Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

Sam imam Samsung TV..no ja..sicer imam pa vse Samsung (telefon, TV - LCD, monitor za PC, belo tehniko v kuhinji) in sem mogoce pristranski..ampak zame je Samsung TOP..z nicemer se nisem imel problem. Poleg tega je tudi res da je Samsung več let zapovrstjo odlikovan in izbran kot proizvajalec najboljših ekranov (vseh velikosti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

LCD gre počasi naprej... Na tgu je že kar nekaj časa LED LCD ( npr . Samsung 40D600 ).

Prihajajo pa nano LCD, ekran bo debeline 6 mm, vsa ostala ropotija bo v podstavku, začetna cena 6.000,00 €.

... bom počakal nekej 10 let ,-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LCD gre počasi naprej... Na tgu je že kar nekaj časa LED LCD ( npr . Samsung 40D600 ).

Prihajajo pa nano LCD, ekran bo debeline 6 mm, vsa ostala ropotija bo v podstavku, začetna cena 6.000,00 €.

... bom počakal nekej 10 let ,-)

Drobovino v podstavku ali ločeno v komponenti so imele že prve plazme. To ni nekaj novega, prav tako ne led ozadje.

Pred kakšnim mesecem ali dvema sem v nekem zelo popularnem dnevniku bral poljudni članek o televizorjih. Avtor je zapisal, da prihajajo led televizorji, ki so naslednik LCD-jev in ki jim je miniaturizacija led-diod omogočila led piksle namesto tekočih ktistalov :eek:

Ta avtor bi moraj raje pisati o vremenu ali čem drugem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da LCD in vsaj 100 hz mora bit in čim večja kolkor je možno !!

Ker?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drobovino v podstavku ali ločeno v komponenti so imele že prve plazme. To ni nekaj novega, prav tako ne led ozadje.

Pred kakšnim mesecem ali dvema sem v nekem zelo popularnem dnevniku bral poljudni članek o televizorjih. Avtor je zapisal, da prihajajo led televizorji, ki so naslednik LCD-jev in ki jim je miniaturizacija led-diod omogočila led piksle namesto tekočih ktistalov :eek:

Ta avtor bi moraj raje pisati o vremenu ali čem drugem.

Ne vem, če je to res tako zelo narobe. LCD le prepušča svetlobo ali pa ne, odvisno od usmeritve kristalov, LED pa ustvarja svetlobo, torej bi lahko nadomestili LCD. Dosedanji "LED" televizorji so imeli LED le za vir svetlobe, lahko pa so nadzirali jakost te svetlobe, kar je pripomoglo k boljšemu kontrastu. Pravi LED zaslon bi imel diode namesto pikslov in ne bi potreboval dodatne svetlobe. Seveda pa morajo biti diode dovolj male in morajo svetiti pravo svetlobo.

Prav lahko pa se tudi motim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker?

Ma to je pa težko rečt dobiš pocen al pa mal dražji,jest mam 52 col Sony pa sem zadovoljen kot z vsemi 10 -timi izdelki tega proizvajalca in mi še noben izdelek ni crknil ! Tko da Sony ni glih pocen ! Nimaš pa kaj falit !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je pa težko rečt dobiš pocen al pa mal dražji,jest mam 52 col Sony pa sem zadovoljen kot z vsemi 10 -timi izdelki tega proizvajalca in mi še noben izdelek ni crknil ! Tko da Sony ni glih pocen ! Nimaš pa kaj falit !!

Zelo težko je razumeti tako nametane misli, še manj pa pomanjkanje nekih objektivnih argumentov v prid LCD-jem pred plazmo in v prid Sony-evim izdelkom pred ostalimi.

Pri cenovno enakovrednih izdelkih me še noben LCD/LED LCD ni prepričal pred plazmo, glede same kvalitete prikazane slike. Saj ne, da bi bili LCD-ji slabi a zaradi specifike kako se pri njih ustvarja slika na zaslonu, težko prikažejo tako kontrastno in barvito sliko kot plazma. So pa nedvomno tanjši, lažji in bolj ekološki pa še kaj.

Sony ima kar dobro uravnotežene komponente (LCD panele zanj delajo pri Samsungu) medtem, ko je njihova kontrola kvalitete izdelkov med boljšimi. Ali je to vredno toliko višje cene kot jo zahteva Sony pa je odločitev vsakega posameznika.

