Skoči na vsebino

Bajkal - Rusija z motorjem


Priporočene objave

@avtomoto:

ker pa jaz glih nimam časa na pretek, pa bi te vprašal (avtomoto); ali se pride

do bajkala in nazaj v 3 tednih?

Zelo težko!

Razen z avionom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@avtomoto:

ker pa jaz glih nimam časa na pretek, pa bi te vprašal (avtomoto); ali se pride

do bajkala in nazaj v 3 tednih?

DA !

(do Bajkala - Irkutsk - se pride v 10 dneh. Sam sem sicer prišel v 11. dneh, ker sem en dan pavziral v Krasnojarskem. Za nazaj računaj raje kakšen dan več, ker boš imel vožnje že poln ku**c. Pa še malo rezerve, če pride do tehničnih težav in si tu-tu nekje. 3 tedni minejo kot en sam dolgi trenutek na motorskem sedežu. Še to. Pot do tja in nazaj bo sestavljena iz vožnje, vožnjee, vožžžnnnnjeeeeeeeee . . . .. . :slap: )

Mogoče pa počakam, da pridejo dolgoprogaši v penzijo, pa pol skupaj odrinemo.lp

Ti kar pridno "treniraj", da ti "dolgoprogaštvo" pride v kri. Samo predlog - za trening lahko uporabiš pot do Magedana ?! :whistle:

(predno bom v penziji bo Rusija nezanimiva. Že med letom 2008 in 2010 sem videl velike spremembe na "zahodnjaštvo smer". V Sibiriji sicer gre bolj počasi a vendarle . . . ?!?!?)

Miran, natankaj motor in pojdi lepo počasi proti Sibiriji. Ne čakaj na maj !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pips & nejcgs!

Povežita se v tandem, vzemita si vsaj štiri do pet tednov prostega časa, v Irkutsku motorja naložita na vagon do Moskve in leže skozi okno uživajta v spominih, kako sta se tu vozila z motociklom!! Tako bosta imela od poti, ljudi in "pozabljenih" sibirskih vasi veliko neverjetnih vtisov. Sicer bosta še nekaj tednov sanjala ravnino in cesto ki izginja v nebo, ter poslušala brnenje v ušesih.

Če jo pičita na šus, pa bosta imela tudi v tem pogledu svojevrstno avanturo. Odločitev je v vajinih rokah.

Če bi šel jaz, bi si vzel vsaj tri mesece časa in sibirske zanimivosti ob tej zanimivi poti ogledal u iber.

Počas' pa gas do konca!! :grim

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DA !

(do Bajkala - Irkutsk - se pride v 10 dneh. Sam sem sicer prišel v 11. dneh, ker sem en dan pavziral v Krasnojarskem. Za nazaj računaj raje kakšen dan več, ker boš imel vožnje že poln ku**c. Pa še malo rezerve, če pride do tehničnih težav in si tu-tu nekje. 3 tedni minejo kot en sam dolgi trenutek na motorskem sedežu. Še to. Pot do tja in nazaj bo sestavljena iz vožnje, vožnjee, vožžžnnnnjeeeeeeeee . . . .. . :slap: )

Ti kar pridno "treniraj", da ti "dolgoprogaštvo" pride v kri. Samo predlog - za trening lahko uporabiš pot do Magedana ?! :whistle:

(predno bom v penziji bo Rusija nezanimiva. Že med letom 2008 in 2010 sem videl velike spremembe na "zahodnjaštvo smer". V Sibiriji sicer gre bolj počasi a vendarle . . . ?!?!?)

Miran, natankaj motor in pojdi lepo počasi proti Sibiriji. Ne čakaj na maj !!!

In nazaj čez Aljasko, hvala za idejo, lahko bi pa šla skupaj :kva2: lp Miran
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......... vsaj štiri do pet tednov prostega časa, .................

......vsaj tri mesece časa in sibirske zanimivosti ob tej zanimivi poti ogledal u iber.

Počas' pa gas do konca!! :grim

nič, pol bom moral pa še mal počakat da bom v isti firmi kot je Pips zdaj, kjer imajo mal več letnega dopusta :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič, pol bom moral pa še mal počakat da bom v isti firmi kot je Pips zdaj, kjer imajo mal več letnega dopusta :grim

:(
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@avtomoto:

ker pa jaz glih nimam časa na pretek, pa bi te vprašal (avtomoto); ali se pride

do bajkala in nazaj v 3 tednih?

Loker!

@avtomoto:

ker pa jaz glih nimam časa na pretek, pa bi te vprašal (avtomoto); ali se pride

do bajkala in nazaj v 3 tednih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo oživim to temo, se še kdo ukvarja z mislijo, da obišče Bajkal?Bi se mi kdo pridružil?Lp

Če bo vse posreči,verjetno drugo leto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari balkanski rek pravi: "Puno baka, kilavo dete". Če bo Pips predolgo spraševal kdo bi ga za rokico držal, ker bi šel rad na pot, ne bo iz te zgodbe kruha.

