Skoči na vsebino

napihal ko so me ustavili policisti


JaRaNe

Priporočene objave

Ja saj to, jaz sploh nisem vedel kaj podpisujem.. Pri tadrugem podpisu še zdaj ne vem kaj sem podpisal, vem samo da mi je ene 3x rekel taprve 2x pa sem bil tako slab da sploh nisem mogel podpisat - hotel sem prebrat, ker sem tako navajen, ko karkoli podpisujem, ampak v tistem stanju nisem mogel, pa so mi tolikokrat rekli, da potem sem. Najbolj me pa moti še tisto, da sem odklonil pripor, ker zakaj bi pa to naredil, obnašal sem se pa kolikor sem se mogel lepo oziroma nisem nič preklinjal ali pa karkoli rekel čez policaje, čeprav sem se malo neprijetno počutil ker sta se mi smejala ko sta me ustavila.

Recimo pri alkotestu mi je pa rekel samo, da naj podpišem da sem ga opravljal, nič pa o tem da piše tudi, da 30 min prej nisem pil in 5 min prej ne kadil, pa še par stvari ko je tam. No sej te stvari sem že napisal zgoraj.

Poleg tega sem kake 3 ure prej (nisem bil še pijan takrat) dobil 2 kazni tudi totalno brezveze za 280€, kao vožnja po pločniku in vožnja brez čelade, ker sem se 5km/h pripeljal mimo mc'donaldsa ko sem šel po ene kolege. To me je najbol zmotilo, potem sta se vmes pripeljala dva z tomosi brez čelad ampak tam pač to ni prekršek, čeprav sem se čist isto peljal kot oni. Včeraj sem imel res slab dan, da so me 2x ustavili in obakrat kar huda kazen. Pa za tole z alkoholom mi je še žal, kaj nisem šel na taksi, tista prva se mi zdi pa res malo brezvezna. To samo tako kot ena izkušnja še zraven. Je pa bil tisti policaj ki me je prvi ustavil veliko bolj korekten in mi je vse točno razložil.

k0ci: ne bo res, kolega je npr naredil pri 16 izpit za A in nato pri 18 B (vmes je bilo 2 leti+) in ni mladi voznik niti za avto niti za motor!! Jaz SEM mladi voznik za avto, za skuter H pa ne! Preverjeno - kot sem že napisal enkrat sem pihal 0,18 al nekaj takega in so mi rekli samo srečno, ko so preverili datum na vozniški!

Btw imam sploh kakšne možnosti da mi ne odvzamejo, glede na napihano in na krvni test?

Popravljeno . Popravil mrbrdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniku začetniku se pri vseh kategorijah omeji veljavnost do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dobo dveh let. To velja tudi pri ponovni izdaji vozniškega dovoljenja po izrečeni sankciji prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja.

Zakon o varnosti v cestnem prometu razlikuje med mladoletnim voznikom in voznikom začetnikom. Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila od 18. do dopolnjenega 21. leta starosti ali voznik motornega vozila dve leti od pridobitve vozniškega dovoljenja.

seveda je res, do 21. leta si začetnik, pa lahko si naredil za H pri 14 letih, si do 21. leta začetnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem mogoče je ta zakon na novo ker takrat ko sem jaz delal so mi rekli tako, ko bom 18 in bom imel 2 leti izpit nisem vec mladi voznik.. In tudi policist ki mi je dal takrat za pihat ni glede tega nič kompliciral. Tudi enkrat so mi policisti rekli da ne smem pit, ker so me vidli zunaj zraven skuterja z kozarčkom v roki, pa sem rekel da imam že DVE leti izpit in so rekli da je vredu.

Btw izpit za H sem delal posebej, pri 15 al 16...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, na koga pa naj se obrnem za vprašanja glede pritožbe pa to? Ko ste omenjali odvetnike, lahko koga priporočate?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to, jaz sploh nisem vedel kaj podpisujem.. Pri tadrugem podpisu še zdaj ne vem kaj sem podpisal, vem samo da mi je ene 3x rekel taprve 2x pa sem bil tako slab da sploh nisem mogel podpisat - hotel sem prebrat, ker sem tako navajen, ko karkoli podpisujem, ampak v tistem stanju nisem mogel, pa so mi tolikokrat rekli, da potem sem. Najbolj me pa moti še tisto, da sem odklonil pripor, ker zakaj bi pa to naredil, obnašal sem se pa kolikor sem se mogel lepo oziroma nisem nič preklinjal ali pa karkoli rekel čez policaje, čeprav sem se malo neprijetno počutil ker sta se mi smejala ko sta me ustavila.

