Skoči na vsebino

napihal ko so me ustavili policisti


JaRaNe

Priporočene objave

Imaš prav,ampak poglej statistiko 30% nesreč je zaradi alkohola,če bi vseh teh 30% vozilo po predpisih mogoče celo za nijanso počasneje bi preprečili vsaj 50% nesreč.Pa še tole namreč večina "slabih" predvsem"mladih"voznikov,ko so pod uplivom alkohola šele dobi pravo korajžo za pokazat kaj znajo-zmorejo.

Hotel sem povedat, če že čutiš,da si pod vplivom alkohola in reskiraš vozit- vozi po predpisih predvsem pa neprehitro in lahko mi verjameš za 50% bi se zmajnšalo nesreč kjer je prisoten alkohol.

Ps.verjemi mojim izkušnjam, prvi izpit sem opravljal leta 1958 do danes prevozll z motorjem ca 200K kil. z avti ca 2 Mil. in leta 1960 imel licenco vozil relye in gorsko hitrostne dirke bil sem tudi prvak Dolenjske Gorjanci 1970.

Šenkrat apeliram na vse,ki tole berete,če že vozite pod vplivom alkohola"kar sploh neodobravam" vozite počasi,pa če stem apelom rešim samo eno nesrečo je že velik uspeh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš majo pošlihtano amerikanci ko če napihaš dobiš na licu mesta lisice na hrbet in gremo pianino špilat. Kdor pije in vozi si zasluži en konkreten pendrek v riti in odvzem izpita za lep čas. Raje vidim da vozite malenkost hitrej in trezni, kot pijani po omejitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No gusti to pa jaz zagovarjam, in potem bi marsikateri "skesanec"gledal drugače na vožnjo pod gasom, predvsem brez izgovorov, jih pač ne bi bilo mogoče opravičiti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še strožje je kot pišeš. Kaznivo je že, če je v kabini avtomobila alkoholna pijača, voznik pa popolnoma trezen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si napihu to po novem al po starem? Sicer je v vsakem primeru preveč, ampak če napihaš do 0,25 po novem oz 0,5 po starem potem si dobil samo odvzem za 24ur + do 3 (najverjetneje 3) kazenske točke in pa še finančno kazen, verjetno skup okrog 200evrov, če pa več pa odvzem vozniškega dovoljenja za stalno pa mislim da prepoved opravljanja za 6 mesecem (mislim da je to tudi).

Vsekakor imaš preden pihaš na voljo nekaj časa, če se ne motim 30min, policist pa bi te moral opozoriti na kajenje.

Če bi bilo 30 min, bi pa polcaj lahko v celi službi dal le parim pihati!!

Za 0.55 mg/l ...to še pa ni Obdolžilni predlog na sodišče temveč običajen plačilni nalog!!!

Glej 130 člen ZVCP-1 UPB4.......

c) če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, s 60.000 tolarjev. Vozniku motornega vozila, učitelju vožnje in spremljevalcu se izreče tudi 5 kazenskih točk;

Toleranca alkotesta je 0.05mg/l! Tako, da je kazen za rezultat 0.50mg/l!! Kar pa je c. točka in ne d.

Popravljeno . Popravil NO_FEAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist mozno je da ob 1.74 ni izgubil izpita taprav odvetnik najde luknjo oz. taprav izgovor!!

Kolega je povzrocu nesreco in napihal 1.4 in ni izgubil izpita ceprav vsi vemo da pri nesreci gre izpit ze pri 1.1 luknje v zakonu so bile in bojo bile!!!!

To da clovek pijan vozi je sigurno nepravilno ampak ponavadi najeb....e lih tist ki se ga je slučajno mal nalizal,nekateri pijancki pa vsak da vijugajo po cesti pa nobeden nič neukrepa!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist mozno je da ob 1.74 ni izgubil izpita taprav odvetnik najde luknjo oz. taprav izgovor!!

Kolega je povzrocu nesreco in napihal 1.4 in ni izgubil izpita ceprav vsi vemo da pri nesreci gre izpit ze pri 1.1 luknje v zakonu so bile in bojo bile!!!!

