Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

28.6 - Maribor-Zadar...cez Velebit in ne kot prvotno misljeno po Jadr. magistrali...Zagrebcani se ocitno znajo vozit samo po ravnem, tam so vedno leteli mimo, cez ovinke so pa bremzali :whistle:

29.6. - Zadar - Maribor spet kar cez velebit,ker smo bli ze pozni. Hrvaski policaji so se kar izkazali, so me kar poslali mimo kolone pred Karlovcem. Srecal starejso R1 z MB tablico, s katerim voznikom sva se odlicno ujela in drzala lep dinamicen ritem :whistle:

Nekaj cez 800 km, obcasno rahlo vrocih, drgac pa zelo prijetnih, stranski kufri so se na testni furi obnesli super, le pri guzvanju na meji je bilo potrebno malo bolj pazit, da nisem vzel kaksnega avta zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans je padla kr lepa turca:

Žalec-Laško-Sevnica-Mokronog (super cesta)-Trebnje-Grosuplje-Lj in po stari cesti nazaj v Žalec, zelo lepih 210km, samo malo vročih :)

en utrinek (nism vedel da imamo v Sloveniji tudi puščavo :D ):

post-7348-1215094190_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, cilj izpolnjen. Ta teden (v popoldanskih urah) prevozil doberšen del primorske... (skrajne točke treh različnih tras: Ilirska Bistrica-Koper-Tolmin)

... mogoče se naslednji teden spravim na štajerski konec. :)

Danes pa po šihti:

Vrhnika(zjutraj)-Ljubljana-Vrhnika(popoldne)-Logatec-Postojna-Pivka-Ilirska Bistrica-Harije-Podgrad-Hrpelje-Kozina-Črni kal-Koper-Črni kal-Kozina-Senožeče-Postojna-Logatec-Vrhnika

260km

Na Kozini sem srečal skupino nadebudnih mopedistov, ki so s Tomos Colibriji štartali iz Kamnika proti Izoli... :worship:

post-15712-1215105321_thumb.jpg

post-15712-1215105341_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nič posebnega turca ni (Laško-Ljubljana), je pa lepo, ko se veseliš vožnje v službo in domov :OK: . Dva dni po 170 km, da motorček ne pozabi vožnje :rolleyes: , jst mam pa polepšan dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z Dizlom odšla preko dolenjskega konca na gorenjski konec. Zbrala sva se ob 9.00 na kavici. Določila sva si vsaj približno pot, ki pa je sledila takole:

Kočevje-Dvor-Novo Mesto-(ogled zapuščene proge-Mobikrog :yes: )Krško(speedway,malo ogledala trening in se nadigala metanola)-Krško( Raceland-tekma gokardi)-Senovo-Podsreda-Podčetrtek-Celje-Marija Reka (2 gor pa dol-Srečali Tomažina)-Mozirje-Črnivec (obrok in domača muzika :OK:)-Kamnik-Lj(obvoznica)-Kočevje

Lepih touring 460km. Bilo ravno prav toplo-hladno.

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po južni smer Velenje, Nazarje, Kokarje obisk Rdeče Armade so imeli družaben dogodek, nato Celje, Šentjur gor dol levo desno Slivniško jezero, končno malo pavze in hladne pijače. Čas je prehitro minil, nazaj proti domu, popoldanskih 260 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno nepozabno doživetje za mano. Dolomiti! :worship:

Vrhnika-Idrija-Tolmin-Bovec-prelaz Predel-Sella Nevea-Chiusa forte-Tolmezzo-Passo della Mauria-Cortina d'Ampezzo-Passo Falzarego-Arraba-Passo Campolongo-Corvara-Passo Gardena-Passo Sella-Canazei-Alba-Passo Fedaia-Agordo-Passo Duran-Passo Cibiana-Passo della Mauria-Tolmezzo-Tarvisio-prelaz Predel-Bovec-Tolmin-Idrija-Vrhnika

Odhod: 6.00

Prihod: 21.00

Razdalja: 850km

post-15712-1215288376_thumb.jpg

post-15712-1215288395_thumb.jpg

post-15712-1215288416_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika-Rovinj-Vrhnika

Kje smo se vozil niti ne vem..vem pa da je v Istri še vedno vroče, da je zemlja še vedno rdeča..

Aja..zdej mi je jasno zakaj v Istri nihče ne hodi peš..ker asfalt tko drsi da se kdo mimgrede poškoduje..

V glavnem..postanek na Ridah je bil boljši del izleta..vsaj zame..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo zgodaj vstali in sli.

