Skoči na vsebino

Bajkal - Rusija z motorjem


Priporočene objave

Mi nismo potrebovali nikakršnih rezervacij in smo dobili mislim da 8 dnevno vizo .So pa na meji za nazaj težili z računi za spanje. Smo se naredili malo bebave pa je šlo ravno tako čez.

Vrho.........tole tvoje prvo mnenje o Rusiji ni daleč od resnice. V bistvu je bila naša pot v Rusijo en sam fuk......od trenutka ko smo začeli iskati vizo. Mene ne vidijo več kmalu, saj glede ljudi nimam kaj rečt so načeloma zelo prijazni so pa toliko bolj zajebani tisti z čini po ramenih.

Z vizo so nam zagnojili ker je bil en potni list rahlo poškodovan..........ni sploh za omenjat za kakšno poškodbo je šlo. Nov potni list pod urgenco druge ni bilo. S tem so mi zjebali vse nadaljne vize za Uzbekistan in Kazakstan ki sem jih notri že imel tako da smo plan poti krepko spremenili.

Mi smo vstopili prek Krima, takoj komplikacije ker je bil motor ki ga je vozila moja registriran name. SMo morali moped pustit na meji in v 80 km oddaljenem mestu v soboto najti notarja, ki je napisal poverenje v Ruščini da ji dovolim vožnjo motorja. Za prehod meje smo tako potrebovali dober dan.

Nenehno jebanje s strani policajev ti tudi kmalu pride vrh glave....saj ni panike....znam z njimi da ne plačujem kazni. Samo da se s tem ukvarjaš 3x na dan mi res ni.

Iz Sočija smo hoteli naprej v Gruzijo........zaje..i meja zaprta.

Kot rezervni plan vzamemo trajekt do Turčije...kupimo karte cena pa kot bi šli na tedensko križarenje all inclusive. Nobeden ne ve kdaj trajekt točno izpluje. Čakamo 4 dni in vmes raziskujemo obmejno področje in prizorišče olimpijskih iger. Na dan odhoda se popoldne naslikamo v pristanišču in nam vehementno javijo da trajekta ne spustijo v pristanišče ker imajo težave z papirji (carina) nihče ne ve kdaj izpluje...morda jutri, pojutrišnjem ali čez tri dni. KEr nam viza velja le še dva dni se še isto popoldne usedemo na stroje in užgemo nazaj v Ukrajino. Rusija je...i se

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je Rusija zdrsnila navzdol po moji lestvici "Ten most wanted".Če upoštevam letos še svetovno krizo: Balkan hir aj kam agejn.

Apeliram pa na lobiste v DSR (http://www.drustvo-sloru.si/)da ukrenejo kaj v zvezi z jeb@njem bratskih Slovencev s strani birokratčikov in naj se raje sproščajo nad imperialističnimi svinjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......V bistvu je bila naša pot v Rusijo en sam fuk......

no, jaz nisem imel (preveč) slabih izkušenj.

Viza ni bila problem (razen tega da sem moral imeti splanirano v naprej celo pot in seznam

hotelov za vsak dan - priloga k vizi),

Policaji; se srečal z njimi 1x pa še to zaradi tega ker sem jim pred nosom naredil prekršek (ki bi ga

pa oni lahko spregledali); po nasvetu letečega sem zahteval "protokol" nato še uradni prevod listka, ki naj bi ga

bilo potrebno podpisat in je tako kazen padla iz ene 300 na 20 eur (če se prav spomnim). Seveda plačilo v gotovini brez potrdila.

Na meji so bili problemi zaradi papirjev (lastništvo motorja). Po ene 2 urah (ko smo se s carinicami že zabaval in smejal ter bili na ti)

se je zadeva rešila. Problem je v tem (kot sem zastopil) ker nimajo obrazca da lahko voziš motor, ki ni pisan nate.

Ni bilo pa potrebno nobenega notarskega overovljenja - oz. sva si (2 sva bila na poti) papirje podpisovala sama sebi.

(čudno se sliši - ampak nekako se je izšlo).

Pa še to, ko urediš papirje in ti carinik in policaj data frej - samo po gasu in čimprej izven obmejnega območja.

Midva sva se ustavila še pri zadnji (sicer dvignjeni) rampi. Pa je možakar v kabini zahteval 10€ po glavi.

Razlog? ja, ker je pač to pri njih navada (tako on).

dobil je 5€ po glavi (da nebi delal sranja) in že sva letela kot snete sekire naprej.

Če bom še kdaj šel? a ja seveda. Najprej belorusija (kjer zna biti tudi "veselo") pol pa - seveda Bajkal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar klicarim na veleposlaništvo, pa se nihče ne oglasi. Trikrat pa so že telefon dvignili in pustili slušalko dvignjeno. Na emaile pričakovano tudi ni odgovora. Imam že malo občutek, da so dogovorjeni z agencijami, ki urejajo vize povabila itd ...