Recimo pri alkotestu mi je pa rekel samo, da naj podpišem da sem ga opravljal, nič pa o tem da piše tudi, da 30 min prej nisem pil in 5 min prej ne kadil, pa še par stvari ko je tam. No sej te stvari sem že napisal zgoraj.

Poleg tega sem kake 3 ure prej (nisem bil še pijan takrat) dobil 2 kazni tudi totalno brezveze za 280€, kao vožnja po pločniku in vožnja brez čelade, ker sem se 5km/h pripeljal mimo mc'donaldsa ko sem šel po ene kolege. To me je najbol zmotilo, potem sta se vmes pripeljala dva z tomosi brez čelad ampak tam pač to ni prekršek, čeprav sem se čist isto peljal kot oni. Včeraj sem imel res slab dan, da so me 2x ustavili in obakrat kar huda kazen. Pa za tole z alkoholom mi je še žal, kaj nisem šel na taksi, tista prva se mi zdi pa res malo brezvezna. To samo tako kot ena izkušnja še zraven. Je pa bil tisti policaj ki me je prvi ustavil veliko bolj korekten in mi je vse točno razložil.

k0ci: ne bo res, kolega je npr naredil pri 16 izpit za A in nato pri 18 B (vmes je bilo 2 leti+) in ni mladi voznik niti za avto niti za motor!! Jaz SEM mladi voznik za avto, za skuter H pa ne! Preverjeno - kot sem že napisal enkrat sem pihal 0,18 al nekaj takega in so mi rekli samo srečno, ko so preverili datum na vozniški!

Btw imam sploh kakšne možnosti da mi ne odvzamejo, glede na napihano in na krvni test?

Lej kazen bo v vsakem primeru. Če se boš pritožil čez obnašanje policajev bosta MORDA dobila disciplinsko. Verjetno sta te zato peljala na odvzem krvi ker verjetno glede na stanje v kakršnem si bil nisi mogu dobr pihat (glede na to da si bruhal)? Če bi odklonu odvzem krvi ali pa alkotest bi imel še več težav tko da... Lahko se pritožiš ampak sem skoraj 100% da to ne bo preprečilo nadaljnih sankcij. Za odlok 15 minut ne boš mogu dokazat, da ga nisi imel ker si namreč vse podpisal. Z 0,92 si 4krat prekoračil dovoljeno mejo alkohola v krvi tko da si ne delaj utvar da bodo sancije sploh zaradi novega zakona mile. Moralnih sodb o tvojem vedenju na cesti se bom pa vzdržal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa potem pritožba sploh lahko doseže? Pihal sem, saj vidiš da je bil rezultat primerljiv s tem ki je bil na krvnem - bruhal sem pa sele kaksnih 15 min kasneje, ko sta me ze odpeljala. Podpisal sem že tisto, ampak bi se lahko reklo da v neprištevnem stanju... Jaz vidim en kup napak v postopku, če se na to pritožim se bo zgodilo samo to da bosta policaja dobila disciplinski postopek?

Kot sem že rekel denarno kazen mi ni problem plačat, skrbi me samo odvzem vozniške in sploh za avto, za motor bi še nekako preživel za pol leta al kolko traja prepoved...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisu sem da bost policaja VERJETNO (to pomeni verjetno ne) dobila disciplinsko če sta bila neprofesionalna. Izmeril so ti stopnjo alkohola v krvi in ugotovili da je bila nad dovoljeno mejo. Če bi pa odklonil-nebi podpisal se pa to navadno (če nimaš opravičljivega razloga) itak šteje da si bil alkoholiziran. Sej lahko napišeš pritožbo-pa pazi da ne boš zamudil roka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen rok pa je?

Mene bolj zanima, če jaz karkoli pridobim s pritožbo - predvsem to za odvzem izpita... Da bi mi vsaj za avto ostal..

Popravljeno . Popravil mrbrdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen rok pa je?

Mene bolj zanima, če jaz karkoli pridobim s pritožbo - predvsem to za odvzem izpita... Da bi mi vsaj za avto ostal..

Težka bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok je men se zdi dni od prejema kazni-nisem pa 100%. Najbolš je da počakaš kazen pa pol vidiš kako boš postopal naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok je men se zdi dni od prejema kazni-nisem pa 100%. Najbolš je da počakaš kazen pa pol vidiš kako boš postopal naprej.

Kolikor vem ima sodnika v vsakem primeru, ker je preveč napihal. Torej polovička odpade???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja hotu sem napisat 8 dni od prejema kazni. Ni nujno da dobi sodnika. Lahko kar direkt kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je res, do 21. leta si začetnik, pa lahko si naredil za H pri 14 letih, si do 21. leta začetnik

Nisi začetnik pač pa mladi voznik. Razlika je v tem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa imam še jaz eno vprašanje- slišal sem že, da te lahko policaj ustavi tudi če si pijan na kolesu in ti izreče kazen. Ali je to res? Nemogoče se mi zdi predvsem zato ker smo velikokrat vsi nasmejani kolesarili mimo policajev in ko jim je kolega res dopizdil (N-krat je šel mimo njih slalom) so mu pobrali ventilčke iz gum :lol1: (kaznovali pa nič).