To da clovek pijan vozi je sigurno nepravilno ampak ponavadi najeb....e lih tist ki se ga je slučajno mal nalizal,nekateri pijancki pa vsak da vijugajo po cesti pa nobeden nič neukrepa!!!

normalno da je možno...tile tukaj pač ne razumejo da se danes v svetu kapitalizma vse da zmenit in pogodit, oni pa pač mislijo, da se je treba držat teh zakonov kot pijanec plota in vsaka manjša kršitev mora bit po njihovem strogo kaznovana, razn da sami kdaj po nesreči pridejo v tako situacijo, potem se jim ta načela kaj hitro spremenijo...kljub vsemu temu pa si še drznejo tu nekaj moralizirat kak to in to ni prav, in tako dalje... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo: voznik začetnik si, pa še pod vplivom alkohola! Se nimaš kaj za pritoževati! :nono:

Kot jasno piše v ZVCP-1 UPB4 v

129. členu:

(1) Voznik ne sme voziti vozila v cestnem prometu, niti ga začeti voziti, če je pod vplivom alkohola.

130. členu:

(1) V cestnem prometu ne sme imeti alkohola v organizmu:

1.......

.

.

.

8. Voznik začetnik

Tko, da če boš fasu pike pa kazen, si lahko še vesel. Če pa bi povzročil še nesrečo.... Bolje da ne govorim!

Vsem pijanim za volanom bi jaz pobral izpite za vekou veke! Največ nesreč in smrti je ravno zarad alkohola! In če ne morte it pit peš oz. z javnim prevoznim potem nikar ne jokite, ko vam da policaj pihat, sploh pa za take brez vezne stvari kot so: 15.min nazaj sm pil, 5min. nazaj sem kadil.... Bull Shit!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalno da je možno...tile tukaj pač ne razumejo da se danes v svetu kapitalizma vse da zmenit in pogodit, oni pa pač mislijo, da se je treba držat teh zakonov kot pijanec plota in vsaka manjša kršitev mora bit po njihovem strogo kaznovana, razn da sami kdaj po nesreči pridejo v tako situacijo, potem se jim ta načela kaj hitro spremenijo...kljub vsemu temu pa si še drznejo tu nekaj moralizirat kak to in to ni prav, in tako dalje... :headbang:

Zdej ti bom pa jaz napisal blablabla. VIP je veljal vedno in povsod in zdaleč ne samo danes, še manj pa samo v kapitalizmu, je pa dejstvo, da procentualno ni ravno veliko ljudi, ki ga imajo v takih primerih možnost izkoriščat.

Dejstvo je namreč, da se ne da kar tako zmenit, ker mož od svakove sestre pozna nekoga, ki je prijatelj od sodnika... Veliko lažje se je zmenit s policajem, to je res, ampak mi se tu pogovarjamo o situaciji, ko je zapisnik spisan in bo šel pred sodnika. Zakon je jasen in bodi brez skrbi, da se bo sodnik zakona tudi držal, razen mogoče v res izjemnih primerih vez in poznanstev. To pa ne verjamem, da ima vsak mulo, ki se vliva in potem vsede v avto.

In ne, ni potrebno, da je kaznovana vsaka najmanjša kršitev.. Sem lepo napisal in mislim, da se tudi ostali strinjajo z mano, da itak vsi kršimo ZVCP.. Ampak vožnja pod vplivom alkohola ni "vsaka manjša kršitev" ampak je skrajno resen prekšek in resno ogrožanje ostalih udeležencev v prometu. In MORA biti fajn kaznovana!!!

Vsem pijanim za volanom bi jaz pobral izpite za vekou veke! Največ nesreč in smrti je ravno zarad alkohola! In če ne morte it pit peš oz. z javnim prevoznim potem nikar ne jokite, ko vam da policaj pihat, sploh pa za take brez vezne stvari kot so: 15.min nazaj sm pil, 5min. nazaj sem kadil.... Bull Shit!!!

Jure WORD!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zakon je jasen in bodi brez skrbi, da se bo sodnik zakona tudi držal...