In tako naprej...ali imaš dovolj iztočnice za neko argumentirano predstavitev mnenja?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam finta je v tem da so proizvajalci enih 50 let naprej od naših ponudnikov tv slike,če pa hočeš izkoristit vse kar nudi lcd od slike in zvoka moraš pa al downlovdat al pa hd ploščke kupvat ! Tko da samo za gledat od ponudnikov tv slike je najbolj važno da je vsaj 100hz in dost velika slika,če si pa bolj zahteven pol gremo pa naprej z debato !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, PHILIPSA nikoli več v hišo ! ! ! !

Tudi jaz Philipsa ne kupim nikoli več. :headbang:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam finta je v tem da so proizvajalci enih 50 let naprej od naših ponudnikov tv slike,če pa hočeš izkoristit vse kar nudi lcd od slike in zvoka moraš pa al downlovdat al pa hd ploščke kupvat ! Tko da samo za gledat od ponudnikov tv slike je najbolj važno da je vsaj 100hz in dost velika slika,če si pa bolj zahteven pol gremo pa naprej z debato !

Sam TV-ja ne gledam in nimam sprejemnika, je pa pri prikazu non-HD TV signala plazma bolj prilagodljiva kot LCD in so posledično rezultati boljši (preverjeno, ko sem še imel SiOL box). Gledam izključno DVD-je z upscalingom ločljivosti na full-HD. Ampak zdaj govoriva o naju, ne pa o primerjavi cenovno enakovrednih plazem in LCD-jev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je to res tako zelo narobe. LCD le prepušča svetlobo ali pa ne, odvisno od usmeritve kristalov, LED pa ustvarja svetlobo, torej bi lahko nadomestili LCD. Dosedanji "LED" televizorji so imeli LED le za vir svetlobe, lahko pa so nadzirali jakost te svetlobe, kar je pripomoglo k boljšemu kontrastu. Pravi LED zaslon bi imel diode namesto pikslov in ne bi potreboval dodatne svetlobe. Seveda pa morajo biti diode dovolj male in morajo svetiti pravo svetlobo.

Prav lahko pa se tudi motim.

Ja, nekaj takega naj bi predstavljal OLED, le zaenkrat še ni prave masovne proizvodnje. Sem pa tisto napisal zato, ker LED ozadje še ne pomeni led prikaza slike. In tega novinar ni vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam finta je v tem da so proizvajalci enih 50 let naprej od naših ponudnikov tv slike,če pa hočeš izkoristit vse kar nudi lcd od slike in zvoka moraš pa al downlovdat al pa hd ploščke kupvat ! Tko da samo za gledat od ponudnikov tv slike je najbolj važno da je vsaj 100hz in dost velika slika,če si pa bolj zahteven pol gremo pa naprej z debato !

Delno res. Imam pa SIOL-ov tv signal s SLO HD kanalom in formula 1 v HD je nekaj za gledat in uživat :eek: ....Imaš pa tudi Maria, EMO in druge oddaje v HD in to 1080.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam TV-ja ne gledam in nimam sprejemnika, je pa pri prikazu non-HD TV signala plazma bolj prilagodljiva kot LCD in so posledično rezultati boljši (preverjeno, ko sem še imel SiOL box). Gledam izključno DVD-je z upscalingom ločljivosti na full-HD. Ampak zdaj govoriva o naju, ne pa o primerjavi cenovno enakovrednih plazem in LCD-jev.

+1 , čeprav je obdelava SD slike na LCD-jih zelo napredovala, in je za povprečnega uporabnika (ne poznavalca) zaradi živih barv itd. celo lepša od plazemske.