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen rok pa je?

Mene bolj zanima, če jaz karkoli pridobim s pritožbo - predvsem to za odvzem izpita... Da bi mi vsaj za avto ostal..

Če ti je tako zelo pomembno - stopi do odvetnika. Kateregakoli. Pa ne zadnji dan, probaj to storiti čimprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz samo upam da mi za avto ne vzamejo, al pa da mi vsaj nabijejo tok točk da čim bi še eno dobil da bi zgubil. A če dobim direktno kazen to lahko tudi vključuje odvzem vozniške (permanenten)?

In kako je z ponovnim delanjem izpita, a je kakšen minimum koliko ur moraš opravit ali lahko narediš par ur in greš kar na izpit? Pa če bi že izgubil, a bi lahko morda namesto H delal A, kdo ve če bi to šlo, da bi vsaj nekaj pozitivnega ven pobral.. Ker A tako vključuje tudi H, če se ne motim.

Kot sem že prej rekel, če kdo lahko priporoča kam bi se lahko obrnil za pritožbo (vsaj tako da dobim malo informacij o tem če ne drugega), naj mi prosim pove, ali tu ali pa na PM.

Pa hvala vsem da dosedanjo pomoč, vsaj malo boljše se počutim da se lahko o tem malo pogovarjam, čeprav se že cel dan slabo počutim pa pomoje ne zaradi alkohola ampak zato ker samo o tem razmišljam že cel dan in se sekiram kaj mi je blo treba... :headbang:

Drgače pa, morda je tisto 21 let za zavarovalnico?

mashina: sej sprašujem, če bi lahko kdo koga priporočal, ker tega še nisem počel in ne vem do katerega bi šel. Če je možno dobro uredit sem pripravljen dat tudi čez 500€, samo da mi ne vzamejo...

phoebus: poznam eno žensko, ki se ji je to zgodilo, kazen je bila pa kar huda se mi zdi.. je pa u bistvu samo en krog na pločniku naredila, s kolegovim kolesom, pa so ji dal pihat. ne vem če ni celo tut nekaj na vozniško dobila, kakšne točke morda..

Popravljeno . Popravil mrbrdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa imam še jaz eno vprašanje- slišal sem že, da te lahko policaj ustavi tudi če si pijan na kolesu in ti izreče kazen. Ali je to res? Nemogoče se mi zdi predvsem zato ker smo velikokrat vsi nasmejani kolesarili mimo policajev in ko jim je kolega res dopizdil (N-krat je šel mimo njih slalom) so mu pobrali ventilčke iz gum :lol1: (kaznovali pa nič).

Pa še kako je red. Jst em 3krat pihal na kolesu in ot tega 2krat napihal. Prvič dobu opomin (biu še mladoleten) drugič pa kazen. Na vozniško mi pa ni nič vplivalo.

mrbrdo-brez veze se sekirat. Lahko se zgodi da ti tud ne bojo tok težil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te dobijo nabasanega na motorju in pihneš, ti prenehajo veljati vse kategorije! Tako je to... in prav je tako! Zaradi takšnih imamo danes takšne kazni, kot so! Ti se kar pritoži boš še mal več stroškov pridelal....

Za kolesarje velja isto, kot za vse ostale.....in ne vem zakaj nebi! Upam, da bodo čimveč pijančkov spravili s ceste (kroničnih in priložnostnih)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mrbrdo; Tu si napisal toliko bedarij da jih je že težko brat. Vzemi v roke papirje in dobro preberi, vsaj sdaj ko si verjetno že prišel k sebi. Pridržanja NE moreš odklonit, greš lahko samo lepo ali pa z grda in ni hočeš nočeš. Tudi o tem da nisi vedel kaj podpisuješ, kaj potem pijančkom ne smejo dat kaj za podpisat, ker pač niso prištevni????

Sedaj pa je najboljše da se alkoholu izogibaš na daleč, nekaj privarčuješ in počakaš na kazen, katero ti bo odmeril sodnik. Ko boš to dobil, boš pa imel tako pravni pouk - to je čisto na koncu in se boš lahko v 15 dneh po vročitvi tudi pritožil če ne boš zadovoljen s sodbo. Seveda pa nič od tega ni zastonj in se stroški samo nabirajo. Vozniško ti pa gre za vse kategorije in tud mladi voznik - voznik začetnik si do 21 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa imam še jaz eno vprašanje- slišal sem že, da te lahko policaj ustavi tudi če si pijan na kolesu in ti izreče kazen. Ali je to res? Nemogoče se mi zdi predvsem zato ker smo velikokrat vsi nasmejani kolesarili mimo policajev in ko jim je kolega res dopizdil (N-krat je šel mimo njih slalom) so mu pobrali ventilčke iz gum :lol1: (kaznovali pa nič).

