Skoči na vsebino

napihal ko so me ustavili policisti


JaRaNe

Priporočene objave

ppoznam tipa, ki se peljal 30/h, sam da malo cik cak

so se pripeljali policaji za njim

napihal krepko, tako da je izgubil izpit

pa se tip res vedno vozi zelo zelo pocasi

kaj pa na to pravite ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ppoznam tipa, ki se peljal 30/h, sam da malo cik cak

so se pripeljali policaji za njim

napihal krepko, tako da je izgubil izpit

pa se tip res vedno vozi zelo zelo pocasi

kaj pa na to pravite ?

ja jebiga, bad luck... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabljaš da, ti v tem primeru nisi sodnik ampak, sojenec ...

s tem postom sicer nisem mislil direktno na moj primer, pač sm povedu tko kt se men zdi, se pa zavedam da sem sojenec

Popravljeno . Popravil JaRaNe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj bi vprašal:

Če ima kdo izkušnje s tem, ali je bolje da napišem pisno prošnjo za ne odvzem izpita ali to raje povem potem pred sodnikom, ali je kakšna razlika v možnosti, da mi uspe - v prošnji pač napišem zakaj si po mojem mnenju ne zaslužim odvzema izpita ozr. to se čudno sliši, recimo da naštejem pozitivne stvari (prvič kaznovan, več kot 4 leta udeleženec v prometu in bla bla bla) in kakšne posledice me čakajo ob odvzemu izpita. Vse skupaj seveda na lep način, zraven pa priložim še kakšno dokazno gradivo npr. vozni red kopijo kakšnega dokumenta itd. Mogoče se sodniku ozr. tu pri nas je sodnica (mislim, da je še) bolj zasmilim, če ji to pač povem na sodišču kot pa če te stvari napišem. Obstaja pa tudi npr. možnost da mi na sodišču potem reče, ja zakaj pa nis prošnje napisu ali kaj podobnega.

Kaj svetujete, pa ne mi zj spet neki moralizirat pa tko, povejte tisti ki imate npr izkušnje ali poznate kakšnega ki ima izkušnje s tem ozr. ste službeno v teh vodah.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tega tiče, boš tako dobil domov prvo položnico, pa cel spis. Pol maš možnost do pritožbe. Če se odločiš za to, kupiš koleke, nakratko napišeš kako in kaj je bilo in zakaj se ne strinjaš. Nato boš na naslednjo obravnavo tako ali tako poklican. Pol pa se zjokaj kot se že celi čas tu.

Sicer pa ne govori kaj o cigaretih, ker cigaret ne pokaže ničesar. Preizkušen si bil z alkoholmetrom in ne nikotinmetrom. Tistih 5 min pa je samo zaradi same naprave, saj bi jo neposredni dim prej zapacal in bi jo morali prej peljat na čiščenje (znotraj ne zunaj). Tako da ne pit alkota pred vožnjo pa ne bo potem glava bolela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a 0,55 je pa 'po predpisih'? - že 0,51 NI - razlika pa je p.kocina in malo več.

DA / NE ?

nadpovprečni IQ je nad 100, razpon proti 200. Tisti, ki ima IQ 101 je enako nadpovprečno inteligenten kot tisti, ki ima 186.

DA/NE ? :evilgrin:

Tisti, ki ukrade ping pong žogico in tisti, ki ukrade motor sta kradljivca.

DA/NE ? :unsure:

Obstajata dve barvi, bela in črna

DA/NE ? :headbang:

Obstaja lepa beseda - teža dejanja, razpon, itd. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raznim pametnim, v stilu: ''samo malo sem ga spil'':

Sama pametovanja. Alkohol in vozilo ne gresta skupaj, pa konec. Če se ga že nauliš, pojdi peš, ali vzami taxi. Je to takšna umetnost?

Saj smo v mladosti vsi bili enako ''pametni'', kar se tiče vožnje z ''malo'' alkohola, a ne? Če razbiješ samo svoj avto in se malo potolčeš,- naj bo. Kaj pa, če v svoji neumni vožnji pod vplivom substanc, povzročiš nesrečo in poškoduješ druge, nič krive? Še vedno tako pameten?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raznim pametnim, v stilu: ''samo malo sem ga spil'':

Sama pametovanja. Alkohol in vozilo ne gresta skupaj, pa konec. Če se ga že nauliš, pojdi peš, ali vzami taxi. Je to takšna umetnost?

Saj smo v mladosti vsi bili enako ''pametni'', kar se tiče vožnje z ''malo'' alkohola, a ne? Če razbiješ samo svoj avto in se malo potolčeš,- naj bo. Kaj pa, če v svoji neumni vožnji pod vplivom substanc, povzročiš nesrečo in poškoduješ druge, nič krive? Še vedno tako pameten?

Ej, tema se je začela zaradi 0,55 promila, normalne vožnje brez prekrška in nesrečne policijske kontrole. Kazen za to je - preberi poste nazaj.