Tukaj te bom popravil...če so v igri €€€ sodnik pogleda skozi masko za "švasat" potem pa še zamiži na obe očesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem vedel kam naj dam to temo, pa sm kar tukaj objavu

Uglavnem ustavili so me policisti, bil sem z avtom, sem mlad voznik, napihal sem 0,55. Ustavili so me prvič in nisem vedel, da vsaj 5 min preden mi dajo alkotest ne bi smel kaditi, pa me policist sploh ni vprašal, tudi vprašal me ni če se strinjam z rezultati, on je samo obkroževal, jst pa sm biu itak u šoku tko d tega sploh porajtu nism. Uzeli so mi izpit za 24 ur in dobil bom sodnika za prekrške. Zanima me če se lahko kako zagovarjam in kakšno kazen lahko pričakujem, v najslabšem primeru, glede na to da sem voznik začetnik, predvidevam da je to odvzem izpita.

hvala

Ne pisat pritožbe, ne bo pomagal. Pred sodnikom se pokesaj za svoje dejanje, češ da se zavedaš storjene napaka in posledice, ter da ne boš več tega storil. Mogoče se izvlečeš samo z denarno kaznijo, posebaj če pred tem še nisi bil kaznovan.

Kakšno preveliko filozofiranje in nakladanje tudi ne bo pomagalo. Prej nasprotno.

Sicer je pa odvisno od sodnika. Pač boš videl v trenutni situaciji kako bo. Če sodniku ne bo do pogovora, si ga nadrsal.

Vse ostalo, je zapravljanje časa in denarja.

PS.: Pri denarni kazni lahko prosiš za obročno plačilo.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pisat pritožbe, ne bo pomagal. Pred sodnikom se pokesaj za svoje dejanje, češ da se zavedaš storjene napaka in posledice, ter da ne boš več tega storil. Mogoče se izvlečeš samo z denarno kaznijo, posebaj če pred tem še nisi bil kaznovan.

Kakšno preveliko filozofiranje in nakladanje tudi ne bo pomagalo. Prej nasprotno.

Sicer je pa odvisno od sodnika. Pač boš videl v trenutni situaciji kako bo. Če sodniku ne bo do pogovora, si ga nadrsal.

Vse ostalo, je zapravljanje časa in denarja.

PS.: Pri denarni kazni lahko prosiš za obročno plačilo.

NASVIDENJE zelena knjižica!!!

Več sreče prihodnjič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj te bom popravil...če so v igri €€€ sodnik pogleda skozi masko za "švasat" potem pa še zamiži na obe očesi.

Ampak se mi zdi, da bi moralo bit v igri malce več €€€, kakor je ena kazen vredna.. :grim Potemtakem se pa tistemu ne splača več..

Korupcija drugje v sodstvu je pa druga stvar, ampak tam tudi zneski niso več tromestni kakor tu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pisat pritožbe, ne bo pomagal. Pred sodnikom se pokesaj za svoje dejanje, češ da se zavedaš storjene napaka in posledice, ter da ne boš več tega storil. Mogoče se izvlečeš samo z denarno kaznijo, posebaj če pred tem še nisi bil kaznovan.

Kakšno preveliko filozofiranje in nakladanje tudi ne bo pomagalo. Prej nasprotno.

Sicer je pa odvisno od sodnika. Pač boš videl v trenutni situaciji kako bo. Če sodniku ne bo do pogovora, si ga nadrsal.

Vse ostalo, je zapravljanje časa in denarja.

PS.: Pri denarni kazni lahko prosiš za obročno plačilo.

Samo z denarno kaznijo ne verjamem da se bom izvleku, izpit imam 4 leta in pov pa me do sedaj še nkol niso ustavli, sicer sem takrat naredil za moped, kasneje pa še za motor, ker sem pač rabil neki da sem lahko hodil v srednjo šolo, ker imam pač zelo slabo avtobusno povezavo do šole, štipendije nimam, doma mi dajo za redne stroške in za bencin d se lohk u šolo vozm, ostalo morm sam plačvat, denar pa dobim večinoma samo med poletjem ko pač delam, delam tud med šolskim letom, bolj kot ne samo za vikende, ker drugače ni časa, bom pač letos med počitncam delu d bom kazen odplaču, edino kar mi je važno je d mi ostane vsaj izpit da bom lahko normalno hodil v šolo in d bom lohk saj med vikendi hodu delat, da pač nekaj zaslužim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa še to, mama se je zaletela oktobra 2006 in je bla ona kriva, ker je pač prehitro vozila, mislim da 20 km/h preveč v naselju, kljub temu da bo kmalu minilo leto in pov pa še sedaj ni dobila poziva na sodišče..... ali primer zastara po dveh letih od takrat ko te ustavijo ali po dveh letih od takrat ko zadeva pride na sodišče? kako izbirajo probleme ozr. kazni, gredo po datumih, ali po višini kazni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa razmišlja trezno ko ga malo (preveč) spije?

