Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Ne se hecat. Tudi jaz sem imel tako frizuro skoraj 3 desetletja nazaj. Pogrešam tiste čase (sem bil mlad, vozil APN in imel belo čelado Nolan). Moja se sam smeji, k gleda slike iz tistega časa, jaz prav tako :lol1:. Torej, model z bundesligo frizuro ne more bit slab človek :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bikez pravi:

Ne se hecat. Tudi jaz sem imel tako frizuro skoraj 3 desetletja nazaj. Pogrešam tiste čase (sem bil mlad, vozil APN in imel belo čelado Nolan). Moja se sam smeji, k gleda slike iz tistega časa, jaz prav tako :lol1:. Torej, model z bundesligo frizuro ne more bit slab človek :naughty:

Pozabil pa si povedati da si poleg te čudovite frizure imel tudi zlato ketno okoli vratu.

Mogoče še kakšen tatoo iz JNA?

Na mezincu daljši noht - higieničar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Fadil pravi:

Pozabil pa si povedati da si poleg te čudovite frizure imel tudi zlato ketno okoli vratu.

Mogoče še kakšen tatoo iz JNA?

Na mezincu daljši noht - higieničar?

Nič od tega. Samo bundesliga frizura. Takrat so nam bli vzorniki Italjani in Nemci v nogometu in mulci smo jih posnemali. Oboji so imeli bundesliga frizure.  Za JNA sem pa hvala bogu bil premad :). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, The Lakl said:

Če sta kupec in prodajalec normalna je vse ok. Nikoli pa ne veš. 

Tako je.

Meni se nihce ni odklonil testne voznje, pa sem le dvakrat prisel gledat vozilo s celotno kupnino v zepu - se to sem kupoval le vozilo za premostitev krize, ko sem potreboval denar za gradnjo, zato sem menjal avto s cenejsim.

Prav tako vidis kaksen je kupec - ce ga zanimajo tehnicne podrobnosti glede samega vozila, zgodovina, kako se je ravnalo z njim, razni triki pri vzdrzevanju in podobno, potem ga navadno zanima samo vozilo, in ne le trenutna moznost uporabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst sem vedno probal in dat za probat motor na parkirišču, sicer sem jaz vedno v rangu poceni šrota, torej glih test da menjalnik, sklopka in bremze delajo in to je to če to dela je dovolj za motor ki stane jurja :D  (oziroma manj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, YamaHAa pravi:

Lep pozdrav!

Prodajam svoj motor. Na ogled mi bodo prišli potencialni kupci za motor. Rad bi se zaščitil in preden jim dam motor na testno vožnjo dal podpisati kakšen obrazec oz pogodbo da v primeru padca kupijo motorno vozilo. Toliko da zavarujem sebe, če pride do padca medtem ko bo potencialni kupec na testni vožnji. Zanimam me ali ima kdo morda že sestavljeno omenjeno pogodbo in koliko se to uporablja v praksi.

Lep pozdrav

bomo kar v tej temi nadaljevali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

 

od 6 januarja novi zakon za motorje ...

 

Namreč drugo leto bo na tehničnem vsak motor poslikan in dan v arhivo.Če boste kakrkoli spreminjali in dodajali kar ni na sliki se spreminja z plačilom homoligacije.  Če imate tehničnega drugo leto konec leta imate do tedaj čas še spreminjat na svojem konjičku. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, aco fer pravi:

 

od 6 januarja novi zakon za motorje ...

 

Namreč drugo leto bo na tehničnem vsak motor poslikan in dan v arhivo.Če boste kakrkoli spreminjali in dodajali kar ni na sliki se spreminja z plačilom homoligacije.  Če imate tehničnega drugo leto konec leta imate do tedaj čas še spreminjat na svojem konjičku. lp

bo kar tule prava tema

ps. prve 4 leta se bo dalo še spreminjat :P ..sicer je pa zakon jasen, kaj se lahko in kaj ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, aco fer pravi:

 

od 6 januarja novi zakon za motorje ...