Pips, zberi čimveč uporabnih potovalnih informacij, zariši pot, preštej kilometre in razdeli na etape. Upoštevaj še rezervo. Obenem izberi najugodnejšo vremensko periodo, pa na pot. Ne zanašaj se, da ti bo kdo delal družbo. Če pa bo, pa toliko bolje. Samo, da bo iz istega testa. Drugače znajo biti hudi problemi. Srečno in upam, da ne boš sanjal še nadaljnih 10 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj Whiskey, po 60 tih so dovoljene tudi sanje.

Tako je, če bo zdravje se zbudimo pa gremo!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj Whiskey, po 60 tih so dovoljene tudi sanje.

Whiskey ma prav.Za tako dolge ture, pa še mal eksotićne, vsaj zame, res ni lahko dobit sopotnikov.Se je treba kr odločit in odpravit, če ne bomo res samo sanjali.Odločit se pa je enkrat treba, ali bomo življenje sanjali ali sanje živeli.Če si ne bi letos zadal Iberski polotok, bi me ta tvoja ruta kar zanimala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmilan, Iberski polotok ali pa vzhod katerega "sanja" Pips sta dva popolnama različna svetova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmilan, Iberski polotok ali pa vzhod katerega "sanja" Pips sta dva popolnama različna svetova.

Saj nisem trdil da je isto, ampak samo , da tudi mene to zanima enkrat prihodnja leta , za letos pa imam druge plane.Napisal pa sem da je Vzhod eksotičen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

............

Pips, zberi čimveč uporabnih potovalnih informacij, zariši pot, preštej kilometre in razdeli na etape. Upoštevaj še rezervo. Obenem izberi najugodnejšo vremensko periodo, pa na pot. Ne zanašaj se, da ti bo kdo delal družbo. Če pa bo, pa toliko bolje. Samo, da bo iz istega testa. Drugače znajo biti hudi problemi. Srečno in upam, da ne boš sanjal še nadaljnih 10 let.

Whiskey!

:worship: Tole si pa zelo trezno povedal!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Loker!

Avtromoto, jaz sem bil iz Ljubljane v Novosibirsku v 9 dneh, če se prav spominjam...

Drugače je pa zdaj do tam lažje priti, sem bil pred nekaj leti še enkrat tam relativno blizu. So precej uredili ceste, tako da je zdaj edini problem poti do Bajkala zicleder...

Tudi vize je relativno lahko dobiti, tako da samo gasa...

Predvsem pa se izogibaj glavne ceste Moskva- Irkutsk.

Stranske so veeeeeeliko lepše, pa tudi ljudje so bistveno bolj prijazni.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Kako ste pa kako urejal papirologijo za Rusijo? Viza se dobi v LJ za 35 EUR. Kaj pa tisto povabilno pismo? Ali je potrebno ga plačati, kje kako ga pridobiti? Ali je pri prehodu meje z Rusijo potrebno še karkoli plačati (takse,zavarovanja... ) Ali potrebujemo mednarodno vozniško itd...

Lep pozdrau!

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizo ti skupaj s povabilnim pismom uredi Renee tours iz ljubljane, mi smo za vse skupaj dali takrat okrog 80 EUR po glavi.

Plačat ni bilo potrebno na meji nič omembe vrednega.Mednarodno vozniško ne vem če je obvezno je pa dobro imet vsaj en izvod. Ko te hoče policaj na suho n...t mu ga lahko tam mirne duše pustiš in verjemi da bo v Rusiji do tega sigurno prišlo....če ne že v kaki državi prej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizo ti skupaj s povabilnim pismom uredi Renee tours iz ljubljane, mi smo za vse skupaj dali takrat okrog 80 EUR po glavi.

Kaj pa na svojo roko se ne da? 80 EUR oz 160 za naju z ženo mi je mal ornk preveč za en papirsrajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na svojo roko se ne da? 80 EUR oz 160 za naju z ženo mi je mal ornk preveč za en papirsrajn.

Se da samo si moraš sam urediti garantno pismo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal je problem za tole vizo. Edino če pri Reneju nimajo pojma.

Rabim se predurat od Krima, preko Sočija, Vladikavkaza v Gruzijo.

Pri Reneju pravijo da pride v poštev samo tranzitna viza, kar pomeni 2 do max 3 dni dovoljenja po določeni trasi.

Pravi da povabilnega pisma ni možno dobiti, razen če imaš za vse dni rezervirane in določene hotele po poti.

Dejte mi vi povedat kako ste potem prišli v neko centralno azijo, mongolijo itd...

Ali ste spali po v naprej rezerviranih in predplačanih hotelih ali se je telem pri tudi na drugih forumih opeveanem Reneju malce sfuzlalo ali so v Rusiji tako zjebali zakonodajo vmes.

Skratka nisem si niti pod razno mislil, da bo od vseh držav največ (in najdražja) ravno Rusija.

Aja; na veleposlaništvo že 2 dni kličem. Tudi po kake pol ure non stop telefon. Obe številki. Noben se ne javi.

1. vtis o Rusiji: v rt sji zjabjijte vjašu bjirukracjiju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja , rusi znajo vsako leto spreminjati pogoje za vstop v drzavo (tako so mi povedali na kompasu - ko so 2x preverili ali sedaj res tako komplicirajo)

jaz sem moral imeti v naprej rezervirane (ne pa placane) hotele. tako da so za vsak dan vedeli kje sem .

je pa to kar precej podrazilo potovanje.

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!