Celje (6:30) - Ljubljana - Idrija - Tolmin - Bovec - Predel - Trbiz - Avstrija - Podkorensko sedlo - Kranjska gora (kosilo) - Kranj - Jezersko - Pavlicevo sedlo - Sostanj - Velenje - Vitanje - Vojnik - Dobrna - Galicija - Celje (20:00).

lusnih cca. 550km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

danes sva s SN :winkiss: obiskala Fripsa in Laro! na morčku :) z Vrhnike na Dolenjsko, Dvor-Kočevje, Delnice in Crikvenica, nazaj pa pred Delnicami na levo za Crni Lug in skozi kao famozne "ride" pri Gerovem na Babno polje in po Notranjski skozi Grahovo, Cerknico in Planino nazaj domov, nabrala 372 kmjčkov

pa da malo pokomentiram nekatere odseke: najprej, tko čist mimogrede, Dvor-Kočevje... jao, jao, triput jao... vsakič ko se peljem po tej zmahani, sesuti, posedeni, včasih bolj, včasih malo manj s peskom posuti cesti, poskušam odkrit kaj je na njej tako blazno famoznega (razen prejle naštetih (slabih) lastnosti)... če bi bil lep, urejen asfalt bi mi bilo vse jasno, takole pa mi ni nič - najbrž nekaj delam narobe... :hmm: kar še bolj velja za "ride" pri Gerovem, kjer nikakav, gladek asfalt ne dopušča prav nobenega veselja pri ovinkarjenju - kar je najbrž opazila tudi skupina na robu ostrega ovinka parkiranih motoristov, en motor pa je stal malo stran in skoraj sredi voznega pasu :eek: :slap: ... in da skoraj 10 cm globokih, nekaj kvadratnih metrov velikih, sfrezanih lukenj/jam sploh ne omenjam, seveda brez znakov za delo na cesti :headbang: pa do konca razsute ceste - ma kaki ceste, saj je samo flika pri/na fliki :headbang: od odcepa za Crni Lug do Gerovega, zlasti grozljivih je bilo zadnjih 10 makadamskih kmjev pred mejo... grozljivo za naju, zna bit pa da čisto veselje za enduraše :hmm: (zihr bo tud SN :winkiss: kej pokomentirala tole :whistle: )

da ne bo vse samo črno, še nekaj svetlega: prijeten, simpatičen parček na zeleni Ninji ZX-10R z LJ registracijo - srečali smo se na zadnji črpalki pred mejo in se v prijetnem LS stilu peljali vse do Križišća, kjer sta onadva zavila proti otokom, midva pa za Crikvenico... nice ride, guys :naughty: in seveda več kot prijetna družba na morju :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da bom pokomentirala :evilgrin: .....sm do zdle sem izbirala besede, medtem ko sem spravljala prah iz vseh špranj na GigSrčku :angry: , d ne bi blo preveč vulgarno vse skup :krneki: . Pot proti morju je bla kar znosna, čeprav do kočevja me je kr dobr narukalo....I believe I can flay mi je parkrat pršla na misel tm čez. Seveda sm bla poslana naprej kot topovska hrana za radarje, a ne :grim , ampak k sreči je bil sm Hugo :naughty: . Od meje prot Delnicam sm se tud matrala nekak ostat na motorju....z nohti in zobmi skor, sm tokrat smo šli vsaj v hrib, k v dolino pa skor rajš rinem motor peš tam :slap: . Ampak ker je bla za nazaj s strani Master S obljubljena lepa cestica z lepimi ovinki blabla oh in sploh sm pač potrpela, pa še družba na cilju je bla fajn :OK: , pa morju sm pršla 3 metre bliz, kar je letos rekord :whistle: , čeprav sm bla že parkrat. No in nepozabna pot nazaj.....mislm tud za pretepst nisi, najprej neke sflikane asfaltne potke v enih rovtah, pol sm glih na "Start-u" Gerovskih rid treščla v eno jamo k so asfalt kr mal odrezal, pa bognedj kako tablo dt km....ma ne, to se pa ne sme :nono: :headbang: ....kmal bi šla čist nova guma...ampak to še ni blo dost mal naprej sm pogruntala, d se okol vozm s potuhnjenim morilcem ptičev (mislm kok moreš)...boga pernata žvauca :cry: in za piko na žnj, še makadam k se je vleku k kurja čreva :headbang: ....pol pa pejt s takim navigatorjem km....če bi pogled lohk ubijal....zadna guma bi šla Master S :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: . Od meje naprej lepa cestica sm kaj k nism skor nč več vidla....kurja slepota pa to :whistle: tko d sm na Brezovci (od Vrhnike do Brezovice za mano en naked....ful hvala za luč :yes: ) se počla na tank pa po ac domov (do 130.....šparam gume :krneki: ), hotla vsaj po Višnjegorskih ovinkih mal razbremenit gumo po sredini pa sm naletela glih na en taplav avto...ah ja :headbang: . Doma pa naša mati na pragu in so dejali: "Od zdj naprej boš doma, nikamor več!"....no fajn :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ena lepa furca: kurešček-trojane-prebold-marija reka(prvič. zelo lepo do vrha, potem pa do trbovelj mal slabš, sploh če ne poznaš ceste)-hrastnik-rimske tpolice-sevnica- trebnje- mirna peč-novo mesto-dvor-kočevje-kurešček, vse u kup 299km, mal prometa, res lepo :worship: :worship: :winkiss: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od četrtka pa do dons okol 1100km :) loški potok-madžarska-bltno jezero mal po madžarski in lepo počasi nazaj do loškega potoka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes od Vrhnike mimo Ljubljane do Dola pri Ljubljani, kjer smo se dobl z že popolnoma našpičenim "Aprilia team"..