 

Namreč drugo leto bo na tehničnem vsak motor poslikan in dan v arhivo.Če boste kakrkoli spreminjali in dodajali kar ni na sliki se spreminja z plačilom homoligacije.  Če imate tehničnega drugo leto konec leta imate do tedaj čas še spreminjat na svojem konjičku. lp

Prilepi uradno verzijo predloga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

No bila vesela pomoči, nasveta....

 če se kdo spozna na zadevo - imam možnost nakupa motorja. Kar se njega tiče je popolnoma vse brezhibno in poznano. Je pa težava glede papirjev.

Papirji so sicer vsi, ampak - vse staro, pred davnimi leti registrirano, nato nič tehničnih, niti ni videti odjave na prometni, motor so vozili samo na kratkih turah do avtobusa ali vlaka (brez registracije seveda)...Skratka, sedaj želimo to vse uradno legalizirano opraviti. A ponovna težava - uradni lastnik se je preselil v tujino, ta ki ima vse dokumente ter motor (sicer je ta lastnik, a  ni uradno  zadeva urejena, torej za prepis žal ni njegov motor) je pa invalid in bi motor prodal, pa ne vemo kako uradno izpeljati...Če kdo lahko pomaga z nasvetom kako izpeljati, da bomo zadovoljni ter da ne plačamo premoženje in kakšnih zapadlih obveznosti? Ali če vsaj ideja kam povprašati - prometno imam kopijo jaz, da lahko preverim zadeve, original seveda gospod, ki ima tudi dotični motor. Vem da je to lahko zelo neprijetna zadeva, zato se prepričam raje prej, kot ko že plačam.  

Torej - motor in papirji so - staro vsaj 10  plus let, od takrat nič tehničnih, nobene odjave, prijave. Zdaj če je težava zaradi tega ob registraciji, potem ne dam niti centa zanj... A ne vem kje in kako reševati takšno zakompleksirano zadevo. Vsi so mi rekli naj iščem naprej, drug motor   a moja trma je močnejša ....

Popravljeno . Popravil sanda2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze koliko let je stara prometna, če je bil registriran v Sloveniji je v sistemu. Rabiš lastmika ki je na prometni da naredite prepis, ami pa da on pooblasti osebo ki bo prisotna ob prepisu v njegovem imenu. 

Ps: 10 let nazaj je bilo leto 2012, to sploh ni takobdaleč, če bi bil motor nazadnje rehistriran leta 1992 bi bilo morda kaj težje. 

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, smasher pravi:

Nima veze koliko let je stara prometna, če je bil registriran v Sloveniji je v sistemu. Rabiš lastmika ki je na prometni da naredite prepis, ami pa da on pooblasti osebo ki bo prisotna ob prepisu v njegovem imenu. 

Ps: 10 let nazaj je bilo leto 2012, to sploh ni takobdaleč, če bi bil motor nazadnje rehistriran leta 1992 bi bilo morda kaj težje. 

Super, če je tako enostavno...

Me strašijo ker ni bil odjavljen, ker ni tablic, niti odjavljen ali razgrajen.... pa da ni lastnika na papirju (upam da ga dobimo, a iz tujine sigurno ne bo prišel, ker mu dol visi za nas in motor) - da mi bodo nek davek obesili za plačat, in bo cifra ubijalska.... Ker res kot pravim - vsaj 10 let let če ne več ni nihče nikamor   uradno šel urejat papirje, niti se ne ve kje je tablica....Nič se ne ve ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, sanda2 said:

Super, če je tako enostavno...

Me strašijo ker ni bil odjavljen, ker ni tablic, niti odjavljen ali razgrajen.... pa da ni lastnika na papirju (upam da ga dobimo, a iz tujine sigurno ne bo prišel, ker mu dol visi za nas in motor) - da mi bodo nek davek obesili za plačat, in bo cifra ubijalska.... Ker res kot pravim - vsaj 10 let let če ne več ni nihče nikamor   uradno šel urejat papirje, niti se ne ve kje je tablica....Nič se ne ve ....