Upscaling ločljivosti je pa crap, sploh v času, ko imaš vse filme na 720 ali 1080

Popravljeno . Popravil Dare1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je to poleg lcd al plazme je pomembno sploh iz kakšnega vira boš gledal,nekateri srečneži lahko dobijo HD signal,ne morejo pa zvok DD ki je že na trgu enih 30 let !! :whistle: razen edino en program HBO sam pa spet ne morjo HD signala pri tem programu dobit. Tko da ko bodo nudili enih 20 al 30 programov v HD in DD tehniki pol pa ja. Ker zdej niti formata slike nimajo porihtano in to uglavnem televizijske hiše,naprimer info TV spodaj manjka polovico tekočih podnapisov !! :rolleyes: LCD-ji so pa zdej že v 3D tehniki :rolleyes: evo mi pa gledamo popačene slike z resolucijo tam nekje z you tuba !!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh nažalost sony je zgodovina ta moment glede tv-jev. Za 1x višjo ceno ma starejšo tehnologijo kot lg/philips/samsung. Plazma je v prednosti ko je signal slab. Vse ostalo pa led lcd. Navadni se bodo itak začel vsak cajt prodajat kot zadni kosi. Zdj tko je maš že ful led lcdje na tržišču, se pravi da ima čez cel panel led diode. Pač cena je že solidna, sam še vedno mal previsoka. Plazma pa bo šla iz prodaje, če ne bodo drastično zmanšal porabe elektrike. Tko približno ljudje največ kupujejo 107cm oz 42 inčne tv-je. Led lcd - do cca 100W na uro, plazma giblje poraba od 150W pri dokaj mirujoči sliki do 300W pri hitrih gibih. Seveda pri navadnih nastavitvah. Sam še vedno je v prednosti zarati tega, ker noben ponudnik kablske ali ip-tvja ni na ful hd v celoti. Blue ray-e se pa gleda mogoče v večini par % v življenski dobi enga tvja.

Če že plazmo tle panasonic nima res konkretne konkurence. Led lcdji pa folk v trgovino pogledat. Tudi plazme. Ne kupovat prek neta na podlagi testov, ker vam bo zelo zelo žau. Zapelš se v bigbanga al pa harvy normana.... pogledaš slike na tvjih. Po pa naročiš prek neta če pride cenej. Delam na takm področju in je marsikdo prišel po tv.... pa ajde bomo dal tam 2000€. Potem pa pogleda, pa ubistvu vidi, da dobi podobno sliko na pol cenejšem tvju iste velikosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da slučajno ne prodajaš vse naštete razen Sony :whistle: Kolkr jest vem in slišim je Sony ena vodilnih firm,seveda je pa važno kje je sestavljen in s čim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je pa težko rečt dobiš pocen al pa mal dražji,jest mam 52 col Sony pa sem zadovoljen kot z vsemi 10 -timi izdelki tega proizvajalca in mi še noben izdelek ni crknil ! Tko da Sony ni glih pocen ! Nimaš pa kaj falit !!

pa tut kak 50-colski+ v kakih sobah, ki niso večje od 5x5 metrov je prevelik ... pol pa ljudje skos tiste piksle vidijo kvadratne ... pa to pa ono jih moti ...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 50ka ti je glih tm za cca 4 metre gledanja. Če je 3d pa tm 2,5 - 3. Am sony je daleč od tega da bi sploh blizu samsunga/lg biu :) njihov 3d sploh nima tapravga efekta. Dizajn ok, kvaliteta izdelave tam tam, slika na navadni anteni če konkretno gledam velikost 32inčev dobiš od lg/philips isto stvar za 150€ mn. Full led lcd tvja sploh nima. Lg ga pa ma. In ubistvu ponudi veliko boljši tv za isto ceno kot sony.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh nažalost sony je zgodovina ta moment glede tv-jev. Za 1x višjo ceno ma starejšo tehnologijo kot lg/philips/samsung. Plazma je v prednosti ko je signal slab. Vse ostalo pa led lcd. Navadni se bodo itak začel vsak cajt prodajat kot zadni kosi. Zdj tko je maš že ful led lcdje na tržišču, se pravi da ima čez cel panel led diode. Pač cena je že solidna, sam še vedno mal previsoka. Plazma pa bo šla iz prodaje, če ne bodo drastično zmanšal porabe elektrike. Tko približno ljudje največ kupujejo 107cm oz 42 inčne tv-je. Led lcd - do cca 100W na uro, plazma giblje poraba od 150W pri dokaj mirujoči sliki do 300W pri hitrih gibih. Seveda pri navadnih nastavitvah. Sam še vedno je v prednosti zarati tega, ker noben ponudnik kablske ali ip-tvja ni na ful hd v celoti. Blue ray-e se pa gleda mogoče v večini par % v življenski dobi enga tvja.