"da kva mam tu zaen moped k je tku tih" je bilo prvo po pozdravu s strani Mame.

Potem pa za Savo do Krškega, mimogrede lahko povem, da je Shoei vizir zelo odporen, tolk kamnov sm spet fasal in da znajo kavo v Boštanju segret na 113 stopinj C.

No na "dirkališču" Raceland sem ob spremljanju trpinčenja svojih motorinijev s strani Dexa, Tony-ja, RC-ja in še nekaterih ponovno ugotovil, da je res primeren samo za kart, "bonsaje" pa SM se kr dobr znajdejo gor tut..

Mimogrede..Honda Varadero ne paše na tisto pisto pa naj kdorkoli reče karkoli hoče..

No od tam do Novega Mesta smo "izkoriščali" vinjetni sistem, pa treba je blo pogledat kako zgleda nov del AC-ja mimo Otočca..fino fajn..

V NM-ju hitro proti Dvoru in nato po znameniti cesti proti Kočevju.

Ta sicer ni v kategoriji cest ampak bolj kolovozov. Kot je @Suzuki že včeraj ugotovil pa mu nisem čist vrjel..

No v Sodražici je bil obvoz, tokrat ne zaradi "del na cesti" ampak čisto pravega sejma..

V gostilni in pizzeriji Ž (upam da sem prav videl) smo jedli eno fino pleskavico z dodatki, velik in dokaj okusen ocvrti sir in eno pizzo nevredno svojega imena.

P.S.: kelnarca tam ima plave očke in rjave lase..fino..

Pot do "dirkališča" Kačje ride mimo Cerknice je bila prav fina.

In prav tako malo drajsanja po Ridah.

Po 300 kilometrih me je 5 km pred domom dobil rahel dež..fino in fajn-je mal muhe zmehčal..doma sem se obrisal in sem čist..

Aprilia team je vztrajal naprej, baje da sta mela še do loga pranje.

Suma-sumarum..

Izleti na Rakitno in Ride so mi še vedno zakon :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kočevje - Stari trg ob Kolpi - Dol - Žaga (kjer so policaji utrujali enemu motoristu) - Fara (srečal tri leteče policaje, eden ravno pisal kazen) - Kočevje - Dvor - Kočevje.

Lep dan, lepe okrogline.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena popoldanska (štart ob 17.00) z namenom obiska kolegov v kampu Lucija:

Vrhnika-Logatec-Postojna-Kozina-Koper-Lucija-Koper-Vrhnika(AC)

Še dobro, da imam moped. Iz Lucije proti AC je kar nekaj kilometrov kolone (očitno se dopustnikarji že vračajo domov). Za povrh vsega, pa v Kopru začne še zares MOČEN naliv s hudo nevihto, zato sem izkoristil vinjeto in se odpravil po AC.

Po 80km pranja v pravem pomenu besede, se počutim sveže. :closedeyes:

P.S.: 200km

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj tudi mi2 še zadnjič izkoristila testno cb1000r in se odpravila proti Vršiču.