Agencije mi pa tudi dajejo različne informacije. Se bom moral očitno zapeljati v LJ, vlk problem pa je da ves dopust rabim za pot, pa še šanse so, da grem v LJ čisto za brezveze.

Ma so me rasfukal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom moral očitno zapeljati v LJ, vlk problem pa je da ves dopust rabim za pot, pa še šanse so, da grem v LJ čisto za brezveze.

Ma so me rasfukal.

Jaz sem imel lani iste probleme,vsakih 14 dni sem dobo drugačne informacije.Na koncu-mesec dni pred odhodom,ko sploh več nisem vedo,ali bom šol al ne sem naredo nekako tako:

-pokličem v agencijo M-OST

-dogovorim se za termin-da se oglasim pri njih-ker čez telefon se mi ni dalo več pogovarjat..........!!!!

-od srečanja z njimi pa je šlo še samo na BOLJŠE-(dobil vizo za 2 meseca,brez kakšnih rezervacij hotelov v naprej,gibanje neomejeno-do Vladivostoka če bi hoto..... .),na koncu smo še skupaj šli na pijačo :OK:,tako da ti svetujem idi in se osebno pomeni,pa bo čist drugače

----z temi na ruski ambasadi pa škoda klicov :BUA: !

-

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prevozil Ruaijo po dolgem in počez (deobesedno), večkrat.

Fantje, čim manj komplicirajte. Rusi pač nimajo predpisov na internetu, kjer bi reševali težave in vprašanja (namišljena ali realna). Oni se pač držijo tiste "rešuj težave ko nastanejo". Po domače to pomeni, da imej pri sebi vedno kak bankovec po 10 ojrov, pa bo šlo...

Večkrat sem bil na "nerešljivih problemih", pa se je veedno dalo z malo improvizacije in heca (plus 10 ojrov) rešit vse.

Tisto z vizo pa drži. Mi smo dobili enkrat 10 dnevno tranzitno poslovno, (tudi 5 let stara otroka), dobili smo jo sami, pa enkrat 30 dnevno, pa večkrat po 10 dnevne (jaz sam), ... Vedno brez agencije.

Pri Rene tursu pa recite, da bi šli samo do Moskve, naprej ne razlgajte. Potem pa zbiraš račune od hotelov (ko plačate, pa še poštempljat ga morajo v hotelu. Potem to predložiš ob odhodu in to je to.

Jaz sem enkrat dobil vizo za Moskvo, pa sem šel za 30 dni na Kamčatko. Seveda sem imel nekaj računov od hotelov (kolikor sem bil v hotelih) pa ni nihče nič vprašal (bistvenega).

lp

bv

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja , rusi znajo vsako leto spreminjati pogoje za vstop v drzavo (tako so mi povedali na kompasu - ko so 2x preverili ali sedaj res tako komplicirajo)

jaz sem moral imeti v naprej rezervirane (ne pa placane) hotele. tako da so za vsak dan vedeli kje sem .

je pa to kar precej podrazilo potovanje.

Nejc, mislim da Rusi ne spreminjajo pogojev... Ves čas so isti. Edino pravilo je "zmeni se", drugo gre.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem enkrat dobil vizo za Moskvo, pa sem šel za 30 dni na Kamčatko. Seveda sem imel nekaj računov od hotelov (kolikor sem bil v hotelih) pa ni nihče nič vprašal (bistvenega).

bv

Tole pa lahko tudi jaz potrdim......v bistvu ob vseh komplikacijah smo z hoteli prišli čez brez težav čeprav nismo imeli niti enega računa........jebiga če pa nobeden ni povedal da jih moraš zbirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa lahko tudi jaz potrdim......v bistvu ob vseh komplikacijah smo z hoteli prišli čez brez težav čeprav nismo imeli niti enega računa........jebiga če pa nobeden ni povedal da jih moraš zbirati.

hahahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, lahko imaš nekakšen interni pasport, kamor ti štempljajo prenočišča. Samo mislim, da tega nihče velč niti ne pozna. Me pa zanima, kaj bi bilo, če bi knjižico hotel imeti.To bi bilo lahko podobno našim knjižicam, kjer štemšljaš katere hribe si obiskal. (knjižica planinca) ali nekaj takega.

Bistvo pa jim je bilo (v praksi) da ti sledijo kje si hodil (za nazaj). Ampak zdaj tega ne prakticirajo več, so pa pozabili pravilo zbrisat iz zakonov, tako da kao še velja. Vse skupaj je bolj namenjeno pobiranju "podarka" - podkupnine. Če mene vprašaš

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči; Ne samo resno....bi moral po vseh paragrafih imeti za vsako prebito noč v Rusiji račun ??????

Točno tako! Samo, da je praksi nekoliko drugače.

Še sreča - bolj pa Ruski.

Samo na pot. In kot je rekel Bojanv. Težave rešuj ko nastanejao. Sicer jih pusti pri miru, ker ponavadi (če jih kličeš) same pridejo kot nepovabljen gost...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Hubert je eden največjih popotnikov sveta, sem že bral o njem in toplo priporočam ogled njegove strani !