Nekega strička so v našem kraju zaustavili in mu dali pihati, ko je kolo potiskal po pločniku :wacko: :headbang: , kazen je bila ista kot če bi šel z avton razen ispita mu niso pobrali. Za moje pojme ni ogrožal nikogar oziroma toliko kot kakšen drugi pešec pod vplivom alkota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki imate money za drink, za kazen pa ne, imate možnost opravljat družbeno koristno delo. Po prejemu kazni se lepo pritožite, navedite razloge, zakaj ne morete plačat kazni (študent brez dohodkov, nizka plača,...) in sodnik vam lahko naloži družbeno koristno delo. Šli boste v kak RK , ali kaj podobnega, zlagali stare obleke,......,vse v "družbeno korist", ampak ojroti bodo ostali.

Z policaji se ni za hecat. Največ se da napravit takoj, ko vas ustavijo. Čim začne pisat tisti zapisnik, adijo.... Pritožba ni ravno nek koristen ukrep. Rešujejo si jih policisti sami (mandatna kazen) ali sodnik za prekrške (če policaj ukrepa kot prekrškovni organ). Kdo od teh pa nam bo verjel??? Roko na srce, iskreno povedano je kar 80-90% policajev poštenih in tolerantnih. Ko mamo XX promilov v riti, smo vsi pametni, oni pa trezni, v službi, pa še nočna, plača nikakva, saj jih ni težko spravit v slabo voljo.

So pa tudi zagrenjeni, jezni sami na sebe, pol pa mu komandir reče, da mora priti na postajo vsaj z 20-imi radarji..... Pa se dogaja, da enga namerijo, pol pa še petim pokažejo ono prvo hitrost, al pa nas zezajo za 3km pri 50km/h.

Pred leti sva z kolegom pripotovala domov, pozno, že v jutranjih urah. Ustavo je avto pred mojo hišo, da sem izstopil, nikjer žive duše, naenkrat plave lučke. Razlog: nepravilno ustavljanje vozila ( leva kolesa so bila na pločniku. Sledil cel postopek, do pihanja naprej. Kolegu se je po 2500 prevoženih kilometrih zmešalo, odklonil pihanje (imel je garantirano 0,00), skregal z policajem, ki je očitno iskal ustrezno žrtev, skratka cela štala, namesto da bi šla na zaslužen počitek.

Epilog: kolega je ostal 6 mes. brez vozniške, ker je odlkolil pihanje :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej plačal bom, kaj pa naj... Samo 6 mesecev brez vozniške... Eden mi je celo rekel, da 1 leto... Upam da bom imel srečo z sodnikom da dobim vsaj samo prepoved za par mesecev, to bi še nekako preživel, denarno kazen pa naj mi da, bom pač zapravil prihranke, nimaš kaj.

Btw, a je tu tudi možnost polovičke ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa tudi zagrenjeni, jezni sami na sebe, pol pa mu komandir reče, da mora priti na postajo vsaj z 20-imi radarji..... Pa se dogaja, da enga namerijo, pol pa še petim pokažejo ono prvo hitrost, al pa nas zezajo za 3km pri 50km/h.

Pred leti sva z kolegom pripotovala domov, pozno, že v jutranjih urah. Ustavo je avto pred mojo hišo, da sem izstopil, nikjer žive duše, naenkrat plave lučke. Razlog: nepravilno ustavljanje vozila ( leva kolesa so bila na pločniku. Sledil cel postopek, do pihanja naprej. Kolegu se je po 2500 prevoženih kilometrih zmešalo, odklonil pihanje (imel je garantirano 0,00), skregal z policajem, ki je očitno iskal ustrezno žrtev, skratka cela štala, namesto da bi šla na zaslužen počitek.

Epilog: kolega je ostal 6 mes. brez vozniške, ker je odlkolil pihanje :headbang:

Zakaj so jezni sami nase? Meni se zdi, da so kvečjemu jezni na vse druge ...

Bogi kolega, on je šele mogo bit jezn sam na sebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj jamrate ? saj ste sami volili tako vlado,ki je že v tem mandatu kar dvakrat zvišala kazen."kad sam bio ja gazda svi smo vozili pijani i nikome ništa"

:worship: :worship: :worship: :yea1: :yea1: :yea1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!