Po Jaranu pa so nekateri vdarli, kot da bi napisal, da je napihal 2,55 promila, peljal 200 km/h, razbil nekaj avtov in povozo par naših otrok. Šola ga bo drago stala, 0,55 pa ni taka tragedija, če nekatere države dovolijo 0,8 !!! Fant je prosil za pomoč in nasvet, ne pa vabilo za kurcat ga in vzgojno pametovat. In nikjer ni bilo govora o neumni vožnji.

Logično pa je, da alkohol in cesta ne greta skupaj. Vendar imajo tisti, ki zaradi alkohola povzročijo nesrečo, krepko čez 1,0, kar pa v tem primeru ni bilo govora. Pametnejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče 0,55 so miligrami na liter izdihanega zraka in ne grami na kilograk krvi. To je velika razlika. Ker ko ti pihaš ti prikaže prvo (mg/l), če pa greš na odvzem krvi pa je drugo (g/kg)

In teh 0.55 mg/l je enako 1,12 g/kg. To pa mislim da ni malo in da je moralo bit kar enih parkrat po par piv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče 0,55 so miligrami na liter izdihanega zraka in ne grami na kilograk krvi. To je velika razlika. Ker ko ti pihaš ti prikaže prvo (mg/l), če pa greš na odvzem krvi pa je drugo (g/kg)

In teh 0.55 mg/l je enako 1,12 g/kg. To pa mislim da ni malo in da je moralo bit kar enih parkrat po par piv.

Vljudno prosim za pojasnilo. Dovoljeno je 0,5. Ali so grami ali litri pojma nimam. Ali je po novem kak drugi limit ali kaj? Ali frulice zaj kažejo druge cifre? Po moje je Jaran od dovoljenih 0,5 napihal 0,55, kar ni tragedija in ne more biti nekaj piv. Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vljudno prosim za pojasnilo. Dovoljeno je 0,5. Ali so grami ali litri pojma nimam. Ali je po novem kak drugi limit ali kaj? Ali frulice zaj kažejo druge cifre? Po moje je Jaran od dovoljenih 0,5 napihal 0,55, kar ni tragedija in ne more biti nekaj piv. Ali se motim?

točno tako sicer je v mg/l, samo še vseeno je dovoljeno do 0,52 mg/l, jst pa sm napihu 0,55 mg/l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej oprosti ker ti nism na msn ju pisou... ampak so tehnične težave

poglej... zadeva je tako

probaj pridt v kontakt z eno odvetnico (po možnosti naj bodo kaka poznanstva) in ji razloži zadevo ad A do Ž. Ona bo najbolje vedela kako in kaj in če se sploh karkoli da postorit, kar v tvojem primeru to ne bo enostavno. (kolega bi pri nesreči lahko dobil le opozorilo, da omenim da ceste tisti dan niso bile "izpravne" zato ima možnosti ). tudi če si kja bral KZVD in temo " tudi trezni napihajo" bi lahko prebral, da alkotest nima A testa in vbistvu zadeva sploh ni "veljavna". res pa je da tudi če si se na zapisnik podpisal si po domače povedano Naje*al. :)

možnosti nimaš veliko, svetujem pa ti razgovor pri kaki odvetnici, mogoče ti karkoli zadevo reši , otežit ti jo skor da ne more.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vljudno prosim za pojasnilo. Dovoljeno je 0,5. Ali so grami ali litri pojma nimam. Ali je po novem kak drugi limit ali kaj? Ali frulice zaj kažejo druge cifre? Po moje je Jaran od dovoljenih 0,5 napihal 0,55, kar ni tragedija in ne more biti nekaj piv. Ali se motim?

Je bilo že večkrat napisano, pa bom še enkrat, ker vam enim očitno še vedni ni jasno...

(2) Drugi vozniki imajo lahko največ do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, pod pogojem, da tudi pri nižji koncentraciji alkohola ne kažejo znakov motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu.

(3) Voznika, učitelja vožnje ali spremljevalca, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:

a) če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 30.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 3 kazenske točke;

B) če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 40.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 4 kazenske točke;

c) če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 60.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 5 kazenskih točk;

d) če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 120.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi najmanj 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Jarane je torej po tem kriteriju, ki ga imaš ti v mislih napihal več kot 1,10, zato tudi take sankcije.. Včasih si pihal in si dobil rezultat koliko imaš alkohola na kg grvi.. Sedaj pa pihaš in dobiš dejansko koliko mg alkohola je v izihanem zraku. in tu ni meja 0,5g ampak 0,24mg Get it? :D

točno tako sicer je v mg/l, samo še vseeno je dovoljeno do 0,52 mg/l, jst pa sm napihu 0,55 mg/l

Ni dovoljeno 0,52mg/l.. Dovoljeno je 0,50g/kg krvi ali 0,24mg/l. Ti si dovoljeno krepko presegel, zato ti pa grozi najmanj 500EUR + prepoved + 10 kazenskih iz česar zate sledi trajni odvzem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant! Lepo pozdravi sodnico Zdenko, ker si ga najebal v vsakem primeru. Nimaš kakšnih šans, če boš opletal v 3PM-lahko mi verjameš... Povej po pravici pa bo najbolje.

