaj ko bom motor moral peljati na tehnicni ga bom naredil kljub temu da blokade zdaj.v motorju ni? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lep pozdrav!

Prodajam svoj motor. Na ogled mi bodo prišli potencialni kupci za motor. Rad bi se zaščitil in preden jim dam motor na testno vožnjo dal podpisati kakšen obrazec oz pogodbo da v primeru padca kupijo motorno vozilo. Toliko da zavarujem sebe, če pride do padca medtem ko bo potencialni kupec na testni vožnji. Zanimam me ali ima kdo morda že sestavljeno omenjeno pogodbo in koliko se to uporablja v praksi.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje, da pred testno vožnji položi varščino v višini kupnine...

če nima nič poleg, potem gre za mototurista, ki se vozi s prodajanimi motorji

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno, ko sem šel gledat trenutni motor sem se čisto slučajno znašel tam. K sreči sem imel dovolj poleg, da sem položil aro. In še to po končani testni vožnji. V primeru, da bi takrat lastnik zahteval polno kupnino na mizo, bi se obrnil in me ne bi več videl. Razumem, da je rizik, vendar če prodajaš motor se moraš zavedati, da je kupec še vedno kralj. Jaz kot kupec se pa moram zavedati, da na testni vožnji ne bom kolenčkal in gnal motorja do skrajnosti. Je pa res, da kak kos papirja ni slabo prej napisati, sicer bo Snecer več vedel, kako je to potem verodostojno, v primeru da se na testni vožnji motor poškoduje in ga hočeš terjati. Sicer se pa tudi hitro oceni, ko ti pride na prag, ali deluje resno ali ne. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj je to da mu zaupaš ja, da vidiš da ve po kaj je prišel.... ker da ti en mulo da 100€ in gre pol kolenčkat... men ne pomeni dosti... pol k se bo zložu bo pa itak jamru da nima denarja trenutno itd itd..  takmu itak nimas kej ... sive lase dobiš nakonc,  druzga nč

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni "kralj" ne bo kupoval :)

ne vem, kaj bi testna vožnja pokazala, če se prodaja npr. brezhiben motor. da bo testiral model, ker ga še ni vozil, če mu sploh paše? :)

se pa strinjam, da se da kar hitro ocenit bleferja in mototurista

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah jest še z nobenim motorjem k sm ga kupil nisem šel na testno vožnjo. 

Je pa fajn, da v oglas napišeš čim več podatkov. Pa tud napišeš, da brez evrov ni testne.

Drugač pa k pride k men kdo gledat motor, pa se hoče pelat, mi more dat ključe od avta osebno, pa neki gotovine v roko, kok je čist odvisn od motorja, k ga prodajam. Ponavad hočem 1\3. Sicer tista osebna pa ključi niso glih velik vredni. Tok pa so, da so po zadnjem kolesu pa kolenčku ne bo vozu. Če ga pa zbije... pa ne plača...mam pa tud jest kakšen kladivo. Pa ključe tud, da bi se lohk odpelu.  :)

PS: Če pa pride z vlakom, avtobusom, ga prpele mamica.... pa celotna kupnina. Ker ne bi bilo prvič, da se po testni vožnji ne vrne več.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat samkrat sem dal motor, da ga je kupec peljal. Me je glava bolela, ko sem videl, kako je šlo - pa je bil kao motorist.

Kupec mora vedeti kakšen motor kupuje in mora ga samo zanimati ali motor pravilno deluje. Zato kupca jaz peljem in mu povem, če se strinja, malo počasi malo turistično in eno ravnino na polno. To je to - potem pa se naj odloči ali ga bo vzel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno je tudi od višine kupnine. Eno je, če se motor prodaja za jurja ali dva, to še ni nek znesek. Če pa prodajaš motor za 10k, pa živiš v iluziji, če misliš, da bo morebitni kupec prišel na ogled in ti dal na mizo 10k preden bo šel na testno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je davno tega mulc padel na testni. Me je izucilo. Pred mesecem sem prodal 2006 fz1 za 5000 in ni bilo testne. Lahko te peljem jaz, al pa pare na sunce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Odvisno je tudi od višine kupnine. Eno je, če se motor prodaja za jurja ali dva, to še ni nek znesek. Če pa prodajaš motor za 10k, pa živiš v iluziji, če misliš, da bo morebitni kupec prišel na ogled in ti dal na mizo 10k preden bo šel na testno vožnjo.

ampak da hodiš brez denarja gledat, se mi zdi izguba časa

res pa smo ljudje različni, eni bi radi še topel obrok poleg nakupa :)

do sedaj še vse, kar sem prodajal, so prihajali z gotovino, torej po motor, ne pa se vozit in afne guncat :) za ctx80 nisem niti prepisa naredil nikoli, lol, tak se je modelu mudilo, odkašljal marke in gasa

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Mah jest še z nobenim motorjem k sm ga kupil nisem šel na testno vožnjo. 

Je pa fajn, da v oglas napišeš čim več podatkov. Pa tud napišeš, da brez evrov ni testne.