Hvala FLY, srečno !

So mi rekli domačini, da je tole jezero lahko tudi ful nevarno ker... se vodne mase "pretakajo" in ob "nepravem času" oslabijo led - lahko tudi sredi zime (kar je malo možno, zgodilo pa se je že) voda oslabi led in ...plonk, pa si v "topli" vodi... Jeba ne?!

(Med I. sv. vojno, ko je jezero prečkala armada, se je zgodilo nekaj podobnega in cela vojska je v tej stihiji našla svojo smrt)

Pa še tole; Ko sem vprašal kapitana "naše" barke, kaj delajo na jezeru pozimi, mi je odgovoril: "Remont! Ljot 1,5 - 2 m!" Potem pa sem mu rekel, da je tudi pri nas včasih do minus 18 stopinj pod 0, pa me je kar direktno vprašal, a nosimo kratke, ali dolge rokave??

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ima mogoče kdo kakšne frišnejše informacije, če je treba pri vstopu v Rusijo na meji karkoli plačat. Zelena karta bi mogla veljati kakor sem pogledal. Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo kakšne frišnejše informacije, če je treba pri vstopu v Rusijo na meji karkoli plačat. Zelena karta bi mogla veljati kakor sem pogledal. Lep pozdrav.

Nič ne rabiš plačat razen mogoče fotokopije dokumentov o motorju zato je boljše da imaš kar svoje zraven.fotokopije mislim!

Drugače pa se vse zmeniš in daš osemkrat na dan po kakih 10 EUR (ker se policaji med sabo pokličejo ,da prihaja Bankomat na dveh kolesih) krat kakih 20 dni vse skupaj pa ne prideš niti na 2.000 EUR :eek: .Uživaj kamorkoli greš!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne rabiš plačat razen mogoče fotokopije dokumentov o motorju zato je boljše da imaš kar svoje zraven.fotokopije mislim!

Drugače pa se vse zmeniš in daš osemkrat na dan po kakih 10 EUR (ker se policaji med sabo pokličejo ,da prihaja Bankomat na dveh kolesih) krat kakih 20 dni vse skupaj pa ne prideš niti na 2.000 EUR :eek: .Uživaj kamorkoli greš!!!

 

Tale je pa majčkeno napihnjena!!

 

Tudi ko sva šla midva, so naju opozarjali glede "prihajajočih darovalcev" (vključno z opozorilom samega Slo konzula in mojega prijatelja, ki je bil tam kar visoka živina,) pa se je izkazalo, tisto čemur pravimo: "Lepa beseda lepo mesto najde"!

Res, plačala sva, in to le enkrat. Pa še takrat sem zajebal sam, kje se nebi smelo.

"500 rublji" mi je rekel policaj!"

Pa smo zglihali na 100. Vprašal sem ga, če dobim za to potrdilo?

Rekel je, da lahko, ampak bo potem 500 rublji. In smo se zmenili "brez papirja"!

 

Ko sem potem, kolikokrat sva plačala govoril kolegu in konzulu, nista mogla verjeti. Dejala sta: Kako? Če jaz plačujem, kaj sta pa potem vidva?!"

"Navadna Zemljana," ki širita pozitivno energijo" sem jima odgovoril!

Tako to t'le... približno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pri M-Ost agenciji se da dobiti rusko vizo torej brez vnaprejšnjega plana potovanja in brez potrdil rezervacij hotelov? Glede teh računov za spanje ob odhodu iz države; kaj pa se zgodi, če tega nimaš? Ti uvalijo kako kazen? Ker potem pač probaš na drugem mejnem prehodu, nekje bo ziher šlo skozi.. Koliko je normalno trajanje vize? Se lahko zaprosi za več kot dva meseca?

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Rabim zemljevid Rusije , ima kdo mogoče za prodat , posodit .......hvala ......namreč če bo sreča se s prvim avgustom zapičim v Sibirijo ......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bos kmal svetovni popotnik ratu! Hudo tut jest bom enkrat! Ze dolgo sanjam  o turi do Vladivostoka!

In mogoce na trajekt pa mal po otoku Yuzshno Sakhalinsk( morm ga vsaj enkrat se v lajfu vidt).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezplačen Open street zemljevid celotne Rusije (ruatabilen in iskanje v latinici), maj 2017.

Na voljo je še komercialna verzija 2017.10 v cirilici od Navicoma, to dvoje, ob načrtovanju nekih točk itd. zadostuje.

 

screenshot1.jpg

screenshot2.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kmet2 pravi:

Rabim zemljevid Rusije , ima kdo mogoče za prodat , posodit .......hvala ......namreč če bo sreča se s prvim avgustom zapičim v Sibirijo ......

Imam...ti ga posodim, brez problema. Imam pa še Ukrajino, Kazakhstan, Mongolijo, Centralno Azijo...če ti kaj pride prav.

Na ZS mi sporoči želje in naslov pa pošljem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!