Če že plazmo tle panasonic nima res konkretne konkurence. Led lcdji pa folk v trgovino pogledat. Tudi plazme. Ne kupovat prek neta na podlagi testov, ker vam bo zelo zelo žau. Zapelš se v bigbanga al pa harvy normana.... pogledaš slike na tvjih. Po pa naročiš prek neta če pride cenej. Delam na takm področju in je marsikdo prišel po tv.... pa ajde bomo dal tam 2000€. Potem pa pogleda, pa ubistvu vidi, da dobi podobno sliko na pol cenejšem tvju iste velikosti.

Ne vem, kaj pomeni ful led lcd, ker trenutno poznamo le direkt in edge. :?

In še nekaj: ne hodite v trgovino gledat slik in primerjat televizorjev med sabo, ker je to izguba časa. Vsak televizor je potrebno pred primerjavo ustrezno nastaviti, kar pa v trgovini ni mogoče. Na TrustedReviews in podobnih straneh to počnejo namesto vas.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem da eni mal komplicirate z proizvajalci,bolj drži tolk ko daš tolk imaš !! Treba je gledat še kakšne karakteristike in funkcije ima naprimer moj lcd ima DLNA in mobitel tudi.Zato se zleknem na kavč in v 10 sekundah že gledam slike ki so bile slikane na 5.1 pikslov mobitelu in to brezžičnem prenosu na 52 colskem lcd-ju so slike full lepe !Glede 3D slike pa ne mislim met očal,ker je Sony že naredu za gledanje brez očal,da pa sony zaostaja za drugimi je pa huda pomota ! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem da eni mal komplicirate z proizvajalci,bolj drži tolk ko daš tolk imaš !! Treba je gledat še kakšne karakteristike in funkcije ima naprimer moj lcd ima DLNA in mobitel tudi.Zato se zleknem na kavč in v 10 sekundah že gledam slike ki so bile slikane na 5.1 pikslov mobitelu in to brezžičnem prenosu na 52 colskem lcd-ju so slike full lepe !Glede 3D slike pa ne mislim met očal,ker je Sony že naredu za gledanje brez očal,da pa sony zaostaja za drugimi je pa huda pomota ! :naughty:

Ali pa vštekaš usb kabel in imaš isto :naughty:

Nasploh pa vaši komentarji kažejo na veliko pomanjkanje tehničnega znanja. Sony, brez očal - ja, samo ni bil prvi. In ta tehnologija zahteva natančno pozicionirane gledalce, prav tako pa dokazano povzroča vrtoglavico in glavobole.

3D je zame en velik marketingški nateg.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ga morš vštekat :naughty: :naughty: drgač kot sem reku preveč vsi gledajo kater lcd !! Slike operaterjev so pa podn !!! Sam to pa noben ne gleda in se pritožuje !! :wallbash:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zaostaja. Je na isti ravni. Ampak enostavno za 1x višjo ceno. Price preformance sony ta moment ne more bit. Full led je da maš čez cel panel led diode, edge led po robovih. Direct je ubistvu full led. To da kolk daš tok maš velja delno. Najbolj velja to pri 3d tvjih. Dlna najbol laufa pa res na sony tvjih. Zakaj ne hodt v trgovino gledat? Večina ljudi itak pregleda net in že ve kaj hočejo. Po se pa enostavn zapeleš v trgovino, prodajalc ti bo rade vole dau pilota, da pogledaš nastavitve. Tudi blueray ali pa če imaš s sabo pc, ti ga bo priklopil gor. Tko da ko maš ožji izbor morš it pogledat. Ker enostavno tisto kar nekdo napiše ne vela zame ali zate. Konkretno recimo bom tako rekel.... če primerjam 2 fermi različni pri plazmah LG pa Panasonic... Sam bi uzel panasonica. Je sicer dražji, ampak če pa primerjam recimo led lcd tvje (samsung, lg, sony, philips). Bi pa sigurno prvi bil samsung, potem lg, philips in nato šele sony. Lg razmerje med ceno/zmoglivostjo, samsung pa pač tist špica kar se slike tiče za moje oko na navadni anteni!

Potem je pa tle še ena stvar in sicer multimedija. Lg podpira iz usb ključka največ formatov in tudi podnapisov, samsung tudi ogromno. Philips pa sony imata probleme z podnapisi, oz. jih sploh ne podpirata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!