Kako lastbika ni na papirju? Torej ali je prometna Slovenska? Če pa motor ni bil nikoli registriran v Sloveniji in ima tujo prometno... Pol pa je bolj "zabavna birokracija" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, smasher pravi:

Kako lastbika ni na papirju? Torej ali je prometna Slovenska? Če pa motor ni bil nikoli registriran v Sloveniji in ima tujo prometno... Pol pa je bolj "zabavna birokracija" 

Lastnik, ki je na prometni in v uradnih dokumentih NI v Sloveniji. Prometna je slovenska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko razložiš lastniku, da je še vedno lastnik (uradno) in je odgovoren za posledice. Če se "slučajno" znajde v naravi kot odpadek... Pa če se ne motim, obstaja taksa na neodjavljene. Če malo "podrezaš" v to bo verjetno hitro pripravljen na "sodelovanje" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, franc pravi:

Lahko razložiš lastniku, da je še vedno lastnik (uradno) in je odgovoren za posledice. Če se "slučajno" znajde v naravi kot odpadek... Pa če se ne motim, obstaja taksa na neodjavljene. Če malo "podrezaš" v to bo verjetno hitro pripravljen na "sodelovanje" .

lp

ravno sem pregledala vse - je odjavljeno in tablice vrnjene...Upam da bo šlo skozi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, sanda2 pravi:

ravno sem pregledala vse - je odjavljeno in tablice vrnjene...Upam da bo šlo skozi ?

potem bi moralo it skozi. Manjka samo kupoprodajna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

potem bi moralo it skozi. Manjka samo kupoprodajna

Pa še overjeno pooblastilo lastnika, da lahko druga oseba naredi prepis. Običajno se ob prepisu naredi identifikacija oseb, kar pa v tem primeru ne bo možno. Če sem prav razbral, lastnik ne bo prišel na prepis.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, XTR pravi:

Pa še overjeno pooblastilo lastnika, da lahko druga oseba naredi prepis. Običajno se ob prepisu naredi identifikacija oseb, kar pa v tem primeru ne bo možno. Če sem prav razbral, lastnik ne bo prišel na prepis.. 

Ne, lastnika ne bo, in pred 20 leti ga je odjavil, ter dal temu stricu motor z papirji vred.  Žal pa nista nič pisno speljala :( Tudi podjetje, ki je vpisano v odjavljeni prometni, je šlo stečaj ter je izbrisano (brez dolgov!). In zdaj po 20 letih se najdem jaz, ki želim to speljati, in sem v dreku ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem motor trenutnega lastnika prepisal nase, le na podlagi lastnoročno podpisanega pooblastila trenutnega lastnika. Nobenih dokumentov iz njegove strani ni bilo potrebno. Vse sem uredil sam in motor prepisal na moje ime.

Največ se bo izvedelo, če se pokliče tja, kjer opravljajo prepise motornih vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Največ se bo izvedelo, če se pokliče tja, kjer opravljajo prepise motornih vozil.

Kakor kje...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Jaz sem motor trenutnega lastnika prepisal nase, le na podlagi lastnoročno podpisanega pooblastila trenutnega lastnika. Nobenih dokumentov iz njegove strani ni bilo potrebno. Vse sem uredil sam in motor prepisal na moje ime.

Največ se bo izvedelo, če se pokliče tja, kjer opravljajo prepise motornih vozil.

Sem, in tam so mi rekli če ni uradnega računa ne morejo nič. Ker je uradno na odjavljeni prometni vpisano podjetje, ne fizična oseba. Podjetje je vsaj 16 let v stečaju, 20 let odjave motorja...pa tudi če bi bil račun - kdo ga bo hranil 20 let? Ne vem res, ali so trdi ali bo res treba pozabit in dobesedno uničit motor

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!