upam stavit da je vsak vsaj 1x vozil pod vplivom alkohola, večina jih je pač imela srečo in jih niso ustavili, nekateri pa pač te sreče nimamo

Popravljeno . Popravil JaRaNe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da nisi stavil..

Če štejem, od izpita za moped dalje, sem na v prometu sedaj z različnimi kategorijami prisoten že več kot 8 let, skupno imam prevoženih okoli 200k km, pa nisem še NIKOLI vozil pod vplivom alkohola. Največ kar sem spil in se vsedel v avto je bil en Breezer, torej 0.275l prijače s 4% alkohola :)

Ni tako težko se izgonit temu, če se le hočeš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da nisi stavil..

Če štejem, od izpita za moped dalje, sem na v prometu sedaj z različnimi kategorijami prisoten že več kot 8 let, skupno imam prevoženih okoli 200k km, pa nisem še NIKOLI vozil pod vplivom alkohola. Največ kar sem spil in se vsedel v avto je bil en Breezer, torej 0.275l prijače s 4% alkohola :)

Ni tako težko se izgonit temu, če se le hočeš.

LP

nekaj je pa vseeno bilo, pri meni je bilo pač nekaj več, bilo pa je tudi edinkrat

bi rekel... prvič in zadnjič

Popravljeno . Popravil JaRaNe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrn se na KZVD al KVZD, skupina odvetnikov ki resujejo take neumne poteze nepremisljenih ljudi......

Upam da resis zadevo cim bols, pa tut da te je izucil.....

Lp.

Ps. Brez zamere, sam mogoce vs tut vecina tuki mu nebi smela pametovat, ker se vsakic k sm se prpelu na moto zbor se jih je vecina odpelala dam po "ovinkasti" cesti, glede na to da jih velik ze ob vstopu spije un zaston stamprle.....

Popravljeno . Popravil casper7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrn se na KZVD al KVZD, skupina odvetnikov ki resujejo take neumne poteze nepremisljenih ljudi......

Upam da resis zadevo cim bols, pa tut da te je izucil.....

Lp.

najlepša hvala.... brez skrbi, tole me je še preveč izučilo (čeprav ni nikoli preveč :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa razmišlja trezno ko ga malo (preveč) spije?

upam stavit da je vsak vsaj 1x vozil pod vplivom alkohola, večina jih je pač imela srečo in jih niso ustavili, nekateri pa pač te sreče nimamo

to je v bistvu že bistvo da začneš trezno razmišljati ko se odločiš da boš pač šofer :headbang:

jaz ko peljem ven se že doma odločim da nebom pil alkohola ker pač vozim. :whistle:

samo je pa velika razlika če se pelješ po 1 pivu ali po pol gajbe piva tak da to tud nemoreš primerjat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vsega tega svetohlinstva mi gre na bruhanje...

Pač fant je popil preveč in sedaj bo moral vrniti dolg družbi... Zakon je jasen, kazen tudi. Najbolj mi gredo na k..rac ljudje tu gor, ki na veliko razglašajo neko lažno moralo... Enako kot ko te škif ustavi in začne moralizirat v slogu "A ti sploh veš kolk nesreč je že letos bilo"... To njega pravzaprav ne sme zanimat, njegovo je samo to, da napiše, kar je za napisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.kzvd.si/onas.html

tole bo mogoče komu koristilo

pred uporabo tega linka svetujem malo informiranja o uspešnosti, več bi znal kak pravnik povedat o tej slavni pritožbi. samo toliko da ne bo kdo brezveze še več zapravil za pritožbe ali zamudil "polovičko" in fasal polno. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!