Vrhnika - Idrija - Tolmin - Vršič - Kranjska gora - po avtocesti nazaj do LJ in Vrhnike

Motor je špica za voznika :worship: za sopotnika pa malo manj :closedeyes:

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota: MS - Bogojina - Vaneča - MS - Bučečovci - Juršinci - Ptuj - Sl. Bistrica - MS

Nedelja: MS - Bučečovci - Juršinci - Ptuj - Sl. Bistrica - Ptuj - Lenart - G. Radgona - Gederovci - MS

Oba dni super družba, super vreme, v prometu brez posebnosti. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zajtrku štartam motor smer Tolmin. Ko pridem v Bleiburg začne deževat, bolj kot se bližam Eisenkappel bolj je črno :headbang: , si mislim da na Jezerskem bo tak sobni dan, zmota - na nanši strani sonce. V Kranju smer Škofja Loka, Železniki (cesta je zelo slaba), Tolmin. Domačinov skoraj ni za videt, zato pa sami "poznani" obrazi, ni blo keša kaj češ, pa drugo leto. Pobašem sopotnika smer Bovec, Vršič - prijetno hladno, in čez Korensko sedlo v Villach. Mimo Vrbskega jezera proti Volkermarktu in v Slo. Prijetnih 440 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto zjutraj krenil od doma po klasični smeri Poljčane - Bizeljsko - Brežice - Bregana - Samobor in čez Plješivico za Jastrebarsko. Vinska cesta čez brege je bila zaradi neurja polna šodra, tečno cesto so odtehtali lepi razgledi s panoramske ceste. V Karlovcu se začela gužva turistov (CZ, H, ... bivši vzhodni blok) po stari cesti za Plitvice. Za Plitvicami dohitel par na Hondi Afrika twin in kmalu smo pri Kralju Zvonimiru pili kavico z obvezno travarico (samo sopotnica in zna se :whistle: ). LJ registracija sta imela v planu tisti dan preko Mostarja priti do Foče :worship: . Drugi dan pa nazaj. Dobra fura za solo, s sopotnikom pa ... ta mora imet železno rit. V Kninu sem krenil za Vrpolje na dober pršut in sir, ostal kakšno dobro urco in dalje za Drniš. Hotel sem se it skopat v Pirovac, a me je presenetilo neurje z vodnimi kapljami velikimi kot pink pong žogice. To še nisem doživel. Vmes sijalo sonce, ena kaplja, ki sem jo dobil na vizir mi je celega oprala. Vmes je sijalo sonce in ko sem pogledal navzgor, je bil prečudovit pogled na svetleče ogromne kaplje, ki padajo navzdol. Slikat nisem upal, ker fotoaparat ni vaserdiht... Zaradi vremena kopanje odpadlo, potegnil sem za Benkovac - Islame - Starigrad Paklenica do Dinkota. Prvič si nisem privoščil odličnih jadranskih lignjev, ker je bilo prevroče. Spil mnogo tekočine in nadaljeval po obali smer Rijeka. Kmalu sem dohitel KP registracijo, dečko s Kawasakijem iz Pivke. Lepo sva se peljala do Karlobaga in boljše sem se počutil, ker je bil zadaj, saj sem pozabil tankat in sem vozil na hlape. Če bi,...bi pač skočo po liter. Srečala sva se ponovno v Senju, kjer sva malo poklepetala. Preko Delnic - Kočevja - Dvora - Žužemberka - Trebnjega - Brunka - Celja - po stari cesti za Slov. Konjice. V Konjicah sem naredil "sranje", saj sem pri rdečem semaforju pred križiščem po levem pasu, ki je za zavijanje v levo, obšel stoječ policijski kombi. Ko je vžgala zelena sem normalno peljal naravnost, policaji za mano in že se je vžgalo vse modro, sirena,... Zvečer po 21 uri in po prevoženih skoraj 900 km, se dva mladeniča iz dugega cajta lotita preverjanja dokumentov zaradi "napačnega sortiranja" v križišču. Ko sem jima rekel, da tako že vozim 35 let in.... sta mi hotela dat še položnico. Ko sta videla, da sem ratal naježen, sta ugotovila, da je boljše, če ostane pri opominu. No, najlepše je bilo, ko sta mi zaželela srečno vožnjo in je en še dodal, naj vozim bolj "pametno". Pravzaprav sta bila oba simpatična, le jaz sem ju prehitro nakuril, da me gnjavita brez veze. Pol sta pa začela iskat vezo in to je ratalo nepravilno sortiranje... Lep dan je bil, sicer mnogo vroč in soparen, padlo je 895 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nekih 100 tresajočih kmjev od Vrhnike, preko "dirkališča" Kačje ride (kaj pa drugega), na Rakek, Cerknico, Rakitno, Borovnico in domov.

Kulsko :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za sprostitev...Kočevje-Ribnica-Loški Potok-Nova vas-Bloško jezero-Kočevje...100km

Hvala Igorr-ju za kavo.

p1010116.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!