Drugač pa k pride k men kdo gledat motor, pa se hoče pelat, mi more dat ključe od avta osebno, pa neki gotovine v roko, kok je čist odvisn od motorja, k ga prodajam. Ponavad hočem 1\3. Sicer tista osebna pa ključi niso glih velik vredni. Tok pa so, da so po zadnjem kolesu pa kolenčku ne bo vozu. Če ga pa zbije... pa ne plača...mam pa tud jest kakšen kladivo. Pa ključe tud, da bi se lohk odpelu.  :)

PS: Če pa pride z vlakom, avtobusom, ga prpele mamica.... pa celotna kupnina. Ker ne bi bilo prvič, da se po testni vožnji ne vrne več.

3) Osebne izkaznice državljan ne sme zastaviti za zavarovanje koristi ali pravice. Druga oseba ne sme vzeti tuje osebne izkaznice za zavarovanje koristi ali pravice.

(1) Z globo od 400 do 830 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki: 

3.      svojo osebno izkaznico zastavi ali vzame tujo osebno izkaznico z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice (tretji odstavek 3. člena);

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

3) Osebne izkaznice državljan ne sme zastaviti za zavarovanje koristi ali pravice. Druga oseba ne sme vzeti tuje osebne izkaznice za zavarovanje koristi ali pravice.

(1) Z globo od 400 do 830 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki: 

3.      svojo osebno izkaznico zastavi ali vzame tujo osebno izkaznico z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice (tretji odstavek 3. člena);

ja oba plačata :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Ni nujno, ko sem šel gledat trenutni motor sem se čisto slučajno znašel tam. K sreči sem imel dovolj poleg, da sem položil aro. In še to po končani testni vožnji. V primeru, da bi takrat lastnik zahteval polno kupnino na mizo, bi se obrnil in me ne bi več videl. Razumem, da je rizik, vendar če prodajaš motor se moraš zavedati, da je kupec še vedno kralj. Jaz kot kupec se pa moram zavedati, da na testni vožnji ne bom kolenčkal in gnal motorja do skrajnosti. Je pa res, da kak kos papirja ni slabo prej napisati, sicer bo Snecer več vedel, kako je to potem verodostojno, v primeru da se na testni vožnji motor poškoduje in ga hočeš terjati. Sicer se pa tudi hitro oceni, ko ti pride na prag, ali deluje resno ali ne. 

Sem že enkrat opisal, da so prišli trije pobje iz Cjela, kao kupci, ko sem prodajal štirikolesnik. Prišli z vso opremo in jih je le zanimalo, če je pol tank goriva za testno-poizkusno vožnjo. Testan vožnja ja, ampak jaz vozim! Minila jih je vožnja ko so videli, da sem jih prebral. Prodajal sem pa enega najbolj divjih cestnih štirikolesnikov. Pobje so bili na izletu po oglasih in pri vsakem prodajalcu se je eden malo navozil. Pri meni ne!

Takoj vidiš, kdo je resen kupec, kdo je baraba in kdo preprodajalec. Ko sem prodal Tenerejko je tip prišel z busom iz Splita po mopija. Prej ga je videl le na sliki. Prepis in gas za Korčulo. Brez probe. 

Če sta kupec in prodajalec normalna je vse ok. Nikoli pa ne veš. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemci na mobile.de že v oglasih sami ponujajo testno vožnjo.

Izgleda da so nemški kupci drugačni od naših.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

3) Osebne izkaznice državljan ne sme zastaviti za zavarovanje koristi ali pravice. Druga oseba ne sme vzeti tuje osebne izkaznice za zavarovanje koristi ali pravice.

(1) Z globo od 400 do 830 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki: 

3.      svojo osebno izkaznico zastavi ali vzame tujo osebno izkaznico z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice (tretji odstavek 3. člena);

 A si mi mislu kazn napisat? 

pred eno uro, Snečer pravi:

ja oba plačata :) 

Oba polovičko, palicaj ima pa celotko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

itak se ne bosta sama prijavila :)

Počak. Še mal, pa bo iz garaže skoču, tko kt zdej iz grmovja skačejo. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prodajal krosko so pršli eni hribci. Prec k sem mu dal za peljat, sem vidu, da prvega kolesa sploh ne rabi. Več po zadnjem k po obeh kolesih. K sreč samo pet minut mojga straha, če bo človk sploh prežvel in da ne bo koga snel. Ko je pršu nazaj sem ga "skur..." ampak ni pomagalo, ker je mel bolj votlo glavo. Odkeširal solde in odpeljal.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če motor tok švoh zgleda, da morš it na testno vožnjo če sploh dela, pol je boljš da ga sploh ne kupiš. Itak pa v tistih 10km ne morš lih ugotovit kaj bi lohk blo narobe. Bremze pa menjalnik kamot na mestu sprobaš. Za ventile poslušat pa tud mamo enga strokovnjaka na MS. 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Fadil pravi:

Nemci na mobile.de že v oglasih sami ponujajo testno vožnjo.

Izgleda da so nemški kupci drugačni od naših.

Če ma bundesligo frizuro mu akamot lahko daš za peljat.Čim ma okol vrata zlatni lanac pa rajš ne :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!