Pa srečno .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je z goposodi odvetniki narobe? A mora pod mus bit odvetnca*?! :krneki:

totalno neumesna :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo že večkrat napisano, pa bom še enkrat, ker vam enim očitno še vedni ni jasno...

B) če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 40.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 4 kazenske točke;

c) če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 60.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 5 kazenskih točk;

d) če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, z najmanj 120.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi najmanj 10 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Jarane je torej po tem kriteriju, ki ga imaš ti v mislih napihal več kot 1,10, zato tudi take sankcije.. Včasih si pihal in si dobil rezultat koliko imaš alkohola na kg grvi.. Sedaj pa pihaš in dobiš dejansko koliko mg alkohola je v izihanem zraku. in tu ni meja 0,5g ampak 0,24mg Get it? :D

Ni dovoljeno 0,52mg/l.. Dovoljeno je 0,50g/kg krvi ali 0,24mg/l. Ti si dovoljeno krepko presegel, zato ti pa grozi najmanj 500EUR + prepoved + 10 kazenskih iz česar zate sledi trajni odvzem..

tole mi pa ni jasno za 0,24 mg/l mi ne bi vzeli izpita, odvzem izpita zame velja od 0,52 mg/l

saj se to prebere tud po teh členih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako sicer je v mg/l, samo še vseeno je dovoljeno do 0,52 mg/l, jst pa sm napihu 0,55 mg/l

Em.. tudi če bi napihal 0,50 kakor jaz vem je on voznik ZAČETNIK torej mora imeti 0,00 - slišal tudi da 0,05 !

upam da se nisem zmotil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em.. tudi če bi napihal 0,50 kakor jaz vem je on voznik ZAČETNIK torej mora imeti 0,00 - slišal tudi da 0,05 !

upam da se nisem zmotil

to velja za odvzem izpita za določen čas, če si voznik začetnik in napihaš npr. 0,1 ti lahko policaj vzame izpit za določen čas, 24 ur minimalno (men ga je za 24 ur), če si izkušen voznik je ta meja pri 0,5 , če napihaš manj lahko odpeleš naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem, če je tako vozik začetnik mora imeti 0,0 čene ti uzamejo ispit. to kar ti praviš prvič slišim

to je res, bom pa ja vedu kva mi je polcaj povedu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole mi pa ni jasno za 0,24 mg/l mi ne bi vzeli izpita, odvzem izpita zame velja od 0,52 mg/l

saj se to prebere tud po teh členih

Vem jaz to. Nisva se razumela.. Z moje strani je bilo mišljeno, da je 0,24 mg/l oz 0,50 g/kg splošna dovoljena meja, ker je bilo govora koliko je "dovoljeno".. Zate je pa itak 0,00 ker nimaš še 2 leti izpita.

Ampak ti si očitno mislil, koliko je dovoljeno v smilsu, da še obdžiš izpit, jaz sem pa razumel, da je govora o splošni meji, ki še dovoljuje vožnjo brez sankcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bilo že večkrat napisano, pa bom še enkrat, ker vam enim očitno še vedni ni jasno...

(Jarane je torej po tem kriteriju, ki ga imaš ti v mislih napihal več kot 1,10, zato tudi take sankcije.. Včasih si pihal in si dobil rezultat koliko imaš alkohola na kg grvi.. Sedaj pa pihaš in dobiš dejansko koliko mg alkohola je v izihanem zraku. in tu ni meja 0,5g ampak 0,24mg Get it? :D

Ni dovoljeno 0,52mg/l.. Dovoljeno je 0,50g/kg krvi ali 0,24mg/l. Ti si dovoljeno krepko presegel, zato ti pa grozi najmanj 500EUR + prepoved + 10 kazenskih iz česar zate sledi trajni odvzem..

Hvala na izčrpnem pojasnilu. Preprosto nimam izkušenj, ker je minilo že mnogo let od zadnjega "igranja na frulico".

Mi pa prosim, razloži še nekaj. Katero mersko enoto pokaže frulica za max. dovoljeno vsebnost alkohola? 0,5 ali 0,24? V prvem postu namreč pišejo samo številke brez g ali mg in po preprosti logiki nad dovoljenimi 0,5 ni 0,55 pomenilo nobene tragedije.

Veš, to me spominja na ocenjevenje moči motorja. Konji in kilovati!!!LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala na izčrpnem pojasnilu. Preprosto nimam izkušenj, ker je minilo že mnogo let od zadnjega "igranja na frulico".

Mi pa prosim, razloži še nekaj. Katero mersko enoto pokaže frulica za max. dovoljeno vsebnost alkohola? 0,5 ali 0,24? V prvem postu namreč pišejo samo številke brez g ali mg in po preprosti logiki nad dovoljenimi 0,5 ni 0,55 pomenilo nobene tragedije.

Veš, to me spominja na ocenjevenje moči motorja. Konji in kilovati!!!LP.

Frulica pokaže mg/l, torej dovoljeno 0,24, za odvzem izpita ozr. zate za 10 kt pa ti mora frulica pokazat 0,52

@Dex: tako ja, nisva mislila isto, oba pa sva imela prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!